אנחנו – בני יהודה: נשל הנחש

נכון, התוצאה ישנה ומוכרת, ומבאסת. אבל נדמה לי שבכל זאת ראינו הערב מכבי קצת אחרת.

אולי זה ניתוח שאיבת השומן המאסיבי שעברנו השבוע; אולי זה היום האחרון של השנה, שמעורר תחושות של התחדשות. אולי זאת רק היריבה העלובה. ואולי זה הגשם, שעשה אווירה וריח של חדש באוויר. אבל אני יצאתי אופטימי מהמשחק היום. אפילו שרקתי לעצמי את "כל דקה ודקה" כל הדרך חזרה. ולרוב לא סביר שתמצאו אותי שורק לעצמי אחרי תיקו ביתי נגד בני יהודה.

אם רק הייתי מרגיש ששיחקנו טוב ולא היה לנו מזל ולכן הוצאנו תיקו מול בני יהודה בבית – סביר שהייתי מתבאס. כי כאלה כבר ראיתי ממכבי, ובמבחן התוצאה, שהוא הקובע – נכשלנו. אבל אני מרגיש משהו אחר. שמשהו כן משתנה במכבי, וכל מה שצריך זה סבלנות. המון סבלנות. אבל רק סבלנות.

*

מה משתנה? קודם כל, נפטרנו מכמה שחקנים שהגיע הזמן להיפטר מהם. חלק מהשחקנים האלה הם שחקנים טובים ויכולים להיות גם מצוינים, במקום אחר או בזמן אחר – אבל עכשיו, אצלנו, זה פשוט לא עבד, ואני חושב שהפרידה הזאת טובה לכל הצדדים.

וניסינו כמה דברים חדשים. שחקנים חדשים, ובמיקומים חדשים, ובמערך קצת אחר. וזה נראה טוב. צריך וחשוב להכניס בכל מקום את ההסתייגות – זו היתה רק בני יהודה. אחת הקבוצות החלשות בליגה. ולכן צריך לשים * על המשחק הלא רע שלנו. ובכל זאת.

*

האמת, לצוות המקצועי היה הרבה מזל לקבל השבוע את בני יהודה. יכול להיות אפילו שאם זו היתה קבוצה יותר חזקה, היו דוחים את כל השינויים לפחות בשבוע אחד. אבל במועדון ידעו שאם יש משחק שאפשר להסתכן ולהמר בו על ספסל רזה ועל שינויים דרמטיים במערך, זה זה. פשוט אי אפשר להפסיד לבני יהודה הזאת. נדמה לי שהיא בקושי הגיעה להזדמנות אחת.

ובכל זאת היא כבשה שער. ואולי טוב שכך. כי אולי אם היינו מנצחים, מישהו עוד היה חושב שבריק זה מספיק. זה לא.

*

זה נראה כאילו קיבלו בקבוצה החלטה ברורה – להעיף מהקבוצה את כל מה שהוא לא טוב מאוד, ולהשאיר רק את הטוב מאוד, עם יוצאים מן הכלל פה ושם במקומות שיש לנו בהם חורים (בתקווה שגם אלה יטופלו במהרה).

אז מוסה עף וריאן ומשומר וג'אבר וגוזלן ומוגרבי עפו, כשהספק היחיד, נדמה לי, הוא לגבי מוגרבי, שאולי יכול היה לתרום מהספסל. לדעתי, ודווקא האמנתי בו בהתחלה, הוא לא נתן יותר מדי סיבות לחשוב שהוא יכול לספק משהו כזה. אני מעדיף כבר לראות באגף את זנטי, שהראה ניצוצות של שחקן לא פחות טוב במעט ההזדמנויות שקיבל.

ואז, הרעיונות שנוסו היום, שהיו לכל הפחות מעניינים. לא יודע לגבי אבו עביד – אני לא חשבתי שיש בו משהו שמצדיק את ההישארות שלו בקבוצה, אבל מי אני; הצוות המקצועי יודע טוב ממני – וממילא הניסויים בהגנה הם עד שיגיע הבלם החדש. נראה שהחסרונות של איאד קשורים בעיקר לביטחון העצמי שלו: או הרחקות גרועות של חוסר ביטחון והחזרות דרדל'ה לשוער שעושות התקפי לב, או ניסיונות זחוחים של עודף ביטחון לעבור שחקנים, שכמעט סידרו היום שער לכתומים. מלבד זה היה לו משחק סולידי (*בני יהודה, על חלוציה הגרועים). מה שכן יש לו, ואין לבלמים האחרים שלנו, זו מהירות. אני מניח שמייעדים אותו לספסל, אולי כחילוף ראשון בהגנה, אולי כי הוא בניגוד לחבשי יכול לשחק גם מגן. ווטאבר. נמשיך לחכות לאיולפסון.

