אנחנו – בני יהודה

בפוסט המקורי היו פה כמה פסקאות על ההחלפה של שי מימון באנדריי פיליאבסקי, שיחד עם ה"לפני" התחילו לתפוס נפח html עצבני. בשביל לא להקריס את האינטרנט וכדי להקל עליכם, קוראים יקרים, החלטתי לפצל את הפוסטים ולתת למימון ולפיליאבסקי פוסט פרידה/קבלת פנים חגיגי משלהם. בדיעבד ובעקבות המשחק, הבנתי שבהחלט הגיע להם

…זהו, עכשיו אחרי שאמרנו כל מה שאפשר להגיד על הבשורה החדשה והמרגשת של השבוע, לא נותר לנו אלא לאחל לאנדריי (נפתחנו, אה) הרבה הצלחה. המבחן שלו לא קל בכלל. בני יהודה היא קבוצה התקפית מצוינת, שיש לה שחקני התקפה מהירים ובעיקר את מכניס הכדורים לחלוצים הכי טוב בארץ, גלבאן. בפעם שעברה, עם מימון, זה עלה לנו בשני שערים, הרבה בלגאן ולחץ דם גבוה – עד שבא קולמה.

לפני

איזה קטע, בדיוק רציתי לדבר על קולמה. גם ג'ון בריון נפצע השבוע, אבל נראה שאיכשהו עליו היה יותר קשה לוותר. אלישע מתעקש על קולמה, ובצדק. לא כל יום אתה מצליח לפתח קשר אחורי כל כך מאסיבי ובעל נוכחות, ואני חושב שאיזכור כמה שמות כמו דוטרה, פאוליניו ובריטס יבהיר את זה. אז זה נחמד לפנטז על ז'וטה וקנדאורוב, אבל שום דבר דומה להם לא הולך להגיע בזמן הקרוב.

גם יאיא, ככל הנראה, איז נו ז'וטה. את זה אני מסיק מהמשחק בגביע הטוטו, לא מהעובדה שאלישע לא מרכיב אותו. אם בוקולי לא היה נותן את משחק העונה שלו בשבוע שעבר, יאיא כבר היה בהרכב במקומו. אבל בוקולי הצטיין, וטוב שכך. עדיף לכולם שסיידו ייכנס לאט לאט לעניינים, ובאופן כללי לא צריך לזרוק שני שחקנים חדשים פנימה בבת אחת.

במשחק בגביע הטוטו הקשר החדש שלנו הראה שהוא לא רבע עוף כמו סילבה ויש לו נוכחות הגנתית במרכז השדה. מצד שני (יאהו! שזה ווהו קבלת הפנים ליאיא), הוא גם לא מוסר טוב כמו הפורטוגלי. מה שכנראה כן יש לו זה דריבל לא רע, וגם הוא כמו פיליאבסקי ובניגוד לקולמה משחק קדימה, וכאמור מול החומות המבוצרות בהן אנחנו נתקלים העונה זה מצוין. בקיצור, זה רק עניין של זמן עד שבוקולי יזייף ויאיא יתפוס את מקומו. בדומה לבוקולי, יחד עם קולמה הוא ירכיב ז'וטאוטס אחד שלם, וזה המקסימום שאנחנו יכולים לבקש כרגע.

ההרכב

(ע"פ וואלה! ספורט)

ניר דוידוביץ'; אייל משומר, אנדריי פיליאבסקי, אריק בנאדו, טאלב טואטחה; סיידו יאיא, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, יניב קטן; תומר חמד, ולדימיר דבאלישווילי.

