אנחנו – מכבי נתניה

מרגישים את הרעידות מתחת לרגליים? אל דאגה, זה לא השבר הסורי האפריקאי, יש עוד זמן לוועידת החקירה הבאה. זה ינואר שמתקרב, החלון הגדול, תשרי של הכדורגלנים, הזמן בו גורליהם נכתבים לכאן או לכאן. את הרעידות האלה מרגיש בימים אלה כל שחקן באירופה שקבוצתו לא רוצה אותו או שהוא כבר לא רוצה אותה, ומרגישים אותן כל השחקנים שהפגינו יכולת חלשה עד עכשיו, ודרך אותו חלון יטפסו ויבואו אלו שייקחו להם את חולצות ההרכב.

את הרעידות הללו מרגיש אדריאן סילבה. ומרגיש אותן שי מימון, שמביט אל החלון בחשש מפני בואו של האוקראיני הצעיר. איגנסיו קאנוטו דווקא לא מרגיש אותן, האדמה כבר מזמן בלעה אותו. אבל כן מרגיש אותן תומר חמד, שאולי אלו משחקיו האחרונים בירוק לעת עתה, וחצי מקבוצות הליגה כבר משחרות לפתחו. ואולי זהו דווקא הגיאורגי שלנו שייפרד מאיתנו עוד מעט, ולכן רגליו קצת רועדות לאחרונה והוא מעדיף להשתמש יותר בראש?

ויש עוד אחד שמתחיל להרגיש רעידות קלות תחת רגליו – הקולומביאני החביב ג'ון קולמה. הוא אמנם לא יעזוב בינואר, אבל ג'ון שלנו צריך להתחיל לאסוף ארגזים ריקים מסופרמרקטים סמוכים, כי גם שעתו מתקרבת. מלבד אי שביעות הרצון הקבועה (והלא לגמרי מוצדקת) מיכולתו, גם חוקי המס לא לטובתו, ובכלל, כנראה שבמועדון מרגישים שהגיע הזמן לרענן קצת. בינואר מגיע סיידו יאיא המבטיח, וגם אם יושאל בינתיים, זו כנראה תחילת הסוף של ג'ון בריון.

ומשום שהאדמה רועדת, אלישע סבור כנראה שכדאי שיהיה ליד קולמה שלנו ספסל קרוב להיאחז בו. על רקע סיום חוזהו של קולמה בקבוצה, או לחילופין המשא ומתן המתקרב על החוזה הבא, קשה שלא לחשוב שהשיקולים להציב את בוקולי בהרכב על חשבונו הם לגמרי מקצועיים. ידוע הרי שג'ון הוא אחד הפייבוריטים של אלישע שלא מוכן לוותר עליו לטובת אף אחד בשום מצב. אז מה פתאום הוא מקבל יחס כזה, דווקא באחת העונות הטובות ביותר שלו פה? הרשו לי לנחש שציפור גדולה שחובשת לעתים כובע ברט שוב הרשתה לעצמה להתערב בעניינים המקצועיים ולחשה משהו באוזנו של מאמננו. אנחנו קבוצה של בעלים, לטוב ולרע. מקרים כמו מקרה קולמה הנוכחי – אם החשדות נכונים כמובן – הם בעיני הרע בהתגלמותו.

***

ועוד לפני שרעש האדמה הגדול מגיע, יש משחק. זה עוד משחק מכריע וחשוב במיוחד עבורנו (ואיזה לא, בעצם?): ארבעה נצחונות רצופים כבר יכולים להיקרא "מומנטום". ניצחון משכנע בקרית אליעזר הוא דבר שעוד לא נראה השנה. וכמובן, ראובן. האם אלישע מארח מחר את המאמן שיחליף אותו? על פי כל הדעות, נראה שכן (אך כשמדובר ביעקב שחר, בהחלט ייתכן שהוא יעשה "דווקא").

עם כל חיבתי לעטר הנעים והצנוע ותלתליו (וההוקרה על העבר הקסום שהעניק לנו כמובן), אני לא חושב שהוא המושיע שלנו או שהוא יותר מוצלח מכל מאמן אחר שעשוי לנחות פה, או אפילו שהוא יהיה טוב יותר מאלישע הנעים והצנוע וקסדתו. מצד שני (ווהו!) ברור שמגיע לרובן צ'אנס. הוא ירוק בנשמתו, הוא התקפי ברוחו והכי חשוב, הוא לא איזה כוכבן שעושה קיצורי דרך אלא מאמן לא רע שהוכיח את עצמו במקומות אחרים. חוץ מזה, הוא הוכיח שהוא יודע לעבוד עם צעירים וזה משתלב פיקס בתכנית האייאקסית של שחר.

ויש עוד נימוק למה כן להחתים אותו. אולי כל קבוצה צריכה לפחות פעם אחת לספק את תביעות האוהדים בשביל להשתיק אותם לתמיד. מהבחינה הזו זה יכול להיות חיובי שגם אנחנו נעבור איזו חוויית אוחנה/ נמני/ מראדונה משלנו. מי יודעי, אולי זה יחסוך לנו יום אחד את הדרישה למנות את קטן כמאמן. יודעים מה, עכשיו כשאני חושב על קטן בתפקיד נמני, זה הנימוק הכי טוב למנות את רובן.

