הפועל תל אביב – אנחנו

כמו שכתבנו בפוסט הקודם, משחקי עונה הם רק תוספת, קישוט, עיטור מהנה למשחקים האמיתיים, שהם אינם כה מרגשים ולמעשה אפילו משעממים. במשחקים הקטנים, האפורים, בהם עיני כל העולם אינן נשואות אליך, אלה שלא מלווים בזוהר ותהילה – בהם צריך להתאמץ במיוחד, עבורם צריך לגייס בכוח את המוטיבציה. במשחקי העונה הם באים לבד. ואני מדבר לא רק על השחקנים אלא גם על האוהדים, שצריכים לגייס את כל כוחותיהם, לתת את כל מה שיש להם, כדי למנוע מעפעפיהם לצנוח במשחקים כמו זה של שבוע שעבר ולהישאר ערים עבור הקבוצה. במשחקי עונה המתח משאיר אותם ערים בכל מקרה. אין כאן מאמץ ואין כאן הקרבה, כלומר אין כאן בדיוק את הדברים שמגדירים "אהדה אמיתית". במשחקי העונה, האוהדים נדחקים הצידה לטובת "העם", על נשותיו וטפו, שכולו פתאום מתעניין במשחק. והם נשארים קצת בצד, מוחמאים לרגע מההתעניינות הפתאומית אבל מיד מבינים שתפקידם לא כאן, אלא במשחקים הנסתרים מעין.

כך המצב גם עבורנו, אנשי המערכת הרחבה של "מצד שני". תפקידנו אינו כאן, ומשחק העונה הוא – אולי במפתיע – הזדמנות נהדרת לנוח קצת. הפסטיבל התלת-שנתי מספק אינספור מקומות אחרים לקרוא בהם על משחק העונה ולקראת משחק העונה ומסביב למשחק העונה, ואין צורך מיוחד בנו. סיקורים מיוחדים, כתבות, פוסטים (וגם חשיפה מפתיעה של כותב הבלוג, שעד כה השתדל להישאר בצל ולחשוף רק את קצה משקפיו) – הכל יש בשפע, ולנו אין מה להוסיף, ולא נשאר על מה לדבר. אפילו אלישע התעשת ברגע האחרון ועשה את הדבר הנכון, ובכך חסך מכם כמה פסקאות זועמות במיוחד על פחדנות וכניעה למוקדי כוח קטנרפאלובים.

אבל אל דאגה: ב"מצד שני" כמו ב"מצד שני", כשיש הזדמנות לנוח אתם יכולים לסמוך עלינו שלא ננצל אותה.

לפני

יש שני ילדים חזקים ששולטים בשכונה. הראשון הוא ילד שמן, שהדרך שלו לנצח את הילדים האחרים בריב היא לתפוס בידיו את ידיהם, ולאט לאט לקפל אותן אחורה עד שיריבו נאנק תחת הכאב ויורד אל הרצפה. משם הדרך לניצחון קלה: הילד השמן פשוט יושב עליו עד שהוא מוותר ונכנע.

הילד השני ששולט בשכונה הוא רזה יותר, וקצת יותר שרירי, ויש לו טקטיקה אחרת לנצח ריבים. הוא רץ מסביב יריבו, מקפץ, חומק בזריזות ממכות ומדי פעם מכניס איזו קטנה. כשהיריב מתעייף ומאבד ריכוז, הרזה מנצל רגע של חוסר תשומת לב ונותן לו בוקס לפנים. ואז מנצל את ההלם ונותן עוד אחד, ועוד אחד. ובסוף מכניס בעיטה אחרונה לילד שנשאר על הרצפה, משאיר אותו בוכה ומוכה על הרצפה ומדלג לו הביתה בחיוך.

פעם אנחנו היינו הילד הרזה. חוטפים כדור בהגנה, מנצלים את הפגיעות של היריב כדי לצאת להתקפות מהירות וקטלניות, ולא מפסיקים עד שהוא מושפל ומובס. תמיד היו לנו את הכלים המהירים והמוחצים שהפכו אותנו לילד הזה. לא רק השמות הגדולים כמו עטר ורביבו ורוזנטל וחזן, אלא גם שמות פחות מפוארים כמו איברהים דורו וגרייב וגלאם ועופר מזרחי: תמיד היו לנו את השחקנים המהירים, את הסוסים שדוהרים על הקו, קריאות ה"דיו!" של הקהל משלהבות אותם, עד שהם מגיעים לשער השני.

***

היום הרזה הם הפועל. ואנחנו הילד השמן. כבר שנים לא שמעתי "דיו!" במשחקי מכבי חיפה. גם להיות ילד שמן זו דרך לשלוט בשכונה, כי יש מעט מדי ילדים אמיצים שמאמינים ביכולתם לגבור על השמן. אבל לשבת על היריב יכולה להיות טקטיקה רצחנית באמת, כזו שמתאימה לרוח ההיסטורית של מכבי חיפה, במקרה אחד: אם יש לך את האינסטינקט הקטלני, כלומר – אם תרשו לי להיות אבי מלר לרגע – אם יש לך את האינסטינקט הקטאלני. ברצלונה היא היחידה שיכולה גם לשלוט במשחק 90% מהזמן וגם לחסל. כי היא לא צריכה לקום. היא מתיישבת ואז היא הורגת. רק אם אתה מוכן לנצל את השליטה שלך כדי להרוג אתה יכול להיות גם שמן וגם באמת מפחיד. אנחנו לא מוכנים לזה, נפשית. אנחנו חוששים מדי.

וזה פשוט לא אנחנו. השומנים לא טבעיים לנו, ולא רק ביחס למכבי חיפה ההיסטורית. אלא גם למכבי חיפה של עכשיו. יש לנו שחקנים סופר מהירים כמו גולסה, ורד, משומר, טוואטחה, עותמן, גדיר, סולליק. זו מהירות ומחץ שאנחנו פשוט מבזבזים. אנחנו לא רק יכולים להיות הילד הרזה. אנחנו חייבים להיות כאלה. אנחנו חייבים דיאטה.

***

המכשולים שלנו בדרך לדיאטה הן שתי הבעיות שיש לכל שמן. הראשונה היא שהראש שלנו חושב כמו שמן. הוא לא חושב שמגיע לו להיות רזה. המאמן שלנו לא חושב שמגיע לנו לנצח, לדרוס, לשלוט. בגלל הנסיון שלו בקבוצות תחתית או אולי בגלל האופי, הוא מרגיש אשמה על השפלת היריבה והוא חושש שכשהילד השני יקום הוא ינקום בו על ההשפלה הזו. אז הוא פשוט לא נותן לו לקום. כי ילדים שמנים קודם כל מפחדים להפסיד, להיות מושפלים. להיות פחות טובים מהאחרים. ורק אחר כך מגיעה המוטיבציה להיות טובים יותר. אז בינתיים אנחנו ממשיכים לנצח, בגלל הפחדנות של האחרים. אבל בדרך אנחנו משעממים את עצמנו למוות.

והבעיה השניה היא שבגוף שלנו יש עדיין שמן קטן שיושב בפנים. הוא מוטמע בתוכנו, הוא כבר חלק מובנה בנו כאילו הוא אנחנו. אבל הוא לא אנחנו. הוא רק חלק מאיתנו. הילד השמן שבתוכנו, נקרא לו י' לצורך העניין, לא יכול להיות גדול יותר מעצמנו. ואת הילד השמן הזה, שרק מאט אותנו, אנחנו חייבים להוציא החוצה, כלומר להוציא מההרכב. בשבילנו, כדי שלנו תהיה אפשרות לרזות שוב. וגם בשביל י', כדי לגרום לו איזה הלם שיוציא אותו מהמחשבה שהכל בסדר, שאין סיבה לשנות משהו, שאין מה להתאמץ. באנגלית קוראים לזה אינטרוונשן. בכדורגלנית קוראים לזה ספסל.

***

אבל הדבר הכי חשוב שאנחנו צריכים לעשות בשביל שנתחיל לחשוב שוב כמו ילד רזה ונחזור לשלוט בשכונה בזכות השרירים שלנו ולא בזכות הגודל שלנו, הוא להפסיק לחשוש שנפסיד. חייבים לחזור להאמין שמגיע לנו לנצח. שמגיע לנו לדרוס, שמגיע לנו להשפיל. כי כדורגל זה לא משחק ילדים, בכדורגל מותר ואפילו נחוץ להשפיל.

אנחנו צריכים להפסיק לחשוש מעצמנו. וזה בדיוק המשחק להתחיל להפסיק לחשוש. כי במשחק הזה לא נוכל לשבת על הילד השני. הילד הרזה פשוט לא יאפשר לנו. הוא מהיר מדי מכדי שנוכל לתפוס אותו. לכן, אם אנחנו רוצים לנצח, נצטרך מחר להיזכר במה שיש מתחת לכל השומנים האלה. במכבי חיפה הרזה, השרירית, זו שמנצלת את הניסיון של היריבה להכות כדי להכות בה בחזרה כשהיא לא מוכנה. המשחק מחר יכריח אותנו להיות מהירים, ואולי ההכרח יעשה מה שהרצון לא עשה.

כי המשחק מחר הוא מכשיר הליכון שפועל במהירות גבוהה. בשביל שמן המשמעות של הליכון כזה היא אחת: או שהוא מתחיל לרוץ, או שהוא נופל ומתרסק. ולהתרסק מחר זו לא אופציה.

ההרכב

(ע"פ וואלה! ספורט) ניר דוידוביץ', אייל משומר, אנדריי פיליאבסקי, אריק בנאדו, טאלב טואטחה, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, יניב קטן, עידן ורד, תומר חמד.

החששות בהרחבה

לא ברור מה נתנה לאלישע הסאגה המיותרת עם ורד ורפאלוב. הוא לא הצליח להחזיק אפילו עד ליום המשחק עם ההתלבטות הזו ובכך שלל גם את האפשרות שזה היה נסיון לתרגיל פסיכולוגי (שגם הוא עצמו מטופש, כשחושבים על זה). בסופו של דבר נשארנו עם שחקן אחד מתוסכל שחשב שהוא יעלה למשחק העונה ולבסוף נותר על הספסל, שחקן אחד שהבטחון שלו ירד אחרי שגם המשחק הטוב שלו בשבוע שעבר לא הספיק כדי לשכנע את המאמן שמקומו בהרכב, והרבה אוהדים עצבניים. מתברר שחוסר ההחלטיות של אלישע, ולא הפחדנות או הנחמדות, הוא הבעיה הכי גדולה שלו. וכמו במקרה שי מימון בקיץ, גם הפעם חוסר ההחלטיות הזה פגע בסופו של דבר בכל הצדדים והותיר אחריו חורבות של בטחון עצמי.

אבל הפרשה המצערת הזו מאחורינו, למרבה השמחה, ונותרנו עם ההרכב מהשבוע שעבר. זה כשלעצמו לא סיבה למסיבה, כי אם נגד הפועל פ"ת ההרכב הזה בקושי תפקד, מה נעשה נגד הפועל שנמצאת בכושר נהדר?

הבעיה ידועה ואין צורך לחזור עליה שוב. אפשר רק לקוות שהיא תתעלה על הגב הדפוק שלה ותתן את האבחה האחרונה של יכולת שאפיינה אותה פעם. באמת שלא אכפת לי שזו תהיה פעולה טובה אחת וזהו, אם היא תוביל לגול מנצח. ליותר מפעולה טובה אחת כבר מזמן הפסקנו לצפות.

לא נתעכב על ההרכב יותר מדי. הכל ברור. ההגנה יציבה פחות יותר וגם השוער שלנו, אולי החוליה החשובה ביותר שלנו מחר, חוזר עם הזמן ליכולתו הטובה. המגנים שלנו לא יוכלו להרביץ את העליות הקבועות שלהם, ונסתפק ביכולת הגנתית טובה וביעילות מקסימלית כשכן יעלו. אסור לאבד כדורים, ואני מדבר בעיקר אליך משומר, כי הפועל קטלנית במתפרצות.

