אנחנו – הפועל תל אביב: כישלון מכוער

אין יותר מדי מה לומר על מה שהתרחש על כר הדשא הערב, מהסיבה הפשוטה שלא התרחש עליו כלום. אולי יהיו שיטענו שהמשחק הזה היה שיפור לעומת ההשפלה נגד בית"ר. אני לא מסכים: עדיף משחק מטלטל בו אנחנו מקבלים בראש, שאחריו היושבים במשרדי המועדון אולי ירגישו זעזוע ובושה שאולי יניעו אותם לערוך חשבון נפש ולעשות שינויים, מאשר משחק מכוער ומשעמם כמו הערב, בו היינו עלובים וחסרי אונים לא פחות מאשר נגד בית"ר, אבל מולנו לא היתה יריבה שתנצל את זה ולכן אפילו את חשבון הנפש לא הרווחנו.

וחוץ מזה, נגד הפועל ת"א נראינו כמו קבוצה חלשה. נגד בית"ר נראינו כמו קבוצה קטנה. ונדמה לי שלשחר יותר מפריע להיראות כמו קבוצה קטנה מאשר כמו קבוצה חלשה.

*

הדבר היחיד שאפשר לקחת מהמשחק הזה הן קריאות ה"תתפטר" לרוני לוי. אני לא אוהב את הכינוי "גונב דעת" שהנחילו לנו הקופמנים למיניהם. לוי לא בא לגנוב שום דבר. הוא רוצה להצליח בעבודתו כמו כל עובד אחר, וכשהוא לא מצליח הוא רוצה לשמור על המשרה שלו כמו כל עובד אחר, והוא ישתמש בכל תירוץ שיעלה על דעתו כדי לשמור עליה.

בכלל, המסקנות שהוא מסיק מהתפקוד שלו העונה לא מעניינות אותי. מה שמעניין אותי הוא מה חושבים הבוסים שלו. אז היום חלק מסוים מהבוסים שלו, נגיד 25%*, הכריזו בקריאות קצובות שהם רואים את העבודה שלו העונה ככישלון והצהירו שהם לא רוצים אותו יותר כמאמן הקבוצה. עכשיו רק נשאר שגם שאר הבוסים שלו, ביניהם מי שחתום על תלוש המשכורת שלו, יחשבו כך.

*בהנחה שהמצאתי כרגע, שקבוצת כדורגל שייכת שווה בשווה לבעלים הרשמיים ולאוהדים שלה, ושכחצי מהאוהדים לא רוצים את רוני לוי.

*

אני מתלבט לגבי מה אני מעדיף שיקרה עכשיו. מצד אחד, פלייאוף תחתון זה אומר גארבג'-טיים ארוך עד מאי, בו נתמודד מול קבוצות תחתית באצטדיון חצי ריק ובאווירה מנומנמת של אחר הצהריים. פלייאוף עליון זה אומר ש(נניח) נתמודד על מקום שמוביל לאירופה, ושנשחק מול קבוצות גדולות במשחקים מעניינים ומהירים באצטדיון כמעט מלא. (נגד מי יהיה לנו יותר קשה לשחק, קבוצות שמתמודדות על האליפות או כאלה שמתמודדות נגד הירידה? שאלה טובה).

מצד שני, מאותן סיבות שהעדפתי את ההשפלה מול בית"ר על המשחק הערב, אני קצת רוצה שניכשל. טוטאלית. שלא יהיה אפילו צל צילו של ספק שנכשלנו.

כי היום שמעתי שלוי אמר ברוב חוצפתו ש"אחרי פתיחת העונה, היה קשה לחשוב בכלל שנגיע לפלייאוף העליון", וש"עשינו כברת דרך יחסית טובה של שלושה חודשים". אז אני קצת רוצה שנהיה בפלייאוף התחתון, כי אני רוצה שלא יהיה שום דבר שהוא יוכל לתאר כהצלחה בסוף העונה. אפילו הצלחה יחסית לכישלון בתחילתה. ואני קצת רוצה שהבוסים לא יצטרכו להחליט מה הם חושבים לגביו, אלא שהוא יחוש כזאת בושה עמוקה על העונה הזאת שהוא ייקח את הדברים שלו וילך לבד.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

16 תגובות על אנחנו – הפועל תל אביב: כישלון מכוער

 1. מתן גילור הגיב:

  אני מתחבר לדברייך, אבל פלייאוף תחתון מבחינתנו עלול להסתיים בקטסטרופה. שחקנים ומערכת שלא בנויים למאבקי ירידה. זעזוע? בהחלט. ירידת ליגה? אוי אברוך.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   כמו שכתבתי למישהו שאמר דברים דומים בפייסבוק – אני לא מאמין שזה יקרה, וכן, זה משפט קלאסי ל"מילים אחרונות מפורסמות".

