אנחנו – מכבי פתח תקווה: תודה לך, מכבי פתח תקווה

כמה עצבני הייתי היום? כל כך עצבני שכמעט הלכתי מכות ביציע. כמה חב'רה מעלינו קראו בוז לאבו עביד. לגיטימי. בתגובה חלק מהקהל ביציע התחיל למחוא לו כפיים. הצטרפתי למוחאים. ואז האלה מלמעלה התעצבנו עלינו, "כוס אחתכ, מה אתם מוחאים כפיים". הסתובבתי אליהם ואמרתי שאני לא צועק בוז לשחקנים שלנו. התחלנו להתווכח וזה הפך מהר לקללות, ל"סתום ת'פה ותסתובב", ואז ל"בוא תסובב אותי אם אתה גבר".

היו הרבה עצבים היום. כל אחד פרק בדרך שלו. חלק במשחק, על אבו עביד, על השופט ו/או על כל הקבוצה. חלק אחרי המשחק. אנחנו הוצאנו את הקריזה אחד על השני באוטו, ואת מה שנשאר ממנה נגסנו בכל הכוח לתוך פיתה עם שווארמה בחדרה. ועכשיו נרגע קצת. ואפשר לדבר קצת בקור רוח על מכבי.

(לא אשאיר אתכם במתח – הצעקות ביציע נרגעו בסופו של דבר, ואחרי כמה דקות עליתי אליהם ללחיצת יד שהסלימה לחיבוק הדדי. אל אבו עביד עוד נחזור בהמשך).

*

כי אין מה לעשות, בסופו של יום וקללות, חוץ מלהתייחס למצב של הקבוצה בקור רוח. ובסך הכל, זה די פשוט: הקבוצה חלשה. כבר כמה וכמה משחקים היא חלשה, ואולי גרוע יותר משהיא חלשה – היא לא משתפרת בשיט.

עכשיו, יכולים להיות כמה גורמים לזה שהיא חלשה. יכול להיות שהשחקנים לא מספיק טובים. ויכול להיות שהצוות המקצועי לא מספיק טוב. ויכול להיות שהחלק המקצועי-ניהולי במועדון לא טוב. ויכול להיות שהחלק הניהולי לא טוב. ויכול להיות שכמה מהם לא טובים במקביל. זה הכל. אין עוד אפשרויות.

וזו דעתי: סגל השחקנים שלנו מספיק טוב. לא בשביל לקחת אליפות, ככל הנראה – למרות שמאמן גאון יכול להוציא גם מסגלים מוגבלים הרבה מאוד, ולא אחזור על הדוגמאות, כולם מכירים. אבל הסגל בטח מספיק טוב בשביל לנצח את בני יהודה, ואת בני סכנין, ואפילו את בית"ר, ואלוהים יודע שאפילו את מכבי פתח תקווה. הנה עוד סוד – בנסיבות מסוימות הסגל הזה מספיק טוב אפילו בשביל לנצח את מכבי תל אביב, ואולי אולי אפילו את האלופה הבלתי ניתנת להכנעה, הפועל באר שבע!

בקיצור, הבעיה היא לא בסגל שלנו. כלומר, יש בעיות בסגל שלנו, אבל לא הוא מה שגורם לנו להיראות ככה. ולעניות דעתי גם בפתיחת העונה הסגל שלנו היה טוב, ותסלחו לי אבל גם בעונה שעברה הסגל היה מספיק טוב בשביל הרבה יותר ממה שהוצאנו ממנה.

לגבי הצוות הניהולי, אני חושב שגם אם בעבר היו תלונות לגבי הבעלים על שהוא לא שם מספיק כסף בקבוצה/ לא מביא שחקנים טובים/ שם זין על האוהדים/ לא מביא מנהל מקצועי/ המנכ"ל שלו בעייתי, הרי שהעונה נדמה לי שאי אפשר ממש לטעון את זה נגדו. הוא הביא מנהל מקצועי כמו שכולם ביקשו (למרות שהאלופה-הבלתי-ניתנת-להכנעה לא מינתה כזה, אבל שיהיה); הוא הביא את השחקנים שהמנהל המקצועי רצה; הוא נלחם על הישראלים הכי טובים בשוק וגם זכה בהם; הוא מינה מנכ"ל חדש שאני שומע רק שבחים עליו; ונדמה לי שגם הקשר עם האוהדים השתפר.

אני מניח שאתם מרגישים לאן זה הולך. על המנהל המקצועי אין לי תלונות. אני חושב שהשחקנים שהוא חתום עליהם הם מנקודות האור בקבוצה בינתיים. וממילא יש לשפוט אותו אחרי כמה שנים ולא על סמך חצי עונה.

נשאר המאמן.