קולמה ובוקולי יעבדו שעות נוספות, אבל הם תמיד עובדים שעות נוספות אז בשבילם זה שעות רגילות, ומבחינתם חשוב רק להקפיד למעט בעבירות ליד הרחבה כי להפועל יש בועטים מצוינים.

על הבעיה בהתקפה כבר דיברנו, ומה שנשאר הוא הטריו, עליו אנחנו מדברים כאן כבר כמה חודשים. במשחקים שלפני פ"ת היו אלה גולסה וחמד שמילאו את החלק שלהם במשולש הזה. במשחק האחרון ורד השלים את המהלך וביסס את התקווה שהדיבורים לא היו לריק. זה כנראה עוד לא המשחק בו הטריו הזה יתפוצץ. אבל זה משחק מצוין להתחיל את המסע לשם.

מי?

זו ההזדמנות האחרונה של קטן להראות שהוא לא גמר את הסוס. וזו הפעם האחרונה שאני כותב את המשפט הזה.

מה?

נדמה שמרוב דיבורים על משחק דרך האגפים, אנחנו מתחילים כל משחק באופן אוטומטי דרכם, בלי לבדוק קודם אם היריבה בכלל צופפה את האמצע. זה מה שקרה נגד פ"ת, שדאגה לעזרה על ורד וגולסה באגפים, ובהתחשב בכך שבאמצע אין לנו חלופה אמיתית, רוב ההתקפות שלנו נכשלו (חוץ מהמקרים הבודדים והחשובים בהם אחד מהם עזב את האגף ובא למרכז).

אז מומלץ הפעם קודם כל לבדוק כמה הפועל משחקת סגור ורק אז ללכת על האופציה של האגף. נדמה שהפעם זה לא יהיה לגמרי סגור, כי הפועל תל אביב לא יכולים לשחק נגדנו, בבית ומול כל הקהל שלה, באותה דרך מוכרת של בונקר ומתפרצות. ובעצם, זו הפועל. וזה הקהל שלה. אז היא יכולה גם יכולה.

גם השבוע

נבקיע גול ונלך אחורה.

סיבות לאופטימיות

אלישע לא אלישע, רפאלוב או ורד, אין חלוצים או אין שיטה, זה לא משנה. אנחנו מכבי חיפה, ואין משחק אותו אנחנו לא יכולים לנצח.

הנבואה

ניתנה לשוטים.

ולכן

0:3. ירוק. אין אפשרות אחרת.

אחרי

אי אפשר לשקר לכולם כל הזמן. מכבי חיפה משחקת כבר די הרבה זמן בעשרה שחקנים. ככה אי אפשר לנצח משחק עונה ובטח לא לקחת אליפות, והגיע הזמן שהשקר הזה ייחשף קבל עם, עדה, אלישע, תקשורת וכל מי שצריך להיות מעורב כדי שהקפטן שלנו ייצא מההרכב.

יאללה, בואו נגמור עם זה ונלך לישון.

בגדול

מפתה להפיל את כל התיק על קטן, ואכן חלק גדול מהתיק הוא שלו, וחלק עוד יותר גדול הוא של מי ששם אותו שם, ביסס עליו את כל המשחק ולא טרח להכין חלופות למרות שידע שהוא נגמר לו ממשחק למשחק.

אבל זה לא רק הוא. מצער להודות אבל יש לנו קבוצה די מטומטמת. החל במשומר שמתעקש לקבל בהתקפה את כל ההחלטות הלא נכונות, דרך קולמה שפשוט חייב לעשות את העבירה הקבועה ליד הרחבה, גם כשליריבה יש את אחד הבועטים הטובים בארץ, עבור ברפאלוב שכבר כל כך מסובך בראש שרק פירמוט כללי יוכל להציל אותו, דרך הקפטן שחושב שיש מספיק נפנופי ידיים בעולם שיצליחו להסתיר את העובדה שהוא לא יכול לזוז וכלה במאמן שלנו, שקיבל לראשונה את העונש על אילוץ הקבוצה שלו לשחק בשיטה שלא מתאימה לה, רק כדי שיוכל להשאיר בהרכב את שבר הכלי שקטן הוא כרגע.

אל תאמינו למה שינסו למכור לכם: לא שיחקנו נגד קבוצה גדולה. לא היה פה "קונצרט של כדורגל" כמו שנוימן והורסקי הזדרזו לנסח, כמו שהאתרים והעיתונים התחילו לטפטף מיד אחרי המשחק, כמו שאוהדי הפועל אולי יגידו לכם מחר בעבודה. שיחקנו נגד קבוצה בינונית, בינונית פחות מאיתנו, שהסתגרה במשך מחצית שלמה אחרי השער שכבשה והיתה מסתגרת כך עד בוא האפוקליפסה. שיחקנו מול קבוצה שבניגוד לשמועות לא מזכירה בכלום את הקבוצות הגדולות שהיו לנו, או אפילו את עצמה מסוף העונה שעברה. זו הטרגדיה: שיחקנו מול קבוצה בינונית, והתרסקנו, הוכינו, הובסנו.

התרסקנו כי ההליכון פעל, ואנחנו לא ידענו לרוץ. הובסנו כי מי שמתרגל כל השנה לשחק על שחקן אחד, לא יוכל לשחק אחרת גם כשהעונה שלו תלויה בכך. הוכינו כי אנחנו יודעים לעשות דבר אחד, לשלוט במשחק, לשבת ולא לזוז עד שהיריב נכנע. אבל הפעם היריב החטיף לנו כבר בהתחלה, מרוב הלם לא הצלחנו אפילו להתיישב עליו, ופתאום נזכרנו שאנחנו לא יודעים לעשות שום דבר אחר.

הושפלנו כי הפעם התמודדנו לא עם עוד אחד מהילדים הפחדנים בשכונה, אלא עם הילד הרזה והשרירי שיודע שבקרב לחיים ולמוות לא צריך "לשלוט", או "להניע", או "להיות סבלני". פשוט צריך לתת מכות.

ציונים

דוידוביץ' – 3. לא התקרב לאף כדור שנבעט אליו.

בנאדו – 3. מול חלוצים מהירים האיטיות של אריק נחשפה, וזה היה מחזה קשה. 

פיליאבסקי – 5. ניסה לעשות לבדו עבודה של שני בלמים ומגן, ומשום מה זה לא הלך.

טוואטחה – 3. משחק רע וחסר ביטחון שלו. רחמים על הילד.

משומר – 3. כמה שטויות הוא עושה, כמה הזדמנויות הוא מבזבז לנו. אם זה לא מחזיר את עותמאן להרכב, אני לא יודע מה כן.

קולמה – 3. הפסיד את רוב הקרבות, איבד המון כדורים ולקינוח סידר להפועל מצב יותר טוב מפנדל.

בוקולי – 3. פשוט גרוע.

גולסה – 6. היחיד שהגיע למשחק היום.

ורד – 5. לא ברור מה יש לאלישע ממנו. נתן משחק סביר בהחלט והיה צריך להישאר עד הסוף, אבל מה אתה יכול לעשות כשהמאמן שלך לא מאמין בך.

קטן – 3. משחק העונה, דקה 80, 1:3 להפועל תל אביב. יניב קטן מחזיק בכדור ליד הרחבה של אניימה. יבעט לשער? יחפש שחקן פנוי? ינסה ללכת לבד?

לא, קטן מוציא את הכדור ב"ג'נטלמניות" כדי לטפל ב"שחקן פצוע" של הפועל. מצטער, אבל זו לא הגינות. זו לוזריות. חברים, הקפטן שלנו, השחקן שכל המשחק מתבסס עליו, השחקן שאנחנו לא יודעים לשחק בלעדיו, הוא לוזר שמעדיף את הפוזות והג'סטות של "המנהיג" וה"ג'נטלמן" על פני ניצחון של הקבוצה שלו. כמה עלוב.

חמד – 4. כמה שירצה, לא יכול לעשות כלום לבד.

מחליפים

גדיר – 5. נכנס, הבקיע, בסדר.

רפאלוב – 3. לא קשור לכלום.

סולליק – נו.

השחקן המצטיין

גולסה. שיחק לבדו נגד קבוצה שלמה.

עוד כמה מילים

ידעתי שהקבוצה שלנו לא משחקת טוב, אבל חשבתי שלפחות יש לנו קבוצה של גברים. מסתבר שגם זה לא. אבל אם כבר הפסדנו אז אולי יש משהו חיובי בזה שקיבלנו דווקא סטירה כזו חזקה. אולי זה יאפשר לנו להתעורר מהאשליה שהטבלה מכרה לנו. יש הרבה על מה לעבוד, ואם זה היה תלוי בי הייתי מתחיל באימון לילה.

תודות

לקהל שלנו, שעודד יפה בסוף והכניס טיפה קטנטנה של גאווה ללב השותת.

פינת הטלוויזיה ע"ש ד. נוימן

מה עוד אפשר להגיד על פרשנים שמשנים את דעתם כל חמש דקות על פי לוח התוצאות. אז לא אגיד כלום ואסתפק בלהתלונן שוב, לא שמישהו מקשיב, על הנוהג הכל כך מעצבן לעבור לקלוז אפ על מאמן או על שחקן בזמן שהמשחק משוחק. זה מראה שלבמאי אין טיפת הבנה בכדורגל וגם לא טיפת כבוד לצופים. על הפרסומות בזמן שהכדור משוחק אין לי כוח כבר לדבר.

השורה התחתונה

מה יש להגיד.

השורה מתחת לשורה התחתונה

זה לא ייגמר עד שהגברת השמנה עפה מההרכב.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized, בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

80 תגובות על הפועל תל אביב – אנחנו

 1. שי הגיב:

  ומה עם הנבואה?
  נקווה שלפחות יהיה משחק כי העונה מתחילה כזכור רק באיזור אפריל. יתרון שנפתח עקב ניצחון – יתקזז לו בחסות מר אץ לוזון, ומהפך שיגיע עקב הפסד רק ייאלץ אותנו לחזור ולנצח בבלומפילד במשחק העונה האמיתי.
  לא קונה את משל הילד השמן והילד הרזה. כבר שנים שמכבי שלנו הפכה לילד שמן, בגלל שאנחנו "מכבי חיפה". מאמנים שיודעים למה הקישור שלנו מסוגל כשהוא רץ ומקבל שטחים פתוחים משחקים עם מולנו עם ארבעה בלמים על קו החמש, ארבעה קשרים על ה 16 וחלוץ בודד בין הרחבה לעיגול האמצע.
  כאשר חלוצים או קשרים מהירים גונבים כדור מאחורי קו הקישור שלנו, זה נגמר בעקיצה. "הקבוצה האטרקטיבית ביותר מאז המצאת הכדור" לא התביישה לנצח אותנו בטקטיקה הזאת בשני המשחקים האחרונים. כשקבוצה שחושבת עצמה גדולה שיחקה אחרת נגדנו, זה הסתיים במשחק הטוב ביותר שלנו העונה, ובפיטורי אבי נמני.
  אז למה אני אופטימי?
  – כי בבלומפילד, מול מעל רבבת אוהדים אדומים, הפועל ירצו להוכיח שהם טובים יותר, ולא ייסתגרו.
  – כי אין בושה לשחק עם בוקולי וקולמה ולדאוג שגם גולסה יסגור וירד לגליצ'ים.
  – תומר חמד. משחק ראש, משחק עם הגב לשער, סיבוב מעולה, התמצאות ברחבה כל מה שנכתב תחת הערך "חלוץ מרכזי" במילון – יש שם.
  – כי בעמדת המאמן יש לנו במשחק הזה יתרון ברור בפעם הראשונה אחרי זמן.
  ביום שני מכבי חיפה תמשיך להיות בראש הטבלה. וגם אם לא זה לא יהיה אסון גדול. אבל חשוב יותר שבמחזור 32 ננצח.