אני מבין שבונים על סאן כמגן שמאלי. ובכן, בכל הקשור להתקפה הוא בהחלט שדרוג למוסה. יש לו יותר תעוזה מלמריו, והוא גם מרים בסדר גמור – כמעט כל ההגבהות שלו היום היו טובות עד טובות מאוד. וזה מצטרף לגארי בצד השני, שגם אם הוא לא יותר מבינוני בהתקפה, עדיין ההרמות שלו לא פחות טובות משל כל קיצוני אצלנו. יוצא שהתקפית, יש לנו מגנים לא רעים; לראיה – למרות שכל השלישיה הקדמית במערך שלנו היתה מורכבת היום משחקנים שסוחבים לאמצע, היה לנו משחק אגפים לא רע בכלל – החל בפריצות של גארי וקמיל במחצית הראשונה, ועד להזדמנויות שהגיעו מהאגפים במחצית השניה, כולל ההרמות הטובות של סאן, וכולל הבעיטה של עוואד לקורה. וזה מרענן: משחק אגפים טוב זה בהחלט דבר שחיכינו לו השנה.

ההגנה של סאן, לעומת זאת, לא משהו לכתוב עליו הביתה. עם כל העליבות של *בני יהודה, עדיין הוא איבד את השחקן שלו לפחות פעמיים. וגם הקרן שהובילה לשער שלהם הגיעה מטעות שלו, נדמה לי. אז לא יודע. אולי אם יעבדו איתו היטב, יהיה אפשר לשפר את זה. אני כן מחבב אותו, חושב שהוא בינתיים ההפתעה הגדולה שלנו העונה, ושהוא משתפר כל הזמן. האם הוא שווה הרכב ראשון? אני לא בטוח. אבל מי שואל אותי.

*

עכשיו, ואליינטה כקשר אחורי זה כבר רעיון ממש מעניין. מארק אמנם מעט צנום, אבל זה לא משנה. הוא עיקש והוא חכם והוא קורא מעולה את מהלכי היריבה, ומעבר לכך – נראה שהוא גם לא מפחד למסור קדימה ולהתחיל התקפות, ולא מרבה לאבד. לפחות היום – *בני יהודה – עם העזרה של ואצק ובריק, זה היה מרכז שדה לא רע בכלל.

אח, ואצק. התגעגעתי לאלגנטיות שלו, לשקט שלו, לחוכמת המשחק. לא רק העבודה ההגנתית הטובה, אלא גם ובעיקר התנועה החכמה והבלתי פוסקת בהתקפה. הוא מוסר כדור ומיד מתפנה לקבל אותו שוב. לא רואים דברים כאלה בארץ. כן הייתי רוצה לראות אותו נכנס יותר לרחבה ומאיים יותר על השער. מאמין שגם זה יקרה.

יניב בריק לא הרשים אותי במיוחד. אני לא ממש מכיר אותו ולא ידעתי למה לצפות, אבל מול *בני יהודה גם לא היו לו מבחנים קשים מדי. במעטים שהיו לו הוא נראה שחקן קשוח, לא מפחד ממאבקים, דינמי ובטוח בעצמו. האם הוא הקשר שאנחנו צריכים? ספק גדול. אבל לכל שחקן בית טוב מגיע צ'אנס. זאת הפריבילגיה של שחקני הבית.

כאן אנחנו מגיעים לעמדה שהיא הבעיה הגדולה שלנו, ושלדעתי אנחנו זקוקים בה לחיזוק בדחיפות: עוד שחקן יצירתי לפני החלוצים. לבאר שבע יש את מליקסון, בוזגלו, וואקמה ועכשיו גם את מיכאל אוחנה המצוין. לתל אביב יש את בן חיים, את סקאריונה, את דור מיכה ואת מדוניאנין. ורק לנו יש את גילי ורמוט ו… זהו. וכמה שגילי טוב, לבד הוא לא מספיק.

