אנחנו – בית"ר ירושלים

התוצאה של המשחק היום ידועה מראש: אחרי הפוסטים המתפייטים שלי בגשם באלפסי ושל אלפסי פה על המסורת ההתקפית והפתוחה של מפגשי חיפה-בית"ר, משחק נטול שערים הוא אך מתבקש (כי כידוע לכל חובב אמונות תפלות ותיאוריות נאחס, ברגע הניחוס מתבטלות כל הנפשות האחרות והעולם כולו סובב סביב המנחֵס ופועל לפי – או יותר נכון, להיפך מ – מה שהוא אומר/ לובש/ אוכל/ מגרד וכו'). וכמו שעוד ידוע לחובבי הניחוס, המשפט הקודם מכניס אותנו ללופ, שכן הוא מבטל את הניחוס; אך המשפט האחרון מבטל את הביטול; ועכשיו כבר לא; ועכשיו כן; ועכשיו; ובכל זה אני מבלבל את השדים או בעצם רק מדרבן אותם, ובקיצור, כרגיל, עזבו אתכם שטויות, נאחסים ואמונות תפלות, יש רק שאלה אחת חשובה ורלוונטית הנוגעת למשחק היום מול בית"ר, והיא כמובן –

סינטיהו סולליק? ברצינות?

לפני

בית"ר זה אומר משחק פתוח ומהיר, משחק של התקפות, כמו נגד בני יהודה רק קצת יותר בלתי צפוי. בית"ר היא קבוצה מניה דיפרסיבית, וזה תקף במיוחד העונה, שהתחילה רע עבורם אבל השתנתה דרמטית אחרי הניצחון המוחץ שהנחילו במחזור האחרון לב"ש (קבוצה שהוצאנו מולה תיקו, להזכירכם). הם יכולים לקבל מאיתנו בראש, אבל עם שחקנים כמו ברוכיאן, בן שושן, סטיבן כהן, יבואה ואחד עידן טל – ובמיוחד בהתחשב בהרכב הלא ברור שלנו – הם יכולים בקלות גם לתת בראשנו שלנו.

הסיפור הגדול אצלנו הוא לכאורה סינטיהו (כותבים את זה כנראה סינטאיו אבל סינטיהו נשמע נחמד, סוג של זכריהו אפריקאי, אז נישאר עם זה) סולליק, שחקן עם סיפור אישי די מדהים. הסיפור הזה והצבתו של סינטיהו בהרכב מפתה את הדמיון להקרין אל המוח את הסרט המתבקש, בו הנער הצעיר שהתחיל לשחק כדורגל רק בגיל 16 מפתיע את כולם ביכולתו המדהימה וכובש שלושער כבר במשחק הבוגרים הראשון בחייו, ועוד נגד בית"ר.

אך מיד, איך לא, עולה במחשבה גם הצד השני (ווהו! בעצם לא בדיוק): מה נסגר עם אלישע? מתחיל להסתמן פה דפוס מעניין לגביו – הוא נוהג לזרוק למים, ועוד למים עמוקים במיוחד, שחקנים צעירים שלא ממש הוכיחו את עצמם לפני כן. זה התחיל בשנה שעברה כשהוא הכניס את מוחמד כליבאת להופעת בכורה במדים הירוקים דווקא במשחק הקריטי כל כך מול הפועל ת"א בקריית אליעזר, המשיך במשחק הטראומה נגד בני יהודה במחזור האחרון עם ההכנסה של סולליק, והפציע שוב לאחרונה עם שלומי אזולאי שהוכנס להופעת בכורה העונה כשאנחנו בעשרה שחקנים נגד ב"ש, כשחמד מחכה על הספסל. נהוג לשפשף שחקנים צעירים במשחקים לא כל כך חשובים, או לפחות כשהקבוצה ביתרון גדול. לאלישע יש נטיה לוותר על השפשוף ולעבור ישר לחיתוך עמוק של הילדים המסכנים דווקא במעמדים המלחיצים ביותר. אולי זה סוג של מבחן ייחודי, "מבחן אלישע" (כליבאת שהיה טוב מספיק כדי להיכנס מול הפועל ת"א, כנראה לא עבר את האודישן והודח להפועל עכו). יש כאלה שיראו בזה הוכחה לביצים הגדולות שלו, אבל לי נדמה שיש פה גם קצת מאותו דמיון פרוע שמאפיין אוהדים – גם אלישע כנראה חולם בלילות על גיבורים ירוקים אלמונים שמושיעים את הקבוצה ברגע האחרון.