  אהבתי

 2. מתי הגיב:

  דווקא בתור הילד השמן ובתור מי שאף פעם לא אהב את הילד הרזה אהבתי מאוד את המשל אבל אני חייב להגיד שאנחנו לא שמנים יש לנו עצמות כבדות.

  אהבתי

 3. הופ הגיב:

  שי – דווקא יש נבואה.
  נכון שמשחקים נגדנו בצורה הגנתית כבר שנים. אבל אני חושב שהשנה אלישע תורם לעניין במשחק הנעת הכדור. אני מרגיש שהשנה משחקים נגדנו יותר בונקר מבדרך כלל, וזה בעיקר בגלל שמרוב חשש לקבל גול אנחנו מוסרים אחורה שוב ושוב ולא נותנים ליריבים הזדמנות לתקוף ולנו לצאת למתפרצות. בשבוע שעבר, למשל, ההוצאה של קולמה אפשרה לפ"ת לתקוף יותר. זה היה מפחיד לפרקים וזה היה הימור, אבל כשהכדור עבר אלינו פתאום היו לנו שטחים לרוץ בהם (והעובדה שמי שתוקע את הריצות שלנו היה בחוץ גם עזרה).
  אני חושב שאם נאפשר ליריבות שלנו לתקוף יותר – כלומר, נבעט לעבר השער גם אם המצב לא אופטימלי, נרשה לעצמנו לנסות דברים יותר הרפתקניים גם במחיר איבוד כדורים, נוותר על עוד מסירה לרוחב כדי למסור לעומק – גם היריבות ההגנתיות שלנו יתפתו לפתוח את המערך שלהם.
  חשבתי במשך די הרבה זמן שהנעת הכדור היא טובה לנו. אז לא, היא לא. לפחות כל עוד המוסר שלנו לא בכושר ואנחנו לא חכמים וזריזים מספיק כדי לנצל חורים בהגנה. אין לנו את המחץ שמצדיק את המשחק הזה, וכרגע הוא גם משעמם וגם לא מספיק יעיל.
  אני שמח שאתה אופטימי ומסכים איתך, חוץ מעמדת המאמן. אני חושב שגוטמן עדיין מאמן את הפועל, גם אם את ההוראות על המגרש נותן אבוקסיס. וטקטית גוטמן מנצח את אלישע בכל פעם שהוא פוגש אותו בשנתיים האחרונות. הלוואי שזה יהיה אחרת מחר.
  ואם אתה כבר כאן, יש לציין שתמוז ושהר בכושר מטורף, ושניהם בטוח יבקיע נגדנו.

  אהבתי

 4. הופ הגיב:

  מתי – גם אני הייתי הילד השמן. הכל מניסיון.

  אהבתי

 5. פרלה הגיב:

  אהבתי את "הילד השמן הקטן שבפנים" ואני עדיין אוהב אותו על אף שמקומו, כנראה, על הספסל.
  אהבתי מאד את הניתוח של שי.
  אהבתי את האפשרות שהצלחה מחר תשמור על הרכב בו ליאור בחוץ וגולסה מלפנים.
  אהבתי את התקווה שיביא עימו ליל המחר.
  אהבתי להיזכר שבמפגש האחרון עם הארורים בבלומפילד גמרנו אותם די מהר.
  אהבתי את השחצנות והשאננות שמוקרנים מכיוון התקשורת המגויסת שלהם.
  אהבתי לגלות שיש לי יום חופש אחרי המפגש של מחר.
  אהבתי להפנים שמחר זה בסה"כ עוד הזדמנות אבל בטח לא האחרונה העונה.
  אהבתי להביט בפניו של התינוק שלי שנרדם עלי תוך כדי הקלדה ומתחיל לנוע בהתרגשות כשאני מבטיח לו נצחון לכבוד יום הולדת חודשיים, מחרתיים.
  אהבתי את הרגע שלפני.
  עוד 24 שעות נוריד את הקוף המעיק הזה מהגב. שימשיך לטפס עלינו עם דאבל פעם בעשור. אבל ב- 20 שנים האחרונות עשורים נפתחים באליפות ירוקה (90/91,00/01 ובקרוב 10/11). כי אנחנו מכבי חיפה האלופה. האליפות והמקום הראשון שלנו. גם עכשיו כשהשומרים הם ילדים בטירונות הם מוליכים את הטבלה. בלי להפסיד לאחרונות בליגה כמו בימים המפוארים של האימפריה (לבית"ר נתניה בעונתה היחידה בליגה בשנות ה- 80 ולקרית גת בימי הזוהר של יוסי ואברם, ג'ובאני ופראליה). בלי להישבר מהקיזוז של השנה שעברה. בלי להיבהל מהרכש האדום. בלי לחשוש מהשמות בצהוב. הילדים שלנו רעבים ומחר אינשאללה ובעזרת השם הם יאכלו לשובע.
  ויניב, מחר נסתפק באחד אפס. קטן.
  זה יכול לבוא בגולאסו של גולסה; בורד מעידן; בחמד של תומר.
  זה יכול לבוא בעצמי, בפנדל או בשער מאופסייד.
  זה יכול לבוא בכל רגע ומכל עמדה.
  ואף אם יתמהמה בוא יבוא.

  אהבתי

 6. הופ הגיב:

  פרלה, איזה יופי של תגובה. חייכתי בקול רם.
  זה נכון: אם יש משהו שמאפיין אותנו השנה ובכלל בעידן אלישע, זה שאנחנו לא נשברים. אולי לא מחטיפים אבל גם לא מקבלים בראש. חבורה של גברים שמסתכלים ליריבה, לכל יריבה (את זה ראינו בליגת האלופות), בלבן של העין. ובגלל זה אני לא חושש.
  "גולאסו של גולסה; ורד מעידן; חמד של תומר". אינשאללה.

  אהבתי

 7. מיכל הגיב:

  אני רק יכולה לקנא בכל מי שבא עם בטחון. זו בפירוש השפעת החמש עשרה למאי, אבל היא כאן, נוכחת במלוא עוצמתה.

  אהבתי

 8. הופ הגיב:

  אני סתם מקנא בכל מי שבא :). זו תהיה חוויה מיוחדת.
  מבין את הרגשת חוסר הביטחון. אבל תיזכרי מי אנחנו. הקבוצה הכי טובה בארץ ב-30 שנה האחרונות. המועדון הישראלי הראשון בליגת האלופות. המועדון הכי יציב והכי חזק בארץ כרגע. גם אם נפסיד, אנחנו יותר חזקים ויותר יציבים מהפועל. יהיה בסדר.

  אהבתי

 9. שמרלינג הגיב:

  הכי בנאלי. הלוואי הלוואי הלוואי שננצח. אני כל כך צריך את זה.

  אהבתי

 10. הופ הגיב:

  שמרלינג, אולי הכי בנאלי אבל גם הכי אמיתי. הרי כל הקשקושים מסביב זה רק נסיונות עלובים לשלוט בבערה הזו של הרצון לנצח.

  אהבתי

 11. הופ הגיב:

  יואב בורוביץ' מפרגן לקטן:
  http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.64.95198.html
  דעתי: זה נכון שקטן מספק דברים שאחרים לא מספקים, אבל השאלה היא אם בסיכום הכולל הוא יותר פוגע או יותר תורם. התשובה היא חד משמעית: צריך לבדוק את זה. כל עוד לא בודקים איך הוא מתפקד בתור מחליף שלום תקווה סטייל (אהבתי את הרפרנס), יכול להיות שאנחנו נדפקים בלי לדעת מזה. אבל כנראה ש"בצוות המקצועי" מפחדים אפילו להציע לו לנסות את זה.
  הפרדוכס הוא שבאמת יש לו תפקיד מנהיגותי מאוד חשוב בקבוצה – אבל כל עוד הוא שולט ככה בקבוצה, לאף אחד אין סיכוי להראות שהוא יכול להחליף אותו. הצל שלו גדול מדי ונראה שהוא לא אוהב שדורכים לו עליו. צריך להתחיל להרגיל את הקבוצה לשחק בלעדיו גם כדי לפנות מקום למישהו חדש. אחרת נמצא את עצמנו עם קטן לא מתפקד בכלל (נשמע שהפציעה שלו באמת קשה) ואף אחד שיכול להחליף אותו.
  ובשביל להיות גם קונסטרוקטיבי: אני חושב שבינתיים בוקולי, עם הניסיון והלחימה שלו, בהחלט יכול למלא את תפקיד המנהיג על המגרש עד שאחד מהצעירים ייקח את זה על עצמו. אף אחד לא קבע שהמנהיג חייב להיות הקשר מאחורי החלוץ דווקא.

  אהבתי

 12. הופ הגיב:

  והתשובה המיידית של וואלה (ענבל מנור)
  http://sports.walla.co.il/?w=//1798245
  מצחיק ששתי כתבות על קטן עולות בסמיכות כזו. או שזה צירוף מקרים, או שמכונת היח"צ של קטן עובדת שעות נוספות. אני מהמר על ב'.
  מה שפחות מצחיק זה שכל העונה בכלל לא עלו שאלות בתקשורת בקשר ל"האם הוא צריך לשחק", כאילו זה ברור שכן. פתאום ברגע האחרון לפני משחק העונה עולים כל הספקות. אולי אם היו יותר כתבות כאלה במהלך העונה אלישע היה מרגיש שיש לו גב (No pun intended) להעיף אותו מההרכב. אבל כאן כנראה נכנסה לפעולה אותה מכונת יח"צ. נראה שקטן יכול לפתוח קורס בווינגייט ללימוד שליטה בתקשורת (נמני וגרנט יכולים להיות מרצים אורחים).
  והכי פחות מצחיק זה שמצד אחד קטן עצמו אומר שזו "פציעה ארוכה שאין לה פתרון. היא מגבילה אותי במהירות ובריצה", אבל מצד שני "למשחק עצמו אני כשיר". כלומר, לקטן לא אכפת שהוא תוקע את המשחק ומגביל את המהירות שלנו. העיקר שהוא משחק. כי הוא "מחויב לקבוצה".
  ואני אומר, יניב, אם הקבוצה כל כך חשובה לך, Set it free.

  אהבתי

 13. mirage הגיב:

  הייתה אישה שהגיבה לאחד הפוסטים שלך (אני לא זוכר איזה) ואמרה שהיא גדלה על רדיו והזכרונות שלה הם משם. גם אני. לפחות בעיקר. אני אוהב רדיו כי הוא מאפשר לך להפעיל את הדמיון. למשל לגבי איך נראים השדרים השונים. למה נזכרתי בזה? כי ראיתי את הכתבה הזאת ב"הארץ" ושוב נוכחתי לדעת שאין סיכוי לנחש את המראה של בן אדם כלשהו. כך אתה נראה? לא אמרת שאתה חלקית תימני (1/4?, 1/8?, 5/32?)? לא רואים עליך. טוב,לא באמת ציפיתי לראות את הרב שלום שבזי או אפילו אהוד בן טובים. עם שם משפחה כמו הופמן הייתי צריך לנחש בכיוון אחר. נכשלתי באופן חרוץ.LOL חוץ מזה אהבתי את המשפט "אלא במשחקים הנסתרים מעין". מזכיר לי את שם הספר "הערים הסמויות מן העין" של הסופר איטאלו קאלווינו. ואל תשכחו לשמור כוחות למשחק החשוב באמת ביום רביעי.

  אהבתי

  • mirage הגיב:

   שאלתי עכשיו אוהד חיפה שאני עובד איתו. הוא אומר שיהיה תיקו. למרות שגם הוא חושב שהפועל יותר טובים. וגם הוא היה מחליף את קטן.

   אהבתי

 14. הופ הגיב:

  מיראז' – 1/4. ו 1/4 סורי. מה, לא רואים? נו, כרגיל הקולוניאליזם המערבי ניצח. אני יכול להעיד על עצמי שבנשמתי אני יותר תימני מאשכנזי. ואם תראה את המשפחה מהצד של אמא, תגלה שאהוד בן טובים שבדי לידם :)
  גם אני אוהב את הצירוף הזה, "סמויים מן העין", ובהחלט ייתכן שזה הספר ההוא שחרת את זה אצלי.
  יום רביעי יקבל את היחס המיוחד שלו, גם על המגרש וגם פה בבלוג.

