הקומבינה/ מתי סין-קרונה

סיפורנו מתחיל ביולי 2011. קיץ בישראל ולרוני קובן שלנו עדיין אין תחקיר מעניין להתחיל איתו את העונה העשרים ושבע של התוכנית "עובדה". בבית מלון בתל אביב נפגשים בחשאי שניים. מיטש, המכונה הר זהב. יהודי חם מקנדה, מוכר תנורים שחולם לשלוט בכדורגל הישראלי בעזרת קבוצתו מכבי תל אביב, ואיזי הצהוב. שועל קרבות, קומבינטור ציוני אוהד מכבי תל אביב שקונה את קבוצת הכדורגל עירוני קריית שמונה כדי לשלוט בשוק המכשירים לאיתור רכבים גנובים במרחב שבין מטולה לבינת ג'ביל.

"תשמע מה איזי אומר לך", אומר הצהוב בנחת ומתחיל את המשפט שישנה את פני הכדורגל בישראל לנצח. "אתה רוצה לשלוט בכדורגל בישראל?", הוא שואל רטורית ועונה בגוף שלישי: "רק איזי יביא לך את השליטה בכדורגל הישראלי. תן לי אליפות אחת עם עירוני קריית שמונה ואחר כך איזי מביא לך את הכדורגל הישראלי על מגש של כסף".

[אחרי הפרסומת, איזי השועל לוקח אליפות מפתיעה עם קרית שמונה. בכפר ראג'ר מפסיקים לגנוב רכבים מכפר בלום ועוברים לטרקטורים של שאר ישוב, ומיטש המכונה הר זהב, מוכר תנורים חם מקנדה, הופך לשליט הבלתי מעורער של הכדורגל הישראלי. עוד דקה נשוב]

*******
נכנסים לישורת האחרונה של העונה!
אוהד – הירוקים צריכים אותך!
בוא להיות איתנו ברגעים הגדולים של עונת 2013/14!
קנה עכשיו מנוי במחיר מיוחד למשחקי מכבי חיפה לסיבוב השני ולפלייאוף.
בואו לחורף חם בקרית אליעזר !
*******

[תודה ששבתם אלינו. בקיץ 2011 בבית מלון בתל אביב מבטיח איזי הצהוב את השליטה בכדורגל הישראלי למיטש תמורת אליפות אחת לעירוני קרית שמונה]

מיטש מסכים אך אינו שואל איך איזי מתכוון לעשות את זה. איזי מצידו מסביר לו בכל זאת: "תשמע מה איזי אומר לך", הוא אומר להר זהב והר זהב שומע. "אני הולך למכור ליריבות של מכבי תל אביב שחקנים עם באגים בתוכנה, סוסים טרויאניים, לבקש עליהם מיליונים ולהעביר אותם עטופים בפצפצים, כמו חדשים, בלי אחריות, ישר להרכב הראשון של הפועל תל אביב ומכבי חיפה".

וזה מה שאיזי עושה. הוא שולח בלון ניסוי ראשון לעבר מכבי חיפה, השליטה הבלתי מעורערת של הכדורגל הישראלי שזכתה זה עתה באליפות השתים עשרה שלה. איזי מחליט למכור לה תמורת חמישה מיליון יורו את וויאם עמאשה, חלוץ דרוזי עם טכניקה של ארגז תפוחים ליצוא לסוריה ותשוקה לכדורגל מהצד של היציע. מיד אחרי המכירה עולה השועל לראיון ברדיו של אופירה אסייג ובדמעות תנין מבכה את לכתו של וויאם. "תשמעי מה איזי אומר לך", הוא מתחיל את הראיון וממשיך: "וויאם הוא השחקן הכי טוב שהיה לעירוני קריית שמונה מאז ומעולם". איזי מתחיל להתייפח ואופירה שולחת לו זר פרחים מתנת זר מתוק והצהוב, חנוק מדמעות, מבקש לסיים את הראיון, לא לפני שהוא מספר "הוא רצה לעזוב, ולא יכולתי לעמוד בדרכו. כשנפרדנו בכיתי כמו שלא בכיתי מאז ששחטו לי רכב בג'לאמה".

