הפריק התורן/ פוסט אורח של תמיר אלחיאני

קראתם השבוע את הטור של דוד רוזנטל בוואלה ספורט? אז גם תמיר קרא.

*

"מכבי והפועל תל אביב תמיד יישארו קבועות בצמרת הכדורגל שלנו, בעוד שמחוץ למרכז יעשו תורנויות. התורנות של מכבי חיפה, הוא טוען, הסתיימה" (העיתונאי מאור זכריה, "פריק של כדורגל ישראלי". מתוך הטור בוואלה)

קודם כל, לא יודע מי זה ה"פריק" של הכדורגל הזה, אבל לא נראה לי שהוא כזה פריק גדול של עובדות.
ב-30 השנים האחרונות, מחצית מקיומה של מדינת ישראל, מכבי חיפה לקחה לא פחות מ-12 אליפויות. יותר משתי התל אביביות גם יחד. בשנים הרעות שלה, מכבי חיפה מסיימת כסגנית. המיקום הנמוך ביותר של מכבי חיפה בשני העשורים האחרונים היה חמישי.

במשך אותה התקופה, הפועל תל אביב ומכבי תל אביב היו עסוקות בללקט את השאריות, להיאבק על הירידה ואף לבלות גם מעט בליגה הלאומית, במקרה של הפועל.

על איזו תורנות בדיוק אתם מדברים? זו תורנות? זה בערך כמו שיגידו עכשיו שמנצ'סטר יונייטד סיימה את התורנות שלה כי יש לה שנים חלשות.

יש למכבי חיפה תשתית מדהימה, את בסיס האוהדים הגדול ביותר בארץ (ביחד עם מכבי תל אביב, פחות או יותר), והיא דקה לפני כניסה לאצטדיון שעוד שמונה עשורים לא יהיה כמותו בשלולית שתן המסריחה הזו שנקראת "תל אביב יפו".

אז נכון, אנחנו נמצאים בתקופה גרועה מאוד, ובעיצומו של משבר ניהולי לא פשוט. עידן של חילופי כוחות וחילופי משמרות. משבר ניהולי שבשני הצדדים של הכביש התל אביבי היו מתים לו במשך שלושת עשורי ה"תורנות" שלנו. אנחנו, למזלנו הרב, לא זוכרים רק את הדבש. גם למיץ' גולדהאר, שעושה עבודה מצויינת, לקח שלוש שנים ומאות מיליוני שקלים להתניע.

באמת עכשיו, נראה לכם שזה יהיה עד כדי כך פשוט? נראה לכם שאנחנו פשוט ניעלם עם הרוח, ונשכיח שנים של סיוטים, התעללות מינית מחפירה על המגרש ושלישיות? עשר פעמים שלוש, עשר פעמים.

מזכיר לי את הכתבה של עוזי דן מלפני עשור, אחרי אליפות נגרים בפוקס של החיים בהפרש שערים, בה הוא טען שתל אביב היא עדיין מרכז הספורט בישראל. לאחר כתבה זו, לקחה מכבי חיפה חמש אליפויות בעשר שנים. מכבי תל אביב סיימה עשור בצורת בעונה שעברה. אין ספק, מרכז. מזל שזה היה בזמן ה"תורנות" שלנו.

אז תרשו לי להרגיע את כולכם, חמודים שלי. ה"תורנות" שלנו עוד רחוקה מלהסתיים. מעבר להתנשאות המטומטמת של לקרוא למטרופולין ענק בן כמעט מיליון איש "פריפריה", אנחנו כאן כדי להישאר. ייקח שנה, ייקחו שנתיים, אבל אנחנו נחדש את ה"תורנות" שאנחנו הכי אוהבים, חבורת חסרי מושג ומודעות עצמית.

ה"תורנות" של הרגל שלנו עמוק בתחת שלכם.

