פסט: המהפכה לא תשודר בצ'רלטון

(מה זה פסט?)

עוד כמה מילים על (אי) שידור המשחק שלשום. אנחנו לא רגילים שמכריזים שאין שידור שלנו ובסוף באמת לא משדרים. גם היום הייתי בטוח עד הרגע האחרון שבסוף יהיה שידור. אבל לא. צ'רלטון הלכה עד הסוף. היא נמנעה מלשדר את אחת הקבוצות הכי אהודות בישראל, במשחק נגד קבוצה די אטרקטיבית אחרת, במשחק שהיה אמור להיות התקפי ומעניין לצפיה (בסיבוב הקודם ההתמודדות הזו סיפקה 5 שערים). בתמורה, היא קיבלה רמז דק לגבי תחילת הסוף שלה. זה עוד רחוק, אבל הניצנים כבר פה: אני לא חושב שהיה אוהד של מכבי חיפה שבאמת רצה לראות את המשחק ולא מצא איך. במלים אחרות, צ'רלטון נוכחו היום לדעת שמנוף הלחץ הכי יעיל שלהם, איום באי שידור משחק אטרקטיבי, כבר לא כזה אמין.

האין שידור בשבת הוא עוד לא הקש האחרון לפני המהפכה. בכלל, מהפכות לא קורות ביום או במשחק אחד. במציאות דברים קורים צעד צעד. וההחלטה של צ'רלטון היום היתה עוד צעד בדרך לשם. לא לנצח יוכלו ערוצי השידור להפעיל לחצים באמצעות איומים לא לשדר קבוצות אהודות. בקרוב כל מה שמצולם יהיה באינטרנט. והכל יהיה מצולם. אם לא במצלמות הטלוויזיה, במצלמות אתרי האינטרנט. ואם לא בהן אז במצלמות הסלולריות של הקהל במגרש, שיילכו וישתפרו.

***

צ'רלטון לקחה הימור. או שהלחץ יהיה עליה, או שהלחץ יהיה על ההתאחדות. יכול להיות שבמאבק בין השתיים היא צודקת וההתאחדות טועה, אני לא בקיא בפרטים (אני מניח שזה קשור למאבק המשפטי הזה). אבל צ'רלטון מפסידה בהימורים כמו זה משהו אחר: את אהדת הרחוב, אהדה שלקח לה זמן ארוך מאוד להרוויח.

מילא לייסד חברת טלוויזיה ישראלית, אבל לקרוא על שמך פרבר בלונדון? כמה אגו יכול להיות לבנאדם

להזכירכם, הציבור הישראלי קיבל בטבעיות את זה שכל המשחקים משודרים, אבל לעובדה שהם עולים כסף לקח לו קצת יותר זמן להתרגל. לכן צ'רלטון היתה לאורך תקופה הגוף השנוא ביותר בקרב ציבור אוהדי הספורט, בטח כשהאלטרנטיבה היתה ערוץ 5 ה"מקצועי", ה"מקצועני" ו"זה שבאמת אוהב ספורט" עם מודי, נדב ושגיא החביבים. כולם ניאצו את צ'רלטון ה"גרידיים" (הנה דוגמא די מייצגת), כולם איימו בחרמות (יש כאלה שמחרימים עד היום), ומי שכן צפה זעם על רמת השידור הנמוכה ומה שנראה כמו חוסר השקעה משווע בכל ה"מסביב".

אבל עם הזמן הגלגל התהפך. צ'רלטון קנו עוד ועוד שידורים, ובמקביל בערוץ 5 (שהתפצל בינתיים לעוד 3 ערוצים נוספים), האג'נדות הספורטיביות נדחקו הצידה והוחלפו בתכניות שיווקיות, האנשים שאוהבים ספורט עברו אחורה ובמקומם הגיעו לפרונט אנשי הכספים. בינתיים (והרבה בעזרת הערוצים בתשלום של ערוץ הספורט) אוהדי הספורט התרגלו לשלם עבור השידורים, ופתאום התחילו להבחין בכך שבצ'רלטון הם מקבלים הרבה יותר תוכן – אמנם עדיין בעטיפה זולה לעומת זו הנוצצת של ספורט 5, אבל כדור הוא כדור וגול זה גול. חוץ מזה, אם זה עולה כסף וזה עולה כסף (ויותר ויותר תכנים אמיתיים עברו לערוצי הלייב למיניהם), עדיף שידור ישיר מהליגה האנגלית מאשר עוד שידור חוזר מגביע הטוטו, לא?