החששות בהרחבה

החשש העיקרי, מעבר לתיאום בין אריק לאנדריי בהגנה, הוא השאלה האם אנחנו בכלל מסוגלים. התיקו נגד אשדוד העלה בי חשש שסדרת השלישיות לפניו היתה השיא שלנו העונה. שזה הטופ של היכולת שאנחנו יכולים להציג בשלב זה בחייה של קבוצתנו. זה לא רע, בהתחשב במה שעבר על הקבוצה בשנה האחרונה. זה יכול אפילו להספיק לאליפות, אם איווניר לא יצליח לחבר את המיליונים במכבי ת"א, ואם ההנהלה של הפועל ת"א תצליח במשימתה הברוכה לפרק את הקבוצה. אבל איך שזה נראה כרגע מכיוון גוש דן, עם יכולת-שיא כזו ניאלץ כנראה להסתפק במה שציפינו לו בתחילת העונה, מקום 2-3 מקסימום, ואולי גביע.

ואולי בכל זאת השיא עוד לפנינו. השאלה עכשיו היא אם אלישע יכול לגרום לשחקנים להאמין שיש להם עוד אופק רחב להשתפר, ושהם יכולים להפוך לקבוצה ממש טובה. וזה תלוי לא רק באלישע אלא גם ובעיקר בשחקנים עצמם:

בטוואטחה (כתבה מעניינת), שרק צריך לשמור על הרמה שהוא מפגין עד עכשיו. בגולסה, שחייב להחזיק חזק חזק במשבצת שהוא קיבל בשמאל, כי זה הסיכוי היחיד שלו נכון לעכשיו לשחק קדימה, ורפאלוב יילחם על המקום הזה כשיחזור. זה תלוי בקטן שצריך להראות שהעונה לפני שנתיים לא היתה יציאה חד פעמית בקריירה שלו, והוא ראוי להיכנס להיכל התהילה של מכבי חיפה כחוליה אחת בשרשרת של מנהיגים גדולים.

זה תלוי בוורד, שצריך להפגין אורך רוח וסבלנות, ובכל פעם שהוא נכנס חייב לספק את הסחורה מחדש, בלי נפילות (נכון, זה לא קל אבל היי, ארבייטמן עשה את זה במשך עונה שלמה). זה תלוי בתומר חמד (כתבת וידאו חביבה), שצריך להראות שהפוטנציאל שלו באמת מתחיל להתגשם, והיכולת הטובה שלו לאחרונה לא נובעת רק ממוטיבציה של התחלה.

ונכון למחר, זה תלוי בעיקר בפיליאבסקי. כי קבוצה שמשחקת עם בלם אחד, בן 37, טוב ככל שיהיה, לא יכולה לקחת אליפות.

מי?

יניב קטן. זה הזמן לחזור לעניינים, כי במשחקים האחרונים הוא סתם תפס מקום בהרכב ולא תרם דבר. הקשקושים על פציעה לא מעניינים. אם הוא פצוע שלא ישחק. ורד ישמח למלא את המקום. גולסה יותר מישמח לשחק באמצע. אבל אם קטן כשיר לשחק, הוא לא יכול יותר לנסות לזייף מנהיגות בעזרת תנועות ידיים ופרצופים כועסים. המסירות החכמות שלו חייבות לחזור, כי מכבי חיפה בלי מוסר חכם היא כמו תת מקלע משוכלל וקטלני בלי אף כדור במחסנית.

מה?

ואם אנחנו זקוקים לכדורים המבריקים של קטן, אנחנו צריכים גם שיהיה מי שיקבל אותם. אז מובן שחמד ודבה יצטרכו לעשות הרבה תנועה, וצריך להמשיך עם משחק חילופי המקומות החכם, אבל נדמה לי שהדבר החשוב ביותר עבורנו כרגע הן העליות של טוואטחה. כי בכל פעם שטאלב עולה למעלה, גולסה אחד מקבל כנפיים, והופך לחלוץ שלישי. וזה האקס פקטור שלנו.

גם השבוע

משומר ימסור לקטן כדור לא מדויק שיגיע למגן היריבה, יניב יסתובב לנזוף בו ולכן לא יראה שהמגן החליק והיה אפשר לקחת לו את הכדור ולעמוד מול שוער, ואנחנו נמשיך לפנטז על מנהיג שעסוק יותר במשחק מאשר בחברים שלו.

