אז זהו/ יותם זמרי

[גילוי נאות: אשתי גררה אותי אתמול לאירוע משפחתי ולכן לא ראיתי את המשחק, עכשיו, אחרי שסגרנו את הפינה הזו והבנו שאני סוג של שלמה שרף אפשר להתחיל]

קחו שני אוהדים של מכבי חיפה, שימו אותם ליד שולחן, מזגו להם כוסית קטנה של משהו, עדיף ויסקי, אל תתקמצנו, תנו להם לדבר, וזה מה שתשמעו.

– "תשמע אחי, תגיד מה שתגיד, בתכל'ס, אנחנו אולי לא ברמה של אליפות אבל אין שום סיבה שהסגל הזה לא יסיים במקום השני"

אז זהו, שלא.

למכבי חיפה איך שלא תסובבו את זה יש סגל בינוני. חוץ מחן עזרא ואביחי ידין כשהוא כשיר, אין אף שחקן שיכול לפתוח בכל קבוצה בליגה.

שוער: שראנוב, בינוני מינוס, כזה שמעלה לכל אוהד פלאשים מתקופת רפי כהן ויציאות הגובה הנוראיות

הגנה: 3 בלמים די איטיים, שניים מתוכם זרים רחמנא לצלן, מגן אחד שעושה רק הגנה – משומר, מגן אחד שעושה רק התקפה – טוואטחה.

קישור: גולסה, שרק אלוהים יודע על איזה פוטנציאל כולם מדברים לגביו, ראיוס, שמתנהג ומשחק כאילו היה קובי בראיינט בבני הרצליה, ברמת היהירות כמובן, לא ביכולת. גוסטבו בוקולי שכבודו במקומו מתרוצץ אבל עם כל הכבוד מדובר בשחקן משלים ולא בקשר אחורי של קבוצה שבונה על משהו.

יניב קטן: לא סתם הוא קיבל קטגוריה משל עצמו, הוא באמת כזה, ואני לא מאשים אותו, במשך שנים נתנו לו תחושה שהוא מעל המועדון, הוא שיחק גם כשלא היה צריך לשחק, תרם המון, הזיק המון, ויותר מכל, הקבוצה תלויה בו, יותר מדי, ממש יותר מדי. עכשיו אתם לא מצפים באמת שאחד החברים הכי טובים שלו יפתור את הבעיה נכון?

חלוצים: חחח

אם תתנו לשיחה של שני הירוקים להמשיך להתגלגל ותשימו איזה צלוחית זיתים טובה לשיפור האווירה תשמעו גם בוודאי את המשפט

– "כל מועדון היה רוצה בעלים כמו יענקל'ה שחר"

אז זהו, שלא.

נכון, אי אפשר לקחת מיענקל'ה את מה שהוא בנה במכבי חיפה, אבל כל קשר בין יענקל'ה שבנה את מכבי חיפה ליענקל'ה הנוכחי מקרי בהחלט, לא מדובר באותו אדם אלא בגרסה חיוורת ופחדנית של הבעלים עם האש בעיניים שהכרנו בשנות התשעים. ואם כבר מדברים על שנות התשעים, גם אז עברנו 7 שנים קשות, אבל ידענו שרב החובל, האיש שמנווט את הספינה, עושה את זה בלהט לא פחות גדול מזה שלנו, האוהדים. אני לא יודע מה כיבה את יענקל'ה, אומרים שאלו הפאשלות מול מאלמו ורוזנבורג, חלק תולים את האשמה בכספים הגדולים של ארקדי, אני באמת שלא יודע, אני רק יודע שהדג מסריח מהראש, והסגל מסריח מהבעלים.