כשהתפשטה ההכרה בכך שצ'רלטון מספקת את הסחורה ושהעטיפות הנוצצות בערוץ הספורט מחפות על תוכן דל שמפוזר על ארבעה ערוצים, ובעיקר על הרבה קידום עצמי ותוכן שיווקי, השתנו קצת התדמיות. עם חלוף החודשים נשמעו יותר ויותר קולות בעד צ'רלטון, ועוד יותר מהם נשמעו קולות נגד ערוץ 5, שהחליפו עם הזמן (ועם זליגות התוכן) את צ'רלטון בנישת "הגזלנים".

היום ישנם כבר רבים שמחבבים את הצ'רלטונים הרבה יותר מאת ערוץ הספורט. ותראו זה פלא, פתאום גם חוסר ההשקעה בכל המסביב הפך למשהו חיובי, ועכשיו הוא מייצג "צניעות" ו"קורקטיות" לעומת ה"שואו אוף" של השכנים מקרמניצקי. פתאום העטיפות הזולות הן טובות כי "הן מפנות את הזרקורים למה שחשוב באמת – הכדורגל". אחד הדברים שעבדו נגד ערוץ הספורט, אגב, הוא דווקא התדמית החיובית של הפנים שלו: אבי, נדב ומודי (שהצליחו למתג את עצמם כחברים של אוהדי הספורט בטלוויזיה), ובעיקר קופמן (שמיתג את עצמו כעיתונאי נשכן), ספגו הרבה ביקורת על כך שהם מסכימים בשתיקתם לגזל המתמשך של הערוץ שלהם, מה שנתפס על ידי הרבה אוהדים כבגידה ממש. כאילו מישהו מהמבקרים היה מוותר על פרנסתו בשביל עיקרון.

***

אז בשבת האחרונה הגלגל שוב עשה תנועה קטנה לכיוון ההפוך. צ'רלטון הוכיחו שהם שוב לא זכאים לאמון שלנו. הם חשפו שיניים, אבל זה מילא, את זה הם כבר עשו בעבר. היום, לראשונה, צ'רלטון נשכו, והם נשכו את היד שמאכילה אותם. אז נכון, סביר שלבעלי צ'רלטון לא כל כך אכפת מה אמרו עליהם ביום שבת בחיפה וברחבי הארץ. כמי שצלחו את כל התגובות והאיומים האפשריים הם לא מתרגשים מעוד טוקבקיסט שקורא למרד צרכנים.

אבל כשהתחרות תגבר, כשהערוץ של אתר "one" (אתר גרוע ובזוי! אם מישהו שחיפש את האתר בגוגל מגיע לפה בטעות) יעלה לאוויר, כשהאינטרנט המהיר יהווה איום ממשי, הם יזדקקו לכל צופה וצופה. והקטנות האלה, כמו הפליק הקטן שקיבלנו בשבת, מצטברות. לאנשים אין זיכרון ארוך, אבל פה לא מדובר באנשים אלא באוהדי ספורט, ובזיכרון מסוג אחר, זיכרון מיוחד ואמוציונלי שנוגע לכל מי שאוהד קבוצה. כל מי שהרגיש את התסכול בשבת יזכור גם יזכור את הפליק הזה (ואם מישהו ישכח, עכשיו יש גם את הפוסט הזה).

זה עוד יחזור אל צ'רלטון כמו בומרנג כדור מהחומה בבעיטה חופשית של רפאלוב.

***

מהי הדרך הנכונה לפעול כשנודע לנו שמשחק שלנו לא משודר? לכאורה, מה שצריך לעשות הוא להפעיל לחץ עצום על צ'רלטון, ואם אפשר גם על ההתאחדות. לשלוח פקסים, להודיע על החרמה, לקרוא להתנתקות וכל זה. למעשה, זה בדיוק מה שצ'רלטון רוצים שנעשה. אם נזעק ונזעם, התכנית של צ'רלטון עובדת. אם הפצצנו בפקסים את משרדי ההתאחדות, זה ממש כאילו עבדנו בשביל עזור וזהבי.