לפני

ויש את עניין עידן ורד. צריך להיות הוגנים – בשבוע שעבר התרעמתי על הוצאתו של ורד מההרכב, אבל בשורה התחתונה זה עבד. אלישע מראה שוב שהוא שם כזה זין על מה שרוצים האוהדים והתקשורת, וממשיך לעשות מה שבא לו (עד שזה מגיע לקטן כמובן, שמוכיח שבניגוד לשמו יש לו כנראה יותר גדול משל אלישע), וזה כולל המשך הספסול של ורד.

אנחנו עולים שוב, אם כן, עם שני חלוצים וככל הנראה ללא אגף ימני, שיאוייש מדי פעם על ידי חמד. אני עדיין מקווה שהחלוץ השני זה על חשבון קשר אחורי אחד, ושגולסה ישחק למעלה (מותר עדיין לפנטז על קטן באגף הימני?) – אם כי כשמדובר בקשר אחורי יחיד הייתי מעדיף את נוכחותו המאיימת של קולמה, ועל זה כבר דיברנו. מצד שני (ווהו! שני), במשחק נגד קרית שמונה נוכחנו לדעת שכשקולמה לא משחק הרבה פחות מסירות הולכות אחורה ולרוחב, וכיוון המשחק נוטה להיות באופן כללי קדימה, וזה תמיד חיובי. בואו נראה אם יש פה דפוס.

אני אוהב את זה שאלישע דבק בהרכב שלו בלי שפנים ובלי ניסויים חדשים. זה לא ההרכב המושלם – יש בהחלט מקום למחשבה רצינית על ורד, קולמה כאמור, עותמאן (מה איתו? 1), שלומי אזולאי (מה איתו? 2) ואפילו סינטיהו. אבל אם יש חוק אחד בכדורגל שיש לגביו הסכמה די רחבה, זה שהרכב מנצח לא מחליפים. אז בסדר, נזרום עם זה ונראה מה קורה. אם ההרכב יצליח להתחבר לניצחון רביעי ברציפות, מה טוב. אם לא, נקטול ללא רחמים.

ההרכב

(ע"פ וואלה! ספורט)

ניר דוידוביץ', אייל משומר, שי מימון, אריק בנאדו, טאלב טואטחה, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, יניב קטן, תומר חמד, ולדימיר דבאלישווילי.

החששות בהרחבה

חוליית ההגנה שלנו מחר תהיה אחת החלשות שלנו אי פעם. בנאדו אמנם ייצב את העניינים והניסיון שלו עושה הבדל גדול, אבל הוא ומימון הם עדיין אולי צמד הבלמים האיטי בליגה. משומר מימין שנתן סדרת משחקים יפה נגד נמושות הליגה חזר קצת למימדים טבעיים מול קרית שמונה, וסביר שגם נגד נתניה הוא לא הולך ללקק דבש, במיוחד כשמצופה ממנו לתפקד שוב גם כמגן וגם כקשר ימני תוקף. אף אחד חוץ מאלבס ומייקון לא יכול לעמוד בציפיות כאלה.

הפעם לא נוכל לבנות על כך שאגף שמאל יעשה עבורנו את העבודה. טוואטחה הוא אמנם כישרון אבל מסיללה הוא לא, ומחר נזכה לקבל שוב הצצה עגומה לעתיד נטול פיטר. רפאלוב יצטרך להסתדר לבד משמאל, מה שיהיה לו הרבה יותר קשה אחרי שהתרגל לקבל תמיכה מהקטר האפריקאי.

קטן ימשיך להנהיג את גרעין האוהדים התוסס ונקווה שיתרום גם משהו במגרש. שתיים או שלוש מסירות טובות שלו יכולות לעשות את ההבדל, וכאן עולה השאלה איך יתפקדו חמד ודבה מקדימה. אני אוהב את הציוות הזה שלהם למעלה, גם אם נדמה שבמשחק הקודם הוא לא לגמרי עבד. זהו חוד עם הרבה כוח, משחק ראש מצוין וגם ראיית משחק לא רעה, של שניהם. מדובר בשני חלוצים שיכולים לקבל כדור עם הגב לשער ולהכין מצב לבעיטה לחברים שמגיחים מאחורה, אם זה רפאלוב, קטן או גולסה. נותר רק להצר שוב על כך שוורד לא יהיה שם כדי לקבל כדורים מימין. אבל אמרנו שלא מתלוננים, אז לא נחזור לזה.

מי?

גולסה. כל כולי תקווה שהמשחק הטוב של אייל בשבוע שעבר לא היה חד פעמי, ושהוא מבשר על חזרתו של אייל לעניינים. הכל תלוי בשאלה כמה קדימה יוכל לשחק, וכמה ביטחון יהיה לו. אני חוזה לו עתיד מזהיר, הגיע הזמן שההווה שלו יחזור להראות את זה.