  אהבתי

 15. הופ הגיב:

  אגב, מיראז', קראתי עכשיו את הפוסט המרתק של חיים שדמי על דן רומן בדה באזר, ובעקבותיו גם את הטור של דן רומן עצמו ב"כלכליסט", וקיבלתי קצת מושג לגבי האדונים יונה וסאסי. ובכלל לגבי שיטת העבדות בכדורגל. מומלץ לכולם.

  אהבתי

  • mirage הגיב:

   תודה. את המאמרים שלו ב"כלכליסט" אני מכיר. את זה ב"דה באזר" אני קורא לאט לאט. רומן הוא יהלום. זה ידוע אצלנו. לא מזמן הקמנו בקטמון בית ספר לכדורגל. אני מאד רוצה את רומן בסגל בית הספר. אפילו ליום אחד בשבוע. אבל עכשיו שהוא חתם ברמת גן מגיע לו לשחק סוף סוף בשקט. אני מקוה שבעתיד הוא יצטרף אלינו.
   אני כותב במחצית המשחק. אתם יכולים לנצח פה. צריך רק לדייק במסירה האחרונה. נראה איך יתפתח.

   אהבתי

 16. גלעד הגיב:

  אחח אלישע, לא יאמן שאת מה שרואה דני נוימן (!!!) אתה לא מצליח לראות, קטן עדיין מחפש עשבים שוטים על הדשא בבלומפילד, מה הוא עשה במשחק הזה?? חוץ מההגבהה של הקרן, כלום ושום דבר, איטי, שבלוני, שקוף, כשאני חושב על זה? כמו ניהול המשחק של אלישע, חילופים מהבית (חוץ מסולליק שזה באמת היה הזוי), דקות קבועות שחקנים קבועים ללא שום יצירתיות.
  בוקולי וקולמה במשחק הכי חלש שלהם שאני זוכר. קולמה בכלל אפשר לרשום שתי נקודות של הפועל על שמו, פאול כזה טיפשי, במקום כזה גרוע. בוקולי איטי להחריד, ללא שום כדור מדוייק.
  וכמובן איך אפשר בלי משומר.. איזה חושך, גם טאלב לא נקי מאשמה אבל מחצית שניה הוא לפחות שיחק.
  ובשבוע הבא? בטח ורד בחוץ ורפאלוב ואו גדיר בפנים.

  אם אלישע גבר, הוא צריך לקחת את קטן לשיחה, לשים לו קלטות של עטר בסוף ימיו, של שלום תיקוה בסוף ימיו, ולהסביר לו בפשטות, שאלו הם ימיו האחרונים בתור שחקן פותח בקבוצת הכדורגל של מכבי חיפה, מעכשיו הוא פותח על הספסל נכנס בדקה ה70, נותן 20 דקות כמו טובות שעדיפות על ה90 דקות של המרדף אחרי השופט ואחרי הצל של גולסה.. אני מפחד מאוד שהוא הוא יהייה האבי נמני שלנו.
  שנדע ימים טובים יותר..

  אהבתי

 17. ברק הגיב:

  אני רואה שאני הראשון שמגיב על ההשפלה(?).
  לא קראתי את הטור לפני והיה לי בראש מה אני הולך לכתוב- ואז ראיתי את משל הילד השמן והרזה והבנתי ששוב ניר אמר את מה שאני רציתי – רק בצורה יותר טובה.
  מה שאני רציתי להגיד זה שאני מרוצה!!! לא שביעות רצון של אוהד מכבי ת"א שנהנה מהפסד כדי שאיזה גורם שנוא עליו יעוף מהמועדון. אני מרוצה כי רק בדרך הקשה נוכל לבנות שושלת ראויה לכבוד. רק בהפסדים כאלה ובמה שאוהדי הפועל קוראים "0 0" (העונה שלנו בליגת האלופות) נוכל להשיל מעצמנו את מורשת רוני לוי ועידן טל (אני כ"כ שמח שהבלוף של רוני לוי מתפוצץ גם בבית"ר)- זוהי מורשת הילד השמן.

  אלישע ניהל את המשחק בצורה מחפירה? אז מה- הוא לפחות לא ניהל אותו בצורה פוליטית. אם השחקנים אוהבים אותו והוא אוהב אותם וכולם נאמנים למועדון – שישאר!!! (חוץ מזה, יש לכם משהו יותר טוב, מלבד אולי רן בן-שמעון?)
  טוואטחה שיחק גרוע? לא נורא – רק דרך טבילת אש כזו נהפכים לשחקנים גדולים.
  קולמה ובוקולי לא מסוגלים לייצר שום מהלך התקפי ומשאירם את גולסה לרוץ את כל המגרש? הם עשו כמיטב יכולתם והם מחזיקים את הקבוצה עד שימצאו פתרונות טובים יותר (אגב, בעיני השמן הקטן הוא לא קטן אלא קולמה. מצד אחד הוא זה שאחראי לישיבה על היריב. מצד שני אין לו שום יכולת לרוץ מסביב).
  משומר לא פגע? העיקר שהוא במגמת שיפור. גם פה אין ממש תחליף.

  היחידים שאיכזבו אותי הם רפאלוב, שאיבוד הכדור שלו בשער השלישי היה חוסר אחריות וחוסר מחוייבות; ודוידוביץ', שאם הוא לא למד מאז רוזנבורג שבבעיטה חופשית ישירה עומדים על קו השער – אצלו שיפור כבר לא נראה( ואםבנאדו יכול להשתפר בגילו אזגם ממנו אני מצפה).

  אני גדלתי על מסורת דויד נגד גוליית. הפסקתי להתעניין בכדורסל ביום שהבנתי שמכבי ת"א מעולם לא הייתה דויד. היה לי קשה בתקופה של גרנט ורוני לוי כי גם אנחנו הפכנו לסוג של גוליית.

  היום מתנו יפים. בניגוד לקלישאה – אני לא אוהב לחיות מכוער.

  אהבתי

 18. פרלה הגיב:

  1. בדקה הראשונה.
  2. הילדים לא עשו במכנסיים אבל נשברו מהר מדי ואבדו מומנטום בפיגור השני.
  3. אני דווקא חושב שיניב הראה היום יותר מאשר בחצי השנה האחרונה למרות שזה כואב לראות שהגוף כבר לא סוחב; לגדיר יש מקום כמחליף ונטיה להבקיע במשחקים משמעותיים והוא מוסיף מהירות שחסרה לנו; אין ספק שגולסה הוא מרכז התקוות להמשך. כבר הפסדנו אליפויות כשהיינו "ראויים" יותר. את ההיפך עוד לא עשינו. אולי השנה.
  4. בדקה האחרונה זה כאב לי יותר.
  חמש. לא מתייאש. יש עם מי לצאת למלחמה אבל צריך את אלישע מחוץ לקופסה. עוד יבואו ימים טובים יותר (נקווה שרביעי וראשון יהיו כאלה). יאללה בית"ר

  אהבתי

 19. שמרלינג הגיב:

  כבר לא אהיה איש רב ממון שיכול לפרוש לפני גיל 50,
  לא אהיה חכם יותר באופן משמעותי,
  לא תהיה לי תקופה בה אזיין כל לילה מישהי אחרת,
  לא אגלה דברים שישנו את חיי מהקצה אל הקצה,
  לא אשחזר את הכושר הגופני שהיה לי לפני 3 שנים ויותר,
  האקסית שלי לא תחליט לחזור אלי
  ומכבי חיפה לא תיקח השנה אליפות.
  הלוואי ואתבדה לפחות באחת מהקביעות הללו.

  אהבתי

 20. הופ הגיב:

  גלעד, אין לי מה להוסיף לזה.
  ברק, תודה.
  יכול להיות שבשביל שנוכל לבנות שושלת חדשה, גורם כלשהו – לא שנוא אבל בהחלט מרגיז עד חימה – יצטרך לעוף, אם לא מהמועדון אז לפחות מההרכב. אני חושב שאתה צודק לגבי "מורשת רוני לוי". אלישע קיבל את שיטת המשחק השמרנית הזו, שבנויה סביב קטן, בירושה, והוא הצליח לשדרג הרבה שחקנים אבל לא להתאים אליהם שיטה נכונה. להשאיר אותו או לא? אני לא רוצה לענות עכשיו, אחרי משחק כזה. עד סוף העונה בטח, בוא נראה מה הוא מצליח להשיג לפני שנחליט (אני ואתה כמובן) על ההמשך.
  אני לא מסכים איתך שמתנו יפים היום. אבל התגובה שלך היא מופת של אהדה אמיתית ויפה. בפוסט עצמו לא הצלחתי להתעלות מעל הכעס עד לרמת האהדה הזו, אבל אתה צודק לגמרי: אנחנו מכבי חיפה, אולי מעדנו אבל אנחנו לא נשארים לשכב. צריך לקום מהרצפה, להסיק את המסקנות וללכת קדימה בראש מורם.

  אהבתי

 21. הופ הגיב:

  פרלה, תרשה לי להתייאש רק הלילה? מחר אני מבטיח לא להתייאש שוב.
  שמרלינג – :). אני מאחל לך שכל הקביעות יתבדו. חוץ מהזיונים. כל לילה?! מהר מאוד יישבר לך הזין מזה (מצטער, צפוי אבל לא יכולתי להתאפק)

  אהבתי

 22. הופ הגיב:

  ולמה השחקנים שלנו מתעסקים בשופט, נהיינו הפועל?
  ושימו לב לתגובה של שחר, שהיה חשוב לו אחרי המשחק ללכת דווקא לקטן להתבכיין איתו על היד שהיתה או לא. אני חייב להבין מה יש בקטן שכל מי שאמור הבוס שלו מתכופף בפניו ככה. ואם הנשיא מתייחס אליו בכזו חנפנות רופסת, מה צריך להבין מזה המאמן.
  ותודה לקפטן שעכשיו מואיל בטובו לשקול לשבת בצד למען הקבוצה.

  אהבתי

 23. מתי הגיב:

  טוב שבאת גם היום. אתה יודע שהכי זקוקים לך דווקא בשעות האלו הקשות, לראות שאתה לא לבד עם הבאסה. זו תמונה עצובה לראות את הילד השמן עם החולצה הקרועה מחוץ למכנסיים מוכה וחבול, זה לא הירואי כמו ילד שרירי מוטל על הרצפה. את הכדורגל של הפועל ת"א שיחקה הפועל חיפה לפני 12 שנה גוטמן לא המציא שם שום דבר חדש רק מצא שוב את הסגל והשחקנים הנכונים, נגד האינטיליגנציה הזו כנראה אין לנו מה לעשות חוץ מלהרים ידיים ובמשחק הבא להרביץ להם חזק.

  אהבתי

 24. הופ הגיב:

  האמת ששקלתי לוותר הפעם אבל הבנתי שזה יהיה לוזרי ותבוסתני כמו שהקבוצה שלנו היתה היום, ולפעמים האוהדים – כמו ביציעים – צריכים לסמן לה את הדרך.
  אינטליגנציה שמתבטאת ביעילות. זה הכל, זה לא יפה בעיני, זה יעיל. אני יכול להבין למה אוהדי הפועל אוהבים את זה: זו תמצית ה-DNA שלהם, בצורה המלוטשת ביותר. אבל זה לא מה שהייתי רוצה לראות במכבי חיפה. לא מקנא בהם. רק מצטער עלינו.