[והוא טוב. הוא לא סתם טוב, הוא אדיר. מתחילת העונה הוא מחזיק את הקישור ההתקפי שלנו כמעט לבד, ואם היה נדמה לי שהוא גם קצת השתפר העונה בקטע של ההיעלמות במהלך משחקים – אז היום ראו את זה היטב. גם מחצית ראשונה מצוינת (איזה כדור לעטר!), ובמחצית השניה, בדיוק כשהיה נדמה שהוא מתחיל לדעוך באופן ורמוטי להפליא, הוא מיד הוכיח שהוא עדיין כאן עם גול, גול גדול, טכני, ולא פחות חשוב – גול של נחישות. וגם משם עד הסיום – הוא בא לקבל את הכדור, הוא הפגין מנהיגות, הוא הפעיל את האגפים, הוא ניסה להכניס כדורים לחלוצים וגם לבעוט בעצמו. ובעיקר – הוא לא ברח מאחריות. אם זה גילי החדש, אני נותן לו עכשיו חוזה בקבוצה עד סוף הקריירה].

הבעיה היא כמובן קהת. מה אפשר להגיד. הוא כזה חמוד, והוא לא רק רוצה ומשתדל – הוא באמת עושה תנועה יפה ומגיע להזדמנויות ומנתר נהדר. אבל זה פשוט לא קורה. בכל משחק אנחנו אומרים שאולי הפעם זה יקרה, ובינתיים זה עולה לנו במשחקים. אני חושב שאם באמת מביאים שחקן יצירתי נוסף – וחייבים להביא – קהת הוא זה שצריך לשלם את המחיר ולרדת לספסל. מי יודע, אולי דווקא מדקות של אנרגיה כמחליף הוא יוכל לתרום שערים ולצבור שוב ביטחון.

אני לא כועס על עטר בגלל הפנדל. קורה. הוא לא בעט רע. אם כבר, אני כועס עליו יותר בגלל ההחמצה במחצית הראשונה שהיתה יכולה להפוך את המשחק הזה לניצחון קל שלנו. אלה דברים שעטר צריך להכניס בעיניים עצומות.

וגם עוואד הספיק לעשות לא מעט כשנכנס. בקיצור, הבנתם כבר. יצאתי אופטימי.

*

זהו. התוצאה מוכרת, גם הבוז של הקהל (טוב שיש את הצפוני שידע להרים את השחקנים ולהודות להם לפחות על המאמץ). אבל –

אם השבוע הקבוצה התחילה להשתחרר מעור הבינוניות, שתחתיו חיינו הרבה יותר מדי זמן – לי לפחות היה נדמה היום שמתחת לקבוצה של העור אשר יבש, כבר אפשר לראות את הקבוצה החדשה שמגיחה. זו שאולי איתה נגיע, סוף סוף, למחוז חפצנו.

לא יודע. אולי אני סתם נאיבי. ואולי זה רק הגשם, ואולי ה*בני יהודה.

אבל אני אופטימי.

2017 טובה לכולנו.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

17 תגובות על אנחנו – בני יהודה: נשל הנחש

 1. אלעד הגיב:

  בוקר טוב
  גם אני יצאתי מאוכזב אבל לא מבואס כמו מול ביתר או סכנין. יש ימים שהכדור לא נכנס, וכל מי שישב לידי העריך
  שעטר לא יבקיע את הפנדל. אבו עביד ובריק היו קצת חסרי בטחון אבל זה מובן לגבי שחקנים שקיבלו מעט דקות, וצריך לשפוט בהמשך.

  עם זאת, יש דבר שמציק לי, והוא נקרא "שטף המשחק". עברנו יותר מחצי עונה ומכבי לא יודעת
  לשחק מהר ולתת גול במתפרצת. המשחק די סטטי ואין מספיק תנועה בהתקפה.
  כולנו יכולים לומר היום שהיה ברור ששחקנים כמו גוזלן, ריאן, ג'אבר ומוגרבי הם לא מה שיקח אותנו לשחקים ונשאלת השאלה האם הצוות המקצועי לא היה צריך אדם מקומי בכיר (לא בוקולי) שיתרום לו ידע ויחסוך חצי שנה לגבי חלק מהם? לזרוק שישה-שבעה שחקנים זה מהלך אמיץ, אבל סבתי אומרת שלעיתים, המרחק בין אומץ לטיפשות קטן מאוד.

