מה. (פסט משחק)

מה. לעזאזל. ראינו. הערב.

כדורגל זה לא היה, לפחות לא במחצית הראשונה. זה נראה יותר כאילו אלוהים שיחק בקוביות שעל הפאות שלהן כתוב "גול", "פנדל", "הצלת פנדל", "משקוף", "טעות שוער" ו"פציעת ראש חמורה", ויצאו לו רק דאבלים.

במשחק שנקודת הפתיחה שלו היא שלשוער של היריבה קוראים יעקובו, הכל יכול לקרות. אפילו שנוביל 0:2 בחוץ, שגולסה (!) יבקיע גול, שאנדלובו (!!) יבקיע גול, שישרקו נגדנו שני פנדלים, שיחטיאו את שניהם, ששראנוב יעשה אותה טעות פעמיים תוך ארבע דקות ויחטוף גולים בשני המקרים, שצ'וצ'ליץ' ייפצע בדיוק במקום של הכואב שניה אחרי שביצענו את כל החילופים ושנשחק במערך של בלם אחד כשבוקולי מגן ימני. רק היה חסר שמשומר ישלים התקפה שלמה בלי לעשות שטות ואז באמת היינו יכולים להגיד שראינו הכל.

ההרכב היה מצוין בעיני. כל מה שביקשתי – חמישה קשרים, כשבוקולי וידין אחוריים כך שגולסה סוף סוף משחק חופשי ורשאי לעשות התקפה, וקטן מנהיג את הספסל במקום לדרוך על האצבעות של ראיוס. גם ההדחה של קינן מההרכב מוצאת חן בעיני, למרות שפיליאבסקי לא הרבה יותר טוב (אם בכלל), אבל לפחות טיפה פחות איטי.

הבחירה באנדלובו היתה כמובן נקודת התורפה. אבל כשתורג'מן (החלוץ הכי טוב שלנו כרגע) פצוע, ואבוחצירא איבד את הצ'י שלו (משחק מילים מטופש על השם שלו, בבקשה אל תנסו להבין את זה, זה מביך) – זה מה יש. האמת שאם אנדלובו, אז רק במשחקים כאלה בהם אנחנו האנדרדוג ודי ברור שנשחק על מתפרצות.

והנה, ההרכב של אריק הוכיח את עצמו. דינו הבקיע, בינגו. ואז אייל הבקיע והרגשתי עמוק בפנים שזה הולך להיות משחק שלא נשכח. ואז הגיעו הארבע דקות האלו והסתבר שההרגשה היתה נכונה. לצערי.

מה דה פאק קרה שם?

אז כבר כתבתי מתישהו שכולם מדברים על האין-חלוץ וצודקים, אבל בהגנה אנחנו לא נראים הרבה יותר טוב. יש לנו שלושה בלמים שכולם טובים ואינטליגנטיים אבל כמה אינטליגנטיים, ככה איטיים. וכשמצרפים את זה למגן אחד שיודע לעשות הגנה אבל חוטף ורטיגו כשהוא עובר את החצי, ומגן אחר עם אותה בעיה רק לכיוון השני, אנחנו מקבלים קטסטרופה, ויותר גרוע – גולים (עכשיו, למכבי חיפה כבר היו קבוצות גדולות שנשענו על העיקרון הנהדר "בואו נבקיע תמיד שער אחד יותר ממה שאנחנו מקבלים" – אבל כאן אנחנו נזכרים באין-חלוץ ומתבאסים. יש לנו את חולית הקישור הטובה בארץ ואולי אחת הטובות של מכבי בכל הזמנים, אבל עם טורסו מושלם נטול ראש ובלי רגליים, אי אפשר אפילו לדבר על לרוץ לאליפות).

בקיצור, ההגנה שלנו היא מראש חור שמחכה להתרחש, וכשהשחקן היותר טוב בה עושה פנדלים שאפילו משומר למד אחרי אינספור שנים להימנע מהם, רק אלוהים יכול לעזור לנו.

והוא אכן עזר! לרגע, ואז הרס. ואז שוב עזר! ואז לא. זה היה אכזרי.

וזה היה מביך. אם לבלמים שלנו כן יש איזשהו יתרון, זה משחק הראש. אז איך יכול להיות שאנחנו חוטפים שלושה גולים מהגבהות, אחד מהם מהשחקן הנמוך במגרש? באיזשהו שלב, בכל פעם שהיוונים הגיעו לרחבה שלנו התפללתי שההתקפה תסתיים בפנדל, ורק שלא תהיה עוד קרן.

שראנוב

מקבל פסקה מיוחדת כמובן. בשבוע שעבר התווכחתי עם יותם לגביו. אני חושב ששוערים טובים הם נדירים, ושעד שיש לך אחד כזה, צריך לשמור עליו היטב. שראנוב הוא בעיני שוער יותר מטוב. אני חושב שבאחד על אחד הוא השוער הטוב בארץ, ושבשאר הפרמטרים הוא סביר, ובעיקר יציב. יותם לעומת זאת לא מחזיק ממנו יותר מדי. לפי המשחק הערב, יותם מוביל עליי 0:3.