תמיר אלחיאני הוא ממייסדי ובעלי אתר האוהדים MHFC, והוא לא תומך בשמעון מזרחי לנשיאות המדינה.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, ספסל האורחים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

22 תגובות על הפריק התורן/ פוסט אורח של תמיר אלחיאני

 1. תום א הגיב:

  תודה. הרמת לי את מצב הרוח. אני אוהב להיות אופטימי

  אהבתי

 2. יניב הגיב:

  הטור גרם לי לחייך, הערת העורך לצחוק.

  אהבתי

 3. ss הגיב:

  גאון

  אהבתי

 4. קסקט הגיב:

  זה קל לקנות אליפויות כשאדון קסקט דואג לרפד את הכיסים של ההתאחדות ואיגוד השופטים כל שנה (לכאורה)

  אהבתי

  • כן אה…
   כי נגיד לבטל פנדל נגד הקבוצה שלך במהלך משחק או להמציא פנדל עבור הקבוצה שלך כל שני משחקים זה ספורטיביות מטורפת…

   באופן כללי, מכבי תל אביב כאגודה מעולם לא נהנתה מטעויות שיפוט לטובתה. שום שלד בארון, הכל על השולחן, אף בנק פרטי של מטבע זר לשחקנים זרים. הכל פיקס וצח כשלג. גם לא פונים אף פעם לשחקנים תחת חוזה. אתיקה זה שם!

   עוד הבדל מבורך בינינו לבין התל אביביות – לא מתעסקים כל היום בקקי ושופטים.

   אהבתי

   • קסקט הגיב:

    באופן סיסטמטי ודי מגמתי,טעויות שיפוט היו כמעט תמיד לטובת מכבי חיפה,מספיק נזכיר את "ההפסקת חשמל" באשדוד במשחק האליפות של מכבי 2002\2003, 0-0 עד ההפסקה ו"פתאום" בליץ של 5 שערים שבמקרה כמעט והספיקו לאליפות. בקשר לבנק פרטי,אל תשווה כדורסל לכדורגל,אין קשר בין הדברים. אהההו לנושא האהוב עלינו,פנייה לשחקנים תחת חוזה,יעקב "הגביר" שחר,אפשר לומר המציא את המושג לפנות לשחקנים תחת חוזה בכדורגל הישראלי. בעלים שהרס קבוצות שלמות (הפועל פ"ת,מכבי נתניה) לאורך השנים במסווה של "תרומה". שלא נזכיר בטעות גם את ההונדות שההתאחדות מחנה את הטוסיקים שלהם בהם. לפרוטקול נגיד שכל מה שרשמתי זה לכאורה,למקרה והמלשינים הבכיינים הירוקים ירצו לתבוע דיבה.

    אהבתי

    • roy costa הגיב:

     שטויות במיץ…
     טעויות השיפוט בארץ התאזנו במשך השנים לכל הכיוונים
     רק לא הבנתי מה הטעות שיפוט בהפסקת חשמל? "משחק חוץ" ברמת גן זה יותר טוב?
     בכיינים ומלשינים? נראה לי שאתה הוא זה שמנגב את הדמעות מהשליטה הירוקה בכדורגל ומנסה להמציא תירוצים ואגדות(לכאורה כמובן)
     תוציאו את הראש מהתחת…הייתם שטיח לרגלנו ובקרוב גם תחזרו להיות
     לא כי אנחנו משחדים שופטים ולא בגלל ההתאחדות
     אלא רק כי נולדתם להיות הזונות שלנו 10*3!!!

     אהבתי

 5. מתי הגיב:

  תמיר, אחד הדברים שאני הכי אוהב אצלנו (ולא בציניות) זה שגם אחרי מאה שנות אימפריה, אחרי שלושים שנות שליטה במרחב שבין הפרת לחידקל ובין הודו ועד כוש של האמא של תל אביב, אנחנו עדיין נרגשים מכל נפיחה שמשמיע תושב פוקלנד לכיווננו.
  זה אומר עלינו א-שאנחנו יהודים.
  ב- שהייחוד שלנו הוא דווקא במודעות העצמית הגבוהה שלנו והחיפוש המתמיד אחרי מקומנו בעולם.
  ג-שחובה עלינו בכל רגע ורגע להפיץ את בשורת צדקת דרכנו בכל פינה נידחת בעולם גם אם היא מרכז תל אביב.