סיבות לאופטימיות

בלם חדש, אף חדש, חיים חדשים?

הנבואה

ניתנה לשוטים.

ולכן

0:3 ירוק!

***

נכון לעכשיו אין שידור, להערכתי בגלל סיבה אחת משתיים: משחקי כוח בין צ'רלטון להתאחדות, או איזו החלטה שיווקית שנועדה לקדם את השידור של ערוץ 5 באייפון ובסלולרי (והנה כמו טמבל עשיתי להם פרסומת). האפשרות השניה יותר מדאיגה אותי כי שיתוף פעולה בין שני גופים שהתחרות ביניהם מועילה לצרכנים הוא לא דבר חיובי עבורנו – גם ככה, כשהם בתחרות, הם מצליחים לדפוק אותנו, אז רק חסר לנו שהם יאחדו כוחות (בסוף החודש הזה, אגב, אני מפסיק להידפק, לובש חזרה את המכנסיים, מתנתק מהלווין ועובר רק לאינטרנט. נמאס לי להיות שבוי בידיהם של עשירים).
נשאר רק לקוות שההפסד יהיה כולו של הערוצים – שהמשחק יהיה רב שערים ומרתק, שאף אחד לא יצפה בו בסלולרי ובאייפון, ושהמשחק שישודר במקומו יהיה משמים וייגמר ב 0-0. בכל מקרה, מי שהולך למשחק או בכל זאת רואה אותו בטלפון, מוזמן לשתף את כולנו בהתרשמות. ואם למישהו יהיה לינק והוא ישתף אותו כאן, זה בכלל יהיה נחמד.

***

אחרי

אז בסוף היה שידור, באינטרנט, לדאבון ליבם של אנשי צ'רלטון שעשו הורדת ידיים עם ההתאחדות על הגב שלנו (ועל צ'רלטון – בפוסט מחר או מחרתיים, מבטיח!). מי שבאמת רצה לראות את המשחק מצא איפה. אז תודה לאינטרנט ולאל גור. (ולפראליה ששם פה לינק לטובת מי שלא ידע לחפש או לא הצליח למצוא)

***

האף החדש שלנו היה לא רק יפה וסולד אלא גם מרשים ואיתן, ואפשר להגיד שהביא איתו לפנים שלנו הרבה נוכחות. מה שנקרא, אף עם אופי. ואולי זה מסמל את מה שקורה עם הקבוצה שלנו העונה: היא מתחילה לקבל אופי. ואנחנו, כמו הורים לילדה מתבגרת, מתחילים לגלות יחד איתה איזה סוג של קבוצה היא הולכת להיות.

אני אוהב את האופי החדש של הקבוצה: שילוב של אנרגיות התקפיות עם מלחמה, מהירות והנעת כדור, במסגרת כללית של משחק קבוצתי ומאוד מודרני. הלחץ שהקבוצה מפעילה ברגעים מסוימים הוא תוצר ישיר של השפעת המשחק הברצלונאי על עולם הכדורגל. ההגנה מתחילה מהחלוצים. יותר מכך: ההתקפה הבאה מתחילה מהחלוצים. הרי יותר טוב להתחיל התקפה מרחבת היריבה מאשר מהחצי שלנו. אותו דבר לגבי הוצאת הקרנות המהירה. בעקבות בארסה הבינו בעולם שקרן היא אמצעי ולא מטרה, וזה לגיטימי להחזיר כדור קרן עד הבלם כדי להתחיל מחדש, אם זה משרת את ההתקפה יותר מעוד הגבהה לרחבה (ובמקרה של ההגבהות שלנו זה עוד יותר נכון).