אז נכון, הוא לקח שני פנדלים, אבל אם פנדלים לא אומרים כלום כשהשוער סופג אותם, אז הם לא יכולים להגיד משהו כשהוא לוקח. ונכון, הוא עצר יפה מצב מסוכן אחד או שניים, אבל זה מתקזז עם ההשמטות המזעזעות. בקיצור, שראנוב חייב לנו משחק, וכדאי לו שזה יהיה משחק חשוב.

אבל

אני לא מוכן להפיל את כל התיק של ההפסד היום על שראנוב. השער הראשון לגמרי שלו, אבל בקרן ידין איבד את השחקן שלו וממרחק כזה, תצא לכדור או לא, אין הרבה מה לעשות. ובשער השלישי אני לא מאשים אותו בכלל. אמנם הדרך המביכה שהכדור נכנס הוציאה אותו קצת ליצן, אבל זה לא שהוא לא סגר פינה באחד על אחד כשהיה לו זמן להתכונן – הוא רץ מצד אחד לצד שני של השער והיה צריך להתמודד עם חלוץ שעמד לבדו לבד לגמרי אחרי שפיליאבסקי וטוואטחה הלכו לעשות קפה או משהו. זה שהוא הצליח לגעת בכדור, זה רק כי החלוץ כמעט פישל.

בקיצור

עד שיהיה לנו חלוץ נורמלי או שבנאדו יחליט לתת צ'אנס סוף סוף לחלוץ הנורמלי מהנוער, זה הזמן לעבוד על ההגנה ולהתחיל לחשוב על בלם מהיר ליד צ'וצ'אליץ'. יודעים מה, לפי איך שבוקולי שיחק היום מגן ימני, אני בטוח שהוא יכול להיות גם בלם לא רע בכלל.

ונקודות האור

ידין האדיר. ועזרא המזהיר.

אה ומכבי ת"א הפסידה. תמיד כיף.

יא אללה!

איזה משחק מוזר.

לפחות עשה חשק לכתוב.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, פסט, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

5 תגובות על מה. (פסט משחק)

 1. מתן גילור הגיב:

  אחלה פוסט – אהבתי (גם אם לא הסכמתי עם הכל, כתוב ממש יפה).
  רק בקטנה, לגבי הקישור. מעבר לזה שאני חושב ששל מכבי ת"א טוב יותר, בין הטובים בכל הזמנים? קח כמה רק ממה שלי יצא לראות:
  1. לוי-קנדאורוב-חזן-ברקוביץ'-עטר/רביבו.
  2. מיכאלסקי/באדיר-ז'וטא-פראליה-רוסו-בניון/קטן
  3. דירסאו/זנדברג-באדיר-טל-בוקולי-קטן.
  4. כיאל-רפאלוב-גולסה-קטן-קולמה (קולמה קצת מקלקל, אבל עדיין קישור טוב מהיום).

  אהבתי

  • הופמן הגיב:

   תודה MG.
   שני הראשונים שלך יותר טובים, אני מסכים. שני האחרים פחות – לדעתי. אבל עוד מוקדם לקבוע – בוא נראה מה ראיוס יצליח להוציא מעצמו, איך יסתדרו הוא וקטן ביחד, האם גולסה מתישהו יממש באמת וכמה ידין יצליח להחזיק פה בלי לאבד את זה. אני חושש מהפתיל הקצר שלו.

   אהבתי

  • תום א הגיב:

   בהחלט, הקישור של 1994 והקישור של 2003 היו הטובים בהסטוריה שלנו, לצערי לא נראה לי שעוד נראה קבוצות חזקות כאלה. אני גם חושב שבתקופת עידן טל היה לנו קישור יותר טוב. לגבי מס' 4 אני בספק.
   בעניין ההגנה, אני חושב שהבעיה העיקרית זה טוואטחה. כולם תופסים ימים רעים לפעמים, אפילו צ'וצ'ליץ' הנהדר, אבל טוואטחה נראה ככה בהגנה כמעט כל משחק.

   אהבתי

 2. יניב הגיב:

  יואו, הופמן כתב פוסט.

  כל כך מסכים עם כל מה שכתבת, שאני מנסה לחשוב ביני לביני מתי בפעם האחרונה באמת נהניתי ממשחק שלנו. לא מצליח להיזכר.

  אהבתי

 3. מתי הגיב:

  הייתי כבר בדרך לרולדין לקנות סופגניות. דקה 20 בגול של גולסה הייתי בטוח שהתחיל חנוכה. התלבשתי ואחרי רבע שעה התפשטתי עם נחמה קטנה: רני רהב עדיין לא יראה ממני שקל.
  אנחנו קבוצה טובה. אפילו טובה מאוד. אני מסכים עם הופמן שזה אחד הקישורים הטובים שהיו לנו. הבעיה הגדולה שלנו-אנחנו פריכים. לועזים אותנו בקלות עם הרבה רעש, וזה הכל תוצאה של חוסר ריכוז ויריבים עם מאנציז לבייגלה. אביחי ידין הוא המפתח לפריכות הזו לדעתי והוא זה שצריך למנוע ממנה לקרות, במצבים נייחים התפקיד שלו לא בא לידי ביטוי, ואתמול קיבלנו בעיקר משם.
  את הכותרת שלי למשחק כתבתי אתמול כתגובה לפרוסנר: מדוידוביץ וצ׳אנוב יוצא שראנוב.
  הוא שוער מצויין ברמה מאוד גבוהה ואני שמח אם הוא יהיה איתנו עוד הרבה שנים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s