לא יכול להיות שהוא יקבל עוד ועוד שחקנים, והקבוצה תיראה רק פחות טוב. לא יכול להיות שהקבוצה לא תצליח להבקיע גול כל כך הרבה זמן רצוף, ותמשיך לחטוף גולים בכל משחק ומשחק. לא יכול להיות שהקבוצה תיראה באופן עקבי פחות טוב מהיריבות שלה, גם כשהתקציב שלהן נופל משלנו בעשרות מיליונים.

לא יכול להיות שקבוצה במאה מיליון שקל תיראה כל כך גרוע, כל כך עלוב. כשקבוצה בתקציב כזה נראית ככה, יש לזה אך ורק אחראי אחד.

אם מישהו רואה בעיות במקומות אחרים, הוא מוזמן לפרט. אבל תחסכו ממני את ה"הכל רקוב" התבוסתני. אין דבר כזה. שימו אצבע על הבעיה.

*

מולנסטין היה היום בהיסטריה. ביצע חילופים כמו טייס שנפטר ממשקל עודף בניסיון נואש לא להתרסק. זה לא עזר לו. הוא מתרסק, והוא לוקח אותנו יחד איתו.

האם מולנסטין נכשל? נראה שכן. האם צריך לפטר אותו? לא יודע. אני לא ממש רואה את ההיגיון בזה. במיוחד כשאני לא רואה יותר מדי אלטרנטיבות, ובבקשה אל תתחילו עם ה"גיא לוזון מתאים לנו אש, עם האנרגיות שלו הוא ירעיל את השחקנים!!!". אנרגיות על הקווים ו"אטרף" לא מספיקים בשביל להיות מאמן טוב, ואם הן כן אז חבל על הכסף, תביאו כבר את יובל נעים.

שלא תבינו לא נכון: אני בטוח שעם גיא לוזון על הקווים ניראה יותר טוב, בטח יותר נחושים ושאפתניים. קשה להיראות פחות טוב מהיום. אבל המטרה שלנו היא לא להיות קבוצה נחושה, אלא להיות קבוצה שרצה לאליפות בשנה הבאה. אני אישית לא רואה בלוזון משהו שמעיד שהוא מאמן טוב מספיק בשביל זה.

אם בכר היה פנוי, הייתי אומר – בטח, תעיפו את מולנסטין ותביאו עכשיו את בכר, שיעשה מה שהוא עשה בבאר שבע. אבל בכר לא פנוי, ולא במקרה.

יש סיכוי סביר שעוד פחות מחודש גרנט יהיה פנוי, ולו אולי יש את מה שדרוש. אולי יחכו עד אז. כרגע אני לא רואה אף אחד אחר בסביבה שמתאים (אולי גוטמן? לא יודע. בכל מקרה, יהיה לי קשה מאוד לראות את הפרצוף הזחוח שלו באבי רן).

במילא העונה זאת עונת בנייה, ולפטר את מולנסטין יעלה מלא כסף. שיתמודד עם הבעיות שיצר, שיגמור את העונה, ובעונה הבאה שיביאו מישהו יותר טוב. הרבה יותר טוב. ובלי ניסויים עם עוזרי מאמן לשעבר, בבקשה, ולא משנה איפה.

מאמן. מוכח. עם קבלות.

*

מכבי פתח תקווה קבוצה טובה. היא לא סתם קבוצה טובה, היא קבוצה טובה מאוד, ובתקציב נמוך. ומה שטוב בה במיוחד, זה שהיא מוכיחה שהעניין רחוק מלהיות רק כסף. היא קבוצה מאומנת. היא לוחצת טוב, היא יוצאת טוב להתקפה, השחקנים שלה יודעים מה לעשות, לאן ללכת, מאיפה ואת מי לתקוף. ולכל זה אחראי אדם אחד: המאמן.

טוב שפגשנו היום את מכבי פתח תקווה, כי על רקע המשחק הכל כך מאומן שלה, יכולנו לראות היטב כמה אנחנו לא מאומנים. בכלל, מכבי פתח תקווה כנראה נשלחה השנה לסמן לנו במרקר את הבעיות שלנו. היא כמעט עשתה את זה בסיבוב הראשון, אבל למרבה הצער סחטנו תיקו בדקה ה-90 וזה גרם לנו לחשוב שגם אם אנחנו עדיין לא טובים, לפחות יש לנו אופי. היא עשתה את זה בגביע בשבוע שעבר. והיא עשתה את זה היום.

אנחנו צריכים ללמוד את הלקח שמכבי פתח תקווה שבה ומלמדת אותנו. אחרת, כאילו לא עשינו כלום. להפסיד מותר, אבל להפסיד ולא ללמוד מזה, זה כבר מטומטם.

*

השנה אנחנו בתהליך בנייה, בו אנחנו מנסים להביא שחקנים שמתאימים למכבי חיפה, ולהיפטר ממי שלא מתאים. ואם אנחנו לא מבינים לבד מי לא מספיק טוב בשביל מכבי חיפה, באה המציאות – הפעם בדמות מכבי פתח תקווה – ומלמדת אותנו בדרך הכואבת והקשה.