   אהבתי

 2. באסה הגיב:

  לא מבין מהיכן אתם שואבים את האופטימיות שכשלון יזעזע משיהו או שזעזוע ירום למישהו לקבל החלטות נבונות יותר.
  בשנים האחרונות נשברו במכבי חיפה לא מעט שיאים שליליים וחלקם משפילים במיוחד ולא קרה כלום, בעצם כן קרה, רוצה לנחש מה? המערכת הסתגלה במהירות לרף תחתון נוסף ותרה אחר השיא השלילי החדש שאפשר לשבור, אחר נקודת השפל הבאה.
  אתם מתייחסים לשחר כאל תינוק שכולם מחכים שיתחיל ללכת ולשאחר נפילות מגוונות למכביר אוטוטו מגיע צעדו הראשון, כשבפועל מדובר באדם זקן ועייף שמתחנן מכולם שיניחו לו לנפשו כ אין בכוחו וברצונו ללכת.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   לא יודע מי זה "אתם", אני די אופטימי תמיד אבל נראה לי שאני האחרון פה. אני חושב שאתה טועה בכמה הנחות – המערכת לדעתי לא הסתגלה לרף תחתון נוסף, להיפך, היא פיטרה בכל פעם את מי שתפסה כאחראי לכך וניסתה אחרים. ואני לא מתייחס לשחר כאל תינוק שעוד לא למד ללכת. אתה שוכח שהוא כבר רץ בעבר, וגם ניצח במרתון לא מעט פעמים. הוויכוח הוא יותר האם הוא מסוגל לרוץ שוב במהירויות האלה או שזה לא יקרה שוב. אחרים חושבים שלא וזה לגיטימי. אני חושב שכן כי אני רואה שהוא לא מפסיק לנסות, לפטר ולהביא מאמנים, להביא שחקנים חדשים וכו'.

   אהבתי

 3. mhfcball הגיב:

  אני לא חושב שליעקב שחר באמת מפריע משהו ,כל עוד הוא נשאר חסין מביקורת
  מכבי חיפה כיום זה קבוצה חלשה עם קהל של קבוצה גדולה, ובעצם זה מה שנשאר, הקהל, כי כל השאר לא מתפקד.
  ורק ביום שהקהל של מכבי חיפה יפסיק להיות "גלותי" , ויתנער משטיפת המוח שעשו לו 20 שנה שהם צריכים להודות כל בוקר לגביר מנס ציונה על האוויר שהם נושמים , רק אז יהיה באמת שינוי

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   על ה"קבוצה חלשה עם קהל של קבוצה גדולה" אני לא יכול להתווכח. אלו העובדות.
   לגבי החלק השני – אני לא מרגיש שעשו לי שטיפת מוח, אני כן מרגיש שאני חב הרבה לשחר ושאני לפחות חייב לו כמה שנים של אמון כמעט עיוור וקרדיט גם במקרה של כישלון ממושך, אחרי כל השנים שהוא נותן מעצמו ומכיסו (ולא אכפת לי מה הוא מרוויח מזה. אני מרגיש שהוא עושה את זה מאהבת הקבוצה ולא משאיפה לרווח). אם היתה אלטרנטיבה זמינה ההתלבטות שלי היתה אולי קשה יותר. אבל אני מאמין שעדיין הייתי איתו.
   אני בטח לא חושב שהוא איזה פריץ שאנחנו צריכים להתמרד נגדו. בניגוד לפריצים בגלות, לדעתי האינטרסים שלנו ושלו משותפים והוא לא משרת מישהו אחר. אם כבר העלית את האנלוגיה הזו, אז ננסה לזרום איתה: שחר בעיני הוא פריץ יהודי שמנסה לשמור על היהודים בכפר, ואם יש פרעות פעם בכמה שנים אז זה לא בגללו אלא בגלל שהאנטישמיות גוברת. אז אולי הוא לא מצליח לתת לה מענה כבר הרבה זמן, אבל לאור ניסיון העבר הוא יכול לחזור ולעצור אותה. בכל מקרה חשוב שנזכור שרוב הפריצים הם גויים, אז אם כבר יש לנו כזה במקרה כדאי שנשמור עליו, כי אם הוא יעוף יבוא פריץ אחר – ולך תדע אם הוא יהיה יהודי.