אבל הסיפור הגדול באמת פה, לפחות עד שסולליק יעלה על כל דמיון, הוא אדריאן סילבה. ההצבה של סולליק בהרכב כשרפאלוב וקטן פצועים מצטרפת למסרים הדי ברורים מאלישע לקשר הפורטוגלי, שבא ככישרון גדול בדלת הראשית אבל ייצא כנראה דרך החלון (ההעברות, בינואר, אם יצליחו להביא זר אחר). ואם אני טועה והוא דווקא בונה על סילבה להמשך, זה עוד יותר מדאיג. כי לפי התנהלותו מול שי מימון, תומר חמד ועכשיו מול הפורטוגלי, עולה חשש גדול שאלישע קצת לוקה בכל העניין של הקניית ביטחון לשחקנים שלו.

ההרכב

(ע"פ וואלה! ספורט)

אמיר אדרי, עלי עוסמאן, שי מימון, איגנסיו קאנוטו, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, עידן ורד, אייל גולסה, מוחמד גדיר, סנטיהאו סלליק, ולדימיר דבאלשווילי.

החששות בהרחבה

כבר הרחבנו אז נקצר פה. ההגנה היא עדיין מקור לדאגה – אדרי עשה לו לאחרונה מנהג לחטוף בכל משחק שער באשמתו, וקאנוטו ומימון עדיין לא משכנעים. קולמה שנותן בינתיים יופי של עונה כנראה שלא יצליח לעצור לבד את התקפת בית"ר, ולכן לא נותר לנו אלא לקוות שנבקיע יותר.

בשביל זה יש לנו את עותמאן הנפלא, שמרכיב יחד עם ורד המצוין את אגף ימין הטוב ביותר שראינו בחיפה כבר הרבה זמן. אני לא יודע איפה סולליק משחק, אבל אם הוא לא שחקן אגף אני מקווה מאוד שאלישע יחזיר את גדיר לאגף שמאל, כי תפקיד השחקן החופשי מקדימה בינתיים לא עושה עימו חסד, וכי אגף שמאל שכולל את מסיללה וגאדיר יכול להיות קטלני מול הגנת בית"ר הבינונית.

על גולסה אני כבר לא מדבר, יש לו הרבה להוכיח, והיום זו הזדמנות נהדרת לעשות את זה כי רפאלוב לא יהיה כדי לגנוב לו את הפוקוס. דבאלישווילי ממשיך לעשות את שלו אז אין תלונות וסולליק, טוב, אין לו באמת סיכוי להתעלות על הדמיון, נסתפק בהופעה סבירה שלו. אבל בעצם, למה שלא יככב? אולי היום יהיה אחד מהמשחקים האלה בהם המציאות עולה על החלומות, ומי כמוני יודע שבכדורגל יש ימים כאלה.

Go-to Guy

יאללה, נזרום עם הדמיון. סולליק.

סיבות לאופטימיות

אם כבר אז כבר. הנביא סינטיהו.

המפתח

כמו בכל משחק מול בית"ר – עזבו אתכם מהגנה. להבקיע שער אחד יותר.

הנבואה

ניתנה לשוטים.

ולכן

0:3 ירוק!

אחרי

מרגש להיות אוהד של קבוצה שממציאה שיטת משחק חדשה. כמו הולנד של ריינוס מיכלס, כמו אינטר של הלניו הררה, כמו ברצלונה של רייקארד ופפ גווארדיולה, גם מכבי חיפה מביאה בשורה חדשה לעולם הכדורגל. קבלו בתשואות את המַינוּטוֹ (שילוב של מימון וקאנוטו): משחק כדורגל ללא הגנה.

השיטה החדשה אולי לא תביא לנו הרבה נצחונות, אבל בשיטה של לוזון גם ככה אין הבדל גדול בין נצחון לתיקו. ובכלל, מה זה כבר נקודה לעומת חגיגה כזו של שערים, ולמי אכפת מניצחון כשיש לנו תיקו כזה מפואר? הריעו לאלישע, הריעו למימון, הריעו לקאנוטו (ואפשר להוסיף גם איזו מחיאת כף לאדרי) – זה רק נראה כמו כישלון הגנתי, אבל זה בעצם ניצחון ענק של הרוח האנושית: נצחונם של היצירתיות, החידוש וההמצאה!

היה חרא. 3:3 נשמע כמו אחלה משחק, ואני רואה שבאתרים השונים כבר נשפכים עליו הסופרלטיבים. אז לא. היה חרא. חרא של הגנות, חרא של שערים, חרא של מהלכים, חרא של מנטליות. אפילו השערים, החלק הטוב במשחק, היו מקריים ברובם. לפחות לא היה משעמם. ואולי כבר עדיף משעמם.