אז תודה למכבי פתח תקווה שהראתה לנו שמולנסטין כנראה לא מתאים. ותודה שהראתה לנו שדקל כבר לא בלם לרמות האלה. הוא כבר מזמן לא בלם לרמות האלה, אבל תודה לפתח תקווה שהראתה לנו את זה באופן כל כך חותך שאפילו מולנסטין לא היה יכול להתעלם מזה.

ותודה לה שהראתה לנו, שוב, שקהת יכול להיות אחלה שחקן ספסל, ואולי משם לצבור ביטחון שיקנה לו – עם הזמן – מקום בהרכב שלנו. ותודה לפתח תקווה שהראתה לנו שגם רוקאביצה כרגע – אולי בכלל, אבל בטוח שכרגע – לא מתאים להיות שחקן הרכב ראשון שלנו.

לרוקאביצה וקהת יש פוטנציאל להיות שחקנים מצוינים. עם ביטחון ויכולת ועזרה, הם כבר הראו שיש להם כדורגל. אבל אנחנו לא צריכים שחקנים עם פוטנציאל. אנחנו צריכים קילרים.

ותודה לפתח תקווה שהראתה לנו, שוב, שגם אבו עביד לא מתאים. עכשיו, איאד/אאיד מסכן. ואני מרחם עליו, כי להיות השעיר לעזאזל של הקהל זה לא קל, ולקבל בוז מהקהל שאמור להיות בצד שלך זה קשה וזה עצוב נורא. והוא בסך הכל ילד, צריך לזכור גם את זה, כולם שם ילדים בסך הכל.

אבל הוא צריך לדעת שלא מדברים עם הקהל, לא עונים לו ובטח לא מקללים אותו. אם אלירן יכול להתגבר על כל הלעג שמופנה אליו, גם הוא יכול, ואפילו אם היו שם קללות גזעניות. אתה לא יכול להיות מקצוען אם אתה שומע את הקללות מהקהל. אתה חייב לשים איזו חומה בינך לבין האוהדים. ומישהו במועדון צריך ללמד אותו את זה, ולעזור לו לשים את החומה הזאת, וליישר אותו ולהסביר לו שלא עונים לקהל, כי אי אפשר לנצח את הקהל. גדולים ממנו ניסו.

ואז, אחרי שמיישרים אותו ועוזרים לו ומסבירים לו וכל זה, צריך להוציא אותו מההרכב, אם לא מהקבוצה. כי הוא פשוט לא מספיק טוב בשביל ללבוש את המדים שלנו.

*

והיו גם נקודות אור, אם זה משנה למישהו. למשל גארי, שבכמה פעולות אגרסיביות הראה שזה כל מה שצריך בליגה שלנו. בארץ הרכים, גארי הוא מלך, והישראלים מתקפים מהר מול אגרסיביות. וזנטי, ששוב הראה שיש לו דריבל אדיר, והוא שווה הרכב אצלנו כרגע, בטח יותר מרוקאביצה. ועוואד שמשחק מהר וחושב מהר ויש לו ביטחון ויודע איפה לעמוד. וגם נטע, שבניגוד לכל הקשרים האחרים שלנו בא לקבל כדור ולא מפחד ממנו ומשחק קדימה ומנסה. וגם חבשי היה לא רע בכלל במחצית הראשונה.

אבל כל זה לא עוזר כשאין לך קבוצה. ואין לנו קבוצה כרגע. זה כבר לא עניין של כדורגל. זה עניין של ביטחון, או יותר נכון של חוסר ביטחון. וזה עניין של תקשורת בין השחקנים. כי נטע יכול לתת את כל מה שיש לו, אבל מה זה עוזר כששחקן יריב מתקרב אליו מאחורה לחטוף לו כדור ואף אחד לא אומר לו, היי, נטע, תיזהר, באים לחטוף לך.

וזה עניין של אמון במאמן. ואם אנחנו מאבדים אמון במאמן, תחשבו איך מרגישים כלפיו אלה שנמצאים שם על הדשא, מפסידים בכל משחק ומשחק, וחוטפים בגללו את הבוז מהקהל, ואז ירידות ולעג בתקשורת.

*

וראיתי היום את הקהל שלנו שוב מעודד את השחקנים, ומוחא להם כפיים אחרי המשחק, כי הוא מבין טוב מאוד שזו לא אשמתם, שהם רוצים, אבל שאין להם יד מכוונת (מי שאמור להיות היד הזו, אגב, נעלם היום, ולשם שינוי לא בא לקבל או לתת מחיאות כפיים מול היציעים).

ושמעתי היום גם כמה מהקולות האחרים. אלה שרק מחכים בפינה לתקופות הרעות בשביל לחגוג את עצמם, את ה"אמרתי לכם" שלהם, ולעקוץ את הקבוצה ואת האוהדים שלה. אתם יודעים מצוין מי אלה – עיתונאים, פרשנים ואפילו כאלה שקוראים לעצמם אוהדים. אלה שניזונים מכישלונות של הקבוצה, אלה שזורחים כשהיא למטה, כי אז הם מרגישים למעלה.

