אנחנו – הפועל אשקלון: והרי החדשה

לשמחתי, אין לי יותר מדי מה לכתוב. את הסיקור החצי מקצועי תוכלו לקרוא כאן (הפעם ישבתי ביציע האוהדים, ומזל כי לא הייתי מחזיק חמישה שערים בלי לקפוץ), אבל כמו שמבחינה מקצועית המשחק הזה לא היה ממש אתגר, אלא בעיקר מכשול פסיכולוגי עבורנו, כך גם כל מה שמסביב נראה קליל: נראה שהכל דופק כמו שעון. וברגע שגם המכשול הפסיכולוגי התברר כמכשולון, צלחנו אותו בקלות.

אולי זו הגדולה האמיתית של העונה הזו בינתיים: אם בעונות קודמות כל מה שהיה יכול להסתבך נגד הקבוצות הקטנות אכן הסתבך בכל פעם מחדש, העונה נדמה שהספיקה הסתבכות אחת – מול סכנין – כדי ללמוד את הלקח ולא לחזור על הטעויות שגרמו לה.

נתקלנו בבונקר ולא הצלחנו לפצח אותו? השחקנים המתאימים לפיצוח הובאו להרכב, שיטות הפיצוח תוכננו, תורגלו והונחלו היטב באימונים; ואפילו המשחק הזה נוצל כדי לנסות כל מיני דברים (לא, פיראס מגביה מימין לא טוב; ריאן מגביה מימין כן טוב. מניח שמישהו רשם לפניו). לא חוזרים על טעות פעמיים. וזה המון. כי לטעות מותר, אבל לחזור על הטעות זה כבר להיות אידיוט. ועצלן.

לא עצלנים במכבי חיפה. נותנים עבודה לפני כל משחק. ותראו מה זה: כשנותנים עבודה ומתכוננים, באות גם תוצאות.

*

אז הכל דופק ויש מי שחושב על הבעיות ומתקן, מה שדי מייתר אותנו פה. מה יש לעשות חוץ מלשבת וליהנות? בטח ככה שחר מרגיש עכשיו, אחרי שנים של דאגה. אז בשביל שלא נרגיש נוח מדי, הנה משהו קטן שאולי עלול להיות בעייתי – קהת נראה קצת מתוסכל. רצה לבעוט את הפנדל הראשון ולא קיבל, גם בשני ורמוט סירב לו. יכול להיות שהמלחמה עליו ובכלל הדיבורים עליו הקיץ גרמו לו להרגיש כמו כוכב, אבל עטר לא ייתן לאף אחד להרגיש ככה עליו, וגילי זה מה שעטר. וגם תוך כדי המשחק רועי התעצבן כמה פעמים כשעשה תנועה ולא קיבל מסירות עומק (מריאן בעיקר). בכלל, נראה שהוא מרגיש קצת מחוץ למסיבה; אולי גם קצת משחק אחורה ממה שהוא רגיל, יותר מתחיל התקפות ופחות מסיים אותן. ומי שהתרגל להתרגשות שבלהבקיע גולים לא בקלות יוותר עליה.

הקהל אולי הרגיש את זה וקרא לו אחרי שהוחלף, וזה היה מרגש ויפה – אבל צריך לשמור עליו טוב ולתת לעניין מענה. אולי המענה הכי טוב הוא דווקא לא להתייחס לזה ופשוט לתת לו להתמודד, מה אני יודע. אני רק מקווה שגם במועדון שמים לב.

*

אז מכבי חיפה חזרה? חוזרת? "חוזרים לימים הגדולים"?

אלו היו הכותרות בשבוע האחרון, ובטח יהיו גם בימים הקרובים. ואני אומר – למה בעצם? למה צריך "לחזור"? מה שהיה כבר לא יהיה. לא אותם שחקנים, לא אותו מאמן, לא אותן יריבות, אפילו לא אצטדיון.

