הפועל עכו – אנחנו: היא לא דומה

בערך בדקה ה-55 פתח ניר לוין בקמפיין נמרץ להחלפתו של עטאא ג'אבר, מה שגרם לי כמובן להתחיל להתפלל לכך שהוא יבקיע או לפחות יבשל את שער הניצחון. לזכותו של ג'אבר ייאמר שאחרי כמה דקות מפוזרות זה התחיל להיראות כאילו הוא עושה הכל כדי להגשים את המשאלה – בעט לא רע לשער (עמוס הדף), הציב מול השוער את פלט (שהעדיף ליפול) ואחר כך עשה אותו דבר – רק בעקב – לגוזלן (שהעדיף להיות מוכשל, אבל השופט העדיף לא לתת שני פנדלים מוצדקים באותו משחק). מיותר לציין שאת כל הפעולות האלה לוין שכח להזכיר, באופן די מפתיע בהתחשב במעקב הדקדקני שלו אחרי המסירות הפחות מוצלחות של מס' 23.

בכלל, נדמה לי שהשילוב בין הזחיחות הלהגנית של לוין לדעתנות המתישה של וייץ הופך אותם למועמדים רציניים לתואר "צמד השדרים הכי מעצבן אי-פעם". למעשה אני לא יכול להיזכר בצמד מעצבן יותר. אני בטוח שד. נוימן וש. שרף היו חברים בהרכבים יותר מטומטמים, אבל כזה צמד מעצבן לא זכור לי.

*

מובן שאני עוסק בשדרים בניסיון נואש לדחות את העיסוק בקבוצה שלי. זה היה (עוד) משחק קשה לצפיה שלנו, שנפתח (שוב) בספיגה מוקדמת והסתיים (שוב) במפח נפש ובנקודה עלובה. דווקא היה לי מצב רוח לא רע כשהוא התחיל, ובמהלך המחצית הראשונה עוד חשבתי בשאננותי לכתוב פוסט משועשע שמקשר בין המשחק לבין שבוע הכפילים בפייסבוק, שכן ההופעה של דגני הזכירה לי את התצוגה האגדית של קוזנייצוב מול בית"ר ת"א, וג'אבר מצידו סיפק מסירת עומק גאונית שהעלתה בעיני רוחי איזה קשר נמוך אחד ששיתף פעולה עם קוזנייצוב באותה עונה. חשבתי לנסות למצוא לכל שחקן את הדופלגנגר שלו, שחקן עבר ירוק שהוא קצת דומה לו. אבל ככל שהמשחק נמשך הלכתי ונכביתי, ובאיזשהו שלב הבנתי שזה רעיון לא משהו, כי מכבי פשוט לא דומה לכלום.

בטח לא למכבי חיפה.

*

חוץ מפלט שלפחות סחט והבקיע, וג'אבר שהוא היחיד שבונה לנו התקפות (ונהיה יותר טוב בזה, ככל שהוא משחק יותר קדימה), לא היו נקודות אור. גרוע מכך – נדמה שאנחנו הולכים ומאבדים גם את השחקנים היחידים שעוד היו לנו העונה: ריאן לא מצליח לעצור כדורים פשוטים. אוברניאק משחק כאילו המזוודות שלו מחכות ארוזות באוטו והוא ממשיך מהמגרש ישר לשדה התעופה. אלירן עטר כבר לא משחק במכבי חיפה אלא בקבוצה פרטית משלו, עם מדים דומים להפליא לאלה שלנו. והכי מדכא זה ואליינטה, שכבר משחק שני ברציפות נראה כמי שוויתר על הניסיון להעלות את מכבי לרמתו והחליט במקום זה להוריד את עצמו לרמתה.

בקיצור, חושך, ונראה שזה לא הולך להתבהר העונה. נכון יש את הקטע הזה במשחקים בהם הקבוצה שלך מפסידה, ובמקום לייחל שנצמק אתה כבר מעדיפים שנחטוף תבוסה, "כדי שמישהו יתעורר שם"? אז אני מתחיל לחשוב שאולי במקום להיאבק על אירופה כבר עדיף שנסיים בפליי-אוף התחתון. כמו שאנחנו נראים גם ככה לא נגיע לאירופה, ואם נהיה כישלון מוחלט וחד-משמעי אולי יש איזה סיכוי שמישהו שם למעלה יתחיל לחפש מאמן מוצלח יותר לעונה הבאה.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, תקשורת השרוכים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

12 תגובות על הפועל עכו – אנחנו: היא לא דומה

 1. JB הגיב:

  כבר במשחק הראשון מול בני יהודה היו סימני הזהרה ל"עונה הפיננסית" הזאת. שילוב רע של זחיחות, מבנה טקטי לקוי, שחקנים "מובילים" חסרי עמוד שידרה ותשוקה.