לכן, ייתכן בהחלט שהדרך הנכונה היא לא לעשות כלום. לנשוך שפתיים ולשתוק. אין מה לחשוש שאם לא נשמיע קול, הם יעשו את זה שוב. הרי צ'רלטון היא חברת טלוויזיה. היא צריכה צופים. היא יודעת שבמשחק בין מנצ'סטר סיטי לאסטון וילה צפו אולי 5% מהכמות שהיו צופים במכבי חיפה בני יהודה. היא צריכה מפרסמים, היא צריכה להראות להם נתוני רייטינג. כל שידור לא מעניין, כל משחק עם מעט רייטינג הם פגיעה בצ'רלטון עצמה. לכן היא יכולה לאיים על ההתאחדות עם ביטול שידור אחד או שניים, אבל היא לא יכולה להפוך את זה למנהג. ואם האיומים לא יעבדו, כלומר אנחנו נשתוק ואף אחד לא יתרגש מזה, הם ייאלצו לחשוב על פתרון אחר.

אז עדיף פשוט לא לעשות כלום. לכבוש את הכעס למשך משחק אחד-שניים, ולחכות שצ'רלטון תחשוב על רעיון יצירתי יותר.

***
ובאופן כללי עדיף להתנתק. את המשחק של אתמול ראיתי באינטרנט (שנהיה מהיר יותר ובהתאמה השידורים סבירים יותר), ובקרוב אני ומ"ם מתנתקים מהלווין ועוברים רק למרשתת. אין סיבה שאמשיך לממן ערוצים עריצים שעושים מה שהם רוצים, שמזליגים תכנים או מבטלים ערוצים פופולאריים או משחקים משחקי כוחות על גבי. אין גם סיבה שאתם תממנו אותם. מהיום מצורף פה (בצד של העמוד הראשי, ב"משחקי חוץ") לינק לערוץ אינטרנטי שמרכז שידורי משחקים מהעולם (ותודה לרונן דורפן).

עבור משחקים מקומיים, סירקו לפני משחק את הפורומים של הקבוצות הרלוונטיות ואת התגובות לכתבות שמתייחסות למשחקים. אם יש שידור, מי שיחפש טוב ימצא.

***

נ.ב. היו אוהדי חיפה שציפו שהקבוצה תפעיל לחץ על צ'רלטון לשדר את המשחק. הם שכחו שהבעלים של הערוץ הוא BFF של הבעלים של מכבי חיפה. לא היה צריך לחץ, הספיקה מלה אחת. אבל יעקב שחר העדיף לשתוק ולהפקיר את אוהדי הקבוצה ברחבי הארץ, כדי לעזור לחבר שלו זהבי במלחמה נגד ההתאחדות. לשחר מגיעות הרבה מילים טובות על מה שהוא עושה במכבי. אבל כאן הוא ליכלך בגדול.

נ.ב.2. מצד שני (ווהו!), האוהדים לא ממש הוכיחו שיש סיבה להילחם בשבילם. ציפיתי שבמשחק שלא משודר, ונגד קבוצה שמשחקת פתוח (לכאורה), האיצטדיון יהיה כמעט מלא. בפועל היו בסביבות ה-7000 צופים. כל מי שהיה יכול ולא הגיע, כולל אותי, הוא אוהד כורסא עלוב שלא שווה שיילחמו בשבילו.

***

זמן פסט: הרבה יותר מדי, על גבול הפוסט. מה יהיה איתי.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, פסט, תקשורת השרוכים, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

20 תגובות על פסט: המהפכה לא תשודר בצ'רלטון

 1. קרוקודייל דנדי הגיב:

  יעקובי, נדב ומודי – האם התכוונת ליעקובי, מלר ומודי או לאבי, נדב ומודי?

  נדמה לי שלא מזמן כולנו (באופן פרטי) למדנו מה הדבר היחיד שמעניין אותם יותר מכדורגל :)

  אהבתי

 2. הופ הגיב:

  קרוקודייל – תודה, תיקנתי (אחרי התלבטות בין האפשרויות).
  שמע, אני לא מאשים אותם. שנינו יודעים שהמצב בערוץ מפריע להם, אבל מה הם כבר יכולים לעשות.