הרי אין שום הגיון ב"חזרה לימים הגדולים". הימים הגדולים ההם נמצאים בערוץ חמש גולד. אנחנו – אולי – לקראת ימים גדולים אחרים. וגם בהרגשה, אני מרגיש פה לא איזו חזרה למשהו ישן, אלא משהו לגמרי חדש. חשיבה חדשה, סגנון חדש, הרגלים חדשים, שפה חדשה. וזה הרבה יותר מרגש אותי מנוסטלגיה. כמה פעמים בחיים יוצא להגיד את זה, שהעתיד המסתמן יותר מרגש מהישענות על הנוסטלגיה הנעימה?

יותר מ"מכבי חיפה חוזרת", זה "מכבי חיפה החדשה כבר כאן". וזה כיף. כיף להסתכל קדימה.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

16 תגובות על אנחנו – הפועל אשקלון: והרי החדשה

 1. פרלה הגיב:

  יפה מאד ניר. ונכון מאד. בעיקר הנקודה של קהת.
  דברים שרואים בעיקר מהיציע:
  רנה דוחף את ריאן הרחק מעבר לקו החצי בכל רגע אפשרי. כולל בזמן קרן של אשקלון.
  כמעט בכל עצירת משחק אחד השחקנים מקבל הדרכה אישית מהמאמן או מאיש צוות אחר. הוא מכוון ומדריך בתנועות גוף והדגמות לאורך כל המשחק.
  רנה והקהל סיפור אהבה. אפילו כשהוא עושה חצי תפנית ורק מתכופף לבקבוק המים שלו הוא מקבל כפיים.
  רנה על הקווים עד אחרי הדקה ה90.
  שאפו לבחירה בו.
  יאללה תפרסמו כרטיסים לדרבי.

  Liked by 1 person

 2. מתי הגיב:

  יותר מהכל אין שום דבר שמעיב על השמחה. זה משהו שלא היה פה שנים.
  בואנ׳ה הופמן הפכת להיות מכונה משומנת של מילים. מי מאמן אותך?

  Liked by 1 person

 3. PERLA הגיב:

  לאחר הצפיה בתקציר. חשוב לציין:
  1. רועי קהת – נתן את המסירה לפלט בבישול השער הראשון. תוך כדי נפילה הכניס את הכדור לרחבה שממנו בא הפנדל הראשון / השער השלישי.
  2. פלט – בישול/שער/שני פנדלים וחוץ מזה כלום. פחחחח
  3. גוזלן – יופי של חטיפת כדור. למזלו הוא בישל לעטר.
  4. סאן מנחם – מביא את השמש.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   רועי מצוין, אין ספק. והתפקוד שלו טוב. מנצלים את האנרגיות והאכפתיות שלו לתפקד אותו יותר מאחורה ולהרוויח עוד קשר שעושה הגנה. רק שהוא רוצה גם להבקיע. ראיתי שכבר יש תרגילים לעטר, אולי צריך להתחיל לסדר תרגילים גם לו

   אהבתי

 4. שמרלינג הגיב:

  1. אני מתרגש מגלזר. האם יכול להיות שיש לנו שוער ישראלי צעיר ומעולה?
  אם כן, אז וואו. זה נכס עצום.
  2. מגינים. העמדה הכי פחות זוהרת, אבל חשובה לא פחות מכל עמדה אחרת. המועדון עשה מאמץ גדול ליצור עומק בעמדות המגינים במיוחד אחרי הפרידה מטאלב והתופעה שהיא משומר. זה אחד ההבדלים הגדולים בקבוצה לעומת עונות קודמות.
  3. פלט הוא סוג של גאון. מקווה שהוא מבסוט ושרואים שהוא מביא יכולת מאוד ייחודית.
  4. ניצחון משכנע אחרי ניצחון במשחק הכי מאתגר בעונה? מאוד מרשים.

  Liked by 1 person

 5. הופמן הגיב:

  אף אחד לא הזכיר וגם אני לא, אבל צריך להזכיר – גם אם כבר התרגלנו: נטע. איזה שחקן גדל פה, יא אללה.