וכמו המגמה העולמית, שמצביעה על משחק יותר קבוצתי ופחות אינדיבידואלי, גם אנחנו מתחילים להידמות יותר לתזמורת ופחות ללהקה עם סולן אחד. המוזיקה הזו עדיין מזייפת לעיתים קרובות, בגלל כמה כלים לא מתאימים פה ושם. אבל גם היום, מי שהקשיב טוב יכול היה לשמוע כמה צלילים מאוד נעימים לאוזן.

בגדול

השידור באינטרנט היה סביר, חוץ מהשדר הדעתן, שמילא על דעת עצמו גם את תפקיד הפרשן והחליט להספיד אותנו עוד כשהמשחק היה בדקה ה-20. מתי מישהו כבר יספר לשדרים ולפרשנים פה שתפקידם הוא לא להביע את רמת שביעות רצונם מהקבוצות, אלא מקסימום (במקרה של הפרשנים) לנתח את מה שקורה על הדשא? (ולא, לחזור שוב ושוב על "מכבי חיפה לא מספיק טובה", "מה עם קצת כדורגל, חבר'ה?" או "דבאלישווילי כמובן מאבד את הכדור", זה לא ניתוח). הדעתנות הזו היא מגיפה שמתחילה מהערוצים הטלוויזיוניים ומחלחלת לאחרוני הכתבים. קצת נמאס. אולי עוד כמה שנים את שידורי האינטרנט ילוו שדרים חובבנים, מהבית, ואנחנו נוןכל לבחור את המוצלחים יותר להקשיב להם.

אבל חיפה באמת לא התחילה טוב את המשחק. כבר דיברנו על זה – חיפה של השנה, ואולי בכלל של אלישע, לא מוחצת מההתחלה. היא מכריעה את היריבה שלה לאט לאט. הפעם זה היה יותר קשה. בני יהודה הפתיעה אותנו אבל גם את עצמה כשבניגוד גמור לאופיה פתחה עם בונקר. זה התנקם בה כי כשהיתה צריכה גול, השחקנים לא הצליחו לשכוח את הרשימות בחדר ההלבשה ולהיזכר במשחק ההתקפי הרגיל שלהם.

המשחק הזה הקשה עלינו להבקיע את השלישיה הרגילה ובכלל לפתח התקפות טובות, אבל היו נקודות אור. למשל שיטת חילופי המקומות שהמשיכה להיות מעניינת (קטן פתח באגף השמאלי! אחרית הימים!). למשל הלחץ המצוין כשמחליטים ללחוץ על הדוושה. אגב, בשביל לבצע את הלחץ הזה בהתקפה, שמתחיל כבר עם איבוד הכדור, צריך שכל השחקנים ישתתפו במשימה. שזו עוד סיבה בגללה גולסה עדיף על רפאלוב. יש בעיניהם גם הבדלים באיכויות ההתקפיות (אני מעדיף את אלו של אייל), אבל ההבדל העיקרי הוא באנרגיות ובהשתתפות במשחק הלחץ. שחקן שלא יודע להשתתף במשחק החיפוי הקבוצתי יכול לחבל בכל המערך. גולסה משתלב בתוך המכונה, רפאלוב הוא חוליה קצת משוחררת.

נקודת האור המרכזית היתה כמובן פיליאבסקי – כמה שקט הוא הכניס להגנה, יא אללה. ואני לא יודע כמה הוא באמת מהיר, אבל לעומת מימון הוא רץ כמו גדיר. ובניגוד לחששותיי יש לו גם מיקום טוב. ועל הנטיה שלו לא להרחיק סתם כבר דיברנו (זה, אגב, גם החיסרון שלו, והיום ראינו את זה כשאיבד כדור שהיה עלול להפוך לגול). אבל זה לא המשחק שפיליאבסקי ייבחן בו. במשחקים כאלה, כשהיריבה בבונקר, גם מימון היה סביר. בואו נחכה למשחקים מול התל אביביות, קרית שמונה ובית"ר. בינתיים, בכל אופן, אני מאוד מרוצה.