  אהבתי

 3. אני לא חושב שיקרה פה משהו. את צ'רלטון אנשים לא סובלים עוד מימי הגביע העולמי הקודם, כשהם החליטו לקחת כסף על שידורי המשחקים. הרבה מאוד אנשים נשברו (אם כי רק אחרי שצ'רלטון נשברו וחתכו מחירים).
  כמו שציינת, ובצדק, יש אלטרנטיבות. צ'רלטון מחזיקה גם בזכויות על שידורי הפרמיירליג. בעבר, כשהיה לי מנוי ל"יס", נאותתי פה ושם לרכוש משחק ספציפי ב"פיי-פר-וויו". לפני 4 שנים, אם אני לא טועה, הם ביטלו את שיטת ה-PPV וניסו להכריח אותי לרכוש את כל הערוץ. בעטתי בהם לכל הרוחות ופניתי לאינטרנט. כן, איכות התמונה ירודה, אבל אני לא רואה משחק בשביל איכות התמונה. ההתרגשות מנצחונותיה השגיבים של מנצ'סטר יונייטד (והעצבים על זה שהיא משחקת באופן שלעתים היה מבייש את מכבי פ"ת) לא מושפעים מאיכות השידור. אני רואה שידורים באינטרנט, לעתים בשפות שאני לא מבין ונהנה מכל רגע. בשבת האחרונה, הצלחתי איכשהו לתפוס את יונייטד-ברמינגהאם בשידור אינטרנטי שהתלבש על השידור של צ'רלטון. היה זוועה. במחצית עברתי לשידור של הטלוויזיה הדנית, רק כדי שיהיה לי קצת שקט.

  אהבתי

 4. הופ הגיב:

  רועי, אתה בדיוק ההוכחה שכבר קרה פה משהו. יש לך ספק בכך שבמונדיאל הבא שישודר ב PPV, מי שלא ירצה לשלם יראה את זה ברשת? זה כבר לא משתלם לצ'רלטון לרכוש את הזכויות למונדיאל הבא. אלא אם כן היא תצליח להחשיך את האינטרנט.
  בגלל זה אני כותב שהמהפיכה לא תקרה ביום אחד (ולכן גם לא תשודר). היא מתרחשת כל הזמן. אתה פשוט אחד מהראשונים שהיא כבר קרתה אצלם.

  אהבתי

 5. העניין הוא שהעובדה שהמהפכה קרתה אצלי, כבר לפני כמה שנים, לא שינתה בגרוש את ההתנהלות של צ'רלטון. זה פשוט לא השפיע עליהם. ומכיוון שהם לא פילנתרופים גדולים, אני מניח שזה אומר שהם ממשיכים להרוויח הרבה כסף.
  אגב, לעניין המונדיאל – העובדה שהאחרון שודר בערוצי ברודקאסט נבעה, אם אני לא טועה, משרירים שעשתה פיפ"א לבעלי זכויות השידור, וביניהם צ'רלטון. השרירים האלה לא נבעו מרצון של הצדיק מבלאטר שכל חלכאי העולם יוכלו לראות את המשחקים, אלא מהרצון של הצדיק מבלאטר להגדיל את הרייטינג כדי שהוא יוכל להכניס יותר כסף מפרסום. המשמעות היא שאם בעלי זכויות ישכנעו אותו שיותר משתלם לפיפ"א, כלכלית, לאפשר להם לשדר את המשחקים כמו שהם רוצים, בלאטר יסיר את התנגדותו וכולנו נדפק.

  אהבתי

 6. הופ הגיב:

  אין לי בעיה שאלה שיש להם כסף ישלמו להם. הבעיה שלי היא מה עושים אלה שאין להם (יחסית, גם אינטרנט עולה כסף). מצדי שצ'רלטון ימשיכו להרוויח לנצח, כל עוד יש אלטרנטיבה.
  אני לא רואה איך בלאטר מונע מאנשים לראות באינטרנט שידור פיראטי (אפילו של מישהו שרכש את השידור ומצלם את הטלוויזיה שלו. כאמור, גול זה גול).
  זה באמת "מהפכה" ולא "מהפיכה", צודק.