כמה

3:3

ציונים

אדרי – 4. טעות כפולה בשער השלישי, משחק לחוץ, והפעם גם לא סיפק הצלות שיעלו לו את הציון.

קאנוטו – 2. רק בגלל שעמד שם, ואולי בכך הפריע מדי פעם לאיזה חלוץ בית"רי לראות את השער.

מימון – 1. כנ"ל, מינוס נקודה על בישול שער לבית"ר. בנאדו, תתלבש.

עותמאן – 4. משחק חלש ראשון שלו העונה. אולי היה עסוק מדי במלחמות עם בן שושן.

מסיללה – 5. עשה את שלו בהתקפה עם בישול יפה, אבל הצטרף לחולשה הכללית בהגנה.

קולמה – 6. איכשהו היה שם בכל פעם שעברו את מימון וקאנוטו, וזה קרה הרבה. הציל אותנו מהפסד, ונדמה שאפילו שידרג את משחק ההתקפה שלו. אבל במשחק כזה של ההגנה לא יקבל יותר.

גולסה – 6. אולי המשחק שיכניס את אייל לעניינים. התחיל חלש ובאופן כללי נדמה שהוא לא מוצא את עצמו בקישור האחורי. השער היפה עזר לביטחון, ובמחצית השניה היה חדור מוטיבציה וניסה לדחוף קדימה.

ורד – 5. כרגיל נתן את התחת והיה אגרסיבי, אבל לא הצליח לשחזר את היכולת מהמשחקים הקודמים.

סולליק – 7. בינגו ענק של לוי. הנביא סינטיהו היה אחד מנקודות האור הבודדות במשחק הזה, במשחק חלומי בשביל בכורה בהרכב. מהיר, טכני, חזק. אפשר להגיד שהמציאות בהחלט התקרבה לדמיון. צריך לעבוד על חלוקת המאמצים שלו, כי הוא נגמר בשלב מוקדם מדי.

גאדיר – 4. חוץ מדאבל פס נאה עם סולליק שכמעט הוביל לגול, חלש מאוד. מבולבל, אגואיסט, מחזיק את הכדור יותר מדי. אלישע, תפסיק עם הניסוי, תחזיר אותו לאגף. התפקוד הנוכחי מכריח אותו לחשוב ולצערי, זה לא עושה טוב לו ולנו.

דבאלישווילי – 6. השתדל, מסר וגם בישל. השחקן הצעיר הזה הפך בלי הודעה מראש לחלוץ הוותיק שחונך את הצעירים.

מחליפים

חמד – 5. קצת ריחמתי עליו. עד שהוא מקבל צ'אנס, ועוד במשחק בלי הגנות, הוא נאלץ לצפות במתחרה שלו על עמדת המחליף מבקיע צמד.

אזולאי – 8. 27 דקות, שני שערים, מה עוד אפשר לבקש מחלוץ. אמנם קיבל קצת עזרה מהרוש, אבל לזכותו ייאמר שידע לקחת. מי אמר שאין לנו חלוצים?

בוקולי – לא שיחק מספיק כדי לקבל ציון.

השחקן המצטיין

שלומי אזולאי. כבר כמה חודשים שאני טוחן לכם בראש חמד, חמד, חמד, ובסוף מגיע שלומי WTF ונותן את הופעת חייו כבר במשחק השני שלו בחיפה. כנראה שעבר היום להיות המחליף הראשון בהתקפה, ועכשיו חמד יצטרך להוכיח שיש לו סבלנות ואופי להמשיך להילחם על המקום שלו. תחרות זה טוב.

עוד כמה מילים

מה יש להגיד. אין בחיפה הגנה. מימון זה לא דקל. עזבו את דקל, הוא אפילו לא אג'יפור. וכנראה שמראדונה כן היה על סמים כשזימן את קאנוטו לנבחרת. אני חושב אחורה ולא מצליח להיזכר מתי היו לנו שני בלמים כאלה גרועים. תמיד היה לפחות אחד טוב. השנה – כלום. עם כל הבעיות של אדרי, רחמים עליו. איך אפשר לשחק כשלפניך שני חורים מהלכים (לפחות הם היו חורים רצים, אבל גם זה לא). קאנוטו עד עכשיו מסתובב במקום ומחפש את בן שושן וברוכיאן. שי מימון? שי מַינוּס. קונוס רץ יותר מהר ממנו. ולא דיברנו על השער. אין ברירה, כנראה שנצטרך לחזור לאופציית בנאדו. אני מהמר שגם בגיל 70 או בן כמה שהוא לא יהיה עכשיו, הוא עדיין יותר מהיר ומוצלח משניהם. הנה אדם אחד בחיפה שבטוח הולך לישון היום עם חיוך.