  2017 מוצלחת

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   סבתא שלך צודקת. אבל לפעמים צריך להסתכן בלצאת טיפש, כי כל הדברים המתונים והחכמים לא עובדים.
   לי לא היה ברור שהשחקנים האלה לא ייקחו אותנו לשחקים. חשבתי שהם יכולים, וטעיתי. אף אחד לא יכול לדעת מראש. נותנים הזדמנויות, אם מנצלים אותן אז יופי ואם לא אז מבינים שזה לא יילך. האם לקח יותר מדי זמן להגיע למסקנות האלה? לא יודע. אולי דווקא היה צריך לתת עוד זמן למוגרבי, לעבוד אחרת עם ריאן? לא יודע אם יש מישהו שיכול לדעת דברים כאלה מראש. אני חושב שהצוות המקצועי שלנו מספיק מנוסה, בטח בעבודה עם שחקנים צעירים, כדי לראות אם יש פוטנציאל או לא. האם יש פוטנציאל גם לממש את הפוטנציאל, זו שאלה אחרת. יכול להיות שעם צוות מקצועי אחר היה לוקח עוד עונה להבין שלא, ודווקא הצוות הזה ידע לחתוך מהר – חצי עונה סך הכל.

   אהבתי

 2. נועם הגיב:

  לא ראיתי שום בשורה אמש.
  שלטנו והגענו ליותר מצבים מבדרך כלל כי בני יהודה נתנו לנו. כי זו היתה "שיטת" המשחק שלהם.
  ועדיין לא במקרה החמצנו כל כך הרבה הזדמנויות. החמצנו כי משחק ההתקפה שלנו איטי להחריד וכפועל יוצא גם שבלוני וצפוי. עד ששחקן מוסר, עד שהוא מצליח לשחרר בעיטה זובאס מצליח להתמקם בקלות ולעצור את הניסיון די בקלות.
  עם כל העצירות של זובאס לא זכורה לי אפילו אחת שבה תפסתי את עצמי ואמרתי "סססאמק איך הוא עצר את זה".
  והמשחק האיטי והצפוי הוא תוצר של קבוצה לא מאומנת. כי מאמן לא צריך רק לבחור הרכב ולבצע חילופים, הוא גם צריך להפוך את הקבוצה למאומנת יותר.
  וזה מוזר, משום שבתחילת העונה כן ראינו ניצוצות של משחק מהיר ובנגיעה או שתיים, אומנם לפרקי זמן קצרים למדי אבל הם היו קיימים. ואלן כל זה נעלם?
  מה שמוביל אותי לחשוב שמולנסטיין איבד את זה. כי מאמן יכול להיות טוב אבל כשהקבוצה שלו קורסת הסמכות שלו נסדקת יחד עם הקריסה המקצועית, ושחקנים סופרים אותו פחות. ומאמן ששחקנים סופרים אותו פחות לא הופך בין לילה למאמן שאותם שחקנים יספרו אותו יותר, ולכן גם אם יגיע חיזוק ראוי (שוב פעם מחכים ומתמהמהים עם החיזוק, למה לעזאזל?) שלד השחקנים הותיק כבר מעריך אותו ומאמין בו פחות.
  ולכן, לדעתי, מולנסטיין צריך לסיים את העונה המיותרת והמשמימה הזו איכשהו ולחפש לו אתגר אחר, ותור יחפש עבורנו מאמן אחר, עם יותר ניסיון ועם שיטה מגובשת יותר. וכן, רצוי שאותו מאמן ידיע לקבוצה עם שלד ראוי ולא קבוצה שמורכבת מטלאים על גבי טלאים.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   לא מסכים עם כמעט שום דבר שכתבת (: אבל שמח שיש ויכוח.
   אפרט רק לגבי מולנסטין – אני חושב שיש מרחק עצום בין התקופה הלא טובה שהקבוצה נמצאת בה ל"הקבוצה קורסת". אבל העניין החשוב יותר בעיני הוא שאם כל מה שקובע את סמכות המאמן זה תקופה טובה של הקבוצה או לא, אז לשיטתך אם יגיעו עכשיו כמה ניצחונות – הקבוצה שוב תאמין בו ואז כן יהיה בסדר. אתה חושב שלא יכולים להגיע יותר ניצחונות? כי אם יהיו כאלה, לא חבל לפטר מאמן טוב (לדעתך) ולהתחיל הכל מחדש?
   אני חושב שסמכות של מאמן זה דבר חשוב, והאמון של השחקנים בו זה אולי הדבר הכי חשוב, אבל גם שהוא נבנה ונסמך על הרבה מעבר ליכולת של הקבוצה בזמן נתון. וגם, שזה דבר משתנה שלא מגיע למצב בלתי הפיך. ובכל אופן אני לא חושב שאנחנו במצב כזה.