ועידן ורד היה נקודת אור. יותר בכיוון של זרקור. וגם יאיא בדקות המעטות ששיחק. וטוואטחה כמובן. אבל (איך אומר קושניר בפרסומת ההיא) זה כבר רגיל, נו.

ציונים

דוידוביץ' – 6. את האיום היחיד שהיה הוא הציל (ומזל שלא גרם לפנדל). 

בנאדו – 6. הקלאסה הרגילה. נדמה שגם לו פיליאבסקי עשה טוב.

פיליאבסקי – 7. בכורה נהדרת של הבחור הצעיר והמרשים הזה. יש לו מהירות, מסירות טובות, משחק ראש. וגם היה ממוקם נכון כדי למנוע כמה הזדמנויות טובות מבני יהודה. אבל בעיקר, כמה שקט. כמה ביטחון. ופתאום יש לנו הגנה שלא נלחצת מכל כדור תועה. ופתאום יש לנו הגנה שמאפשרת לי להזיז את העיניים מהמסך כשהכדור אצלה. חשבתי שזה לעולם לא יקרה. איזה כיף.

טוואטחה – 7. טוב מאוד בהתקפה, נהדר בהגנה. מרגש לראות אותו.

משומר – 6. לא תרם יותר מדי בצד ההתקפי. אבל בישל גול.

קולמה – 6. משחק יציב של ג'ון, אבל הוא לא פיתרון התקפי.

בוקולי – 6. כנ"ל פלוס קצת יותר התקפה אבל לא מספיק טוב. יאיא בהיכון.

גולסה – 5. הטכניקה שלו מרשימה אבל הוא עדיין לא מספיק מדויק. הוא מתרגל לאגף ומשתלב טוב במשחק הקבוצתי, אבל עדיין מאבד הרבה יותר מדי כדורים בהתקפה. לפחות הוא חוזר אחורה ואוסף אותם מחדש.

קטן – 4. פעם הוא לא היה מאבד כדורים ככה. אז נכון, על כל איבוד כדור יש לו מסירה לא רעה, אבל בסך הכל בגלל הכבדות שלו הוא בעיקר מזיק למשחק שלנו, כשהוא תוקע כל התקפה. בהתחשב ביכולת שמפגין עידן ורד, בהחלט אפשר לשקול הורדה של יניב לספסל.

חמד – 4. משחק גרוע של תומר. למזלו אזולאי לא ניצל את ההזדמנות להזכיר שיש תחליף.

דבאלישווילי – 6. מגיע להזדמנויות אבל מתחיל ליצור לעצמו תדמית של מחמיצן וחבל. כך או כך, את השער שלו הוא נתן.

מחליפים

ורד – 7. נהדר. מהיר, לוחם ומביא איתו אנרגיות אדירות. אבל מה שמרגש בו באמת זו התחושה שסוף סוף יש במכבי חיפה מישהו שרוצה לשמח את הקהל ולגרום לו ליהנות. בחיפה חיכו הרבה זמן, נדמה לי שמאז רובן עטר, למישהו מרענן כל כך.

אזולאי – שיחק מעט בשביל ציון וטוב שכך.

יאיא – שיחק מעט מדי בשביל ציון וחבל שכך. הראה שיש למה לחכות.

השחקן המצטיין

גבירותי ורבותיי, אנדריי פיליאבסקי. במשחק די חלש של ההתקפה, המשחק היציב והרגוע של הבלם החדש שלנו מספיק לו לקבל דיוידי מדומיין מהבלוג. אבל שיזמין את מימון לראות איזה סרט, כי בהחלט יכול להיות שכמו אחרי שנפרדים מבת זוג מעצבנת, השמחה נובעת בעיקר מתחושת ההקלה.