בקישור ובהתקפה המצב יותר טוב. הוכח סופית שההתקפה שלנו יכולה להסתדר בלי קטן (שימו לב לנתונים: עם קטן – 4 שערים בארבעה משחקים, כולל אירופה. בלי קטן – 7 שערים בשלושה). גם רפאלוב, מסתבר, הוא לא פק"ל. בכלל, היה כיף לראות היום קישור עם גולסה, ורד, גדיר וסולליק ולדמיין שזה יכול להימשך ככה לנצח, בלי הזוג המוזר יניב את ליאור. לצערנו, ניאלץ להסתפק בדמיון.

ובכל זאת, יש די הרבה בעיות גם בהתקפה. עד שוורד נותן תצוגות בימין, מעבירים אותו לשמאל. גולסה משחק אחורה מדי. גאדיר הולך לאיבוד ליד דבאלישווילי. באופן כללי יש די הרבה בלגן במשחק, ונדמה שהשחקנים בעצמם לא יודעים מה אלישע רוצה. אבל יש שם את כל הכישרון והיכולות, רק עוד כמה אימונים ומשחקים ביחד וזה יכול להיראות נפלא. חבל שזה כבר לא יקרה, כי אחרי הפגרה יחזרו ליאור רפאלוב, האיש והמקורבים, והפטרון שלו, הבוס של אלישע. וכל הכישרון הזה יילך לאיבוד. איזה בזבוז.

תודות

תודה לקהל הנפלא שלנו שעודד כל כך יפה. כשהובלנו, הכוונה. כי כשהיינו בפיגור הוא התרכז בשריקות וקריאות בוז. ללא ספק, הקהל הטוב בארץ.

והפרחים להרוש.

השורה התחתונה

אני מקווה שחרזי כבר באוויר עם רשימה של בלמים בפנקס.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

16 תגובות על אנחנו – בית"ר ירושלים

 1. מתי הגיב:

  אני דווקא מאוד התרשמתי ממנו ממה שהספקתי לראות גם בגביע הטוטו בשנה שעברה. סילבה בעמדה בעייתית כי הוא בעצם הגיע לעונה אחת בלבד וכל עוד הוא לא נותן את הערך המוסף לא נותנים לו צ'אנס אבל יש לו כדורגל והרבה.
  לגבי שווגר מאתמול. הקטע עם השיער שלו וריברה הוא בהשראת סיפורו הנפלא של ארי פולמן-"הדרבי אחרי המלחמה" (פורסם בספר ההולנדי של עכו) על שני אוהדים שיוצאים לחפש את שווגר ברחבי רמת הגולן בסוף מלחמת יום כיפור ("האיש שבלם לבדו את כל הצבא הסורי" וכן. פעם היו שחקני כדורגל שהיו בקרבי כולל שוער מכבי חיפה בומה ויינברג שנפצע באותה מלחמה ) כדי להביא אותו לשחק בדרבי.
  על פי סיפור של אבא שלי, אחרי המלחמה שוחק משחק של מכבי חיפה נגד הפועל פתח תקווה בכפר בלום כדי ששווגר יוכל להשתתף.

  אהבתי

 2. הופ הגיב:

  אני לא אומר שהוא לא טוב, שמעתי שהוא כישרון גדול. אבל אני זוכר זמנים שבהם ילד אחד בשם אייל ברקוביץ', שהיה כישרון לא פחות מבטיח, הוכנס למשחקים לעשר דקות במשך לפחות חצי עונה כדי לשפשף אותו ולתת לו להרגיש מגרש עד שקיבל צ'אנס בהרכב (נדמה לי שזה היה שרף). יש איזו הדרגה בד"כ ונדמה שאלישע לא דוגל בה, דבר שהוא לא תמיד רע אבל יכול לפעמים לגמור שחקן צעיר (במיוחד אם הוא נשפט לפי המשחק הזה ע"י אלישע כמו במקרה כליבאת או האוהדים – במקרה אזולאי), שלא לדבר על הנזק שנעשה לביטחון של שחקנים יותר ותיקים, כששחקנים שמעולם לא שיחקו בהרכב מקבלים הזדמנות לפניהם. ואתה צודק לגמרי לגבי העמדה הבעייתית שסילבה נמצא בה, אבל אם הוא כבר פה אז אולי כדאי לתת בו קצת אמון למקרה שנצטרך אותו יותר מאוחר.
  לא קראתי את ההולנדי של עכו, וזו חתיכת חור בהשכלה הספרוטיבית שלי (ספרותית+ספורטיבית). ישר לרשימת ה"צריך לקרוא". רק לא הבנתי למה המשחק שוחק בכפר בלום בשביל שווגר אם המלחמה כבר נגמרה?