   אהבתי

 3. מבסוטון הגיב:

  הייתה לי הרגשה שיהיה היום פוסט אופטימי.
  יש לי רק דבר אחד להוסיף –
  בין כל המשוחררים, שם אחד קצת נעלם. אחד שאהבנו לרדת עליו עשר שנים. אבל אני חושב שמגיע לו יותר מזה. גם כי עם כל הירידות והבעיטות לשמיים הוא השקיע ונתן את כולו. וגם כיוון שאני אפילו חושב שהוא ראוי להיות על ספסל המחליפים. גיבוי למקרה בו גארי לא יכול לשחק.

  2017 טובה ואופטימית

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   זה נכון מאוד מאוד. תודה למשומר (עם ההסתייגות המתאימה, כי הוא עוד לא עזב).
   עד הקטע של מחליף לגארי. מקצועית לגמרי ייתכן שהוא ראוי. אבל אני אוהב את המסר שמועבר עם השחרור שלו. גם לקבוצה, גם לאוהדים. ומקווה שיידעו להיפרד ממנו כראוי, אם וכאשר זה באמת יקרה.

   אהבתי

 4. יניב הגיב:

  בגול של *בני יהודה סאן הציל כדור מהקו, שחזר אל השחקן של אבו עביד, שבדיוק הסתכל לעבר הקהל ותהה לעצמו "מה, אני באמת משחק במכבי חיפה? בהרכב הראשון?", וכך ההוא נותר חופשי.

  אני אוהב את המהפכה וגם יש לי סבלנות, נראה לי, אבל כפי שכתבת, היא לא תקרה במלואה עד שלא יהיו לנו פיגומים לפגמים הקיימים. כרגע זה גילי נגד העולם והשאר די הורסים לו.

  אבל אני אופטימי.
  2017 שתידון אותנו לכף שערי זכות.

  Liked by 1 person

 5. PERLA הגיב:

  אהבתי את האיחול של יניב הרבה יותר מאשר את מה שראיתי על הדשא אמש.
  במחצית, שאל אותי חבר ושכן ליציע מה דבר הפרשנות שלי, ותשובתי היתה:
  בלאגן, חוסר שיטה, הברקות אישיות ויריב חלש.
  התנהלות המחצית השניה ותוצאת הסיום לא משנות זאת.
  דווקא הכשרון על הדשא שלא מצליח ליצור את העליונות התוצאתית מתסכל מאד מאד.
  לדעתי כמעט כל ההרכב ששיחק אמש, כמו במרבית העונה, וארחיק לכת ואומר שבמרבית משחקי הקבוצה בחמש העונות האחרונות, שווה תוצאות טובות בהרבה.
  לדעתי, על סמך הכשרון בסגל והניסיון שלו, רנה אמור היה לקרב אותנו הרבה יותר למקום ממנו מאיימים על התואר, או לכל הפחות לבנות מדרגה גבוהה מאד בינינו לבין המקום הרביעי (כשאנו במקום השלישי כמובן).
  רנה נהנה משקט יחסי רב מהטריבונה (הגשם של אתמול העלה אצלי מהאוב הרבה מאד ממטרים של קרית אליעזר לפני ימי הגג).
  דווקא החזרה המדויקת של התוצאות בפתיחת הסיבוב השני על התוצאות בסיבוב הראשון ממחישה, לצערי הרב, את חוסר ההתקדמות של הקבוצה עד כה.
  אני יצאתי פסימי. גם אף אחד לא בונה על שיחזור ההישגים מול מכ. ת"א וב"ש.
  אבל, המועדון נראה חזק ונחוש ולא מוותר אז נקווה לטוב.
  המענה שלי לכל מי שעוסק היום ב"שנה טובה" לקוח בפארפרזה מקדחת המגרש (אהבה על הדשא) – אני חי לפי עונות. לא לפי שנים.