  אהבתי

 7. אביעד הגיב:

  המונדיאל האחרון כבר שודר המלואו ברשת. אפילו כאן.
  האמת, אין לי מושג על מה ולמה המאבק בין צ'רלטון להתאחדות (כנראה כי בכל מקרה לא יכלתי לראות את המשחק) אז אשמח לעדכון.
  בכל מקרה, אני מנוי לצ'רלטון ולא לערוץ הספורט+++. כי את היונייטד אני לא מרשה לעצמי לפספס ואת בארסה וריאל דווקא כן. אבל מה? בחודשיים האחרונים, עד המשחק מול ברמינגהאם, לא ראיתי בטלוויזיה אפילו משחק אחד של היונייטד. מתוך עיקרון יש לי רק טלוויזיה אחת בבית ומתוך רצון לשלום בית, נתתי לאשתי את הטלוויזיה וראיתי באינטרנט את המשחקים. הרוב המכריע באיכות מצויינת. הבעיה היחידה הייתה הדיליי של חצי דקה/דקה בשידור (אני מדבר שוטף עם אבא שלי במהלך המשחקים וזה קצת מציק שהוא רואה בטלוויזיה ונמצא דקה לפניי…) וגם זה לא כזה ביג דיל.

  אהבתי

 8. יניב הגיב:

  אני מסכים, מסכים ומסכים.
  מצד שני (לייק! – ווהו של התגובות), האלטרנטיבה של האינטרנט היא כרגע לפריקים בלבד. ניקח את אבא שלי, הישראלי הממוצע (מהצד של הטובים), כשהפעולה הבסיסית שלו היא לקחת את השלט ולזפזפ בין הערוצים (עם עדיפות ל-HD), על הספה בסלון מול 50 אינץ'. אם לא בנו המשוגע והחמוד, אין סיכוי שאבא שלי היה רואה את המשחק בשבת, ועוד על המסך הקטנצ'יק.
  המהפכה תגיע רק כשכל האוהדים יוכלו להשתתף בה (גוגל TV?). עד שזה יקרה, אנשים ישלמו, ישלמו ויסבלו, ויצדקו בנימוק שגם אם יש חלופה בחדר של הילד, הסבל הגדול הוא כשהשרת נופל בגלל עומס, בדיוק בשניה שטאלב מרים לרחבה.

  * הבהרה לשדרנים: המסך הגדול – קולנוע, המסך הקטן – טלוויזיה, המסך הקטנצ'יק – מחשב, המסך בו פילאבסקי נראה כמו אלעד הגמד – סלולר.

  אהבתי

 9. רן הגיב:

  דבר ראשון:
  אני ממש אוהב את הבלוג הזה. התחלתי לקרוא אותו לפני כחודש ואני ממש מוצא את עצמי מחכה לפירסום הפוסטים. תודה רבה על גבעה של אינטליגנציה בעמק של רדידות. המשך כך!
  דבר שני:
  http://www.the7eye.org.il/Gatekeeper/Pages/180111_The_battle_on_2200.aspx?RetUrl=/GATEKEEPER/Pages/Gatekeeper_Lobby.aspx – זהו קישור לכתבה טובה שפורסמה בעין השביעית המדברת על עלייתו של אתר ONE (אין ספק שזה אתר בזוי – זאת הביצה בעמק הרדידות!) לאוויר, מה שכבר עכשיו גורם לערוץ 5 להתחיל להחזיר תכנים לערוץ החינם שלו. אומנם ערוץ הטלוויזיה של ONE יהיה בהכרח דומה לאתר האינטרנט (מה שמבטיח המון דיווחי רכילות של אופירה אסייג החתרנית הבלתי נילאת וגיבובי אייל ברקוביץ' המלך שעשה את המסלול ההפוך לקרפדה), אך כנראה שיספק מעט תחרות בשוק האבוד של שידורי הספורט.
  דבר שלישי:
  http://myp2p.eu – אתר מעולה לצפייה בשידורי ספורט.
  דבר רביעי ואחרון (מבטיח):
  יום שבת אחרון צפיתי בשידור הסלולרי של ערוץ 5 (אני מצטער.. הייתי בעבודה נורא משעממת והייתי חייב עניין..) ואני חייב לשתף את חוויותיי המסעירות:
  תחילה, אציין כי כנראה היה זה השידור הגרוע ביותר שצפיתי בו בחיי ומשתווה אך בקצת, לצילומים של אבי במצלמת הוידאו הביתית ממשחקי הקט סל של הפועל אלומות הלוחמת אי שם בשנות ה- 90 המוקדמות.
  שנית, אומנם הסמל של ערוץ 5 היה ממוקם בפינה השמאלית העליונה, אך לפי קריאות השדר היה ניתן לשער כי אנו צופים בשידור הטלוויזיה הראשון של ערוץ חברת "מאיר" בבעלותו של האיש עם הקסקט. שדר סובייקטיבי שכזה לא שמעתי בחיי. אומנם אוהדים של הקבוצה בירוק אנו, אך קריאות העידוד של השדר אל עבר שחקני חיפה היו מוגזמות וחסר היה שיתחיל לשיר עם האוהדים את שירי העידוד ויקלל את ערן לוי. המשך השידור רק הלך והתדרדר. שדר שהוא גם פרשן, שדר שמחכה להודעות של הכרוז על מנת לדווח לנו על החילופים (יכול להיות שהשדר שידר ממיטתו בבית??), אמירות כמו: "… עם הזה אחורה, אההה, העקב…" והכי גרוע זה שלא היו שידורים חוזרים!!! כבר בשנות ה70 היו שידורים חוזרים. כמו שאמרתי דבר כזה עוד לא ראיתי.