לבריאות שיהיה להם, זה הזמן שלהם. אבל אנחנו נזכור אותם כשנחגוג אליפויות – ועוד נחגוג אליפויות, שלא יהיה לכם ספק – ואז, כשהם יחגגו ביחד איתנו, לרגע המבט שלהם יצטלב עם שלנו, או שנעשה להם לייק על איזה סטטוס גאה וחוגג בפייסבוק, והם יידעו שאנחנו זוכרים טוב מאוד איפה הם היו כשהיינו למטה.

*

מה יהיה? יהיה טוב. ואם לא יהיה טוב, אז אחר כך כן יהיה. אבל בסופו של דבר יהיה טוב (ואחר יהיה שוב רע, כי ככה זה. אבל לפני כן יהיה טוב). צריך פשוט לחכות בסבלנות. ואפשר גם שלא – זה לא באמת משנה, כי זה לא באמת תלוי בנו.

אבל מי שיחכה בסבלנות וימשיך לעודד את הקבוצה, יזכור אחר כך שהוא המשיך לעודד גם כשהקבוצה היתה למטה, גם באש, גם כשהיה רע. ואני חושב שהזיכרון הזה, שהוא המשיך לעודד גם כשהיה רע – יעשה לו טוב על הלב.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

18 תגובות על אנחנו – מכבי פתח תקווה: תודה לך, מכבי פתח תקווה

 1. טל מיד אליהו הגיב:

  חיכיתי לטור שלך יותר משחיכיתי לשריקת הסיום.

  הפעם נשארתי בבית. לא קורה הרבה. יום חופש משארית הדבר הזה שאנחנו אמורים לאהוד.

  חבשי כקשר נראה יותר טוב מקהת כקשר. זה אומר הכל.

  אני חושב שלמקום של קהת במגרש ובסגל יש הרבה משקל על איך שאנחנו נראים.
  יותר מאשר לרנה או לתור או לאבו עביד או לגארי.
  זה לא שונה בהרבה מהמקום שהיה לקטן ולבניון בהרכב ובסגל, מלבד העובדה הפשוטה שהוא לא עשה 1% ממה שהם עשו לפני שהם הגיעו לשם.

  אגב, גארי במשחק נוראי, לא יודע איך הצלחת להגיש לו מחמאות. אבל כשהכל כל כך גרוע, כל אחד מוצא נחמה במקום דמיוני אחר – שמעתי אפילו אנשים מוצאים את זה בקהת. לך תבין…

  אני מקווה שהפציעה של ואצק + ההרחקה של נטע = יביאו קשר נוסף.
  כי אי אפשר להמשיך עם ואליינטה ובריק וחבשי במרכז. אני מקווה שאי אפשר.

  אין אופק.

  Liked by 1 person

  • פרלה הגיב:

   חוץ מגיל אופק. השוער המחליף.

   Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   תודה כפרה (אם זו מחמאה…). מסכים לגבי חבשי. היה לא רע בכלל במחצית הראשונה לפחות.
   מסכים גם לגבי קהת.
   גארי אולי היה נוראי, מודה שלא עקבתי אחרי כל המשחק. אבל היה קטע במחצית הראשונה שהוא פשוט הלך על המגן שלו בכוח, והמגן פשוט התקפל בפניו. וחשבתי לעצמי – זה אשכרה שחקן אחד שמבין שעם מספיק אגרסיביות אפשר להיות טוב יותר מהישראלים. וזה נכון לגביו גם בהגנה. הוא בא בכל הכוח, וזה עושה לו 80% מהעבודה.
   צריך עוד קשרים באמצע. אבל יותר חשוב בעיני, חייבים להתחיל להוציא יותר מהשחקנים. כי גם אם יביאו כוכב ולא יידעו לנצל אותו, מה עשינו בזה.

   אהבתי

 2. אלעד הגיב:

  בוקר טוב
  בפעם הראשונה בעשרים שנותי כאוהד יצאתי ממשחק בדקה השבעים פלוס
  האווירה ביציע המזרחי שהוא תמהיל של משפחות, נרגנים טרום-קופיים ואוהדי הצלחות מזדמנים לא עובד
  כמו הקבוצה הזאת. הבנתי שגם עוד שעה לא נשים גול, כי מה שיש על הדשא זה אוסף מבולבלים.
  מבולבלים, כי מי ששלח אותם לשם לא יודע באמת מה הוא רוצה מעצמו.
  נכון שקהת נוראי, נטע חלש ורוקביצה לא באמת סקורר גדול, אבל הופמן ששאל אחרי הדרבי אם המלך ערום
  וקיבל פנים זועמות, מבין את מה שכולנו מבינים. תור טעה, ובגדול.
  בוגי יעלון אמר לי פעם שלא כל סמג"ד יכול להפוך למג"ד טוב. ובכן, רנה שלנו אולי טוב בלשפר שחקן זה או אחר
  ולנהל אימונים מוקפדים, אבל הוא לא רואה את התמונה על הדשא, וכנראה גם לא יראה.
  אז תור סימן במרקר ירוק את השם אלכס פרגוסון בקורות החיים שלו ונהנה מהאנגלית המצוחצחת בראיונות,
  אבל ההימור נכשל וצריך לתקן.
  ומילה על מכבי פ"ת. הם קבוצה מאומנת, אבל קבוצה שהגעת מולה אתמול לארבעה מצבים מצוינים ששניים מהם היו
  היו צריכים להיות ברשת. ראיתי אותם מול סכנין ומול בני יהודה והם קבוצה טובה, אבל לא טובה מאוד, והם
  שם כי אנחנו אנחנו לא.