  Liked by 1 person

 2. טל הבלגי הגיב:

  בניה מעולה של פוסט. אולי תעבוד אצל ליאור שליין.

  אני לא יודע אם זו הגלות המתמשכת או הדלות המתמשכת בכדורגל, אבל אני מוצא את עצמי עושה יותר ויותר דברים בזמן צפיה במשחקים. אני בכלל לא בטוח כמה ראיתי מהמחצית השניה, וכשחבר שאל אותי כמה נגמר אמרתי לו שנגמר 1-1 לפני שבדקתי וראיתי שדקה 65 – אז כתבתי לו שעוד יש סיכוי טוב שנפסיד.
  פעם זה לא היה קורה.

  כתבת לפני המשחק שאין אף שחקן נוער שלנו בהרכב של עכו (אגב, נראה לי שטעית ובריק שחקן נוער שלנו), ואולי זה מסביר למה סוף סוף הם קבוצה טובה מאיתנו – כי עכשיו אותם צעירים שאין להם מקום בליגת העל נמצאים בהרכב שלנו. ויסלחו לי נטעא וג'עטא שמקומם בליגה ארצית מחכה בסבלנות.

  דגני עשה לנו דרינצ'יץ' ונראה כמו מכור להימורים שמאיימים שיהרגו את משפחתו. או סתם כמו מישהו שלא שיחק כדורגל מעולם.

  עטר ואוברי בטוח דפקו שוטים ביחד במלון חוף התמרים לפני המשחק. או בהפסקה. שמעתי משהו שלעטר יש עצב שלוחץ לו מתחת לצלעות ובגלל זה הוא לא נושם – חבר'ה, מה לא ברור, הבחור מאוהב….

  אני יכול להמשיך לספר לעצמי בדיחות לא מצחיקות כל הלילה. כי כדורגל לא ראינו וגם לא נראה – כי אף אחד לא רוצה שהמצב ישתנה. קלטתי שיחד עם כבירי וטביב, אנחנו בקרוב נהיה הבחירה החמישית של שחקנים – ובעצם אנחנו כבר שם כמה שנים. אני גם מתחיל להאמין לכותבים בפורומים שלשחר נוח במצב שלנו.

  אה, ובניון חוזר. הנה בניון חזר. הנה לא ניצחנו בלי בניון. הנה הוא יגיע. אפילו סאלה בכה בראיונות איתו "יוסי, יוסי, אל תבכה". ועכשיו הוא יגיע, המושיע. הנה בניון.

  Liked by 1 person

 3. טל הבלגי הגיב:

  ושכחתי לציין מספרים חשובים:

  12 בעיטות לשער
  5 למסגרת

  .
  .
  .
  .

  למי שלא יודע, אלו הנתונים של עכו במחצית
  כלומר, על השער שלנו
  כלומר, כמה בעיטות עכו בעטו לשער שלנו במחצית הראשונה.

  Liked by 1 person

 4. PERLA הגיב:

  הפוסט עומד ביחס הפוך ליכולת שלנו.
  תהיו לביאים (או לביאות) אני אומר לשחקנים שלנו. ושמישהו יתרגם את זה בבקשה לצרפתית או פולנית לזה שעל חולצתו מספר 10. יש רק אחד שלובש חולצה עם המספר הזה שמותרת לו כזו שוטטות סמי (שיכול אותיות שמו) אדישה בזמן המשחק.
  יכול להיות שיש מלא בעיות סודיות שרוני עלה עליהן במהלך 9 החודשים שהוא מיועד לתפקיד וממלא אותו ואת חלק הוא אולי פותר ואולי באופן כלשהו הוא יצר שבר לטובת שחרור שחקנים וכו' וכו'
  אבל רוני לא יינקה מכך שהוא מוציא את ריאן ועזרא המשתדלים והמתאמצים לטובת הדמוי ראיוס הזה שמביא פחות מספרים/יכולת/נשמה שנשאר על הדשא כמעט עד הסוף.
  וגם מר שחר שחושב שזה סבבה לעלות עם בן דוד (שי, לא המשיח) ולחכות לשובה של השמש (סאן מנחם ולא שמש העמים).
  הילד והדגני מנטרלים לנו כל אפשרות למשחק אגפים ראוי. טפי מה קרה לכם. הדקות הטובות היחידות היו בעין הספיגה לשיויון.
  רוני נכשל בניהול המשחק, בהכנה המנטלית לפניו ובמחציתו. שמישהו יעיר אותו ויסביר לו שההכנה לעונה הבאה מתחילה ממש בימים אלו. אם הוא לא רוצה לעוף מפה בנובמבר הבא אז זו קריאת ההשכמה.