   טוב אני לא אוהב את האנלוגיה הזאת ): בטח בהקשר של הכפר הזה, שהוא כפר משותף יהודי-ערבי.

   אהבתי

   • mhfcball הגיב:

    שמע
    אתה פחות או ביותר בגילי, ונשוי כמוני
    אז יצא לנו לראות את מכבי חיפה אימפריה עוד לפני שחר
    ושאלה (לא משהו שאני מאחל לך, חס וחלילה ) , אם פלוני כל שהוא שהתחתן מאהבה טהורה עם מישהו, אחרי 20 שנה, זה לא מסתדר, יש מריבות, אין אהבה, אז עד מתי צריך למשוך את זה למרות שכלום לא עובד? שנה ? שנתיים? או שהוא צריך להמשיך לסבול כי פעם הוא אהב אותה.
    יעקב שחר הרוויח ממכבי חיפה בדיוק כמו שמכבי חיפה הרוויחה ממנו (וזאת היתה עיסקה משתלמת לשני הצדדים, כל עוד היו הצלחות)
    האינטרסים שלך ושל שחר לא זהים, לא היו זהים, ואף פעם לא יהיו זהים, כי אתה אוהד מכבי חיפה מגיל 5, והוא איש עסקים בלי פתרונות, שישכח את מכבי חיפה יום אחרי שהוא יעזוב את המועדון

    לגבי האלטרנטיבה, שהקבוצה תהיה על המדף, גם לזה יהיה פיתרון.
    ואם שחר ישאר, אז אנחנו כאוהדים צריכים לקבל תשובות והסברים, וחובתנו היא לדרוש ניהול אחר

    Liked by 1 person

    • הופמן הגיב:

     זאת לא שאלה פשוטה… אני מניח שיהיו שיגידו לך שצריך להתגרש מיד. אני לא בטוח שזאת התשובה. אם יש ריבים כל הזמן אז בטח, אבל אני לא חושב שזה המצב בין שחר לאוהדים. לפחות לא עם רוב האוהדים.
     אבל אולי באמת אנחנו ושחר צריכים לנסות טיפול זוגי, אולי זה יחזיר קצת את התשוקה (:
     אני לא חושב אגב שהוא מחזיק את הקבוצה רק מאינטרסים עסקיים טהורים. אני חושב שהיום הוא גם אוהד ולא בהכרח פחות ממני (גם אם הוא פעם אהד קבוצה אחרת).

     אהבתי

 4. מתי הגיב:

  בזמן האחרון יוצא לי לשאול אנשים: מה לא בסדר אצלנו?
  מה הנקודה. מה עושים לא נכון?
  עדיין לא קיבלתי תשובה מספקת.
  כל עוד אין תשובה מספקת מבחינתי זה או וירוס או פסיכוסומטי.
  לשני הדברים אין באמת תרופה. זה הזמן שיעבור והכל יהיה טוב.

  Liked by 1 person

 5. טל (לא) בלגי הגיב:

  חפרתי לך מספיק במשחק אז אני אחסוך במילים.

  אני מבואס אבל לא מודאג.
  אין תרופה למומנטום רע ומתישהו, יום אחד, איכשהו, לגמרי במקרה כשכבר לא נקווה, אנחנו נצליח שוב.

  Liked by 1 person

 6. הופמן הגיב:

  חזרתי לפייסבוק ואני רואה שיותר ויותר אוהדים זועמים על ההנהלה. כלומר על שחר. מעניין אותי לדעת כמה זה רחב ומשקף, או שפשוט היחידים שאני שומע הם אלה שמשמיעים את קולם, והרוב הדומם לא שותף לכעס על שחר ולרצון שיעזוב.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s