  שבוע טוב

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   מסכים כמעט עם הכל חוץ מהנקודה לגביי (: לא ידעתי שהמלך עירום, כמו שאני לא חושב שמישהו אחר ידע. אי אפשר לדעת מראש. שופטים לפי התוצאות. מולנסטין יכול היה להתברר גם כמאמן גדול, ואז לא היית זוכר את השאלה שלי במסיבת העיתונאים… אני רק מנסה לכתוב את מה שאני רואה, וזה מה שראיתי אז. לא את הפוטנציאל של מולנסטין, רק משהו מאוד נקודתי.
   יכול להיות שהטעות בבחירה שלו היתה זה שרצו מישהו שהוא גם מאמן וגם יכול לעבוד ולשפר את הצעירים, ואז זה חוזר למה שבפוסט שעבר מישהו (טל? נועם? לא זוכר) כתב בתגובות על כך שבמכבי עניין הצעירים הפך למטרה במקום לאמצעי. יכול להיות שמרוב רצון למישהו שהוא גם זה וגם זה, בחרו מישהו שהוא לא זה ולא זה.

   אהבתי

 3. כפיר הגיב:

  להאשים שוב את המאמן ואת סגל השחקנים זה אמורפי לא פחות מלהאשים קללה עלומה שרובצת על המועדון.
  כי את המאמנים החלשים האלו יש מי שבוחר.
  לסגל השחקנים נבנה בקביעות עם ליקויים מהותיים לא במקרה.
  כי פיקציית התקציב הגדול שחלק לא מבוטל ממנו הולך על מאמניםמשיושבים בבית ועל שחקנים שממשיכים להיות עלובים בקבוצות אחרות. תקציב שאולי הוא גדול אבל המתח ממנו שבאמת מושקע השחקנים שמשחקים בנקודת הזמן הנוכחית בקבוצה הוא לא כל כך גדול. וזה לא קורה במקרה.
  זה קורה כי שחר, כי שחר כבר זמן לא מועט לא מונע מהדרייב להצליח בכדורגל בכל מחיר. שחר כיום מעוניין באריזה היפה ולכן חשוב לו מאוד סמי עופר היפה וגדוש קהל ירוק. ולכן הדבר היחיד שעדיין גורם לו לנוע הוא חשש מירידה בכמות הקהל.
  ומאותה סיבה הוא בוחר מאמנים על סמך העטיפה שלהם ולא על סמך יכולות האימון. כי האריזה של מולנסטיין מרשימה לפי כל קנה מידה – עוזר מאמן של פרגוסון, קידם את רונאלדו, אליטת הכדורגל בכפר גלים. אך אם שחר היה פונה ליכולת האימון שלו הוא לא היה מתחמק מתמרורים מהבהבים בצווחות, כי למרבה הפלא הוא נכשל בכל מקום שבו הוא היה.
  ומכבי חיפה סובלת משלד חלש מאוד והיא בטח לא בפוזיציה שמאפשרת לה לקחת הימורים בתקווה שמה שלא עבד בשום מקום אחר יעבוד דווקא כאן.
  ומאותה סיבה גם סגל השחקנים לא מתניע. כי ניקח לדוגמה את רוקאביציה וקהת, שני שיותר לא הצליחו מאשר הצליחו. בעיקר הדבר אמור לגבי רוקאביציה – הבנאדם בן 29 וברזומה שלו אפשר לספור עונה אחת טובה – בהיתר שהיא קבוצה שכל חלכאי ומדוכאי העולם מצליחים לפרוח בה באופן יחסי. ומשכך רוקאביציה ודומיו הם הימור כי כשאתה מחתים כזה שחקן אתה כאילו אומר שאצלך קל לפרוח ואצלך מה שלא עבד במקומות אחרים יעבוד היטב. כשהמציאות הפוכה בדיוק, אם זה לא עבד במקומות אחרים אצלנו הסיכוי שלא יעבוד גדול שבעתיים, כי השלד, השלד חבוט, מרוט, ואומלל.
  וכך אנחנו מוצאים את עצמנו עם קבוצה שמעטים בה העוגנים, והרוב הוא לכל היותר סימני שאלה בוהקים. למעט עטר, ורמוט, ואליינטה וקאגלמכר שהם שחקנים שמסוגלים לחיות במנותק מהיתר ולהוביל קבוצה, יש יותר מדי קהת ורוקאביציה ונטע לביא שצריכים שהכל יהיה לאבי ודאבי לכולם יעבדו בשבילם, ליותר מדי אבו עביד וסאן מנחם שהם מקרים אבודים ואינם שייכים לכאן בשום מצב.