  אהבתי

 10. הופ הגיב:

  אביעד – גם אני לא בקיא בפרטי המאבק. אני מניח שזה קשור למשפט המתואר בקישור ששמתי בפוסט.
  אני מקווה שאשתך מעריכה את המחווה (למה אתה לא מבטל את המנוי לצ'רלטון?), כי אין דבר מעצבן יותר מלדעת שהובקע גול לפני שאתה רואה את זה. אצלי זה השכנים שבדיליי. אני חושב שהרסתי להם את גמר המונדיאל עם הצעקות שלי.
  יניב – כבר עכשיו יש די הרבה אנשים שרואים את המחשב בטלוויזיה. כל המדיה סנטר, ה (הפסקתי כאן כי אני קצת טכנופוב, רק המילים האלה כבר מפחידות אותי). כמו כל דבר זה לוקח זמן. אני יכול לדמיין את הראשונים שאמרו "האינטרנט הזה, זה רק לפריקים של טכנולוגיה…". בעצם אני לא צריך לדמיין, הייתי שם. כשיש צורך אמיתי, דברים קורים אולי לא בבת אחת אבל מהר משנדמה.
  LOL על פיליאבסקי ואלעד הגמד (אגב, אני חושב שאלו שתי הדמויות הטלוויזיוניות שאני הכי אוהב בימים אלה).

  אהבתי

  • הופ הגיב:

   ויניב בחייך, אתה משווה "ווהו!!!!" ל- "לייק!"?!
   אני מבין את ההגיון אבל זה קופי מאוד פלנרי. קח את הבריף בחזרה ותחזור אליי עם תוצאות יותר טובות (חוץ מזה אני חושב ש"לייק" עשו כבר, נדמה לי ראובני או פייסבוק או משהו כזה)

   אהבתי

 11. הופ הגיב:

  רן – קודם כל תודה רבה, אני שמח שאתה נהנה ושמח מאוד שאתה מגיב. מספרים יפים בסטטיסטיקת הכניסות של הבלוג זה נחמד, אבל כשאחת הספרות האלה הופכת לאדם ממש שחולק מחמאות וחולק מחשבות, זה ממש מרגש.
  עבר בראש שלי כמה פעמים במהלך כתיבת הפוסט שאני צריך לבקר אצל ייגר ולראות אם הוא כתב משהו שקשור לנושא, אבל התעצלתי. טוב שאתה לא ותודה על הקישור. אני רואה שהוא נוגע בהתחלה בנקודות דומות. תודה גם על הלינק לאתר, אני מכיר אותו ובאמת אוסיף אותו לרשימה.
  לגבי השידור בשבת, התייחסתי אליו קצת בפוסט על המשחק. אני דווקא מצאתי שהשדר (הבנתי שזה היה תומר לוי) לא הפסיק לרדת עלינו (חיפה), בעיקר במחצית הראשונה. אלו כמובן שני צדדים של אותו מטבע – הוא פשוט שידר כמו אוהד, ירד עלינו וביקר אותנו כשהוא לא היה מרוצה ועודד אותנו כשהרגיש שאנחנו במומנטום. כבר עדיף לתת לאיזה אוהד לשדר, לפחות זה יהיה מצחיק.
  מה שבכלל לא חשבתי עליו זה אוהדי בני יהודה שנאלצו לשמוע את השידור החד צדדי הזה. אותם אף אחד לא לקח בחשבון.
  לגבי ההילוכים החוזרים אתה צודק. אני קיבלתי את זה בטבעיות כי שמחתי בכלל שהיה שידור, ועבורי זה בחינם, אבל למי ששילם על זה הגיע שידור רציני ולא הבדיחה הזו.