וויאם עמאשה מבקיע רביעייה במשחקו הראשון במכבי חיפה, וכשהוא מקבל זימון לנבחרת ישראל הוא חוזר הביתה לכפר בוקעתה ברמת הגולן לחפש את הדרכון ושב רק שנה וחצי מאוחר יותר לחצי גמר גביע המדינה בין מכבי חיפה לעירוני קריית שמונה, מחמיץ ברשלנות מול השער ומשאיר את חיפה עוד שנה בלי גביע.

ינואר 2012. איזי מתחיל להרגיש שהאליפות קרובה לקריית שמונה. כדי לזכות בה וכדי לעמוד בהתחייבותו למיטש, הוא מוכר להפועל תל אביב את הטאלנט אלרואי כהן תמורת רמת הגולן. אלרואי זה נוסע לתל אביב, נתקע בפקק של ה-TLV ומגיע לוולפסון מהצד של בית החולים. השועל בדרך ללול התרנגולים.

יוני 2012 ואיזי לוקח אליפות סנסציונית עם עירוני קריית שמונה. שבועיים אחר כך על המרפסת של בית המלון התל אביבי הוא מחליק צ'פחה למיטש, קורץ עין. "תשמע מה איזי אומר לך", אומר השועל ולא מוסיף. תוך חמש דקות חותמים השניים על העברתו למכבי תל אביב של איתן טיבי, בלם שקט שבלי שאף אחד מבחין לוקח אליפות לבד עבור קריית שמונה. טיבי נמכר תמורת ארבעה שקלים והבטחה של מיטש לדאוג לתקציב השנתי עבור הספרייה הציבורית בקרית שמונה. מיטש מעביר לספרייה עותק של קטלוג החורף של וול מארט ואת הספר "מלאך או שטן" של שרה אנג'ל וזוכה בבלם שיביא לו אליפות ראשונה זה עשר שנים. מנגד, כדי להבטיח למיטש את האליפות מחזיר השועל למכבי חיפה את שלומי אזולאי, דייג טברייני גמלוני שחלם לשחק באבא גנוב 4 ומצא עצמו משחק בשפיץ ההתקפה של מכבי חיפה. על אזולאי שכרטיסו שייך למכבי חיפה מבקש איזי ומקבל חצי מיליון דולר דמי השבחה.

יוני 2012 וכאמור מיטש לוקח אליפות, אך היא עדיין לא מבטיחה לו את השליטה בכדורגל הישראלי. המאמן הספרדי של מכבי תל אביב בורח לו בין הידיים והיהודי החם מקנדה אובד עצות. הוא קורא אליו למרפסת בית המלון את איזי. הוא רוצה לשמוע מה איזי אומר לו. איזי בא ומייד אומר לו: "תשמע מה איזי אומר לך", וממשיך להסביר לו באנגלית רצוצה על המהלך שיגרום לקריסתן הטוטאלית של יריבותיה של מכבי תל אביב. מיטש עונה לו "איזי. יו אר ג'יניוס!".

איזי מחליט ללכת על כל הקופה. הוא מוכר להפועל תל אביב את דני עמוס, שוער בגובה מטר ארבעים ושתיים שלא ראה משחק כדורגל אחד מימיו, את ליאור לוי, כדורגלן אלמוני שגם השם הפרטי שלו וגם שם המשפחה מתחילים באותה אות, ובנוסף הוא נקלע ביחד עם חיים רמון לפאנל בנושא "המאמן הגדול ביותר בתולדות עירוני קריית שמונה" ומצהיר קבל עם וחיים רמון: "תשמעו מה איזי אומר לכם, רן בן שמן היה המאמן הגדול ביותר בתולדות קריית שמונה". חיים רמון עולה על המוקש שהטמין לו השועל ומחתים את רן בן שמן לעשר שנים. תמורת השוער, ההוא עם ה-ל' בשם והעצה לגבי רן בן שמן, משלשל איזי לכיסו סכום בסך ח"י פעמים גארת בייל.