  כי אם באמצע העונה אתה מוצא את עצמך ללא מגן שמאלי מחליף (כשמנחם הוא המגן ה"בכיר"), ולא קשר אחורי מלבד לביא שהוא כאמור הימור גדול זה אומר שמשהו כאן לא מתפקד הרבה מעבר למאמן או שחקנים שלא מספקים את הסחורה. כי זה מצב שלא יתכן שקבוצה מקצוענית תהיה בו.
  וזה לא קורה סתם כך, זה קורה כי באופן רוטיני משאירים לפחות שתי עמדות לחסדי הגורל ומהמרים, ומקווים שהכל יסתדר לטובה. אז פעם מביאים לך את קריאף, ופעם את קובי מויאל, לפעם בונים את הקישור האחורי על נטע לביא בלבד. וזה קורה אך ורק בשל הגבלות תקציביות ולא תשכנע אותי אחרת. כי אני לא מכיר שום מאמן לשום מנהל מקצועי שנבחר מרצונו לבנות סגל חסר שכזה.
  וזה קורה כי שחר עסוק בניירות ובשמות נוצצים ולכן קל לו להשקיע כסף על שכטר מאשר על רכש איכותי אחר אך נוצץ פחות. כי שכטר מוסיף יופי לאריזה.

  Liked by 1 person

  • אלעד הגיב:

   מסכים עם כל מילה שלך. התקציב של מכבי חיפה אינו שקוף, אבל אני מכיר קצת את החשבונאות שלה והמספר מאה מילון כולל של שלושה גורמים שאינם קשורים במישרין בהוצאה השוטפת של הקבוצה הבוגרת : 1) פיצויי עבר 2) מערך הנוער (מסיבות מיסוי) 3) מערך הכרטוס
   שחר סוחב את הגיבנת הזאת (בעיקר פיצויים) כבר חמש שנים ולכן מחפש "מציאות" כמו ואצק, מנחם או מוסה, ואז כשנתקעים רץ בבהלה וקונה ליגיונר בפיזור דעת. בניגוד לדעה הרווחת אני חושב ששחר עקץ את קרלסן יותר מאשר קרלסן עקץ את שחר. אי אפשר לקחת אדם שקנה למונאקו שחקנים למונאקו וזניט ולתת לו כסף קטן או אילוץ של FREE TRANSFER או להנחית לו מגן שמאלי בלוף או בלם חלש כי
   "נמני אמר".
   ותרשו לי לא להתלהב מדוס סנטוס, מיחאי רומן, אייטור מונרוי מפ"ת קסיו פרננדז או איזיקה מק"ש . הם שחקנים בינוניים+ (כמו ואצק) שאין עליהם שום לחץ (בניגוד לואצק) , וחבל על מערך הסקאוטינג שהוקם
   כי הבוס מתייחס לזה כמו המינוי של אלון חרזי בזמנו. כי בסוף אני אחליט את מי להביא, והנורווגי – הבאתי כי רציתי שחמשת אלפים טיפשים יחדשו את המנוי

   אהבתי

  • הופמן הגיב:

   תודה על התגובה כפיר. אני מסכים ששחר אחראי, הוא תמיד אחראי כמי שעומד בראש המערכת. אבל אני עדיין חושב שהטעות היתה בבחירת המאמן.
   למה? כי גם אם נניח שאתה צודק, ושחר מביא רק "מציאות" ורוקאביצה וקהת לא טובים מספיק (לא חושב שזה שחר לבד החליט, לפחות במקרה קהת היה גם את קרלסן, וגם מכבי תל אביב רצתה את רועי. אני לא חושב שהיה ספק שהוא אחד הישראלים הפנויים הטובים) – נניח שזה נכון, עדיין, גם עם הסגל הזה, אנחנו לא צריכים להיות פחות טובים מסכנין ומבית"ר ומפ"ת שלוש פעמים בעונה. אז יש כאן בעיה של מאמן לדעתי.
   ונישאר חלוקים בעניין שחר. אם היתה איזושהי אלטרנטיבה, איזה גולדהאר של חיפה שאומר בואו, אני טוב יותר ואני אשים לפחות אותה כמות כסף – הייתי מתווכח עם זה. מעבר לזה שאני אישית מעריך את שחר וחושב שלא הוא הבעיה שלנו, אני גם לא רואה אפשרות אחרת אז לא רואה טעם להוציא על זה אנרגיות.