  אהבתי

 25. שי הגיב:

  כמה סוגים שונים של תסכול אפשר לדחוס לתוך 90 דקות?
  זה מתחיל בשער מהיר שהופך את כל תוכנית המשחק, ממשיך במחצית של מרדף אחרי הגול שנראה כאילו הוא אף פעם לא יגיע, וכשהוא מגיע ונותן רגע של אושר ותקוה, מגיעה בעיטת עונשין שעומדת נגד מהלך המשחק והופכת אותו. אחר כך מגיעה ההתפרקות והתבוסה. והחיוכים של ורמוט (אוברייטד כמעט כמו קטן) ואבוקסיס.
  יותר ויותר העונה הזאת מתחילה להזכיר לי את 95/96. גם את העונה ההיא התחלנו עם תחושה של אליפות שנגנבה לנו, ועם הרגשה שאנחנו טובים יותר ויפים יותר מהיריבה למרוץ, וזה הסתיים בשליקת אשכיו של איציק זוהר.
  לא הייתי מפיל את התיק על קטן. יחסית למשחקים האחרונים שלו הוא היה פחות גרוע, ואפילו עשה כמה פעולות טובות. ההוצאה של בוקולי אחרי השער השני הפכה את ההפסד לתבוסה. תמוז ושהר מהירים וחזקים, ויחד עם זהבי וורמוט שתמיד מהווים איום על השער, קשה להתמודד מולם כשההגנה לא מאורגנת. ידענו את זה לפני המשחק. בלתי אפשרי לסגור אותם עם קשר אחורי אחד. אם בוקולי לא יכול למשוך 90 דקות יש אחד עלי עותמן בספסל, לא חייבים להוכיח שאתה מאמן התקפי.
  מעבר להרמות המבוזבזות הגול הראשון והשלישי נבעו מסגירה לא טובה של משומר, שתמיד מזכירים שבהגנה הוא טוב. ניר הציל שער בטוח בזינוק לרגליים של שהר, תפרגן לו עוד חצי נקודה בציון.
  הצד החיובי – יש מועד ב'. במחזור 32 (30 באפריל?) נחזור לבלומפילד כאנדרדוג, ויש לשחקנים הזמנות של פעם בחיים לנצח קבוצה עדיפה ולקחת את האליפות, מהידיים של האדומים.

  אהבתי

  • שי הגיב:

   ועוד נקודה אופטימית. זה ההפסד השלישי הרצוף שלנו להפועל ת"א. במאזן שתי העונות האחרונות יש לנו 3 הפסדים תיקו וניצחון (שזה גרוע אפילו מהמאזן של מכבי ת"א מולם) הסטטיסטיקה חייבת להתיישר.

   אהבתי

 26. קרוקודייל דנדי הגיב:

  ראיתי השנה 2 משחקים של מכבי חיפה. נגד הפועל בבית, ונגד הפועל בחוץ. אין ספק שיש לי את זה.
  רק רציתי להגיד תודה, כי בכל פעם שאני כן רואה משחק, אני מבין שהניתוח שלך נכון וקולע למציאות הרבה יותר ממה שאקרא בכל אתר אחר. חבל שאתה לא כותב כל יום וגואל אותי מייסורי אותם אתרים (ואני לא מנסה לעשות כמעשה שחר ל(ק)קטן, אני באמת חושב ככה).
  ולסיום – נדמה לי שמה שנוימן אמר היה "קונצרטו". לא "קונצרט", וגם לא "קונצ'רטו". קונצרטו.

  אהבתי

 27. פרלה הגיב:

  זה המקום היחיד בו אני קורא ואקרא על המשחק. העצבות גדולה מדי. הפועל היו שאננים מאד אחרי הגול הראשון + 5 דקות . אלוהים ישמור אם הם היו ממשיכים כך. עד הגול שלנו הם כבר לא ניסו יותר מדי. הכלים שלהם כרגע שווים יותר אבל זה לא מבטיח להם כלום. צריך להוריד את הראש, לשחק הכי חזק ולנצח עד הפלייאוף. בפלייאוף צריך לשחק עוד יותר טוב ולנצח. זה יכול להספיק. חוץ ממשחק קשה וחצי אין סיבה שלא נצליח. בפעם הבאה נדבר על הפעם הבאה.

  אהבתי

 28. ברק הגיב:

  ומשהו על יאוש… ועל למה אני לא כועס…
  אתחיל שוב בזה שמבחינתי הפנים של מכבי חיפה זה קולמה. ההתקפה שלנו נתקעת כי קולמה זה לא ידין אבל ההגנה שלנו היא הטובה ביותר כי קבוצות פחות טובות לא עברות את החצי בגלל קולמה.

  קולמה הורג אותנו נגד הפועל (ובליגת האלופות), כי הוא משאיר את כל ההתקפה לגולסה, חמד ו-ורד, אבל קולמה הוא גם הסיבה שמכבי חיפה הוציאה 6 נקודות מהקבוצות במקומות 3-5 (מכבי ת"א, ק"ש ועכו) כשהפועל איבדה נקודות לכל אחת מהן.

  אנחנו עוד עלולים לגלות שקולמה הוא ההבדל בין לקחת אליפות ולנצח משחק עונה. אני עדיין לא מספיק יפה-נפש (הפועליסט) כדי להעדיף את האופציה השנייה. כך שיכול להיות שאתמול בסך הכל שלמנו מחיר בדרך לאליפות. אני לא באמת מאמין בזה, בגלל הקיזוז ובגלל שלא מגיע לנו- אבל אם זו היתה המחשבה בתחילת העונה היא לגיטיטמית. קשר אחורי הוא תפקיד קריטי ושחקנים טובים בתפקיד זה הם יקרים. הפועל הביאו 2 בינגו מהנוער של כל אחד מהבעלים (אבוטבול מהפעל, ידין מכפ"ס). לנו היה את כיאל ואני שמח בשבילו שהוא התקדם.

  אגב כיאל, בראייה קדימה, אנחנו צריכים לזכור שהליגה הישראלית מקבלת כיוון של הליגות כמו הקרואטית או השוודית – מדינות שבהן אתה יכול לקחת שתי אליפויות ואז הליגות הגדולות ישתו לך את כל השחקנים ותעלה קבוצה אחרת (מה שלא מאפשר לילדים רזים להחזיק הרבה זמן- הבחורות הסקסיות מסובבות להם את הראש יותר מהר). אנחנו עשינו את הסיבוב שלנו שנה שעברה (חבל שבלי אליפות). שנה הבאה תורה של הפועל. לרוע המזל, מה שיקרה אחרי זה יהיה עלייתה של המזבלה הצהובה (מצדי שהפועל יקחו 10 אליפויות לפני שזה יקרה) – שבהתנהלות הנוכחית שלה תדפוק את הליגה, את הכדורגלן הישראלי ואת כל מה שהיא נוגעת בו.

  אהבתי

 29. ערן הגיב:

  כשהוא חזר אתמול בערב כבר הלכתי לראות את המשחק .
  הוא שאל את אמא איפה אבא ?וחייך למשמע הבשורה "אבא הלך לכדורגל עם דוד עמית וסבא"
  לפני הוא הבטיח לי שחיפה תנצח(כמו לפני כל משחק….)
  כשקם בבוקר חייך ואמר "אבא,איך היה בכדורגל ?"
  כל כך הסמקתי ….קוויתי שישכח …..אך הוא לא מרפה .
  בסוף הסברתי לו שהפסדנו
  וכמובן שאמרתי לו "זה רק ספורט","אי אפשר לנצח תמיד" ועוד כמה קלישאות
  שאלישע מאמן בינוני…..שהקבוצה צריכה להתבגר……למצוא מנהיג חדש……..
  לא הצלחתי להודות שהפסדנו פשוט לקבוצה טובה יותר .
  בסוף הוא שאל "אבא אתה עצוב ?"
  "עצוב מאד " עניתי
  הוא נתן לי נשיקה והלכנו לגן.

  אהבתי

 30. פראליה הגיב:

  הופמן, אתה בין הכותבים הבודדים שכותבים בעברית ומבינים כדורגל.
  הניתוח של אחרי מצויין ובמיוחד חיכיתי שמישהו יגיד את זה על העצירה של קטן, צירוף של לוזריות וטמטום, בסיטואציה כזו הייתי נכנס עם הכדור לתוך השער גם אם ההוא מהפועל שירד לשכיבות היה מעדיף למות.

  אהבתי

 31. פרלה הגיב:

  ערן – ריגשת אותי. עד שהוא יכבוש עבורנו הוא עוד יראה ב"ה הרבה נצחונות, הצלחות ואליפויות וגם ילמד שהדרך לתהילה רצופה גם במשברים ואכזבות. כך גם בחיים. הבן דוד שלו מוסר אאאאאאא וננננננננננ.
  הכי חשוב זה להסביר עכשיו ששום דבר לא גמור. זה מה שעזר להם אשתקד וזה מה שיושיע אותנו.
  בא לי לכתוב שהם לא יהיו הקבוצה הישראלית שזוכה בכתר תוך הופעה בצ'מפיונס אבל לאור אתמול ברור שהנבואה לא ניתנה לי.

  אהבתי

 32. tsoof הגיב:

  האמת היא שלא התאכזבתי במיוחד אתמול. ראיתי את זה בא מקילומטרים. זה מה שאנחנו שווים כרגע, ויש לזה כמה סיבות:

  1. אנחנו משחקים עם עשרה שחקנים כבר קרוב לשנה. אני אוהב את יניב כבר כמעט 15 שנה, אבל או ניתוח או פרישה. כרגע יש לנו שחקן עבר. אני משחקים עשרה נגד 11. יניב לא עוזר. הוא מפריע.
  2. מקבל ההחלטות המרכזי שלנו הוא איל משומר. אני אגיד את זה שוב: מקבל ההחלטות המרכזי שלנו הוא איל משומר. והוא אפילו לא המגן הימני הכי טוב במכבי חיפה.
  3. הם הרבה יותר טובים מאיתנו.
  4. אבל בעונה שלמה, הם הארנב ואנחנו הצב. יש לנו עוד איזשהו סיכוי.

  מאידך, בשנה הבאה:

  1. אנחנו צריכים לפרמט מחדש את הקישור האחורי. בוקולי הוא שחקן עבר. קולמה אף פעם לא היה שום דבר יותר מגרזן, ובכל מה שקשור להנעת כדור הוא נטל. אנחנו צריכים שחקני כדורגל באמצע. שחקנים הורסים שמסוגלים להצטרף (הרהור קצר על קנדה. סרגיי קנדה)
  2. החתמנו את עידן ורד לחמש עונות, אם אני זוכר נכון. אני לא דני נוימן שחושב שהוא המשיח. מה שכן, צריך לתת לו כדור ברגלים. הוא גורם לדברים קרות. צריך לשחק גם דרכו.
  3. צריך לוותר על יניב ולתת לגולסה מקום באמצע. יניב יחזור או לא יחזור, בינתיים צריך בעל בית. גולסה הוא היחיד שיכול לעשות את זה.
  4. שנה שעברה היו כמה חודשים שהכלי הכי חזק שלנו היה רפאלוב-מסיללה בצד שמאל. בהנחה שפיטר הולך, צריך לבדוק אם אפשר לעשות את זה עם טוואטחה. ההימור שלי: כן.
  5. לגבי רפאלוב: טיפול יומי של בעיטות בראש. הרבה בעיטות וחזק. אחרת הוא בעצם ערן לוי בלי הבעיטה והכרס.
  6. יש לנו שני חלוצים ישראלים מצוינים. צריך להריץ אותם.
  7. לא ראיתי בלם בחיפה כבר הרבה מאוד זמן. יש שם את אריק שרץ עם מפתח סתימות וזהו. אריק יכול להיות בלם מחליף אבל זה הכל. מצליח לו בשבועות האחרונים, אבל אי אפשר לבנות הגנה על שחקן בן 491. הילד שמשחק את הבלם השני עלה לנו אתמול בגול של ההשפלה ובאפס סגירות בראשון ובשלישי.
  8. לא יודע איפה גדיר משתלב בתוך זה, אבל מן הסתם צריך לעשות גם לו מקום. טיפול הבעיטה היומית לראש מומלץ מאד גם המקרה שלו.