  Liked by 1 person

 6. NEO הגיב:

  אחלה טור.
  שלוש נקודות שרציתי להעיר:
  1. קישור קישור וקישור. מהמשחק מול בית"ר שואצ'ק שיחק פצוע, לא היה לנו מרכז מגרש ובגלל זה כל המשחקים היו רולטה – יכולנו לנצח להפסיד או לעשות תיקו באותה מידה (וזה מה שעשינו באמת). עכשיו נכון, לא היה את ואצ'ק ואין לו מחליף, אבל רנה טעה כשלא הבין כמה חמור המצב ולא פתח עם מארק כקשר או תגבור של בריק. היום שיחקו 3 באמצע וסופסוף חזרנו להיראות טוב (פעם אחרונה זה היה עם קאמיל-נטע-סאן כקשר). אם נמשיך לשחק ככה, נמשיך לשלוט ולהיות הקבוצה הטובה במגרש בכל משחק – למעט בש ומכבי, כרגע.
  2. לדעתי התפקוד הלקוי של רנה במשחקים האחרונים – בהם ויתר על האמצע – והתוצאות הרעות בעקבות הטעויות שלו במערך, גרמו לאובדן ביטחון עצמי ולתחושת לחץ אצל השחקנים, שזה דבר מאוד מאוד מאוד מסוכן במכבי חיפה. הגדולה של אלישע לוי למשל, שחוץ מבעונה הרביעית הוא הצליח להימנע ממצבים של כדורי שלג. רנה היה חייב להיות מפוקס, וההחמצות של אתמול נובעות לדעתי גם מהנזק האגבי שנגרם לשחקנים בעקבות התוצאות הלא טובות (וגם השחרור המעט היסטרי של השחקנים.
  3. עטר. לדעתי רנה טעה ביחס המועדף שעטר מקבל מהרגע שחזר מפציעה. אין ספק שעטר כוכב. אבל עטר צריך לשבת על הספסל שכחלוץ אחר מתאים יותר; צריך להיות מוחלף כשהוא לא פוגע, ובגדול – לא צריך להרגיש שהוא מעל לקבוצה. כמו שבוזגלו הוחלף על-ידי בכר כשהיה צריך, ככה צריך לעשות גם עטר. במשחק אתמול רוקאביצה היה מסיים עם צמד קל. ועוד נקודה בהקשר זה- רוקאביצה על 5-5 בפנדלים מתחילת העונה. הוא חייב לבעוט כל פנדל שיש לקבוצה. זו הייתה טעות שעטר בעט מול הפועל ת"א בדיוק כמו שזו הייתה טעות אתמול. זה חייב להיות ברור לאדון עטר.
  הייתי מצפה שפיגורה כמו רנה לא יתרפס מול הכוכב הכי גדול שלו. ועוד דבר – מהרגע שעטר חזר לכושר אין פלט, אין רוקאביצה. מאמן טוב דואג לזה ששחקנים לא ייעלמו ככה.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   תודה רבה.
   אני מסכים חלקית. זה כמובן נכון שצריך לשלוט באמצע, ושבמשחקים האחרונים הוכח שאין מחליף לוואצק ולכן היה צריך לעלות עם מארק ו/או בריק גם אז. אני לא חושב שוויתרו על האמצע אלא שניסו להשתמש שם בג'אבר, והוא פשוט הראה שהוא לא מספיק טוב בשביל זה (ולכן שוחרר). זה תמיד משחק של איזון, איך להצליח גם לשלוט באמצע וגם להשתמש באגפים. אני מקווה שאתמול נמצאה איזושהי נוסחה, גם אם לא מושלמת. מה שבטוח זה שמול קבוצות יותר חזקות זה לא נצליח לעשות את זה כמו אתמול, כי לסאן ולגארי לא יהיה כל כך הרבה חופש. הם יצטרכו להיות יותר בהגנה. עם זאת כבר ראינו שגארי ונטע, עם עזרה, מצליחים לעצור עם העזרה המתאימה גם קבוצות יותר חזקות. ככה שאולי ואצק ומארק באמצע זה הפיתרון, ואז גם לא בהכרח נחוץ איזה בריק שם ויש מקום לעוד שחקן שיתגבר את האגפים.
   עם 2 אני מסכים. בוא נראה איך הוא יתפקד כשהוא במצוקה. לגבי 3, אני חושב שעושים הרבה הנחות לעטר, בגלל שהוא אחד מהשחקנים היחידים שלנו שיכול לתת גול משום מקום, גם אחרי משחק חלש (אולי היחיד חוץ מוורמוט – אבל גילי פחות מאיים על השער). האם ההנחות מוגזמות? המממ לא יודע. כרגע הוא מלך השערים שלנו, אז אולי לא. ואולי מישהו אחר היה יכול להיות יותר טוב. אני מתאר לעצמי שאם היה להם חלוץ באותה רמה מבחינת איום על השער וגם עושה הגנה וגם לא מעיר לאחרים וגם לא עושה פרצופים, הם לא היו מתעקשים על עטר, או לפחות לא היו נותנים לו כזה חבל ארוך. כנראה שזה האיש, לטוב ולרע. קצת כמו חולה טורט, אין מה לעשות עם זה. כן נדמה לי, אגב, שמנסים לנתב את האנרגיות שלו להנהגת שחקנים ופחות להערות להם. אני רואה שהוא לאחרונה מכוון שחקנים אחרים, מדבר איתם, אפילו מעודד לפעמים או אומר להם "לא נורא" על מסירה לא טובה (אליו!). אני חושב שיש פה איזה ניסוי מרתק מעל לראש שלנו, עם מישהו שבלשון המעטה לא גדל להיות ילד טוב כמו קהת – אבל בזכות הכישרון שלו לא ממהרים לוותר עליו. זה מענייין (הלוואי שמישהו היה עושה דוקומנטרי על מה שקורה איתו בשנה האחרונה), אני מקווה שזה לא יפגע במכבי. יש מצב שזה יועיל לה בסוף.
   לגבי הפנדלים, אני מסכים שמקצועית עדיף שרוקאביצה יבעט. אבל זה חלק מהמשחק עם עטר, הוא כנראה צריך את הביטחון הזה, ואולי רוקאביצה פחות (או לפחות לקבוצה הוא פחות חשוב). אגב נדמה לי שעד אתמול הוא גם לא החטיא יותר מדי. אז לגבי ההנחה שעושים לו אפשר להתווכח, אבל נראה לי לא הוגן לפסול אותו בגלל החטאה אחת.
   אהבתי את התגובה השקולה והעניינית. תבוא יותר.