  Liked by 1 person

 5. יניב הגיב:

  במהלך המשחק ניסיתי להיזכר למה צעקנו "אליפות בלי מאמן" במשך שלוש עונות רצופות תחת רוני לוי. כנראה שבמכבי חיפה של אז היו שחקנים כל כך טובים, שהם פשוט חיפו על חוסר ההבנה וחוסר טביעת האצבע של האיש הזה.
  ואז נזכרתי גם באלישע לוי שהיה מכניס 7 חלוצים בהיסטריה שקרתה גם אתמול. ואז נזכרתי באלישע המורה לכימיה שהיה מגמגם קצת ולא היה מצליח לזרוק ילדים מהכיתה. ובכלל איזה כיף היה בתיכון ומעניין מה ההוא עושה בחיים ואם זאת, היפה של השכבה, כבר מצאה מישהו. ואז עלו מחשבות על עבודה, משפחה ומצב משק המים. פתאום נגמר המשחק ולא כל כך עניין אותי. אפילו קצת התאכזבתי שלא הפסדנו, כמו שכתבת.
  משהו באפתיות של השחקנים הפך למדבק וזה מפחיד אותי. רק רוצה שיגמר.

  Liked by 1 person

 6. הופמן הגיב:

  הצחקתם אותי חברים אז תודה. תערובת של צחוק ודמע.
  לגבי רוני לוי, יניב – אני חושב שבאמת העניין הוא שגם כשהקבוצה משחקת בדיוק איך שהוא רוצה, זה עדיין משעמם ושמרני. הנעת כדור מאחורה וזהו, הסתגרות אחרי הבקעה ומתפרצות וזהו. כמו שכתב טל צ'רקס בטוויטר (ומצוטט פה משמאל למעלה – או לגנוב גול, או לגנוב דעת). כנראה שבגלל זה לא התלהבנו ממנו אז, כשהשחקנים שלנו עוד היו הטובים בליגה. אז עם השחקנים של עכשיו…
  אני כן רוצה להתעקש ש-א. הסגל שלנו לא נורא כמו שאתם מתארים. בנסיבות אחרות הוא היה יכול ליראות הרבה יותר טוב. רוני לוי קיבל כמה החלטות לא נכונות, ואנחנו משלמים על זה עכשיו. מצד שני, יש גם הצלחות, גם אם מקריות. אני חושב שלג'אבר ונטע ראויים לחולצה, וגם פלט ויוסי, ואליינטה ועטר ואולי גם לריאן ולאוברניאק והירש. בקונסטלציה זו או אחרת, כמחליפים או לצד שחקנים טובים יותר בהרכב, אבל יש להם מקום. איכות השחקנים היא אולי בעיה מול מכבי ת"א וב"ש, אבל בשום אופן הם לא נופלים משחקני בית"ר ורעננה. אז עיקר הבעיה היא במי שמפקד עליהם.
  ב. גם שחר רוצה אליפות. הוא רוצה לעשות את זה בלי לשפוך כסף ובלי להשתגע, אבל גם הוא רוצה. אחרת עדיין היינו עם בנאדו. פלייאוף עליון גם הוא יכול להשיג. שחר מנסה ומשנה ומתקן, וגם קונה. זה כנראה לא מספיק כשגולדהאר בסביבה, וכרגע זה נראה גם פחות טוב מהקבוצה של ברקת ואפילו של טביב, אבל אני לא חושב שהוא איבד עניין או שנוח לו ככה. אני בטוח שהוא מתעצבן ושהוא עושה מה שהוא יכול בשביל לשנות.
  ואפרופו שינויים, עוד משהו, לגבי כל מה שמתרחש עכשיו מול מכבי ת"א: את ורמוט אני רוצה כבר שנים אצלנו. יכול להיות שהוא כבר לא בשיא הקריירה שלו, אבל לדעתי יש לו עוד איזה ארבע שנים לתת. ולצד שחקנים צעירים הוא יכול להיות מעולה ובמיקום שאנחנו מאוד צריכים, מתחת לחלוצים. ג'אבר צריך להיות האופציה השניה במיקום הזה (ולא מאחורה), וגילי יכול לחנוך אותו ולהפוך אותו לבעל הבית העתידי שלנו על המגרש. אז אני בעד. ואם גם ריקן יגיע איתו זה בכלל יהיה שיפור משמעותי.
  מי יודע, אולי בסוף העונה עוד יהיה לנו הרכב ראוי.