עוד כמה מילים

כתבתי לפני שני פוסטים על כך שמשחק התקפי לא תלוי בשאלה עם כמה חלוצים משחקים. היו רגעים במשחק היום שגרם לי להתגעגע למשחק עם חלוץ אחד אבל עם שני אגפים מסחררים. תחשבו על התקפה בה גולסה באמצע, סולליק מימין, ורד משמאל וחלוץ מהיר במרכז. המחליפים הם רפאלוב משמאל (אם אין ברירה וצריך שחקן שיודע לעבור שחקן באחד על אחד), גדיר המהיר בימין (אם אנחנו ביתרון וצריכים יציאה מהירה למתפרצות). לא רע, הא? אותי אפילו עצם המחשבה מרגשת. ואז אני חוזר ורואה את קטן תקוע שם באמצע. נו טוב, נחכה בסבלנות.

תודות

לצ'רלטון. גרמתם לי להבין שההתנתקות הקרובה מהטלוויזיה היא ההחלטה הכי טובה שעשיתי לאחרונה.

פינת הטלוויזיה ע"ש ד. נוימן האינטרנט ע"ש הצלם הפטפטן

על הקשקושים הדעתניים של השדר דיברנו קודם. עוד מישהו שצריך להתרגל לעידן החדש הם הצוותים שמעבירים את השידורים באינטרנט. אנשי ההפקה לא מודעים עדיין לקטע החדש בו השידור מתחיל מהרגע בו המצלמה מופעלת ולא מהרגע ש"עוברים אליהם", ואנחנו זוכים לשמוע בשידור את כל הפטפוטים שלהם לפני שמתחיל השידור.

במשחק של מכבי חיפה כדורסל זה קרה פעם אחת עם איש צוות שסיפר לחברו ועל הדרך לאומה (כלומר ל 2-3 אוהדים של חיפה כדורסל) מיהן המעודדות החביבות עליו ולמה (ציצים גדולים וגוף רזה, זה היה הקריטריון); היום שמענו את הצלם, או הטכנאי – או שמא היה זה תומר לוי עצמו – משתעשע מאוד משמו של קוסטה איבסקיביצ'יוס אותו הוא לא חדל לגלגל על לשונו (עד שהוא קיבל טלפון:  "אה באמת?! מה אתה אומר. טוב, בסדר". ומאותו רגע לא שמענו יותר).

אותי זה שעשע, במיוחד ההרגשה הזו של התחלה של משהו חדש, אינטרנט וכל זה. מעין חובבנות נחמדה ומרגשת. אבל אני מקווה שעם הזמן שידורי האינטרנט יהיו כה נפוצים שנקבל שידור מקצועי ורציני. מי יודע, אולי בעתיד הטכנולוגי המשוכלל מחכים לנו אפילו הילוכים חוזרים.

השורה התחתונה

ההשתלה הצליחה, אז אפשר להתעלם לרגע מזה שהחולה קצת חיוור.

השורה מתחת לשורה התחתונה

עוד דבר ששונה באינטרנט זה ששומעים טוב יותר את הקהל. אז אם זה הולך להפוך להרגל – אתם שהולכים למשחקים, תעשו טובה ותגידו לזה עם המגאפון לשתוק. זה יותר גרוע מאשר קהל שקט.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, ירוק עם כדור כתום, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

22 תגובות על אנחנו – בני יהודה

 1. גלעד הגיב:

  תודה על הלינק, אבל איכות הצילום מזעזעת, מצלמה אחת בלי הילוכים חוזרים…
  והם דורשים על זה כסף…
  ביזיון

  אהבתי

  • הופ הגיב:

   אתה לא יודע כמה שמחתי שבכלל יש שידור… הייתי מוכן לעשות לתומר לוי איבסקיביצ'יוס קטן.
   אבל אם הייתי משלם על זה בטח גם הייתי מתעצבן.

   אהבתי

 2. פרלה הגיב:

  1. חזרנו הביתה עם הנקודות בכיסים.
  2. 0:3 היה משקף יותר.
  3. ניר לא עצר אף כדור.
  4. שחקני רכש זה הרבה ענין של דבק. פיליאבסקי יכול ללמוד מבנאדו הרבה מאד. גרוע משיימון (אהבתי) הוא כבר לא יהיה.
  חמש. אין להתייאש. עוד 11 משחקים לתחילת הליגה ובינתיים אנו בפול פוזישן.

