אנחנו – הפועל חיפה: אס"ק

תרשו לי לא להתלהב יותר מדי. אני מתקשה להתרגש מנצחונות בגארבג' טיים, הדרבי החיפאי לא מזיז לי כלום בפנים כבר די הרבה שנים, החגיגות סביב המקום הרביעי נראות לי קצת, איך לומר, מגוחכות, ובאופן כללי אני עייף כי רק עכשיו הגעתי הביתה מחיפה ואני מת לישון.

לכן הפוסט הפעם גם לא יהיה מושקע במיוחד. די. עונה שלמה השקעתי, מותר לי פעם אחת לזרוק זין, בטח לאור איך שנראינו העונה. אז לרגל סיום העונה הסדירה ותחילת הפלייאוף הלא ממש מעניין מבחינתנו, קבלו פוסט אס"ק: אם בכל משחק אני רושם לי הערות תוך כדי ואחר כך עורך אותן למשהו שמנסה להיות מוסדר ובנוי היטב, הפעם פשוט אעתיק לכאן את ההערות שכתבתי, כמו שהן, ואנסה להיזכר בקצרה למה כתבתי אותן.

החוויה בלצפות בעטר "שומר". מוציא אין מיש:

מדהים הבן אדם הזה. הוא עומד לא רחוק מהשחקן אותו הוא אמור לכסות, אבל רק "מסמן" שמירה. נמצא שם, אולי בשביל הגרפים של אחרי המשחק, שישימו נקודה כחולה שתראה הוא היה שם. בתכלס הוא לא עושה כלום. קונוס באימונים משקיע בהגנה יותר ממנו. הוא מצליח להיות שם ולא להוות שום פקטור. לידו אפשר לראות את יוסי מפרפר, את פלט לוחץ, את נטע וג'אבר מנסים לכסות קווי מסירה, ללחוץ, לחטוף. הוא? כלום. עושה כאילו. והחוצפה הכי גדולה? הוא מעז להשתיק את הקהל שצועק עליו שיתחיל לזוז. לא אחרי המהלך. בזמן ששחקני היריבה לידו עם הכדור, הוא מתעסק בקהל. מדהים. זה כבר עובר את המרגיז ומגיע למצחיק. אבל מגיע שוב למרגיז מהר מאוד.

ורמוט – סוף סוף מישהו שאפשר לסמוך עליו במצבים הנייחים:

כתבתי את זה באחד המצבים הנייחים, אני מניח. סוף סוף יש מישהו אחד שמהקרנות שלו יוצא משהו, שאשכרה מצליח לבצע תרגילים במצבים הנייחים. שינוי מרענן.

וזה לא מסתכם שם. ורמוט שינה את הקבוצה. כשהמאמן לא מצליח לארגן לקבוצה משחק התקפי חכם, צריך שחקנים חכמים שיעשו את זה לבד. עד שורמוט הגיע, היה לנו יוסי וחצי עטר. עכשיו יש לנו אשכרה משחק התקפה (והוא גם עושה הגנה!). עד שהוא מתעייף. אבל עד אז, תענוג לראות אותו משחק. עוד קצת יציבות וחיבור, ויש לנו בעל בית לשנים הקרובות.

פלט מצוין. מיספלט

פעמיים ניסה פלט לעשות מספרת, פעם אחת פספס לגמרי את הכדור, בפעם השניה הרביץ חצי מספרת לא רעה. רציתי שהוא יצליח להבקיע אחת רק כדי שאוכל לכתוב בטוויטר את ההברקה המדהימה "מיספלט". בפעם הראשונה ההתעסקות בזה גרמה לי להפסיד את השער של הפועל.

אבל זה שטויות. מה שחשוב זה שבשקט בשקט, פלט נותן עונה ענקית. הכי טובה שהיתה לחלוץ ירוק כבר הרבה זמן. המספרים שלו מדהימים, הגולים שלו משמעותיים ולא סתם בגארבג', ובכל משחק הוא מוכיח שיש לו עוד מה להראות: טכניקה אדירה לשחקן בגודל שלו. משחק ראש שהוא לא כזה רע, בניגוד למה שהיה נדמה בהתחלה (חפשו את התמונה שלו מתרומם לנגוח את השער הערב). משחק מצוין עם הגב לשער. בקיצור, לא רק חלוץ אמיתי, אלא אחד ממש ממש טוב. בכל זאת הרווחנו משהו העונה.

לנצחונות בגארבג' טיים יש טעם של פריכיות אורז מצופות בשוקולד

אין לי מה להוסיף לזה. נתראה בפלייאוף.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

7 תגובות על אנחנו – הפועל חיפה: אס"ק

 1. Nr הגיב:

  אולי רוני לוי יושב שהוא פיל ג׳קסון ולא מגיב לשינויים במגרש ומחכה שהשחקנים יפתרו את העניין בעצמם.
  משום לא נראה לי.
  כרגע נראה שהברומטר של חיפה זה עטאא שהוא טוב חיפה טובה. ושהוא מפוזר ועושה חורים בהגנה כך גם חיפה. לצערנו רוב הזמן הוא מפוזר.