תנו לשיחה להתגלגל, והחבר'ה שלנו ישתו כוסית, ועוד כוסית, וואולי יזמינו גם איזו צלחת ברבוניות טובה ואז, בהתקף של אופטימיות יגיד אחד מהם את המשפט האלמותי

"כלום עוד לא סגור, זו רק תחילת הליגה וגם למכבי תל אביב עוד יהיו משברים"

אז זהו, שלא

הסיפור סגור, לא רק שהוא סגור, גם הדבר הכי גרוע שיכול לקרות כרגע לקבוצה זה איזה קאמבק מהאגדות שיביא אותה לסיים את העונה במקום שלישי. לפעמים צריך לרדת הכי נמוך כדי לחזור למקום הטבעי שלך למעלה, ואנחנו בדרך לשם. ההפסד המביך למכבי תל אביב, משחקי הנפל באירופה, ועכשיו הדרבי – כל אלה יחד הם חלק מתהליך שאמור לתת תקווה אמיתית לשינוי. לא עוד סיד וטיח, אלא פינוי בינוי, להרוס את המבנה הרעוע שנבנה כאן בשנים האחרונות, להגיע ליסודות, לחזק אותן ולבנות מחדש. אנחנו ביציע לא נכעס, דברו איתנו, תגידו לנו כבר היום שבשנה הבאה לא נתמודד על אליפות, אנחנו נקבל את זה, רק תראו לנו שאתם עושים הכל כדי לשנות, כדי לנקות את העשבים השוטים, ולהתחיל להצמיח משהו חדש שיזכיר את הקבוצה ההיא שפעם קראו לה מכבי חיפה והיום קורעים לה את הצורה.

תנו להם לקשקש עוד קצת ופנקו אותם בצ'ייסר על הבית וסביר להניח שתשמעו

"זו לא אשמתו של אריק, שחר לא הביא רכש"

אז זהו שלא

כלומר הטענה נכונה, שחר לא הביא רכש, אבל אריק עמד שם ושתק, אתם יודעים מה, הוא לא שתק, הוא אפשר ליענקל'ה לדרוך על הקבוצה ולא עמד על הרגליים האחוריות ודרש חיזוק, הוא ראה את הצהובים מתחזקים, הוא ראה את האדומים שופכים מליונים אלוהים יודע מאיפה, ומה הוא עשה? בזבז את כל הקיץ על חריסטופי ובוקילה. לא צריך חלילה לפטר את אריק, להפך, צריך להשאיר אותו להתמודד עם הדייסה שבישל. ההצעה שלי היא פשוט להציב לו תנאי – או 2 שחקני נוער בהרכב בכל משחק, או שזו העונה האחרונה שלך כמאמן ראשי. קצת ילדותי אני יודע, אבל אולי עם קצת צעדים ילדותיים עוד נגלה כמה ילדים שבאמת רוצים ללבוש ירוק.

אם תתנו לשיחה של שני האוהדים להמשיך, תגלו שכבר אין להם על מה לדבר, הם ישלמו את החשבון, יפרדו בברכת ירוק עולה, ויאמינו שאולי, רק אולי, עוד מעט, ממש עוד קצת, יהיה טוב. אז זהו. שלא.

יותם זמרי

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

6 תגובות על אז זהו/ יותם זמרי

 1. מתן גילור הגיב:

