אלאך הולך, אז גם אני

הרבה אוהדים אומרים כבר זמן רב שהמועדון "רקוב" או שהוא "חולה". אני לא יודע מה זה "רקוב", אני כן חושב שלמועדון יש נטייה לפתח את אותן מחלות שוב ושוב. משום שהמועדון מוקף חיידקים – תקשורת הספורט החיפאית והארצית, סוכנים ומקורבים למיניהם וגם הציפיות של האוהדים, שנשענות על תהילת העבר – שגורמות לו ללחץ מתמיד, כזה שלא מאפשר לו לתפקד. ואני חושב שהמועדון חלש מדי מכדי לנצח את החיידקים האלה לבד, חלש מכדי לפתח להם נוגדנים בעצמו.

הבעיה היא שגם כשהמועדון כבר מבין את הבעיה הזו, וחכם מספיק כדי לקחת תרופות שיעזרו לו להילחם בחיידקים הנחושים – אחרי זמן מה הוא מפסיק ליטול אותן. למה? כי המחלות לא נרפאות מיד, ואין למועדון סבלנות לחכות. וכי אחרי המשבר הראשון צצים כל מיני שרלטנים שאומרים שיש להם תרופה יותר טובה, תרופת קסם.

יוצא שהמועדון שלנו – יודעים מה, בואו נפסיק עם השפה הכללית הזו ונקרא בשם המפורש, יעקב שחר – מוותר על טיפול ארוך טווח ורציני לטובת כל מיני ניתוחים פלסטיים שמבטיחים שיעשו אותו יפה יותר, אבל במהות, בשורש הבעיות, הם לא נוגעים.

יעקב שחר הבטיח שהפעם, בניגוד למקרה עם תור קרלסן, הוא כן ייתן למנהל המקצועי לנהל מקצועית. שאז היתה איזו בעיה ספציפית שקשורה לקרלסן, אבל שחר כן מכיר בחשיבותו של מנהל מקצועי, וכן מתכוון לתת לו סמכויות וזמן.

יעקב שחר הוכיח, שוב, שהוא פשוט לא מסוגל. לא יכול לשחרר. שוב קפץ לו השחר.

*

הכל לכאורה, כי לא הרבה ידוע כרגע. נראה מה עוד יתברר ויתגלה. אבל בהנחה שזה מה שקרה – ששחר רצה לעקוף את המנהל המקצועי שלו ולפטר את המאמן, כלומר לנהל מקצועית במקומו, ולכן אלאך התפטר – אז אני מפסיק לתמוך ביעקב שחר ומפסיק להגן עליו. המועדון הזה הוא של שחר אבל הוא גם, במובן מסוים, שלי. ואני לא יכול לתמוך במי שמשמר את המועדון שלי במצב חולה, כי הוא לא מסוגל לקחת לאורך זמן את התרופות שיבריאו אותו.

משום שאני כועס מאוד על המועדון, ומשום שאני לא יכול ולא רוצה לייחל בפומבי להפסד של הקבוצה שאני אוהב, אני מפסיק, לפחות בינתיים, לסקר את משחקי הקבוצה.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה ארס בלוגיקה, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

14 תגובות על אלאך הולך, אז גם אני

 1. ניר הגיב:

  בגדול אתה צודק, אבל בקטן אתה טועה. למה? כי זה לא בסדר שפוגעים בסמכות של המנהל המקצועי, וקבוצה בריאה לא עובדת ככה כששחר כל פעם בסופו של דבר מנהל את העניינים, אבל הבעיה היא שהמאמן הזה הוא מאמן לא טוב, בטח לא יותר טוב ממאמנים ישראליים. אלאך קיבל לא מעט צ'אנסים ובסופו של דבר הוא לא הביא אפילו שחקן אחד ראוי ולא שינה שום דבר יסודי במכבי חיפה, והיה לו מספיק זמן. אם כבר לצאת למלחמה מבחינתו, אז על סגל השחקנים ועל תפיסת העולם, אבל ממש לא על פרד רוטן.