  אהבתי

 33. הופ הגיב:

  שי – לא מסכים. אם הוא היה עוד שחקן במערך, כמו רפאלוב או ורד, מילא. נניח שהיה אפשר לחיות עם זה שהוא עושה רק פעולה אחת או שתיים טובה במשחק. אבל רבאק, מדובר בשחקן המרכזי שלנו. השחקן שכל ההתקפות עוברות דרכו (מלבד המקרים שלגולסה נמאס והוא מנסה להוביל את ההתקפה. אבל אז הוא מגלה שהוא לבד כי קטן תקוע מאחורה). אני פשוט מרחם על השחקנים שבאופן אוטומטי הולכים אל קטן, ובכל פעם מחדש נאלצים לצפות בו מסתובב על המקום בזריזות של D-9 ובכל ההתקפה נעצרת. לא יכול להיות שהפועל תשחק קדימה כי כל השחקנים שלהם יכולים לרוץ, ואנחנו נוותר על האופציה הזו. זו פשוט פריבילגיה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו.
  מילא אם הוא היה מספק את המסירות שהוא נתן בשנים האחרונות. עכשיו גם את זה הוא לא עושה, מלבד מסירה טובה אחת לגדיר הוא פשוט לא עשה כלום. אז כן, הרבה מהתיק הוא שלו ולא רק בגלל היכולת אלא בגלל השיטה. זה כמובן גם מי ששם אותו שם ומי שמתכנן את השיטה. אבל במצב המעוות שאנחנו נמצאים בו כנראה שיש לקטן עצמו יותר כוח מאשר לאנשים שכביכול מחליטים שהוא ישחק. אז התיק חוזר אליו.

  אהבתי

  • שי הגיב:

   מסכים ולא מסכים. קטן חלש כבר תקופה ארוכה. קטן יוצר את הפקק בהתקפה שלנו. קטן צריך לשבת על הספסל ואולי להחליף את עידן ורד בדקה 70. אבל לא בגלל קטן הפסדנו אתמול ולא בגללו ההפסד הפך לתבוסה. דווקא יחסית לעונה הזאת יניב נתן את אחד המשחקים היותר טובים שלו העונה, גם בקרן שהפכה לגול וגם בכמה מסירות יפות. זה רחוק מלהספיק.
   החילוף של בוקולי ברפאלוב ב2-1. המחשבה שקולמה אחד יספיק מול הקישור הקטלני והמהיר וההתקפה המהירה והחזקה הרגה אותנו.

   אהבתי

 34. פרלה הגיב:

  הפסיכולוג שחסכנו על קטן יכול לעשות עבודה על ליאור וגדיר. ככה יהיה להם סיכוי למצות את הפוטנציאל שיניב לא הניב. אם זה לא יעבוד תמיד אפשר לתת להם לנגוח זה בזה במקום בעיטות.

  אהבתי

 35. הופ הגיב:

  קרוקודייל – אתה יודע מה זה אומר אם ראית שני משחקים העונה ובשניהם הפסדנו. לא יכולת לבחור את המשחקים נגד פ"ת?
  נוימן הוא בדיחה שכבר מזמן לא מצחיקה אף אחד.
  פרלה – אז להוריד את הראש או להרים אותו? :)
  ברק – ניתוח יפה. כשהאיש המרכזי בהתקפה שלנו לא מתפקד, אנחנו קמים ונופלים על האיש המרכזי בהגנה. ואתמול קולמה סיפק תחמושת לכל מי שחושב שהוא לא צריך להיות בקבוצה.
  גם אני מוכן לבלוע את המשחק של אתמול תמורת אליפות. לא שאשמח לקחת אליפות בזכות הקיזוז, אבל אנחנו לא במצב להיות בררנים.

  אהבתי

 36. הופ הגיב:

  ערן – נהיה מעניין לקרוא את התגובות שלך. עצוב, אבל כמו בכל תרבות, גם בכדורגל ילדים זקוקים לאיזה זיכרון של כאב בשביל להתבגר ולהפוך לאוהדים אמיתיים. בטקסי חניכה אינדיאניים צורבים לילדים את העור. בכדורגל צורבים להם את הלב.
  פראליה – תודה. כמובן שקטן קיבל את מה שרצה מהתקשורת, ופה ושם משבחים אותו על המהלך הזה. בוואלה הגדירו את זה נכון: קטן "סחט מחיאות כפיים" כשהוציא את הכדור. כשאתה לא יכול לקבל מחיאות כפיים על מהלכי כדורגל, אתה נאלץ לסחוט אותם ככה. חבל שהוא מעדיף את מחיאות הכפיים על הגאווה שלנו.

  אהבתי

 37. הופ הגיב:

  צפריר – מסכים עם הרוב. במיוחד על הקטע עם משומר.
  מה שעצוב לי זה שאני באמת לא חושב שלהפועל יש סגל יותר טוב משלנו. אחד לאחד השחקנים שלנו לא נופלים משלהם (אולי חוץ מהקישור האחורי). וזה רק עושה את זה עוד יותר מתסכל לראות שהשחקנים הטובים האלה לא מקבלים את ההדרכה הנכונה למצות את המקסימום מהפוטנציאל שלהם.

  אהבתי

  • tsoof הגיב:

   הופ יקירי,

   יש להם קשרים אחוריים שתי רמות מעלינו, שני קשרים קדמיים יותר טובים משלנו (ורמוט הוא מספר 10 הכי טוב בארץ. גולסה אולי יהיה כזה עוד שלוש שנים. זהבי הוא שחקן ברמה שיניב היה לפני שמונה שנים. לדעתי השחקן הכי טוב בליגה) ושני חלוצים יותר בשלים ויותר מנוסים משלנו.

   אני לא מתייחס להגנה כי זה מיותר, והם גרועים שם כמונו, אבל בכל מה שקשור לחלק קדמי, אין לנו מה למכור נגדם באחד על אחד, וזה בלי לספור את שכטר. זה נכון שיש לנו את גאדיר ודבלישווילי וורד, אבל נכון להיום אנחנו לא יודעים מה לעשות עם זה.

   חטפנו אתמול בדיוק את מה שהגיע לנו (בתוספת שתי חתיכות שקיבלנו אחרי שבוקולי יצא, וזו טעות של אלישע. אני מסכים עם מה שכתב פה מישהו לפני בהקשר הזה). כשהם תקפו הם נראו כמו קבוצה. אנחנו נראינו כמו שמכבי פתח תקוה נראית כשהיא משחקת נגדנו: העפנו למעלה וקיווינו למצוא איזה גרגר. נתנו גול מקרן, שזה גם כן סוג של היסטוריה קטנה, אבל חוץ מזה לאיזה מצבים הגענו? כלום.

   הקבוצה שלנו מקולקלת מקדימה. היא תקועה לגמרי, וזה כנראה בגלל יניב. אני בסך הכל מאמין באלישע, אבל אתמול נראה כמו כל העונה. בסך הכל נגד קבוצות אחרות, המסה והאיכות שלנו מקדימה מכריעה. נגד הפועל זה אפילו לא קרוב להספיק. אנחנו או-טוטו מסיימים עונה סדירה עם משחק אחד טוב, וגם זה עוד יעלה לנו ביוקר (תגיד שאתם לא מתגעגעים לאבי נמני).

   באופן משעשע, אני חושב שדווקא יכול להיות מאוד שניקח אליפות, כאמור, על בסיס משל הצב והארנב, אבל זה לא משנה אם נגמור ראשוני או במקום הרביעי, העונה הזאת היא עצובה, והיא תיגמר כשיניב יעביר את המפתחות. עד אז נשחק עשרה נגד אחד עשר וניראה כמו כלום.

   אהבתי

   • הופ הגיב:

    לא מסכים איתך. אני חושב שאתה נופל במלכודת השפיטה לפי משחק אחד ולפי כושר משחק נוכחי. השחקנים הכל כך טובים שלהם לא הצליחו עד אתמול לייצר מספיק נצחונות בליגה כדי להיות במקום הראשון. השחקנים שלהם שהם שתי רמות מעלינו ניצחו אותנו בקושי בחיפה אחרי בונקר מפואר (מבחינתי היה שם 0:1, את השני אני לא סופר).
    ידין הוא קשר אחורי ברמה גבוהה, אבל אבוטבול לא יותר טוב מקולמה או בוקולי. יש להפועל יתרון קל ברמת החלוצים, בעיקר בזכות תמוז החזק, וכרגע שני החלוצים שלהם בכושר טוב.
    בכל הנוגע לקישור הקדמי אני בכלל לא מסכים איתך. ורד בפוטנציאל לא פחות טוב מזהבי, אבל לא נותנים לו צ'אנס אמיתי להראות את זה, וגולסה באותה רמה כמו ורמוט, וכרגע אפילו בכושר יותר טוב ממנו.
    איכות בכדורגל היא ברובה פונקציה של מיצוי פוטנציאל. לכן הפועל היא כרגע קבוצה הרבה יותר טובה מאיתנו, כי היא משחקת בצורה מתואמת, מדויקת ויעילה. אנחנו לעומתם מבזבזים פול גז בניוטרל, את הסיבות פירטתי. אם ניקח אליפות ונשחק בשיטה שמוציאה את המקסימום מהשחקנים, תתפלא איך פתאום השחקנים שלנו נראים – אחד לאחד – הרבה יותר טובים מאלה של הפועל.

    אהבתי

    • שי הגיב:

     שים את תמוז בשפיץ אצלנו, והוא יראה אבוד לא פחות מחמד או דבה. שים שם את שהר והוא בכלל נעלם.
     החוד של הפועל מהיר, חזק ומדויק כשהוא מקבל שטחים לשרוף. על זה שאתמול נתנו להם קיבלנו בראש חזק

     אהבתי

 38. רגב הגיב:

  עד כמה שבוקולי היה רע ברגע שרפאלוב נכנס חיפה איבדה את מרכז השדה. זה היה 9 נגד 11

  אהבתי

  • הופ הגיב:

   נכון. היה איזה רגע העונה בו אלישע למד שבפיגור עדיף לו פשוט לזרוק פנימה שחקני התקפה במקום לנסות לשנות חשיבה, כי לפחות אז לא יטענו נגדו שהוא פחדן. זה תוצר של הלחץ של הקהל והתקשורת. בצד השני היתה קבוצה עליה הקהל לא מפעיל לחץ מהסוג הזה.

   אהבתי

 39. פראליה הגיב:

  העיקר שבמשך השבוע ישבו עם משומר כדי להאריך לו את החוזה. ד"א אני בעד להאריך לו את החוזה, ראיתי את ציון ביטון ביום שבת מתראיין והוא נראה סחוט, הוא חייב מישהו שיעזור לו, לא רואה כרגע מישהו בשטח מישהו יותר מתאים ממשומר לדרישות התפקיד.
  לא שזה אומר משהו על כל העונה אבל אתמול המשחק הלך ל-1-1 אם לא השריקה ההזויה של זפת בגול השני, אספתי את אצמי לראות את התקציר בבוקר ובאופן לא מפתיע השמיטו את הקטע ממנו, יש למישהו ספק שאם זה היה בצד השני היו עושים מזה ועדת-חקירה? כן, עדיין מקופחים.

  אהבתי

 40. פראליה הגיב:

  צוף, אתה בטח מכיר את ההסטוריה של המועדון ולכן אתה יודע שחיפה בחיים לא לקחה אליפות כשלא הגיע לה (לעומת זאת זרקנו הרבה תארים לפח ההסטוריה כשכן הגיע לנו), לצערי אני לא רואה איך זה קורה דווקא העונה.

  אהבתי

 41. tsoof הגיב:

  הופ: אולי אתה צודק. יכול להיות שברגע שאתה מזיז את יניב ויש מקום לשחק, הקבוצה הזאת מתחברת מחדש ואז גם רואים את הכשרון של השחקנים שלנו. הלוואי.

  פראליה: כן, מכיר את ההיסטוריה. הייתי במשחק האליפות הראשון שלנו נגד רמת עמידר. אני מקווה שאולי השנה נפצה על האליפויות שזרקנו לפח. ואני חושב שזה יכול לקרות דווקא כי הם כל כך שחצנים מחד, ומאידך כי אנחנו מצליחים לאסוף כל כך הרבה נקודות למרות שאנחנו נראים כמו זבל עופות.