  אהבתי

 12. אביעד הגיב:

  הופ, ליד הדירה הקודמת שלי היה בית קפה ששידר אירועי ספורט חשובים. הם הרסו לי חצי מונדיאל, שני גמרי אלופות ועוד כמה וכמה (וכמה) משחקים. לפחות כדורסל אפשר היה לראות בלי בעיה.
  אני לא מבטל את המנוי לצ'רלטון כי אני עדיין לא שם מבטחי ברשת לחלוטין. יש לעיתים בעיות תשתית, לפעמים בעיות בשידור, במקרים כאלו צ'רלטון הם גלגל הצלה לא רע.

  אהבתי

 13. mirage הגיב:

  אין לי את צ'רלטון. אין לי את הלויין (!NO). אין לי את 5 מינוס-זהב-כסף-פריים. יש לי רק את 5 רגיל ו-5 פלוס. עשיתי חשבון שאני כבר משלם שלושה תשלומים: את האגרה, את הכבלים (COLD!) ואת +5. והם רוצים עוד כסף?!? מצטער אני לא מוכן. עד לא מזמן היה לנו את כל התוכן הזה בחינם. אחר כך צ'רלטון אפשרו להזמין משחק בודד. עכשיו חייבים להזמין את כל החבילה. אצלי זה לא מחאה נגד צ'רלטון. זה פשוט יקר מדי. אז יש לי את ליגת האלופות ואת הליגה הספרדית (18 הקבוצות מתחת ל-2 ה"גדולות"?) בערוץ הספורט. כל היתר אני אחפש במרשתת (ב-slow motion). דרך אגב, ערוץ 1 כבר קנה את הזכויות לשני גביעי העולם הבאים והשידורים יהיו ללא תשלום.
  נ.ב. מכאן לקחת את כותרת הפסט? http://www.youtube.com/watch?v=rGaRtqrlGy8

  אהבתי

 14. הופ הגיב:

  מיראז' – משמח לשמוע על המונדיאלים. וכן, בדיוק מכאן :)

  אהבתי

 15. מתי הגיב:

  את האמת אני כל הזמן מתנתק ומתחבר מתנתק ומתחבר ובשבוע שעבר בלי כל קשר התנתקתי. אם המשחק היה משודר הייתי מתחבר שוב אבל את האמת דווקא לא הפריע לי לא לראות את המשחק ולחזור לשידורי הרדיו של פעם. בסך הכל באמת לא צריך לעשות כלום ולתת לכל הערוצים האלו לאכול אחד את השני כמו במאבקים בין משפחות הפשע שם כל הרוג רק עושה טוב לאזרחים (בתקווה שלא הורגים במקרה חפים מפשע) בכלל שמעתי שעכשיו פותחים ערוץ ספורט חדש שישדר את הליגה הפולנית בשביל משפחת מליקסון שתשלם 59.99 ש"ח לחודש .
  לפי הרדיו דווקא שמעתי שהיו 11000 צופים בקרית אליעזר בשבת וזה באמת רומם את רוחי.

  באופן אישי אף פעם לא הרגשתי שגוף לא ציבורי חייב לי משהו (נכון שבאיזשהוא מקום שידורי הליגה הישראלית בכדורגל או בכלל ערוצי הטלוויזיה הם בעלי זכיונות שניתנו על ידי גופים ציבוריים ולא רשיונות כפי שמבקש להשית משרד התקשורת היעיל (צריך לתת פידבק גם לשרים ימניים) ולכן אי אפשר לקרוא באופן מלא לשירותים האלו שירותים לא ציבוריים , אבל בכל זאת) ,אני לא מנסה להילחם נגדם ולא משקיע הרבה אנרגיה בהתקוממות באשר למחירים שהם גובים או לאיכות השירות- אם אני לא רוצה לקנות משהו, אני לא קונה ואם זה לא שווה לי את הכסף, אני לא משלם. זו המלחמה בכלים הפשוטים שלהם הם.