  אהבתי

 6. אלעד הגיב:

  אוהב כרגיל את הכתיבה של הופמן. אני שמח מאשר בעונות הקודמות, כי הצוות המקצועי כנראה ראוי למונח הזה אבל מודה שעדיין לא נלהב מהקבוצה. נכון שאשתקד עשינו שטויות מול קבוצות תחתית, ומה שאהבתי במשחק מול מכבי ת"א היא התודעה שחזרנו להסתכל להם בלבן של העיניים, אבל אשקלון חלשה מאוד וה מבחן לטעמי יהיה מול קבוצות כמו בית"ר, כ"ס, רעננה וסכנין. אם שם נמשיך לנצח נבין שאכן אנחנו בדרך הנכונה.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   תודה אלעד. אשקלון אכן לא ממש קבוצה, אבל המשחק שלנו היה לא מול אשקלון אלא מול עצמנו – 1. האם נצליח לרדת לקרקע ו 2. לא להילחץ אם לא מבקיעים כמה דקות. ביציע כבר התחיל הלחץ בדקה החמישית, כשפס אחד לא הלך כמו שצריך. בעונות קודמות זה היה כדור שלג שמוביל למשחק מתסכל שאנחנו לא מצליחים להבקיע והיריבה עוד גונבת. אז במובן הזה יש לנו מזל גדול שקיבלנו את אשקלון ולא אחת שמסוגלת ממש לגנוב – ועדיין טוב שלא הסתבכנו.

   אהבתי

   • פראליה הגיב:

    רועי אכן צריך להתחיל להכנס למשחק , כשהוא זז קצת לאמצע ומתחיל לבנות משם את המסירה , ופחות לנסות לקבל בשליש האחרון . כשהוא ישחה שם , הוא יעבור קדימה , למקום הטבעי שלו . אנחנו בעניין של תהליך , לא ?

    Liked by 1 person

 7. Babag הגיב:

  לא יודע אם זה המערך או שאשקלון ממש חלשים אבל ״המגנים״ היו פנויים כל המשחק אז היה לנו קל ועובדה ששני השערים הגיעו מהם, כיף לראות שהמגנים מעורבים בהתקפות בשני המשחקים האחרונים.
  עוד משהו על קהת הכניסה שלו לרחבה בגול השני עזרה לפנות את השטח לפלט ובכלל הוא תורם לנו מאוד וכיף שהוא בקבוצה רק שזה עוד לא בא לידי ביטוי במספרים.

  Liked by 1 person

 8. יניב הגיב:

  הזכרת אותו במילה ואני רוצה להזכיר אותו בכמה. יענקל'ה שחר. מכבי חיפה חדשה בעיקר בזכות האיש הזה וההחלטות האמיצות שהוא לקח.
  אני חושב שהידיעה שמעכשיו שחקן לא יכול לרוץ לבכות בעברית לבוס הרחמן, אלא צריך לעבור כמה סמכויות (אירופאיות) מקצועיות בדרך, הפכה את כל המערכת להרבה יותר מקצועית בהוויה שלה.
  אם בעונות הקודמות היינו שומעים את שם הברון בכל כך הרבה הקשרים בשבוע אחד, היום הוא בקושי נשמע, בקושי מוזכר. היום הוא האוהד שמוציא את המשכורות, וזה, חתיכת שינוי חיובי.

  מעבר לזה מסכים עם הכל. כיף פה עם מכבי הזאת.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   אתה צודק לגמרי. אם למישהו היה ספק בכך שהוא אוהד אמיתי, הקיץ הזה הוא עשה את ההקרבה הכי גדולה והזיז את עצמו הצידה לטובת הקבוצה. לא יודע איזה עוד בעלים שהוא גם אוהד היה מצליח להתגבר על האגו ולעשות את זה. אני מקווה – ולמעשה יש סיכוי גבוה – שהוא מבין שהמהלך הזה היה נכון גם לטובתו האישית. סוף סוף הוא יכול קצת ליהנות מהקבוצה.
   איזה מזל שהוא לא הקשיב ליענקל'ךים, עוד היינו תקועים היום עם איזה כבירי (במקרה הטוב).

   Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s