  אהבתי

 3. מתי הגיב:

  מה זה זה אתה מבלבל אותי. איפה היה הפוסט של הלפני? ולמה אף אחד לא אמר לי שיש שידור באינטרנט? השארתם אותי עם זוהיר בהלול ורוני דורה ברדיו ירושלים ככה לבד?
  על פי מה שאני מבין ממך זה לא היה נורא כמו שסיפרו לי ואני מאמין לך כמו שמשה האמין לשני המרגלים שסיפרו לו על ארץ זבת חלב ולא לעשרה האחרים .

  אהבתי

 4. יניב הגיב:

  "קוסטה איבסקיביצ'יוס רץ, איבסקיביצ'יוס בועט, ו…שערררררר" – תומר לוי עורך חימום לפני הבאמת שידור.

  אהבתי

 5. עופר (הירוק) הגיב:

  שמע, היה משחק נוראי. רוב הזמן התעסקתי עם הלאפטופ, ותודות לאינטרנט בקרית אליעזר. אבל ניצחנו, ושבוע הבא טדי.

  אגב, אחד הרגעים הכי נהדרים היום במגרש (אולי ה-רגע) היה לפני שפיליאבסקי בעט את הבעיטה החופשית. זה הזכיר קצת את הרגעים (המעטים מדי) בסדרת המופת פארקר לואיס, בהם נתנו לקוביאק לרוץ על מגרש הפוטבול עם הכדור.

  אהבתי

 6. הופ הגיב:

  מתי – לא היה שידור רשמי, אבל היו אתרים (כמו זה אליו קישר פראליה) שהעבירו איכשהו את השידור של הסלולרי. פרסמו את הלינק בפורום של מכבי חיפה.
  פרלה – לא יודע לגבי ה 0:3, בוא נגיד שעם אחוזי ההבקעה של העונה זה היה צריך להיות אולי 2. לא נתנו פה משחק טוב, ואפילו בינוני. אבל משום שהוא הראה שמעידת השבוע שעבר לא סימנה התחלתו של משבר, אני מרוצה.
  לגבי ניר, לא הייתי בטוח אם האחד על אחד בסוף היה יותר הצלה או יותר כמעט שטות של ניר ופנדל. בסוף הלכתי איתו. נראה בתקציר.
  יניב – אז זה היה לוי? הרגשתי קצת כמו סטוקר כשהקשבתי לו ולשיחות הטלפון שלו.
  עופר – LOL על קוביאק. הזכרתי פה את הסדרה האלמותית הזו בפוסט על שנות הקסם. בסדר שנתנו לו לבעוט, אבל אם בני יהודה היו משווים היינו אוכלים את הלב על השטויות האלה.

  אהבתי

 7. פרלה הגיב:

  הבעיטה של פילאבסקי זה כלום לעומת קרן חוזרת שהוציא קולמה כשלאף אחד אחר לא היה כח להוציא אותה. אני כותב "להוציא" ולא "להרים" כי איננו נוהגים להרים קרנות. אפילו סטטיסטית מההרמות האלה אפשר פעם לכבוש ולא רק לספוג.

  אהבתי

 8. הופ הגיב:

  פרלה, אני יכול לחשוב על "אף אחד אחר" מאוד ספציפי שלא היה לא כוח להוציא אותה.

  אהבתי

 9. mirage הגיב:

  הייתי בבלומפילד אתמול. מכבי תל אביב היא קבוצה בינונית. המסקנה שלי: רק הקיזוז המקולל יכול להציל אותם. גם אז לדעתי המאבק על האליפות יהיה שוב ביניכם לבין הפועל תל אביב. רק בוזגלו, עתר וזיו הרשימו אתמול. שוער אשדוד חילק מתנות. אשדוד נתנו יותר מדי כבוד. יכלו לצאת עם נקודה. הם מצויינים בבניית התקפות אבל אין רגל מסיימת. מקרייב היה נורא (מה קרה לו!?). זהו…..