  אהבתי

 3. מתי הגיב:

  לא מסכים לגבי גולסה. הוא לא לוקח שום דבר על הגב שלו והמשחק של חיפה שהתבסס בחלק מאוד גדול מהזמן על סולליוק הנהדר היה כי גולסה התחבא. מי שכן אפשר להחמיא לו יותר אפילו ממה שהחמאת לו זה דבשווילי שעשה עבודה יוצאת מן הכלל. אפשר להגיד שההתקפה שלנו ניצחה היום 3-0 וההגנה הפסידה 3-0.

  בקשר לכפר בלום, אחרי המלחמה חיילי מילואים לא שוחררו במשך איזה שמונה חודשים כדי לשמור על קו ההגנה מול הסורים. נגמר 0-0.

  אהבתי

 4. שי הגיב:

  מסכים עם כל מילה. יש לך מושג אם אולג קוזניצוב פנוי?

  אהבתי

 5. הופ הגיב:

  מתי, LOL על הסורים. שמע, אני מודה שאני משוחד לגבי גולסה, מאוד מאמין בבחור. אבל אני דווקא ראיתי אותו היום, ליתר דיוק במחצית השניה – נלחם, לוחץ, לוקח על עצמו. אני מסכים שהוא לא מפגין את היכולת ההתקפית של שנה שעברה ולפני שנתיים, אבל לדעתי משהו בתפקוד שלו דופק אותו. רוב הנגיעות שלו בכדור הן עם הפנים לחצי שלנו. בא לקבל מקולמה ומחזיר לו חזרה. בכלל נדמה שזו נהיתה שיטת המשחק השנה, יותר מדי מסירות לקולמה וחזרה, פחות מדי מסירות קדימה. צודק לגבי דבה. אני חושב שהוא משתפר פלאים כשיש חלוץ אמיתי לידו. אולי הגיע הזמן לעבור לשני חלוצים, לפחות במשחקי בית.
  שי – תאמין לי. נראה לי שאוֹלד אולג, גם בגילו עכשיו, יכול לעשות למימון את מה שאברג'יל עשה לו.

  אהבתי

 6. באבארדוגו הגיב:

  נכבדיי,
  לדעתי ישנה צרה גדולה יותר בחיפה מאשר סוגיית הבלמים.
  בצרה הזו עוד יעסקו רבות במהלך העונה והיא קריטית להמשך הדרך ולמאבק האליפות.
  קטן יחזור בקרוב לשחק (או לפחות זה מה שהוא אומר שהוא מנסה לעשות שם על הדשא), מה שאומר שחיפה תחזור לשחק בצורה עייפה וצפוייה ואנחנו נתגעגע ל 3-3 כזה.
  לצערי, קטן הוא באנקר בהרכב של אלישע למרות שכבר בעונה שעברה הוא הראה סימני עייפות וזהו לא אותו קטן גדול שהיה מחלק מסירות בדיוק של GPS.
  אני אוהב את יניב, באמת שאוהב, אבל אולי הגיע הזמן לתת את המושכות לרפאלוב.
  אולי הוא קצת אגואיסט וקצת ראש בקיר אבל כשחקן חופשי במקום קטן שכבר לא מהיר כמו פעם, זה אשכרה יכול לעבוד.
  השילוש הקדוש של רפאלוב-גולסה-ורד יכול, אם ייתחבר, להתחיל שושלת חדשה בחיפה שתוכל אולי לקחת את הקטר הירוק רחוק יותר.
  ולפני סיום,
  מתיסיהו (או איך שקוראים לו) שיחק מצויין היום ואני רק מקווה שאלישע לא יחזיר אותו למעמקי הספסל או גרוע מכך- למשחקי גביע הטוטו אלא ייתן לו לשחק וייבנה לו את הביטחון והכושר לקראת השלבים היותר חשובים של העונה.