  אהבתי

  • בן הגיב:

   לא!! אלאך לא קיבל מספיק צאנסים! תן לו 3 שנים ואז תדבר (ובינתיים מנדז'ק אדיר ויש סיכוי לא רע שגם סומא). וים המאמן הזה הקבוצה משחקת הכי טוב בינתיים בשנים האחרונות. זה לא מדהים אבל יש שיטה והשחקנים יודעים בגדול מה לעשות על המגרש. זה ביי פאר הכי הרבה שהיה לנו פה בשנים האחרונות.
   אז כל מה שציפינו משחר הוא להשען לאחור על הכסא ביציע היהלום ולהחזיק את עצמו לשלוש שנים לפני שהוא מחליט איזשהי החלטה מקצועית. אבל הבנאדם פשוט לא מסוגל והוא עשיר מספיק כדי לשחק פוטבול מנג'ר על הקבוצה שלנו.
   ומבחינתי זה קו אדום ומעכשיו אני אישית יעשה הכל כדי שהוא יפסיק לשחק לי בקבוצה ולא מעניין אותי עם שלוש שנים הבאות נחייה על הכנסות בלבד בלי השקעת בעלים. כל מה שידרש עד שיגיע מישהו אחר שאולי ירצה לקחת את הקבוצה על עצמו.

   Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   אז אנחנו חלוקים ניר. אני חושב שלא קיבלנו מספיק זמן לראות קבוצה של רוטן, ובמעט שראינו היא נראתה בעיני יותר טוב מכל הקבוצות של מכבי מאז האליפות האחרונה שלנו. הוא הכניס סדר, זרימה ושיטת משחק למועדון, ואם זה לא מהותי לקבוצה שנראתה עד הגעתו כעדר ללא רועה, אז אני לא יודע מה כן.
   על אחת כמה וכמה אלאך, שכמנהל מקצועי צריך לקבל לפחות שתי עונות במועדון כדי להתחיל להגשים חזון, ולא קיבל אפילו אחת מלאה, ולכן לדעתי אי אפשר לשפוט אותו. במעט שהוא כן הספיק אני חושב שהוא דווקא הביא לפחות שחקן אחד מצוין (מנדז'ק, לא יודע לגבי סומה, וגם ריינן טוב בעיני), והראה שעם סגל לא מפוצץ בשמות גדולים אפשר לשחק טוב. אני חושב שהיינו יכולים לסיים בצמרת גם השנה, אבל לא נתנו לו להשלים אפילו סיבוב.

   אהבתי

 2. אורן הגיב:

  וואו, תאמין לי הופמן, אתמול רציתי לשבור משהו מרוב עצבים. אנחנו 5-6 חבר'ה מנויים שהולכים לרוב המשחקים, ואחד מאיתנו הוא מתומכי היענקל'ך. עד לא מזמן הייתי מהתוקפים העיקריים נגד השחרתו של יענקל'ה, וכל אחד שהעיז להגיד משהו פוגעני כלפיו היה חוטף ממני אש.
  לא מזמן אמרתי לחבר שלי שבמידה ואלאך ילך, מבחינתי יענקל'ה מאבד אותי כתומך ואני הופך למתנגד הכי גדול שלו. לצערי זה קרה מוקדם מדי, ואני פשוט לא מסוגל עדיין להבין מה לעזאזל עבר לו בראש.

  אני לא יכול לשמוע את השם רוני לוי.
  אני לא יכול לשמוע את השם אלי גוטמן.
  אני לא יכול לשמוע את השם רן בן שמעון.
  אני לא יכול לשמוע את השם מרקו בלבול.
  אני לא יכול לשמוע את השם גיורא אנטמן.

  אני לא יכול ולא רוצה לחזור למניירות הישנות, לניהול הארכאי, לחוסר ההסתכלות קדימה, לחוסר החזון, לשליפות מהמותן, להדלפות, לקומבינות, לפיני זהבי, לדודו דהאן. הפכנו למועדון קטן בכסות של מועדון גדול ומוביל.

  מכבי חיפה שנת 2018. מועדון שמכוון למוכר ולאהוב אך ההרסני באותה מידה.

  תודות:
  תודה לך "קפטן ב – 14:00" שהצלחת להכניס כל סוג של רעל אפשרי למועדון.
  תודה לך "כתב ONE" שהצלחת לטנף וללקק בו זמנית בכל פלטפורמה אפשרית.
  תודה לכם עשרות האדמינים של קבוצות הפייסבוק שמכילות אינספור חברים מוסתים וחסרי יכולת מחשבה עצמאית.
  תודה לכל ה"גורמים במועדון" שכל היום מדליפים וגורמים למועדון לקרוס מבפנים.
  הצלחתם, התשתם אותי, נשארנו עם סמל ללא נשמה.

  צר לי שחפרתי, פשוט נמאס לי סופית מכל זה.