  אהבתי

 7. mhfcball הגיב:

  זאת הקבוצה, זה ה DNA
  כרגע זה מה שהקבוצה שווה
  תיקו בבית נגד ב"ש
  התבטלות בבלומפילד
  ממוצע של שער למשחק ולא יותר (וגם זה תלוי בפנדלים שישרקו לטובתנו)
  באמת אין הבדל בין המשחק אתמול לכל משחק בחודשייים האחרונים, בעצם יש הבדל בניון מרים טיפה למעלה את הקבוצה, אבל גם איתו זה לא מבריק
  הקבוצה שבלונית, די טיפשה, מאוד חד גונית, שמאוד קל לעצור מבחינה הגנתית, מה עוד שיש עייפות החומר, ורב ההרכב רץ הרבה זמן בלי רענון או תחרות באימונים וככה זה נראה
  צריך להפנים, מכבי חיפה זה מועדון גדול, אבל קבוצה בינונית, קבוצה ברמה של רעננה, מכבי פ"ת, הפועל חיפה או ק"ש.
  23 נקודות ממקום ראשון אחרי 21 מחזורים די מסביר הכל
  הבעיה היא שאין מבוגר אחראי שיגיד סטופ, מעכשיו עושים דברים אחרת, לא, הכדור שלג ממשיך להתגלגל ולאסוף איתו הכל, כל חלקה טובה, כל שחקן עם טיפה יכולת, כל זר עם רצו טוב, הכל נשאב לחור שחור, ולאף אחד לא אכפת.
  כולם עסוקים בהישרדות, ולנקות את שמ (אני אשם? מה פתאום זה ההוא אשם, אולי השחקנים, הזרים, כן הזרים אשמים, נו ברור הזרים, נחליף שוב 4 בספטמבר 2016 ואז ניקח אליפות, כן ברור, זה הזרים)

  למכבי ת"א לקח 10 שנים, וריקבון מתמשך בשביל שמישהו שם יעשה קאט ויבנה מהאפר משהו בריא, אצלנו הריקבון רק 5 עונות, תמיד אפשר לגרד עוד קצת את התהום, תמיד אפשר שהמצב יהיה יותר גרוע, ולצערי לשם אנחנו הולכים

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   זה נכון שזה מה שהקבוצה שווה – זאת טאוטולוגיה כמעט. הטבלה לא משקרת וזה.
   אבל למה? הסגל באמת בינוני? השחקנים של רעננה יותר טובים משלנו?
   גם כשאתה אומר "ריקבון מתמשך" אני לא מבין למה הכוונה. זה שחר, כמו שחלק מהאוהדים אומרים? הוא איבד את זה? הוא לא תחרותי?
   זה צ'יזיק, כמו שאוהדים אחרים אומרים? כי אם כן אז הנה הוא הלך.
   זה שאין מנג'ר מקצועי? אז הנה אומרים שבעונה הבאה יהיה.
   זה שהעיתונאים מסתובבים חופשי בקצף? אז הנה רוני לוי העיף את מי שאמרו שהוא המדליף העיקרי. ואם הבעיה היא רוני לוי שמרשה לעיתונאים להסתובב שם אז שוב, הבעיה היא ספציפית.
   אני לא מבין מה זה אומר "ריקבון", או לעשות קאט. יש בעיות ספציפיות, ויש סיבות ספציפיות לבעיות האלה. על הסיבות האלה צריך לשים את האצבע.

   [ונאה דורש נאה מקיים, אז הנה דעתי: אני חושב שהבעיה היא סדרה של בחירה במאמנים לא מוצלחים, שמצטרפת לכך (וזו הבנה קשה ולא נעימה) שמכבי חיפה היא כבר לא הקבוצה העשירה בישראל, על כל ההשלכות של זה – נגיד, שאנחנו כבר לא הבחירה הראשונה של השחקנים הטובים. או שיכולות לעבור כמה שנים עד שניקח שוב אליפות (וגם אז זה יהיה שילוב לא מובן מאליו של סגל, מאמן ונסיבות).]