  אהבתי

 42. פרלה הגיב:

  טוב. אז די לבכי ולנהי. אנחנו נשב ונחשוב עכשיו איך לוקחים פה אליפות. הסגל הזה הצליח להביא אותנו למקום הראשון על אף הטראומה של מאי. בואו נעזור לו להתגבר על ההפסד השלישי ברצף לחבורת גוטמן. הם כבר הובילו עלינו בטבלה וזה לא שבר אותנו ולא מנע מהם לאבד נקודות מול עכו וקרית שמונה. הם עם יתרון בן חצי נקודה וזה לא הזמן לתכנן את הפגרה (למעט אלישע, חרזי והנשיא, לא בסדר הזה). צריך הרכב חזק ויציב שיפתיע באפריל וימנע הפסד רצוף רביעי. הרכב שיש בו רעב. הרכב שיכול להתחיל במשחק הגביע מחרתיים ולדהור משם עד הצלחת. אף אחד לא הראה שאי אפשר בלעדיו ולכן גם פציעות ומורחקים לא ירתיעו אותנו.
  ניר – עותמן – אריק- פיליאבסקי -טוואטחה /מסי – קולמה – סיידו – גולסה – ורד – חמד/דבה. אחרון חביב תפקיד קדמי ליניב או ליאור או גדיר או סינטאיו או בוקולי או אזולאי מלפנים. לא לשכוח שגם עותמן יכול לשחק קשר אחורי. משבצת פנויה לנסיונות. אם זה ריאלי אלישע אז תנסה בלי יניב. נודה על האמת, עם יניב עוד לא ממש התעלינו העונה אז זה הזמן לתת לו את המנוחה שהוא מודה שנדרשת לו וניתן לו צ'אנס להראות שהוא יכול להנהיג גם כמחליף.
  חילופים חייבים לשמור על מרכז שדה. קשר אחורי אחד, במצבי חירום, זה טוב מול קבוצות שאינן מת"א. חלוצים נוספים זה נחמד כשאין ברירה אבל לא על חשבון הקשרים האינטליגנטים דינמיים (ע"ע גולסה, ורד, בוקולי).
  האליפות בטווח נגיעה, אבל סביר להניח שהפערים והקיזוז לא יאפשרו לנו להפסיד בפלייאוף בכלל ולאדומים בפרט. אסור לנו להישאר בתחושת החמצה לפיה "אם רק היינו עושים כך או אחרת זה היה יכול להיות אחרת".
  לא גיליתי פה את אמריקה אבל חייבים להכניס לראש שזה בהחלט ריאלי שניקח בחזרה את המקום הראשון שהוא שלנו וכרגע בידיים זרות. צריך לחזור ליסודות: מלחמה, הפגנת עליונות בכל מאבק על כדור, אינסוף כדורים לתוך הרחבה, אינסוף בעיטות למסגרת, ריצה אחרי כל מגן או קיצוני ששוקל להגביה כדור.
  אם כבר הצלחנו להבקיע גול מקרן נוכל לעשות הכל.

  אהבתי

 43. tsoof הגיב:

  רק רציתי להגיד תודה להופ ולמגיבים הנחמדים, שעושים את האתר הזה לתענוג.

  אהבתי

 44. הופ הגיב:

  צפריר – תודה :)
  פרלה – עוד נעסוק בכל זה לקראת המשחק הבא, עכשיו בעיקר צריך לעבוד קשה כדי להדחיק את אתמול… בכל מקרה, יום רביעי בגביע הוא הזדמנות מצוינת להתאושש.

  אהבתי

 45. רגב הגיב:

  מצד שני…..
  אם אלישע יקבל שכל ויגדל איזה זוג, במשחק הבא אולי נהיה 11 נגד 11 ואז יהיה
  טוב

  אהבתי

 46. דודו הגיב:

  האמת? לא קרה שום דבר מיוחד.
  שתי קבוצות ששיחקו את המשחק הרגיל שלהם.
  מרגע שמכבי חיפה ספגה את השני היה ברור שהיא הולכת לשלם על זה שהלכה קדימה והשאלה היחידה היא אם תצליח להתארגן על מצב נייח (אחרת איך תבקיע?) או שהפועל ת"א תחטוף ותטוס.

  מדהים איך השערים של הפועל ת"א דומים לשערים שלהם בבאר שבע.
  2 שבנויים על מהירות, ועוד אחד על בעיטה מרחוק בחסות ההיסטריה של ההגנה.
  השער השני של הפועל ת"א היה המיקרו קוסמוס של כל מה שהיא מביאה, מרכז שדה שחוטף, שחקנים שטסים קדימה ופרגון יוצא דופן ברחבה של היריב בחסות המהירות עד ש 3 מסירות נראות עסק כ"כ פשוט. גם בתוך הרחבה.
  ולמה לא בעצם? מה צומח שם צמר סלעים במקום דשא?

  אהבתי

 47. ברק הגיב:

  בויכוח בין צוף להופ אני עם צוף.
  יש להם שחקנים יותר טובים ומאמן יותר טוב וראו את זה בגול השלישי.
  תיקח אתצ המצב שהיה שם ותחליף את סהר בחמד- יהיה גול? לא. לחמד אין בטחון להחזיק את הכדור 5 שניות ולחכות שיעשו לו עקיפה. אין לו מסירה כזו רכה.

  אני גם ראיתי ששחקני הפועל פשוט משתלטים על הכדור יותר טוב. לנו הכדור כל הזמן ברח מהרגליים והם ידעו להוריד כדורים קשים.

  פראליה- כן לקחנו אליפויות שאולי לא הגיעו לנו. היו עונות שכל משחק שני היינו נהנים מטעויות שופט (הראשונה של גרנט)

  אהבתי

 48. הופ הגיב:

  דודו – אתה מתכוון לשער השלישי, וחוץ מזה הכל נכון. הבעיה היא שהמשחק הרגיל שלנו לא מתאים למצב בו אנחנו חוטפים שער בדקה הראשונה, ומול קבוצה שמענישה.
  ברק – קח את שהר של לפני חודשיים ושים אותו במצבים של תומר חמד מול אשדוד לפני שבועיים והוא לא מצליח אפילו להסתובב.
  ויכוח על פוטנציאל של שחקנים הוא די חסר טעם, בטח כשמדובר בשחקנים די דומים ברמתם. אני בהחלט מסכים שבכושר הנוכחי של שתי הקבוצות, רוב השחקנים של הפועל ת"א עולים על השחקנים שלנו.

  אהבתי

 49. אדום עתיק הגיב:

  אני רק שאלה (או שתיים…):
  – מדוע הכניסה הברוטלית של קולמה שהובילה לשער השני אינה עבירה (אז מה אם השחקן כבר שחרר את הכדור)? לדעתי היה שם גם צהוב שני לקולמה…
  – מדוע כל מקטרגי קולמה מתעלמים מהנגיחה שלו שהובילה לשער?
  ועוד שתי הערות:
  – נראה לי שהרוב פספסו את הגדולה בגול הראשון – שהר הוא זה שחילץ את הכדור בתחילת המהלך.
  – הבלוג הזה מצוין – גם לאוהדי הפועל.

  אהבתי

  • amit pros הגיב:

   אדום עתיק
   קולמה הוא אחד השחקנים הטובים של מכבי חיפה מתחילת העונה ,וכמו הרבה קשרים אחוריים ששיחקו אצלנו ,הרבה פעמים הוא היחיד שנשאר לשמור על דווידוביץ' כשכולם רצים למעלה…ועדיין מה זה שווה כשהוא עושה עבירה מטומטמת של צהוב 35 מטר מהשער ליד קו החוץ?
   מה כבר היה יכול לקרות שם?
   שלא לדבר לדבר על האדום שהגיע לו לפני השער השני.
   הוא חייב ללמוד-אבל הוא בן 30 זה כבר לא יקרה…-לשמור את העבירות שלו למקומות הנכונים…

   אהבתי

 50. הופ הגיב:

  אדום עתיק – היתה עבירה, ובמזל קולמה חמק מצהוב שני (ואולי היה עדיף שיקבל, לפחות היה לנו תירוץ). לגבי הנגיחה של קולמה – צודק לגמרי. עד שקרן שלנו מגיעה ליעדה… זה שווה התייחסות. מגיע לקולמה הקרדיט על הנגיחה המצוינת (שאם לא המכשף בשער שלכם, היתה נכנסת).
  אולי זה יפתיע אותך אבל נדמה לי שלרוב אוהדי מכבי חיפה לא ממש אכפת מ"הגדולה שבשער הראשון" :) האמת שזה היה כל כך מהר שלא שמתי לב לכלום שם, גם לא למי היה אמור לשמור על שהר (שזה קצת יותר חשוב לי).
  בכלל, לגבי שהר, קצת צחקו על שינוי השם שלו אבל אי אפשר להגיד שזה לא עבד, אה? (אגב, כדורגלנים זה עם של טרנדים, מעניין מתי שחקנים אחרים יתחילו לחקות אותו. אני מהמר על שלומי אבישדריש).
  תודה רבה על המחמאה, היא מחמיאה במיוחד כשהיא באה מאוהד הפועל.

  אהבתי

  • אדום עתיק הגיב:

   – אני בהחלט מסכים לענין "הגדולה" :-) אם כי בתור אוהד הפועל הצלחתי להעריך את חיפה לאורך השנים (אפילו צפיתי מקרוב ב 5:0 המיתולוגי בקרית אליעזר)
   – בתור אחד ששמו הפרטי מתחיל בש שמאלית אני בהחלט מבין למה זה עבד לבן שהר ;-)
   – ובעניין הבלוג – אני מאחל לך מקום קבוע ב"הארץ" (או כל במה גדולה אחרת), ולא רק אירוח חד פעמי.

   אהבתי

 51. גלעד הגיב:

  פרספקטיבה של 24 שעות, הגיע לנו להפסיד אבל לא 4-1. הגיע בגלל קטן, קולמה, בוקולי ומשומר (גם פיליאבסקי יכול להיכנס לרשימה). אני עדיין מתעצבן כשאני חושב שהוא הוציא את ורד במחצית. היה איזה רגע שעשה רושם שסיידו יא יא עומד להיכנס ואמרתי לעצמי מפתיע, להוציא את קולמה ולהכניס קשר אחורי טרי, חילוף אינטיליגנטי (קולמה מוצהב ובנס לא קיבל אדום עלהפאול המטומטם לפני הגול השני), אבל לא, אלישע ממשיך לזרוק שחקנים צעירים ולא מוכחים (כליבאת? שעאבן? סולליק מול בני יהודה שנה שעברה??) ברגעים הכי מכריעים. אם עד עכשיו הייתי אמביוולנטי כלפי אלישע, עכשיו אני נגדו, צריך שינוי, העונה הזאת יכולה להיגמר עם צדק פואטי, שינוי זה לא בהכרח אלישע מחוץ לקבוצה, אלא בהכרח קטן, משומר, קולמה מחוץ להרכב, לכל אחד מהשלושה יש מחליף יותר מראוי(רק לי המחשבה על עותמאן וורד שורפים את אגף ימין גורמת להרגשה שיש משהו בקבוצה הזאת שהוא מפוספס? לגבות את זה ב2 חלוצים שגולסה מאחוריהם ורפאלוב משמאלם? לא נשמע כמו חוליה התקפית מרשימה?)
  מצד שני (וואהו בתגובה!) אנחנו בעונה עם הכי הרבה פציעות שאני זוכר בתור אוהד, ממוקמים במקום השני מרחק חצי נקודה מהראשון, עם סיבות מספיק טובות לאופטימיות. צריך להיצמד לזוג ורד את גולסה.

  אהבתי

 52. ברק הגיב:

  אדום עתיק- אני במקום הופ הייתי אומר: אל תיכנסו לנו ל"קומפורט זון".