  מז"א אריק יעמוד על הרגליים האחוריות? יש תקציב עליו שחר החליט. אלא אם אתה מתכוון להוסיף כסף או שתמצא רוכש שיעמיד תקציב גבוה מ-55M, זה התקציב. לא משנה מה אריק יגיד, כי זה הכסף של שחר והוא בוחר לא להוציא יותר מכמה מיליונים טובים בכל עונה (למעט 2 עונות מאז שהצטרף למכבי, בהן הרוויח). וואלה, אני חושב שזוהי אשכרה זכותו…
  המקורות שלי אומרים שהוא לא מתערב ברכש ולא מנחית שחקנים על הראש של המאמן. אני מאמין למקורות הללו הרבה יותר מל-ONE או ספורט 5.
  אריק הביא שחקנים בהרבה מאד כסף. במקום אבוחצירא ואבוקרט היה אפשר בהחלט להביא חלוץ ראוי. אם סגל יותר חלש מזה ופער יותר גדול השגנו מקום שני בעונה שעברה. לא בטוח שזה יקרה העונה, אבל זה לא דמיוני.
  עכשיו, מה *בדיוק* אתה מצפה ששחר יעשה, במסגרת התקציב שהוא קבע?
  אם לא הייתי אוהד מכבי הייתי מקווה שהוא יעזוב את הקבוצה ויחכה לכפויי הטובה שיזחלו על 4 בחזרה. סליחה, מתקן, *רוב* (כלומר, למי שלא הבין, רק רוב, לא כולם, יש גם אחרים) אלה שבאים אליו בטענות זה קהל מפונק שפשוט יפסיק את הקצת שהוא מגיע למגרשים וישאיר לשאר את הסבל – לא תודה!
  כאשר נכשלים, אף אחד לא נקי. לא השחקנים, לא המאמן ולא בעל הבית, אבל ההאשמות לגביו לאחרונה חסרות שחר (שמתם לב למשחק המילים…). שחר טעה, אבל המרחק בין כמה שטעה לכמה שמיחסים לו שטעה עצום.

  טוב, סליחה על החפירה. הרגשתי צורך להוציא קצת קיטור.

  ד"א, אם האוהדים לא רוצים להיות חלק מהכשלון, כדאי מאד שיגיעו בהמוניהם לנתניה בשבת – נפגש שם.
  שבוע טוב וירוק.

  אהבתי

 2. יותם הגיב:

  שיעמוד על הרגליים האחוריות מול הבעלים או שיעמוד על הרגליים הקדמיות מול האוהדים ויגיד שהמטרה היא מקום רביעי. אין לי בעיה עם התקציב, יש לי בעיה עם המטרות.

  אהבתי

 3. תומר ג. הגיב:

  אתה צודק ברוב הנקודות שלך אבל לדעתי אתה פסימי מידי, בעונה שעברה היינו במצב יותר גרוע וניוכחנו לגעת שבלוזון-ליג הכל אפשרי והרבה קבוצות ליגה שנמצאות מעלינו בטבלה היו שמחות לקבל שחקני ספסל שלנו. הפיתרון שלי? כמו שלך. שחקני נוער- שובל גוזלן לפי מה שראינו ממנו בנוער יותר ראוי לפתוח בהרכב מרוב ה"חלוצים" שלנו. בנאדו צריך להישאר עד סוף העונה, ובעונה הבאה להביא מאמן רציני שיביא שחקנים רציניים (נ.ב: מרגיש הזוי להתחיל לדבר על עונה הבאה כשאנחנו רק במחזור השביעי. יהיה טוב)

  אהבתי

 4. יותם הגיב:

  זה בעיקר מה שמדאיג אותי תומר, שהעונה עוד עלולה בטעות להסתיים טוב, ואז נשכח מהכל והכל יחזור על עצמו.

  אהבתי

 5. רועי הגיב:

  יותם אתה אמיתי?????
  אני מסכים שיש בעיות, ברור שיש לנו מתחזים בהרכב \ יציע \ סגל. ואין ספק שהיו גם החלטות הזויות בנוגע לרכש (ממש לא קמצנות) אבל מכאן ועד נבואות הזעם שלך חביבי המרחק רב כמרחק אנדלובו מחלוץ לגיטימי.
  קטן כבודו במקומו מונח כאגדה ירוקה אך הוא צריך לשחק חצי שעה לכל היותר.
  אז מאז אתמול הלב בוכה (יצאתי מהאיצטדיון אחרי חצי שעה, פשוט הייתי קפוא) ואין די מילים לתאר את העצבות שפוקדת אותי \ אותנו. נקווה שהמעטים שמכבי חשובה להם יוציאו אותנו מהבוץ הנמסריח הזה. כל המתחזים יש להעיף ליציע להרוס להם את הקריירה כמו שהם הורסים את מכבי