   אהבתי

   • mhfcball הגיב:

    קצת מצחיק להתלונן עכשיו על זה שאנחנו לא עשירים
    קבוצה עם מעל 40 מיליון שקל תקציב שחקנים לא יכולה לדבר על זה בכלל
    שכטר, אבוחצירא, משומר, דרינצ'יץ', ידין (חלק מהשכר), אבוקרט
    כולם שחקנים שמקבלים שכר, ולא נמוך מיענקלה שחר, למרות שהם לא בסגל בכלל

    לגבי מכבי חיפה, הדבר הכי פשוט מבחינתי
    האם כולם במערכת, וזה כולל כולם, פועלים למען מטרה אחת , והמטרה מבחינתי זה קבוצה ששואפת לתארים, התשובה היא כמובן לא

    מכבי ת"א של לפני עידן ג'ורדי, היה מועדון עם ;140 מיליון שקל תקציב, ועדיין סיים מקום שישי עם 14 הפסדים

    עד ששחר לא יקום יום אחד ויגיד "אני רוצה לנהל מועדון כדורגל, ולגרום לו להצליח" שום דבר לא ישתנה

    אהבתי

    • הופמן הגיב:

     איפה ראית שאני מתלונן? אני מציין עובדה, ולא שאנחנו לא עשירים, אלא שאנחנו כבר לא הכי עשירים. ואני כותב את זה מתחילת העונה, לא עכשיו. לדעתי האוהדים עוברים תקופה ארוכה וקשה של השלמה עם כך שגולדהאר כאן ושהוא לא הולך. התרגלנו להיות הכי חזקים ולקחת אליפויות בקלות. זה לא יקרה יותר. אני כאמור מסכים שיש לנו הרבה בעיות אבל גם אם נפתור את כולן לא נחזור להיות מה שהיינו.
     האם כולם במערכת וגו' – זה עדיין לא ממוקד. אם אתה רומז ששחר הוא הגורם הבעייתי במערכת, פשוט לא נסכים. אני לא חושב ששחר לא רוצה שמכבי חיפה תצליח. הוא עושה טעויות, כמו כל איש עסקים וכל בעלים (כשאתה שולט תקציבית ברמה שגולדהאר שולט בליגה, הטעויות האלה נעלמות כי פשוט שופכים עוד קצת כסף). אבל אני רואה אותו מנסה לתקן כל הזמן וכל עונה.

     אהבתי

     • הופמן הגיב:

      ולגבי הדוגמה של מכבי ת"א לפני עידן ג'ורדי – בסדר, זה לא שיש כסף ופתאום הכל מסתדר. זה תהליך. אבל הרבה כסף לאורך זמן גורם לזה שהדברים בסופו של דבר מסתדרים (וככל שהפער הכספי גדול יותר כך טיב הניהול הופך להיות חשוב פחות).

      אהבתי

 8. מתי הגיב:

  טל, זה אני טעיתי לגבי יניב בריק.
  וואלה גם אני לא זוכר את עצמי מתעסק בכל כך הרבה דברים בזמן משחק. חשבתי כבר שפתאום באמצע החיים פיתחתי מולטי טאסקינג עד שהבנתי שאת המשחק בכלל לא ראיתי.
  במקרה כן ראיתי את הראיון עם רוני לוי אחרי המשחק, היתה שם נקודה שגרמה לי להבין עד כמה הבן אדם גונב דעת: המראיין שאל/סיפר לו שהוא מתמודד עם דברים לא קלים בעונה הזו שחלקם לא קשורים אליו ולא קשורים לכדורגל, איך הוא מרגיש עם זה?
  רוני לוי נתן חיוך של: זה מראיין! זו שאלה! סוף סוף מישהו שמוריד מעלי את האחריות מהסחלה הזה! הנה אני עונה לו. אני אדבר איתו כמה שירצה, אני לא אשם. שום דבר כאן לא באשמתי. זה הכל הם. הם. הם. ואז בסוף החיוך הוא ענה לו:״כן, דברים לא פשוטים. אבל אני בן אדם חזק ואני מתמודד.״

  עד כמה דגני אתמול היה חלש? עכו העדיפו לתקוף כל המשחק דרכו ולא דרך ילד בן 18 שלא יודע איך הוא רואה דשא בלי טריינינג.

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s