  אהבתי

  • קסקט הגיב:

   100 שנות אימפריה? אז תזכיר לי שוב כמה אליפויות יש למכבי ת"א?

   אהבתי

   • תמיר אלחיאני הגיב:

    בטח לא 20.
    יש הבדל בין להתקיים לבין לשחק במסגרת ספורטיבית שהיא לגיטימית ונחשבת. כל המחוזיאדות שאתם מחשיבים לאליפויות שוות לקליפת השום. מעבר לזה שהיה ממש מצחיק לראות אתכם נאבקים בלשונכם ובתיאוריה שלכם כשהתעוררה השאלה מי ניצח יותר דרבים, אתם או אחותכם האדומה והמכוערת.

    אהבתי

    • קסקט הגיב:

     אז תזכיר לי שוב איך אתם חוגגים 100 שנות אימפריה? ואני לתומי חשבתי שה"מסגרת הספורטיבית והלגיטימית" התחילה בכלל בשנת 1983?
     מסכנים,לנצח בצילנו

     אהבתי

     • תמיר אלחיאני הגיב:

      לא. המסגרת הספורטיבית הלגיטימית התחילה עם קום המדינה. מה שהיה לפני כן זה, ועם כל הכבוד ליישוב היהודי, מגוחך על גבול הגרוטסקי. זה כשלעצמו לא פוסל את קיומן של העמותות בטרם החלה המסגרת הזו, ומכבי תל אביב בת כמעט 110 שנים. אמת ויציב. בין זה לבין להפוך מחוזיאדה בהשתתפות אביו של שייע גלזר, חמור והמשטרה הבריטית לתואר ליגה ראסמי יש חתיכת מרחק.

      לנצח בצילכם?
      צודק. איך קינאנו בכם שהייתם הראשונים לשחק אי פעם בליגת האלופות, הראשונים לעבור שלב באירופה, בערנו מקנאה כששברתם את שיא הנצחונות הרצופים, את שיא השער הנקי, ואפילו עם כל ה"הישגים" שלנו באירופה בשנים האחרונות – לא יכולנו אלא להתפעל מהשיא הבלתי נשכח של הפסד לקבוצה מאנדורה.
      גם הספורטיביות שהפגנתם במשחקים מולנו כשהפועל התמודדו איתנו על התואר, זה נטו קנאה.
      בעשר הפעמים שבהן ספרנו לכם עד שלוש,
      בחמישייה ההיא
      בפעם אחת שספרנו לכם עד עשר בקריה.

      אנחנו רק מקנאים בכם. תמיד נהיה בצל שלכם.

      ועכשיו משפט ברצינות: בכל השנים שבהן הצלחנו לא הייתם אלא משחק פיקנטי ותחנת מעבר לשלוש נקודות בטוחות בכמעט כל משחק. אף אחד לא ספר או התעניין בכם בשום צורה. אבל ככה זה, שיגעון הגדלות הבווארי מעביר ויעביר אתכם על דעתכם.
      לא נורא, תכינו את הישבן בתנוחה המוכרת, מתחילים לנו העקצוצים הישנים והאהובים ברגל.

      אהבתי

     • קסקט הגיב:

      ועדיין כשהקסקט האהוב על כולנו מדבר על מכבי ת"א,הוא מתייחס אלינו כאל מכבי. הרי גם בתקופות הקשות שלנו והשמחות שלכם,עיתונות הספורט בארץ התעניינה יותר באיזה רגל בעט שורה אובארוב בכדור באימוני שוערים,מאשר בקבוצה "האדירה" שלכם. השם מכבי תמיד ימכור יותר,מינויים,עיתונים,פרסומות,כרטיסים,רייטינג. אתם תמיד הייתם ותהיו הבן דוד המקמבן שמשיג הכל דרך קומבינה (שים לב למילה "בן דוד"). עם כל ה"קינאה" שלנו על כל ה"הישגים" שרשמת פה,לעולם לא נצליח לשחזר את ההישג הכי גדול של מכבי חיפה-0 נקודות,0 שערים,0 כבוד למדינה. ונסיים באנקדוטה: 3-1 זה תבוסה או לא תבוסה?