   אהבתי

 7. טל מיד אליהו הגיב:

  הרבה מגיבים חדשים אז אני לא ארחיב.

  אנחנו כל כך רוצים שינוי שאנחנו ממציאים אותו.
  והאמת המרה היא שהשחקן הישראלי פשוט גרוע ולא תמצא הרבה שחקנים טובים מריאן, גוזלן, עטא, מוגרבי ומשומר.
  והאמת המרה #2 היא שאנחנו מוציאים מינימום מסגל מאוד יקר, שהתירוץ שהוא לא טוב ימסגלים של רבע וחמישית מהתקציב (או יותר) הוא שאנחנו בונים משהו ומנווטים את הספינה מחדש.

  אבל אני איתך. אופטימי, יצאתי מבסוט אתמול יותר מהניצחון על כפ"ס, למשל.
  למה? כובע.

  שנה טובה – שנתהלך בתהליך מעט, ונרוץ במירוץ בלי תירוץ כבר בהקדם.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   למה שלא תרחיב? מוזמן תמיד לכתוב וכמה שיותר.
   כן, זו באמת השאלה. גם לי נמאס לכתוב בפעם המיליון ש"הפעם זה הולך להשתנות". אבל אני באמת חושב ככה, מה אני אעשה ): חוץ מזה שזה באמת תמיד משתנה קצת. אני מקווה שהשינויים הקטנים יצטברו סוף סוף למסה קריטית, כזו שלא תשאיר צורך לשכנע שיש שינוי – כולנו נראה לבד.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s