משם הולך איזי למכבי חיפה. הוא מחדיר ליעקב שחר בסגל את המגן הימני אלעד גבאי עם הבטחה שהבחור יהיה המחליף של משומר. וכשאיזי מבטיח איזי מקיים. אלעד גבאי הופך במהרה למחליף של משומר. ואז, כדי לקבור לחלוטין את סיכוייה של מכבי חיפה לדגדג אפילו את בני סכנין, שולף השועל הצהוב, האיש שכדאי לשמוע אותו במיוחד כשהוא אומר "תשמע מה איזי אומר לך", את הקלף הסודי. תמורת חצי פתח תקווה ו-555 פעמים ח"י אבי לוזון, מוכר איזי למכבי חיפה את שמעון אבוחצירא, הסוס הטרויאני האציל שמשתק במו רגליו, גופו, גפו, גפנו ותאנתו את ההתקפה של מכבי חיפה והופך את פאר היצירה הזו, אותה מכונה אימתנית שכבשה בעבר את שעריה של מנצ'סטר יונייטד, פאריס סאן זרמן וצסק"א מוסקווה, שדפקה עשיריות וחמישיות למכבי תל אביב של מיטש (עוד לפני שהיתה של מיטש) , לשבר כלי אחד גדול.

דצמבר 2013. חורף בישראל. ולרוני קובן שלנו עדיין אין תחקיר מעניין להתחיל איתו את העונה הארבעים ושמונה של התוכנית "עובדה". במקרה נקלע רוני לבית מלון בתל אביב. במעלית הוא פוגש את איזי שרצקי בדרכו לפגוש את מיטש. "תשמע מה איזי אומר לך", אומר לו איזי, "עזוב אותך אילנה דיין. בוא איתי עכשיו אני מוכר אותך להפועל באר שבע, קשר אחורי במחיר של רונאלדו. לא. לא כריסטיאנו אלא ההוא השמן מברזיל".

[בשבוע הבא בעובדה: דרור אהבה רומם והגרובטרון בתחקיר נועז ששופך אור חדש על ההחלטה שהביאה לייבוש החולה. תודה שהייתם איתנו. אחרינו ב"שנות השמונים" שלום אסייג חוזר לימים שראובן עטר ומרקו בלבול היו המלכים של טירה. לילה טוב לכולכם]

http://hagroovatron.bandcamp.com/track/–13

*

מתי סין-קרונה

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized, בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, תקשורת השרוכים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

10 תגובות על הקומבינה/ מתי סין-קרונה

 1. הופמן הגיב:

  מעולה. הרסת אותי עם גבאי שבאמת נהיה המחליף של משומר.

  אהבתי

 2. פרלה הגיב:

  מתי, אולי לפחות ב FICTION אפשר לארגן לנו סוף טוב
  ענק

  אהבתי

 3. מעלה ומהנה!

  אהבתי

 4. יניב הגיב:

  גאונות.
  המון זמן לא צחקתי בקול מטקסט, אז תודה על זה.
  שלומי אזולאי סוס טברייאני.

  אהבתי

 5. אריאל גרייזס הגיב:

  ענק!

  אהבתי

 6. יותם הגיב:

  ענק

  אהבתי

 7. אלכס (החיקוי) הגיב:

  אכלו לי, שתו לי.
  רב"ש לא עובד בתל אביב. כשאומרים רב"ש עבד בק"ש, אומרים "זה השחקנים".
  השחקנים לשעבר של ק"ש לא עובדים מחוץ לק"ש. כשאומרים הם עבדו בק"ש, אומרים "זה המאמן".

  לכולם יש את הדרך בה היו מעדיפים לעשות דברים. ויש לך את מה שאפשר לעשות במצב נתון. מידי פעם הכלים מסתדרים עם מה שרוצים לעשות, ואז הכל הולך. לרוב אין את הכלים וצריך לעשות בדרך אחרת, או למצוא את הכלים. מה שמפריע לי שאנחנו מנסים לשחק כמו שבא לנו עם הכלים הלא תואמים שיש בנמצא.
  והכי באסה – התחושה היא שגם אם היה לנו את המשאבים להביא צוות\שחקנים יוצאי דופן שמתאימים להרבה סגנונות, לא היה סגנון אחד שכולם מתאימים אליו. וזה ממש חסר לי.

  אהבתי

 8. udi הגיב:

  מ ע ו ל ה!

  אהבתי

 9. מתי הגיב:

  תודה לכולם.
  אלכס לא יודע למה אתה מתכוון אבל באמת אכלו לי ושתו לי.
  שוב תודה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s