      אהבתי

 6. חיים הגיב:

  אוי נו איזה קשקוש, טעויות השיפוט הם לא תמיד לטובת מכבי חיפה.
  אתה רוצה לדבר על 8 הדקות תוספת זמן מול בני יהודה, ההרחקה של טיישירה לשישה משחקים שכנראה הביאה את האליפות להפועל, השימוש בטלוויזיה עם פנדל לטובת מכבי ת"א, או על השלושה פנדלים לטובת הפועל שנה שעברה שאף אחד מהם לא היה ולא נברא, על הגול החוקי של רפאלוב שנפסל נגד הפועל?

  וזה רק מהראש, העיקר שרואים מה שרוצים לראות.

  אהבתי

 7. אלון סולו הגיב:

  שמארי לנשיאות המדינה!! אחת התגובות המעולות!!!

  אהבתי

 8. תמיר אלחיאני הגיב:

  בוא נשים את זה על השולחן: מעניין לי את האשכים מי קורא למי "מכבי" ומי קורא למי "חיפה". תקראו לנו איך שבא לכם, שם במדינת תל אביב. אנחנו נקרע לכם את התחת.
  לגבי עיתונות הספורט בימים הקשים – תרשה לי לגחך במקרה הטוב, להתפוצץ במקרה הגרוע. לא הייתם משודרים בכלל בכמעט אף שבוע במשך שנים (אלא אם שיחקתם מולנו), הייתם אייטם לרכילויות ומושא ללעג.
  הכל קרה וקורה בראש שלכם, רעשים ודמיונות שאתם איזו ממלכה אגדית וקסומה של הצלחות תמיד, גם כשהמציאות ואנחנו חירבנו ועוד נחרבן לכם על הראש. תמיד מדברים עליכם, תמיד אתם בכותרות.
  לך תספר את זה למישהו שרואה כדורגל שנתיים, לא לנו.
  מי בכלל ספר אתכם, תגיד לי. מדי פעם כתבות על משבר ואיזה קובי רפואה שחותם אצלכם והופסה, לתקוות העונה הבאה הידועות.

  לגבי כרטיסים – ארבע פעמים רצוף רמת גן סולד אאוט. אין כמו עובדות להתמודד עם הזיות גדלות של גרמנים מתחילים.

  הכל דרך קומבינה. נכון. גם המשולשים שעשינו לכם עשר שנים בעשרים דקות אחרונות של כמעט כל משחק מולכם זו קומבינה. גם בליגת האלופות הצלחנו נגד קומבינה.
  ילד, לך תעשה סיבוב ב"שחקן ה-12", אולי שם תוכל להתמודד עם המציאות בטענות בכייניות ואפסיות כאלה.
  עשור של הצלחות, והכל בקומבינה.
  ועם כל הכבוד – אני קונה כל יום 0 נקודות ו-0 שערים בבית עם בורדו (בשיאה, לא הנוער שהם שלחו כדי להעביר מולכם 90 דקות), יובנטוס ובאיירן מינכן מול להפסיד לקבוצה מאנדורה בגביע אופא ולעוף מול קבוצה מהליגה הטורקית השנייה.

  וסחתיין על העקיצה הגזענית. תנסה להיזכר בה כשאתה מעודד את מהראן ומואנס השבוע.
  תמצית כל הגועל הגרמני במשפט אחד. תעלו כבר באש כולכם.

  אהבתי

 9. mhfcball הגיב:

  תמיר אלחיאני לדוברות המועדון

  אהבתי

 10. תמיר אלחיאני הגיב:

  קסקט על, מה קרה, אתה שותק פתאום ממש כמו דג בקל-ה!!
  קח את החיים בקל-ות

  אהבתי

 11. קסקט הגיב:

  אין גביע,אין אירופה,אין אליפות
  לפרוטוקול 3-1 זה כן תבוסה!!!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s