   אהבתי

 4. Nr הגיב:

  1. לא ברור לי למה עושים ככ הרבה בלאגן וסיבובי ע
  עמדות ולא מציבים כרגע את גארי כקשר אחורי.
  2. משום מה יש לי הערכה ל tkk אבל לא הצלחתי
  להבין איך לא הביאו קשר אחורי ומגן שמאלי.
  3. הבעיה המרכזית היא המאמן הוא אומנם הגיע מהכדורגל האנגלי אבל הוא משחק כדורגל אנגלי
  של שנות השמונים עם ארבעה בלמים ושום תירוץ
  לא תופס. בטח כשאומרים שמנחם היה חולה ולכן
  קהת שיחק במקומו. במקסימום מנחם הוא מגן מחליף.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   מנחם הוא מגן מחליף אבל לפחות הוא שמאלי. ואת קהת הייתי רוצה לראות קצת על הספסל. גארי באמצע? שוב, אני לא חושב שהאמצע הוא הבעיה הגדולה שלנו. גם אתמול לא. אני חושב שהבעיה שלנו היא בהתקפה. כשנתחיל להבקיע פתאום כולם ייראו יותר טוב, גם באמצע וגם בהגנה.

   אהבתי

 5. NEO הגיב:

  במערכת כל כך קשה ולחוצה כמו מכבי חיפה, אסור להיכנס לסחרור. ברגע שנכנסים לסחרור – קשה מאוד לצאת ממנו (עטר, בנאדו, סטנוייביץ רוני לוי ואפילו אלישע בעונה האחרונה יכולים להעיד). הסחרור התחיל אחרי תקופה ארוכה לא טובה שלנו, בעיקר בגלל הפציעה של ואצ'ק שחשפה את מרכז הקישור החלש שלנו. במקום להרגיע את המערכת אחרי הפסד מול סכנין, תור ורנה החליטו על שחרור מאסיבי של שחקנים.
  לדעתי השחרור הזה הלחיץ את המערכת וגרם לרצף המשחקים הנוראים הזה, וזה מבלי להתייחס לעובדה שנזרק מגן שמאלי בלי שיהיה לו מחליף, שנזרק אחד השחקנים המשמעותיים שלנו בשנתיים האחרונות בלי שום סיבה נראית לעין (פלט), נזרק שחקן שעבר רק לפני חצי שנה ובקושי התאקלם בקבוצה (פיראס) והועף שחקן שבמקרים מסוימים השנה נתן אחלה משחקים (ריאן מול ב"ש ואשקלון) ועוד שחקן ששנה שעברה נתן סיומת עונה נפלאה, והשנה לא קיבל דקת משחק, והוא אחד השחקנים הותיקים בסגל (משומר).
  לדעתי הדבר הגרוע ביותר שקרה בגלל גל השחרור ההיסטרי הזה, מלבד דילול לא מוסבר של הסגל, הוא שהמועדון נכנס למצב תודעתי של כישלון. וכשנכנסים למצב תודעתי של כישלון במכבי חיפה, קשה מאוד לצאת ממנו.
  ופה כשלו בעיקר קרלסן, וגם רנה כמובן. שניהם האשמים הבלעדיים – קרלסן עם התנהלות לא רצינית ולא אחראית(מה היה קורה אם היו משאירים אותם בסגל ומחפשים להם קבוצות תוך כדי? מה היה בוער להודיע על הדחתו של משומר המסכן? איך אתה משאיר קבוצה בלי מגן שמאלי?) ורנה עם הרכבים לא מאוזנים ועם חיסול שחקנים שיכולים היו לתרום לקבוצה (פלט, מוגרבי, משומר). אני מרגיש שזה נובע ממעט יהירות והתנשאות על בני המקום הילידים שלא מבינים בכדורגל, אבל זו רק תחושה אישית.
  חבל, כי התחלת העונה הייתה לא רעה בכלל. היו צריכים להמשיך עם מה שעבד ולחזק פה ושם מה שהיה דרוש חיזוק (עוד קשרים, מגן שמאלי מחליף ושחקני כנף). היינו מסיימים 2-3 ובשנה הבאה רצים לאליפות. כרגע המצב הוא שאנחנו לא רלוונטיים עוד שנה, והכול בגלל התנהלות לא נכונה של שני האנשים החשובים במועדון.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   תגובה יפה. השתכנעתי חלקית. השתכנעתי: שאולי חלק מהשחרורים היו מוקדמים. חלקית: כי אני לא חושב שאם לא היו משחררים אותם היינו מסיימים 3-2. כי לא נראינו הרבה יותר טוב איתם. ספציפית, מסכים שהשחרור של פלט היה בעייתי, לא ברור לי מה הלך שם. לגבי מוגרבי וריאן, למרות שהייתי בעדם לאורך לא מעט זמן, לא התרשמתי שהם טובים יותר מזנטי, ואני מעדיף לתת את הצ'אנסים האלה לו.
   משומר אחלה נשמה, אבל אני מרוצה מהשחרור שלו. שנים חיכיתי לו. הוא היה סמל לשאיפות של מכבי חיפה, ובשחרור שלו סימנו שהשאיפות הן אחרות. אני בעד. חוץ מזה שגארי לדעתי עולה עליו עשרות מונים.