  אהבתי

 6. תום א הגיב:

  מאוד התחברתי לחלק הראשון שכתבת. כמעט הוצאת לי את המילים מהפה. אני מסתכל על אותם דברים אבל בצורה קצת אחרת. כמו באן בי איי, לא טוב לקבוצה להיות בינונית. או שהולכים על אליפות, או שמפרקים ובונים קבוצה לאליפות בעתיד. רק לא להיות תקוע.
  ויש שחקנים שאתה פשוט "תקוע" איתם. הם לא מספיק יציבים בשביל לסחוב אותך לאליפות, אבל הם כשרוניים מדי בשביל שתוותר עליהם. ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד.
  אני חושב שהבעיה העיקרית שלנו היא שיש לנו הרבה שחקנים כאלה:
  טוואטחה – מצוין בהתקפה, אבל גרוע בהגנה.
  משומר – בדיוק ההיפך.
  גולסה – כושר גופני מדהים, יודע להחזיק כדור, אבל לא באמת משפיע על משחקים בהתקפה. אין שום עמדה במגרש שממש מתאימה לו.
  קטן – השחקן הכי אינטיליגנטי בקבוצה בלי שום ספק, אבל בקושי זז על המגרש.
  ורד – מוכשר מאוד עם הכדור, אבל איטי מדי בשביל לשחק באגף.
  שאראנוב – אדיר באחד על אחד, אבל נוראי בכדורי גובה.
  דקל – בחור חזק ולא פראייר, אבל איטי מדי.
  כל אחד מאלה, כשהוא נותן משחק טוב, אתה רואה את הפוטנציאל. אבל אז בא משחק אחר ומבליט את החסרונות.
  כשבוחנים כל אחד מהם בפני עצמו, אם הקבוצה מתפקדת טוב, אז הצדדים החזקים שלהם באים לידי ביטוי. אבל כשרוב השחקנים שלך הם כאלה, הרבה פעמים זה פשוט לא מתחבר.
  אנחנו צריכים יותר שחקנים שמתאימים בול לתפקיד שלהם על המגרש (למשל כמו ידין, עזרא באגף שמאל, או ראיו כשהוא משחק באמצע וקטן לא על המגרש) ופחות שחקנים כמו אלה שציינתי למעלה. למשל אין לנו אף אחד שמתאים בול לשחק באגף ימין של ההתקפה. למשל אין לנו חלוץ מרכזי קלאסי. למשל אין לנו מגן שהוא סביר גם בהגנה וגם בהתקפה.
  אז מה עושים? בטווח הקצר אין הרבה מה לעשות. מה, נמכור את גולסה? נשחרר את שאראנוב?
  בטווח הארוך אנחנו חייבים לגדל בנוער שחקנים לתפקידים מסוימים כבר מגיל צעיר. תמצאו את מגן העתיד, את בלם העתיד, את חלוץ העתיד, את שחקני האגף של העתיד, ותעבדו איתם על כל האספקטים של התפקיד שלהם. זה דורש שיהיה במערכת מנג'ר שיפקח על כל הגילאים – מה שאין לנו כרגע.
  ואם אין בנוער, אז שיביאו רכש, אבל רכש שמתאים לעמדה. שחקן כמו אנדלובו למשל, אין מה לעשות איתו. הוא לא חלוץ מרכזי, אבל גם אין לו דריבל לשחק באגף. זה בדיוק שחקן שאסור להביא.
  מכבי ת"א מתנהלת נכון, ויש לה הרבה כסף. הדרך היחידה לנצח את הכסף הזה היא לעבוד נכון עם הנוער, כי שחקן נוער של מכבי חיפה תמיד ייתן עדיפות לקבוצה הבוגרת מאשר לעבור לצהבת; ולפגוע בול בזרים. כרגע אין סיבה לאופטימיות בנושאים האלה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s