  Liked by 1 person

 2. mhfcball הגיב:

  אני לוקח על עצמי את האחריות על זה שהוצאתי לך את טיפת האופטימיות שעוד היתה לך :)
  לנצחונות בגארז' טיים יש טעם של קוטג' שטראוס טרי על בייגלה מלוח, כאילו זה טעים, ואתה יכול לפרק חבילת קוטג' , אבל זה לא משהו שתזמין במסעדה, זה לא משהו שיגישו לך במסעדה.
  זאת פחמימה ריקה , זה משהו על הדרך, זה משהו שאתה שבע ממנו מהר
  מכבי חיפה כבר 5 שנים ממחזור 5 באס"ק
  איך יודעים מתי אנחנו באס"ק, ובכן, יש לזה מדד רשמי (שמוכר ע"י אופ"א)
  המדד – כמה שניות אתה מושך את ההברה י' שאתה צועק יש!!! אחרי שער
  עד שניה אחת (יש) – אתה רשמית באס"ק
  בין 1-2 שניות (יייש) – יש לך עוד תקווה שאולי יצא מהעונה הזאת משהו , אבל בתוך תוכך אתה לא מאמין
  בין 3-5 שניות (ייייייייייייששש) – אתה יומיים חושב על המשחק, ומריח צמרת
  מעל 5 שניות – הקבוצה רצה לאליפות, לא ישנת יומיים , ובעבודה לא תפקדת, ושהער שנכבש הקפיץ אותך

  גילוי נאות – אני כבר 5 עונות ב-60% מהשערים אפילו לא צועק יש

  Liked by 1 person

 3. udi הגיב:

  אני רוצה לגעת פה במשהו שלא קשור למשחק אבל הוא חשוב בהרבה והוא גם מתאר לדעתי הכי טוב את המצב שהגענו אליו(וגם בטח לא תשמעו עליו בתקשורת)
  בתחילת המחצית השניה אוהד הניף שלט שכתוב עליו "יענקל'ך". תוך דקות אחדות התאספו מאבטחים בתחתית היציע ולאחר כמה דקות הם נכנסו ליציע במטרה לקחת את השלט.
  אין לי ספק שההוראה להוריד את השלט הגיעה מהכי גבוה בהנהלה שלנו. אני לא יודע איפה יענקלה חושב שהוא נמצא אבל איראן אנחנו עדיין לא.
  אני חושב ששחר איבד את זה ממזמן בניהול הקבוצה אבל זה כבר בזיון מסוג אחר.

  Liked by 1 person

 4. JB הגיב:

  היטבת לבטא את התחושה של מרבית אוהדי הקבוצה. התחושה הקולינרית אצלי היא של קערה ענקית של טופו=שובע פיקטיבי. מכבי חיפה היא כמו מסיבת סוף שנה בבית ספר. צריך להיות בסדר עם כולם ולתת לילדים שהמנהלת אוהבת (או את הוריהם, ואינם כישרוניים בהכרח) את קדמת הבמה. הקטע הכי חשוב הוא הקרדיטים וההופעה עצמה פחות. העיקר שנעבור את זה איכשהוא בשלום ובקיץ נמציא איזה שפן (מגמת סייבר אינטרגלקטי) בשביל ללכוד עוד הורים פתיים חדשים….רוני לוי מתאים כמו כפפה ליד לבינוניות של האדמו"ר מנס ציונה וחבורת נברני המידע שצובאים על שערי כפר גלים לא היו צריכים תחפושת של עכבר בסרט "החלילן מהמלין"….
  הסיבה שאלירן עטר אצלנו, היא כי בית ספר אחר שכן מחפש תוכן ומצויינות לא רוצה תלמידים שכמותו, כי אצלו ההמלצות של העו"ס אבי נמני נתפשים בחשדנות. ואגב, אפשר להקיף קבוצה לליגת פוג'יבולי מכל האקס-בית"רים והצרפתי–פולני שתקועים אצלנו בבוידעם.

  Liked by 1 person

 5. Perla הגיב:

  טוב מאד. הפוסט.
  טוב מאד שניצחנו רק בקושי. שלא יעלה לאף אחד לראש.
  טוב מאד שניצחנו אחרי שאיבדנו יתרון. כי ככה נבנית אמונה בעצמך גם כשאתה לא במיטבך. כרגע גם במיטבנו אין לאמונה ממש על מה שתסמוך, אבל עדיין…
  טוב מאד שאיבדנו את היתרון כי אחרי האחד אפס השתבללנו ברחבה והתכנסנו בחיקו של האריה הסרבי.
  טוב מאד שאנחנו בפלייאוף העליון כי השם ישמור מה עלול היה להתרחש בתחתון.
  רואים? הכל טוב מאד. מה אתם מקטרים….

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s