  אהבתי

 10. הופ הגיב:

  מיראז', כל הערכת כוחות שלא לוקחת בחשבון את הקיזוז היא חסרת משמעות. גם קרית שמונה תוכל להיות פקטור אם תצליח לשמור על מרחק סביר מהצמרת עד הקיזוז. ואז לך תדע, יכול להיות שהכל יהיה מוכרע במחזור אחד.
  תודה על הסקירה אבל אתה יודע שאני מצפה לסקירה אחרת :)

  אהבתי

  • mirage הגיב:

   אתה צודק כמובן בענין הקיזוז. מה שניסיתי לומר הוא שאין שיפור במ' תל אביב. המשחק אתמול בשום פנים ואופל לא היה של 4-1. 2-1 היה משקף יותר. האוהדים של מ' תל אביב חגגו כאילו דרסו את אשדוד אבל למעשה התוצאה בהחלט משקרת. בענין ה"סקירה האחרת"-למה אתה חושב שהייתי בבלומפילד? הקבוצה האחרת הייתה בפגרה לציין את סוף הסיבוב הראשון (12 נצחונות, 2 תיקו והפסד בודד). לכן, בהעדר כדורגל נפלא מליגה ב' הסתפקתי בליגת העל. לצערי היו לנו חדשות רעות בכל זאת. השחקן הכי טוב שלנו עוז צבאג שבר את הרגל וגמר את העונה. ויש לנו עוד *הרבה* פצועים. סיבוב שלם מחכה לנו. אני מקוה שיהיה טוב…

   אהבתי

 11. ניר,
  קראתי את השורה לגבי עידן וורד ונצבט לי הלב… תהנו (לפחות זה אתם ולא פ.צ. יפו..).

  אהבתי

 12. הופ הגיב:

  דווקא חיבבתי את פ.צ. עג'מי :)
  הוורד הזה נראה משהו, איזה אנרגיות יא אללה. הבעיה שלו היא שהוא צריך להזיז מההרכב את קטן, וזה לא סיפור פשוט – יניב כל כך שתול בהרכב שהוא כבר צימח שורשים בדשא.

  אהבתי

  • פ.צ. עג'מי זה של אבישי, שלי זה פ.צ. יפו :)
   היתרון האמיתי של וורד, באמת, הוא שבניגוד להרבה שחקנים ישראלים מוכשרים עם טכניקה טובה הוא גם משקיע המון על המגרש ויש לו לא מעט איכויות של קשר הגנתי. כשהוא היה אצלנו התלבטנו הרבה האם עדיף שיצוות כקשר התקפי- ואז אתה מרוויח את היכולת הטכנית שלו, או כקשר הגנתי- ואז אתה מרוויח את מוסר העבודה והיכולות ההגנתיות שלו – איך זה אצלכם?

   אהבתי

   • הופ הגיב:

    אצלנו לשמחתי הוא משחק מקדימה. רואים את האיכויות ההגנתיות שלו, הוא לא מפסיק להטריד וללחוץ על ההגנה היריבה, אבל הוא מכניס כל כך הרבה אנרגיות להתקפה שחבל לבזבז אותו מאחורה.

    אהבתי

 13. הופ הגיב:

  הגיע התקציר: http://sports.walla.co.il/?w=//1783595
  מסקנות אחרי צפיה חוזרת:
  – קטן היה פעיל יותר משזכרתי אבל בזבז הזדמנויות לא רעות עם בעיטות מזעזעות.
  – יופי של בישול של משומר.
  – דוידוביץ' ביציאה שלו לחלוץ הציל גול.

  אהבתי

 14. פינגבאק: פסט: המהפיכה לא תשודר בצ’רלטון | מצד שני

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s