   אהבתי

   • NEO הגיב:

    תודה :) הנקודה שלי הייתה פחות לגבי השחקנים עצמם ועצם שחרורם, אלא על עיתוי השחרור והצורה בה הוא התבצע. כלומר, ההודעה – ההיסטרית והמלחיצה לדעתי – על שחרור חמישה שחקנים מיד לאחר ההפסד מול סכנין, מבלי שהוחתמו בשלב זה שחקנים חדשים. לא היה קורה כלום אם היו מחכים שיחתמו שחקנים חדשים ואז משחררים את מי שרצו לשחרר.
    בכלל – ההרגשה שלי שלהעיף שחקנים שלא באים טוב בעין זה הפתרון הקל. החוכמה היא לעבוד ולשפר גם את השחקנים היותר בעייתייים וקשים, ולא רק לאמן את נטע לביא דקל ורועי קהת, שהם בחורים טובים.
    אם כבר נגענו בשחקנים – משומר לדעתי היה צריך להישאר כמגן ימני שני. ברור שגארי עדיף עליו, אבל הוא אחלה בקאפ מהספסל. אני לא רואה אותו כסמל לבינוניות מהטעם הפשוט שהוא היה חלק, כמו דקל, מקבוצות אלופות. מוגרבי כמעט ולא שיחק בעמדה החזקה שלו, בשמאל. בכלל, נראה לי הזוי לוותר על שחקן כל כך מהר. מוסא – היה בינוני אבל סגל עם מגן שמאלי בינוני עדיף על סגל בלי מגן שמאלי.
    בקיצור, מקווה שטעיתי והמהפכה הדרסטית הזו בינואר תוכיח את עצמה. אני אישית חושב שהיה צריך לפעול אחרת.

    Liked by 1 person

    • הופמן הגיב:

     יכול להיות שאתה צודק.
     אני חושב שהשחרור היה כל כך חותך כדי שזה לא יהיה רק שחרור של שחקנים בגלל מה שהם, אלא גם מסר לקהל ולקבוצה על שינוי פאזה וגישה. היה גם את העניין של ה"אפס סבלנות" כלפי כל גישה שהיא לא מקצוענות מוחלטת. היו אז דיבורים על יותר מדי צחוקים והתנהגות לא מקצוענית של חלק מהשחקנים ששוחררו, והדלפות של אחרים.

     אהבתי

 6. יניב הגיב:

  בתחילת העונה סימנתי לי ביומן לא להתעצבן עד ינואר, כי כל מה שיקרה הוא בגדר עבודות בניה, וארבעה חודשים הם זמן סביר לחיזוק היסודות והנחת השלד. והנה אנחנו בינואר, העבודות מתעכבות ואני לא כ"כ בטוח במקצועיות של מנהל העבודה באתר. אבל אני חושב שמה שהכי מטריד אותי כרגע הם דווקא היסודות. אני לא בטוח כבר שהם התשתית עליה יכולה להתבסס מכבי, בטח לאורך זמן.
  דקל מעבר לשיא לצערי, ולא רק שהוא לא מצליח לסכל את התקפות היריבה, הוא גם מתעקש להרוס את תחילת ההתקפות שלנו עם מסירות הזויות ואיבודים שיוצרים התקפות נגד והתקפות לב. נטע קצת איבד את זה מאז שחתם, ופתאום ממש מפחידה אותי המחשבה שזה העתיד שלנו עד 2020. גילי מדהים ואמנם הוא חלק מהבסיס, אבל יש לו מקדם שבירה נמוך וכמו בשלהי עידן קטן, לא בא לי להיות תלוי בעמוד תווך אחד כ"כ פציע.
  עם מה נשארנו? עם זרים שלעולם לא יוכלו להוות בסיס כי הם באים והולכים (לפעמים גם על המגרש) ועם המון פוטנציאלים בני 17-19 שיקח להם עוד המון זמן ושפשוף עד שנוכל לשים את כל המבנה הזה של מכבי על הכתפיים שלהם.
  אז לטעמי כרגע צריך לעצור את כל העבודות, ולחשוב טוב על מי ועם מי אנחנו בונים את מכבי קדימה, רחוק. בלי זה, בלי שלד בסיסי, בכל קיץ תהיה לנו מהפכה כזו, בניה מחדש, והבטחה לעצמנו לא להתעצבן עד ינואר.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   מזדהה. אתמול חשבתי שאם רנה יילך בקיץ ונביא מאמן חדש – שוב הוא יצטרך להוביל קבוצה שלא הוא בנה, והוא ירצה את השחקנים שלו ואז נבנה שוב ובסוף גם העונה הבאה תהיה עונת בנייה. הבנייה שלא נגמרת.

   Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s