  אהבתי

 7. שמרלינג הגיב:

  כמה מחשבות:
  ** התפקוד של גולסה מתסכל. לא ברור מה צריך לעשות עם השחקן הזה. לזכותו ייאמר שמאז עידן טל אף אחד לא באמת הצטיין בתפקיד הזה בחיפה. אני לא מאלה שהתלהבו מבירם כיאל ובוקולי הפתיע בכך שהצליח להיות סביר. זה התפקיד במגרש ששווה לשים עליו הרבה כסף ולהביא זר מנוסה וטכני שעוד יכול לרוץ. אה, בעצם הביאו אחד כזה.
  ** קולמה ודבה מתאימים לליגה שלנו ואפשר לקחת איתם אליפות. הם לא אירופה, הם לא מלהיבים במיוחד אבל תביאו לי מניה כמעט בטוחה כמו דבה על תעלומה כמו פנטני כל יום.
  ** איך הספיקו אנשים להתלהב מאזולאי כל כך מהר? השערים שלו לא הרשימו אותי מספיק. יש לו תנועה יפה על המגרש, הוא כנראה מהיר מחמד ונתן ראיון שמצא חן בעיני בסוף המשחק. אבל הצטיינות?
  **אלישע כנראה חושש להוריד את מימון וקנוטו (חבל שקנואותו) לספסל בגלל, כמו שכתבת פעם הופ, שזה ייגמור למי מהם את הביטחון ועד שיוכלו לחזור לשחק ברמה גבוהה יעבור עוד הרבה זמן. זאת שאלה טובה, בהנחה שבנאדו עוד יכול לתרום, אם לעשות את השינוי הזה. בכל מקרה, בנאדו או לא, צריך בלם דחוף!
  ** סינטי הוא ממש שחקן מלהיב!
  **אז מה זה גאדיר? חלוץ? קשר התקפי? בשיטה הנוכחית של חיפה, אולי לא השיטה שהכי הולמת את חומר השחקנים, הוא צריך להיות חלוץ שני. לכאורה הכישורים שלו מאוד משלימים את קטן/רפאלוב ודבה.

  היה משחק גרוע וכיפי. הבלמים ואדרי לא ברמה שאנחנו רגילים. מישהו מהשלושה צריך להתעלות כדי שנוכל להעביר ככה עוד כמה מחזורים. אני כל כך מקווה שדוידוביץ' יחזור. ההרכב שלנו כלל הרבה שחקנים מהירים וזה מאוד התאים למשחק נגד בית"ר. מול קבוצה ממוצעת בליגה שלנו, ההתקפה היתה נראית תקועה ורק שחקן שמחזיק בכדור וחושב בו זמנית היה יכול לעזור. מצד שני, גול אחד כנראה שכן היינו מבקיעים ואז כל המשחק משתנה. כל הכבוד לאלישע על האומץ בחילופים. הרוש בחור טוב, בלעדיו קנוטו, מימון ואדרי היו מקבלים הרבה פוקוס שלילי.

  אהבתי

 8. פראליה הגיב:

  היה משחק מוזר שהבליט שניים מהטרייד-מארקים הבולטים של שתי הקבוצות –
  חיפה הבליטה את הפראייריות הנצחית שלה ובית"ר את הקהל הדוחה שלה.
  לגבי שיטת מהמשחק החדשה (הפעם ברצינות) – אלישע פיתח מערך של שניים בקישור (גולסה היה לא רע בכלל בתפקידו החדש), שני חלוצים ושני ווינגרים, סולליק דחף את גאדיר לאמצע והוא כהרגלו הלך לאיבוד.
  לגבי סולליק, יש לי הרגשה שעם מאמן מתאים (רובן?) הוא עשוי להפוף לוולקוט מקומי, רק עם פרספקטיבה טוב יותר של המגרש, פשוט מרגש הילד הזה.

  אהבתי

 9. הופ הגיב:

  באבארדוגו, ברוך הבאבא. שמח שבאת.
  אכן צרה. עכשיו אחרי שסינטיהו נכנס לסבב, יש בעיה אמיתית של עודף שחקנים בקישור ובהתקפה (וסילבה בכלל לא שיחק אתמול, ובוקולי בקושי), ואני לא חסיד גדול של המושג "צרות טובות". ניהול לא נכון של הדבר הזה יכול לגמור לנו כמה שחקנים. כמו שאמרת, קטן זו בעיה גדולה – אבל אני בכלל לא בטוח שרפאלוב הוא הפיתרון (אח, איך הייתי שמח אם הייתי יכול לעצום עיניים וששניהם פשוט ייעלמו. זה לא שהם לא מוכשרים – אבל הם מכניסים לקבוצה כל כך הרבה רעש ואגו וחיכוכים וכל מיני מסביב-ים. אני מעדיף שחקנים רעבים ושקטים, כמו שעלו אתמול). אני מקווה שגם אלישע רואה את זה ושיש לו תכנית טובה. מסינטיהו נראה לי שאפשר לשכוח בינתיים, עד שרפאלוב וקטן יקבלו בעיטה לספסל.
  שילוש קדוש? מה דעתך על החימוש הקדוש גולסה-ורד-רפאלוב-סינטיהו-גאדיר(/ דבה)?