  הבלוג של ניר הוא המקום אליו אני נכנס כשאני לא רוצה שיזרו לי מלח על הפצעים.
  זה יתחיל באשליה של דו-קיום ובפעם הראשונה שלא נסכים (כמו- למי היתה עונה אירופאית טובה יותר) יעלו כל הטיעונים שאף אחד לא אוהב לשמוע, בעיקר- כי יכול להיות שהם נכונים.

  לדעתי, הדרך הנכונה לנהל את זה היא בדו-שיח בין בלוגים

  בכל מקרה- אני לא ניר ובינתיים אתה רק אוהד הפועל ולא "אוהדי הפועל"…

  אהבתי

  • הופ הגיב:

   ברק, טוב שהעלית את הנושא כדי שאוכל להבהיר:
   הבלוג הזה, למרות הרושם שמן הסתם נוצר, הוא לא "בלוג של/ על מכבי חיפה". הוא בלוג כדורגל שהתחיל בכלל במונדיאל ולא התייחס למכבי עד פתיחת העונה. התלבטתי (בפומבי) מה לעשות עם הבלוג אחרי המונדיאל ועם הזמן, התנאים והנסיבות יצא שעולים פה פוסטים בעיקר על מכבי, עם חריגים מדי פעם (פוסטים על כדורגל עולמי, על דברים שמרגיזים אותי, ופוסטים אישיים למיניהם).
   אין לי שום כוונה שהבלוג יהיה בלוג לאוהדי מכבי בלבד. להיפך: אני שמח על כל אוהד של קבוצה אחרת שמצליח להתגבר על האוריינטציה הירוקה ולקרוא פה. לאוהדי חיפה יש את הפורום המצליח שישמש להם כקומפורט זון, פה כל האוהדים מוזמנים ומתקבלים בברכה.
   אם יהיו פה ויכוחים מדי פעם, זה בסדר גמור מבחינתי כל עוד נשמרים הטעם הטוב והכבוד ההדדי (אני סומך על המגיבים פה שיידעו לשמור עליהם ומקווה שלא אצטרך להתערב).
   *זאת ועוד: כבלוגר חופשי ומאושר שלא מחויב לאף אחד אני שומר לעצמי את הזכות לשנות כיוון פתאום וללא כל הודעה מוקדמת ולהפוך את "מצד שני" הזה לבלוג על מקרמה, על בלט קלאסי או על אמנות נוצרית בימי הביניים. זה אחד היתרונות הנחמדים בלא להרוויח כסף על מה שאתה עושה.

   אהבתי

   • mirage הגיב:

    מצוין. טוב שאמרת. לא הייתי רוצה לפלוש לשטח ירוק כאשר אני לבוש באדום (למרות שכמחווה יש לי סמל ירוק ליד כל תגובה שלי).

    אהבתי

 53. mirage הגיב:

  בכתבה ב"הארץ" אמרתם שדי מעצבן לחיפאים שגרים בתל אביב ש"מכבי" שם זה רק תל אביב. עכשיו יש לי שאלה: למה שאדום עתיק אומר שהבלוג מצוין "גם לאוהדי הפועל" הנחתם מיד שהוא מתכוון לגירסה התל אביבית? כי אני הייתי בטוח שהוא מתכוון לחיפה. ;-)

  אהבתי

  • הופ הגיב:

   אתה צודק. אדום עתיק, אתה רוצה להבהיר למי הכוונה?
   אגב, בפאנל הזה אמרתי עוד משהו שלא נכנס לכתבה – שמול הבעיה ש"מכבי" זה לא "מכבי חיפה", יש את ההנאה הקטנה מזה שאפשר להגיד "חיפה" ואף אחד לא יחשוב שאתה מתכוון ל"הפועל חיפה" :)

   אהבתי

 54. amit pros הגיב:

  כמו גלעד,לקחתי כמה שעות להירגע…
  זה השני סנט שלי

  הפעם קשה להאשים את שריר

  1.אני מתבייש.לא מהקלות שבה הובסנו,ולא מהתוצאה.כבר אמרו גדולים ממני שזה עוד יום בהיסטוריה ,ובכלל,אי אפשר לנצח כל הזמן,ועדיין אני מתבייש.
  חמש פעמים חתך אייל משומר למרכז,חמש פעמים בהם הסתיים המהלך בכדרור מיותר,שלוש פעמים במתפרצות ופעמיים בעבירות שהיו שוות צהוב לעצור את החורים שהוא עשה.
  מיליון כדורים הרים משומר,אחד לא עבר את קו ההגנה הראשון של הפועל תל אביב.
  האם משומר יצא לתקשורת ואמר "הייתי גרוע"?.חס וחלילה.הוא כמובן האשים את השיפוט.בושה.
  2.השיפוט אתמול היה יוצא מהכלל.אני לא זוכר משחק גדול בשנים האחרונות שהשופט לא טעה בכלל.
  סליחה,הוא טעה פעם אחת,הוא היה חייב להרחיק את קולמה על פגיעה הברוטלית מאחור על שחקן לפני השער השני של הפועל תל אביב.
  אני אוהב את קולמה והשנה הוא מצוין ,אבל המקומות שבו הוא בוחר לעשות את העבירות שלו לפעמים מוציאות אותי מדעתי.
  3.ולמרות מה שנאמר למעלה,הפעם האחריות היא בעיקר על אלישע.כמו שיעדיו מכריי ,וחלק גדול מתגובותיי בעניינו,אני חושב שאלישע לוי הוא מאמן אדיר,הוא מקדם שחקנים ושחקנים אוהבים לשחק בשבילו.
  אין לי טענה להרכב הראשון שהוא העלה-מאמן נמצא עם השחקנים כל השבוע,רואה אותם באימונים ויש לו את השיקולים שלו, אבל בדקה השישית כשקטן סימן בכאב לספסל,ומיד אחר כך שהוא קיבל כדור פשוט לאגף שמאל ופשוט לא רץ כמו בעוד עשרה מקרים כולל אשמה ברורה בגול השלישי,אלישע היה חייב להחליף אותו.העובדה שבחצי הוא הוציא את ורד שכרגע הוא אחד משני השחקנים היחידים במכבי חיפה שמסוגל לעשות משהו יצירתי היא שערורייתית.החילוף השני שבו לא הוציא א תקטן הוא עוד יותר שערורייתי.החילוף האחרון שבו מכבי חיפה פיגרה 3-1 והוא הוציא חלוץ כדי להכניס קשר הוא הפוך לחלוטין מכל מה שהמועדון שלנו מסמל
  4.מצד שני אני מבין לחלוטין למה אלישע לא הוציא את קטן בחילוף השלישי ,שנייה אחרי שכל מי שצפה במשחק ראה שהוא אשם בשער השלישי של הפועל.להוציא את המנהיג שלך במצב כזה זה לעשות לו זובור פומבי כמו שקשטן ניסה לעשות לבניון,וזה לא מגיע לקטן,שחקן שלפני שנה וחצי רץ נגד זלצבורג 11.15 קילומטר,הכי הרבה במגרש וברור לחלוטין שהוא לא כשר אפילו לא ב10 אחוז לשחק.
  5 בליגה השישית באירופה יש מצב קיצוני במיוחד.יש בערך 4-6 משחקים באמת ראויים ,ובכל השאר אפשר להסתפק בעשרה שחקנים+מנהיג שיעמוד וירגיע את כולם.אלישע שכח שהפועל תל אביב היא יריבה ראויה ולכן אולי כן כדאי דווקא נגדה להעלות 11 שחקנים
  6.פעמיים שיחקנו מול הפועל.פעמיים הפסדנו בקלות.מה זה אומר?שום דבר.אני לא אתפלא אם כבר בשבוע הבא ביתר תתאבד על המגרש ונחזור למקום הראשון,אבל כמו שמכבי חיפה נראית לא ממש מגיע לה לקחת אליפות.אולי השנה תורנו יהיה לגנוב אותה.

  אהבתי

 55. הופ הגיב:

  גלעד – אני מסתפק בקטן בחוץ וללמוד לשחק בלעדיו. משומר יכול להיות מצוין אם מישהו רק ילמד אותו את סוד האיפוק וההסתפקות במה שאתה יודע לעשות. עם זאת אני מסכים שהוא צריך להיות מחליף לעותמאן פשוט מפני שעותמאן יותר טוב. קולמה יכול להועיל מאוד לדעתי בשיטה המתאימה, כתב פה מישהו בעבר (נדמה לי שזה היה אביעד) שבזכותו בוקולי ואחרים יכולים לצאת קדימה בביטחון, ובדרך כלל – לא במשחק האחרון – זה נכון. לא מזכירים את זה הרבה אבל בזכותו גם המגנים שלנו יכולים להרשות לעצמם לשהות קבוע ליד רחבת היריבה.
  עמית – לגבי משומר, אני מחבב את הבנאדם, ואני חושב שדווקא הוא לוקח הכי קשה את ההפסדים (ובכלל את יחס הקהל אליו, גם כשהוא טוב). אם אני לא טועה, הוא היחיד במכבי שהביע בושה על המשחק ואפילו אמר שהוא לא הצליח לישון בלילה בגללו.
  כל זה לא סותר את זה שהוא צריך לרדת לספסל ועותמאן צריך לקבל סוף סוף את המקום שלו.
  יש איזה קטע לאלישע שעוד לא פיענחתי של שחקנים שהוא אוהב במיוחד (משומר) ושחקנים שהוא לא אוהב (ורד). לא נראה לי שזה קשור למידת הציות שלהם, כי ורד למשל נראה לי ילד טוב. אולי זה בכלל קשור לאיזושהי נטיה של המאמן שלנו ללכת דווקא נגד התקשורת והקהל (מה שמסביר גם את זריקת השחקנים הצעירים למערכה שגלעד דיבר עליה).
  4 היא נקודה יפה. לגבי קטן באופן כללי, נראה שאלישע בנה עליו השנה את המשחק, כמו בשנים קודמות, ולא לקח בחשבון שהוא נגמר לו. עכשיו הוא מתקשה להתמודד עם מצב בו אין לו את קטן והוא צריך לשנות חשיבה.
  אני לא חושב שיש דבר כזה "לגנוב אליפויות". אם בכל זאת ניקח השנה – ואני מזכיר למי ששכח שבתחילת העונה זו כמעט לא היתה אופציה – זה יהיה רק כי הפועל לא טובים מספיק (והם בטח לא טובים כמו שעושים מהם עכשיו).

  אהבתי

  • שי הגיב:

   ניקח אליפות כי נסיים את העונה עם שני הפסדים בלבד וננצח את היריבה שלנו בחוץ במשחק העונה המכריע. זה אפשרי. זה לא בשמים. ואם נעשה את זה זאת תהיה אליפות ראויה. לא גניבה. אם לא נעשה זאת לא ניקח אליפות.

   אהבתי

   • הופ הגיב:

    בקריאה נוספת, יכול להיות שלא הבהרתי את עצמי – זה לא שאני חושב שאם ניקח אליפות זה יהיה רק בזכות חולשתה של הפועל ולא בזכות המצוינות שלנו. מה שהתכוונתי להגיד זה שאין דבר כזה "לגנוב אליפויות", מהבחינה הזו שכל מי שלוקחת אליפות עושה את זה בצדק, גם בזכות ההצטיינות שלה וגם בגלל החולשה (יחסית אליה) של יריבותיה.
    או במילים אחרות – אי אפשר "לגנוב אליפות" כי היא לא שייכת לאף אחד מלבד למי שלוקח אותה.

    אהבתי

 56. הופ הגיב:

  והנה, יכול להיות שמעז יצא מתוק, והסטירה הזו העירה את המועדון סוף סוף
  http://sports.walla.co.il/?w=/157/1799271
  רק כמובן שבקבוצה שלנו מהמתוק ייצא עז, ושוב חוזרים לבנות על רפאלוב שיהיה הקטן הבא. כנראה שנצטרך עוד סטירה כדי לעבור גם את זה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s