  Liked by 1 person

 3. ddd הגיב:

  מסכים בהחלט עם כל מה שרשמת.
  הקבוצה איבדה גם אותי. במקום לטפל בבעיות ולתת צ'אנס לאנשים הם מחפשים תרופות קסם.
  בלב כבד אני רושם שויתרתי על המנוי, וגם על המועדון.
  חבל.

  Liked by 1 person

 4. אביעד הגיב:

  כאילו, איזו מין מחאה משונה היא זאת? אתה עיתונאי! כותב את הבלוג הירוק היחיד בעיתונות הארצית. ובמקום לנצל את הבמה ולכתוב, הדרך שלך להתמודד עם המצב היא להפסיק לכתוב? מילא להחרים את משחקי הקבוצה, אבל לפרוש מכתיבה עליה בבלוג? זה ילדותי וחסר תכלית. זה הזמן לכתוב, לתקוף! מה אתה מפנה את הבמה לקטניסטים?

  אהבתי

  • הופמן הגיב:

   אלו שאלות טובות, אביעד, ואני מודה שאני מתלבט בהן.
   אני לא ממש מגדיר את עצמי כעיתונאי, גם כי אני בקושי כותב ובעיקר עורך, וגם כי אני לא מזדהה ולא רוצה להיות מזוהה עם עיתונות הספורט בארץ, שלדעתי היא בדיוק ההיפך ממה שעיתונות אמורה להיות.

   את הבלוג אני כותב כאוהד, כתבתי אותו עוד לפני שעברתי לעבוד בעיתונות. ומה שגורם לי להמשיך ולכתוב אותו הוא רק החיבור הרגשי למועדון. כשאני מבין ומאמין בדרך של המועדון, אני מחובר אליה רגשית. כשאני מרגיש שהמועדון מרמה אותי, כשאני לא מאמין לאיש שעומד בראשו, אני מרגיש נתק ולא רוצה לכתוב עליה או להתייחס אליה. יש אנשים שכעס על המועדון שלהם גורם להם לצאת ולמחות, אצלי זה גורם לתגובה אחרת. כן, יכול להיות ש"ילדותי" זו הגדרה טובה. מה אני אעשה? אני ילדותי קצת.

   יכול להיות שאמשיך לכתוב על הקבוצה, אם ארגיש שאני יכול לשנות משהו או שזה חשוב איכשהו. אבל את המשחקים כרגע אני לא חושב שאוכל לסקר, כי אני חושב שלא אוכל לצפות בהם "נקי". ואני בטח לא רוצה להגיע למצב, כמו שאני רואה לפעמים ברשתות, בו אני רק לועג ועוקץ לאנשי המועדון, מנהלים או שחקנים, מתוך תסכול.

   נראה מה יהיה. כרגע אני כועס, אני בעיקר צריך להירגע ולחשוב. בכל מקרה תודה על התגובה, הכעס שלך מתפרש אצלי כמחמאה, אני מבין מאיפה זה בא ואני מבטיח שאני לוקח את הדברים שלך בחשבון.

   אהבתי

 5. dk הגיב:

  תודה שכתבת! נקווה לטוב :/

  Liked by 1 person

 6. אור הגיב:

  אני בכלל לא בטוח שמנהל מקצועי ויענקלה זה משהו שאי פעם יכל לעבוד. אבל גם אם לא הולכים במודל הזה כל בחירות המאמנים שלו היו הזיה. זה לא יגמר אם הוא לא ישחרר. כמו כל ישראלי מצוי, הוא חושב שזה שהוא שם את הכסף הופך אותו למומחה. והאוהדים צריכים סוף סוף להבין שמכבי חיפה זה לא המועדון שלו. הוא שייך לנו. הוא רק שמר עליו ופיתוח אותו, אבל זה נגמר. לפני 10 שנים.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   הוא שייך גם לו, במובנים רבים, על הטוב ועכשיו בעיקר הרע שבזה. בכנות, אני באמת לא יודע מה לעשות. אמרתי פעם שאף פעם לא אקרא לו ללכת, בגלל שאני מרגיש שאני חייב לו חלק נכבד ומאושר מילדותי. אבל אולי הוא צריך את הדחיפה הקלה הזו. לא יודע.

   אהבתי

 7. אזר הגיב:

  חבר, אני אוהב את הכתיבה שלך וכמוך רובנו מיואשים מחבורת הסמרטוטים בירוק וכן! גם לאיש האציל והיקר יעקב שחר יש חלק בכישלון אבל יהיה חבל אם תפסיק לכתוב ולתת את הזווית שלך לשכונה שאנו רואים במועדון שכה יקר לנו.

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s