  אהבתי

 10. הופ הגיב:

  שמרלינג – גולאסה הוא לא עידן טל. הוא אגרסיבי וחזק אבל הוא לא גדל והוכשר להיות קשר אחורי. אני חושב שהוא צריך להיות קשר מתחת לחלוץ, סטייל קטן/ רפאלוב/ בניון. לא בגלל שיש לו מסירה גדולה אלא משום שהוא שחקן עם הרבה כוח פריצה שיכול לעבור שחקנים ולהגיע למצב מול שוער, ויש לו את קור הרוח מול השער. אני חושב שהתפקוד מאחורה מתסכל אותו והורס אותו. שוב, בעיה של יותר מדי שחקנים מקדימה.
  אזולאי – מה שנחמד בחלוצים זה שהם מאוד מדידים. אם הם לא מבקיעים צריך להתחיל להתעסק במה הם עשו חוץ מזה. אם הם מבקיעים 2 שערים בפחות מחצי שעה, מבחינתי החלוץ מצטיין ובשאר המשחק הוא יכול ללכת לדבר עם האוהדים. אני מסכים שהשערים שלו לא הרשימו, ושהוא צריך לשלוח היום בונבוניירה להרוש, אבל הוא ידע להיות במקום הנכון בזמן הנכון. פיפו אינזאגי נכנס בזכות הכישרון הזה להיכל התהילה של הכדורגל האיטלקי.
  לגבי הבלמים – נכון, אני בעד להיזהר מאוד עם שחקני הגנה כי חוסר ביטחון שלהם יכול לגמור משחקים (זה למעשה מה שקרה אתמול). אבל צריך לשים איזשהו גבול. יכול להיות שלמימון כבר לא יהיה ביטחון בחיים. חבר שלי אמר אתמול שכבר במהלך המשחק אלישע צריך להכניס את בנאדו במקום מימון. יכול להיות שזה יגמור את מימון אבל אולי יציל את כולנו. בדיעבד אולי הוא צדק.
  לא יודע לגבי האומץ בחילופים של אלישע. הוא פגע בול עם החלוצים, אבל אם לא היה כל הרעש בשבוע שעבר יכול להיות שגם אתמול משומר היה נכנס ולא בוקולי, ולא היינו חוטפים את השלישי.

  אהבתי

  • שמרלינג הגיב:

   סבבה. אז אנחנו חלוקים בהכל :)
   מסתובבים בליגה שלנו עשרות שחקנים שחושבים שהם צריכים להיות הקשרים מאחורי החלוץ/ים. זה אולי תפקיד יוקרתי, זה בהחלט תפקיד ששם אותך במרכז העניינים. העניין הוא שזה תפקוד ליחידי סגולה. לגולסה אין את זה, אבל יש לו המון דברים אחרים, מה גם שבשיטה הנוכחית של חיפה אין שחקן לגמרי אופנסיבי מאחורי גאדיר ודבה. אהבתי מאוד את הכישור הכמעט מיתולוגי בימי רוני לוי – דירסאו, זנדברג, בוקולי בשיאו וטל. ארבעה גרזנים שלוחצים את היריבה כששלושה מהם גם יודעים לכבוש. ככה צריך להיראות כישור בימינו כשמשחקים עם 2 חלוצים וכשאין לך שחקן שקוראים לו קאקא.
   שים לב לשערים של אזולאי. בראשון, מסירה מעולה של מסיללה ועזרה חלומית של הרוש השאירו אותו לטאץ' חביב מול שער גדול וריק. השער השני היה בכלל משונה. הוא בעט שטוח ומדוייק היישר לרגליים של הרוש שהסיט יפה הצידה ופנימה…
   כשבנאדו עזב את חיפה, זה היה כשחיפה לא בנתה עליו להרכב וזה היה לפני שלוש וחצי שנים! שחקנים שיושבים על הספסל תמיד היו יכולים להיות טובים יותר מאלו שמשחקים. בתיאוריה. אני בעד להשיב את אריק לחפש ציפורים בהגנה שלנו, הוא בהחלט ראוי לצ'אנס, אבל אי אפשר לבנות על זה לאורך זמן.