  סיקרת מאוד יפה את השתלשלות המותגים של ערוצי הספורט , המיאוס לגביהם לדעתי עושה את שלו במספרי המנויים, לדעתי הרבה בועות עומדות להתפוצץ בשנים הקרובות בכל הנוגע לצרכנות (או כמו שקראו לזה החברים של נטאשה באלבומם השני-שינויים בהרגלי הצריחה) אם זה נדל"ן ואם זה שידורי טלוויזיה ושידורי ספורט ומוזיקה מזרחית ויצוא עבריינים לארצות הברית וכל מה שמסריח מקפיטליזם חזירי-הכל יתפוצץ להם בפנים ורק כדי לראות את זה במו עיני אני מוכן לשלם 59 ש"ח לחודש -באיזה ערוץ משדרים את זה? ערוץ 20?

  אהבתי

 16. הופ הגיב:

  מתי, אני מנצל את התגובה שלך כדי להבהיר, גם בהמשך לתגובות אחרות: אין לי טענות לצ'רלטון על המחיר שהם גובים או על זה שבכלל שידורי ספורט עולים כסף. מאז המונדיאל ההוא כבר עברנו את זה והתרגלנו.
  מה שגרם לי לכתוב את הפוסט הוא כעס על כך שצ'רלטון משחקים את משחקי הכוחות שלהם על גבינו, כאילו אנחנו פיונים בידיים שלהם. אנשים משלמים לצ'רלטון תשלום חודשי תמורת ההבטחה שהיא תשדר את משחקי ליגת העל, לפחות את המעניינים שבהם. עכשיו: 1. אני חושב שמכבי חיפה נחשבת לקבוצה מעניינת ושדי הרבה אנשים רוצים לראות אותה. נדמה לי שבדיקה של אילו קבוצות שודרו הכי הרבה בצ'רלטון תגלה שגם שם חושבים ככה לגבי מכבי. 2. זה לא משחק של מכבי חיפה נגד אשקלון, שאפשר אולי לטעון שזה משחק לא מעניין, אלא מול קבוצה ותיקה ודי בכירה בליגה שלנו, אלופה לשעבר, עם מסורת של כדורגל התקפי ונעים לצפיה. אני חושב שגם בצ'רלטון יתקשו לטעון שהמשחק לא שודר בגלל שהוא לא אטרקטיבי מספיק (במקביל שודר באחד משני הערוצים המשחק האטרקטיבי בטירוף אסטון וילה נגד מנצ'סטר סיטי. וזה לא ממש משנה כי צ'רלטון הודיעו מראש שלא ישדרו את המשחק שלנו ולכן סודרו שעות המשחקים כפי שסודרו).
  בקיצור, די ברור שלא היה כאן שידור לא מסיבות ענייניות אלא כאמצעי להפעיל לחץ על ההתאחדות.
  על חשבוננו.
  עכשיו, זו לא איזו שביתת עובדים שאין להם מה לעשות אלא לפגוע באזרחים כדי ללחוץ על הבוסים החזקים שלהם. מדובר בגוף כלכלי מצליח שמנהל את מאבקיו על חשבון הלקוח שלו. זה כמו שחברת הלוויין תחשיך לי את המסך כי היא מנהלת מאבק משפטי עם משרד התקשורת. את מי הם הענישו כאן, את ההתאחדות? זה אבי לוזון שלא יוכל לצפות במשחק? לא, הם הענישו את המנויים שלהם על זה שהם במשפט עם ההתאחדות.
  בעיני זה בזיון שהם בכלל מרשים לעצמם דבר כזה, ואם הייתי מנוי לחארות האלה הייתי רותח. מי שהוא מנוי שלהם ולא רתח אלא קיבל את זה בטבעיות, בעיה שלו.
  אני מקווה מאוד שהקפיטליזם החזירי יתפוצץ לכולם בפנים. לא יודע באיזה ערוץ זה ישודר אבל אשמח לקבל לינק לשידור החי כשזה קורה.

  אהבתי

 17. פרלה הגיב:

  ניר, דיברנו על 24 שעות.גם אתה בדרך להיות "מצד שני +" בתשלום…

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s