   אהבתי

 11. הופ הגיב:

  פראליה – זה נכון. מעין 4-2-2-2. אבל בינתיים גאדיר הוא לא ממש חלוץ (ואולי עדיף חלוץ טבעי ליד דבה, ושמוחא יתמודד על מקום באגף), והשחקנים לא כל כך הפנימו את השיטה ונדחפים אחד למשבצת של השני. היו אתמול הרבה רגעים של צפיפות ובלגן, בצדדים ובאמצע. צריכים יותר לפנות שטחים אחד לשני.
  סולליק באמת מרגש. הבעיה שבחיפה שחקנים כמוהו לא הופכים לוולקוט. הם הופכים לרפאלוב.

  אהבתי

 12. באבארדוגו הגיב:

  נראה לי שקצת חצוף מצידנו להשוות את מתיסיהו לוולקוט… בכל זאת הילד שלנו עוד לא קרע זוג נעליים…
  לגבי הרעב שלו אני מסכים שהוא רוצה להוכיח ויש בו את הרעב שהיה לגדיר, גולסה וכיאל לפני שנתיים.
  אולי תחרות באגף הזה בין גדיר למתיסיהו תעשה רק טוב לשניהם. גדיר לא מתפקד כשהוא מוסט לאמצע והוא לא באמת חלוץ שני חד, אז אולי אזולאי יתאים יותר לתפקיד החלוץ השני במקרה הצורך.
  אין ספק שמבחינת איכות הקישור וההתקפה, שחקני חיפה מספיק טובים בשביל להיאבק על האליפות.
  הבעיה מתחילה ונגמרת בהגנה הרופסת של חיפה. והכי עצוב זה שאלו היו השחקנים היותר טובים שלנו… מעניין איך נראה כשמיימון יורחק או ייפצע ונאלץ להרכיב את בנאדו שמתקשה אפילו ללכת בלי מיכל חמצן או משומר שעדיין לא סגור על האם השחום המפחיד עם הקוקו הוא איתנו או נגדנו…

  לסיכום,
  יש לחיפה הרבה מזל שהיא לא ניצחה אתמול.
  ניצחון היה עלול לחפות על הבעיות הרציניות שיש לה בהגנה והן הרבה יותר קריטיות מעוד שתי נקודות (למעשה בין חצי נקודה לנקודה אבל אני לא סגור על זה. תשאלו את לוזון).
  מה הלקח שאלישע הפיק מהמשחק? בינואר נדע…

  אהבתי

 13. הופ הגיב:

  שמרלינג – למה חלוקים? אנחנו דווקא מסכימים כמעט בהכל (לצערי. לריב זה מגניב). חוץ מגולסה.
  גולסה בעיני הוא סוג של זנדברג – שחקן עם הרבה אנרגיות שאין לו תפקיד אחד מוגדר והוא יכול לתפקד כמעט בכל מקום במגרש, רץ מהר, יודע למסור סביר, יודע לעבור שחקנים, יודע להבקיע. את זנדברג לא היית שם בקישור האחורי, נכון? אותו דבר גולסה. ההצבה שלא מאחורה היא לדעתי מחוסר ברירה – אלישע רוצה אותו בהרכב אבל יש לו יותר מדי שחקנים מקדימה, אז הוא מנסה להפוך אותו לכיאל. חבל כי האנרגיות שלו מתבזבזות על תאקלים ורדיפה אחרי שחקנים במקום בניה.
  לגבי אזולאי אני מסכים לגמרי – ועדיין, הוא הבקיע. חמד ודבה לא. אי אפשר לבקש יותר.
  בנאדו – עד שיביאו בלם חדש, לדעתי אין ברירה. מימון לדעתי הוכיח סופית שאין לו את זה, למרות שבמכבי התחילו לאחרונה להפיץ ביקורות על קאנוטו, לדעתי בשביל להסיט את האש ממימון. כתבתי בעבר שמימון יכול להיות מצוין נגד קבוצות קטנות, אבל הוא ייבחן מול הגדולות. ובכן, מול שתיים מהן (מכבי ת"א ובית"ר) הוא נכשל באופן נחרץ. אני לא חושב שבנאדו הרבה יותר איטי ממנו (זה פשוט לא אפשרי מדעית), ובטח שיש לו הרבה יותר ניסיון לא לעשות שטויות כמו שהוא עשה בשער השני של בית"ר.
  באבארדוגו – מסכים עם הכל.

  אהבתי

 14. פינגבאק: סיפור של חורף, או יותר? פוסט אורח מאת פרלה | מצד שני

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s