מה?

"שני חלוצים" צריך להגיד "הרבה הזדמנויות". אם תומר ודבה יצליחו לנפק הרבה תנועה בלי כדור, צריך רק 2-3 הכנסות כדור טובות של יניב, רפאלוב וגולסה, ויהיו לנו גולים. ואם לא מצליחים לבעוט, כמו גבוהים בכדורסל הם צריכים למשוך אליהם את ההגנה ולהוציא כדור החוצה לבעיטה מרחוק.

גם השבוע

משומר יקבל כדור מימין, יעבור שחקן אחד ושני, ואז יחליט להשאיר לנתניה את הכדור כדי לבדוק כמה הוא מהר הוא יכול לרוץ להגנה.

סיבות לאופטימיות

ינואר הבא עלינו לטובה ואיתו הבלם החדש פילייאבסקי, יאיא המבטיח ואולי אפילו חלוץ!

הנבואה

ניתנה לשוטים.

ולכן

0:3 ירוק!

אחרי

השיקום נמשך. מאז ההתרסקות במשחק האחרון של העונה שעברה, בכל משחק בסיבוב הראשון הלכנו וחזרנו קצת יותר להיות מכבי חיפה. אם בתחילת העונה היינו קבוצה שונה ואחרת לחלוטין מזו שהכרנו (יש שאמרו אפילו שהיא מעין הפועל תל אביב של פעם), עם נצחונות דחוקים ולא משכנעים, תוצאות תיקו ואפילו הפסד, ר"ל;  אחר כך חזרנו להיות הקבוצה שהכרנו מסוף העונה שעברה, שמבקיעה ומסתגרת כדי לשמור על היתרון; במחזורים האחרונים חזרנו להיות קבוצה שמסוגלת לנצח נצחונות משכנעים את הקטנות ונצחונות קשים את קבוצות הצמרת; ועכשיו השלמנו סיבוב מלא וחזרנו להיות מכבי חיפה של אלישע – כזו שמבקיעה די בקלות, משיגה שליטה מלאה במשחק ואז עושה הכל כדי לא למחוץ את היריבה.

איזה בזבוז. הקבוצה נראתה היום כמו מוחמד גדיר – מלאת פוטנציאל, מהירות ויכולת לרסק את כל מי שעומד בדרכה, אבל כמוהו גם משחקת לא בשכל, מאבדת הרבה יותר מדי הזדמנויות להגיע אל מול השער, ובאופן כללי מקבלת החלטות לא נכונות.

ובכל זאת, ניצחון, ו 0:3 ירוק ואהוב במיוחד. אבל זה היה יכול להיות גם 4 ו-5. ואם הקבוצה לא תעשה את האקסטרה כדי לחרוג ממעגל הנצחונות המוכרים וקצת משעממים האלה, אלישע ימצא את עצמו אולי עם תואר אבל בלי האוהדים, וזה לא דבר קל בחיפה. שישאל את רוני לוי.

בגדול

בגדול, אלישע שיחק אותה. מערך שני החלוצים עובד, ובדיוק כמו שהוא צריך לעבוד – שיתוף פעולה טוב בין חמד לדבה, ושער ראשון ומבורך של תומר הנהדר. מברוכ תומר, חיכינו לזה הרבה הרבה זמן. מקווה שזה לא יהיה מאוחר מדי בשבילו.

המעבר לשני חלוצים בהחלט הוכח כמקדם את כמות התנועה ללא כדור בחלק הקדמי, וכשיש כזו קטן פורח. ככל שחמד ודבה נעו יותר, ככה יניב מסר מסירות טובות יותר, כאילו שניהם מרכיבים את גלגל השיניים שצריך לנוע כל הזמן כדי שהמחוג הקטן יעבוד היטב. המחוג הגדול עם העיגול הצלחתי על ראשו המשיך לקרוא מצוין את המשחק, שוב שם זין די גדול על האוהדים – אני מתחיל ממש לחבב את האומץ של המאמן הזה, כבר די ברור שהוא לא כזה "נחמד" ו"רך" כמו שעשו ממנו – ועשה חילוף הגנתי מצוין שהבטיח את הניצחון והביא עוד גול.

באותו רגע הקבוצה חזרה כאמור להיות מכבי המעצבנת שהיתה לעיתים קרובות בעונה שעברה והתחילה לזלזל ולהסתפק ביתרון. ועדיין, עוד קצת מחשבה של גולסה, ורד וגדיר (במקרה שלו אולי עדיף שיחשוב כמה שפחות) והיינו גומרים את זה עם חמישיה.

ציונים

דוידוביץ' – 6. לא הרבה איומים, היה שם כשהיה צריך.

בנאדו – 7. לא ייאמן כמה הבדל הניסיון שלו עושה.

מימון – 7. לא ייאמן כמה הבדל הניסיון של בנאדו עושה. יופי של משחק של מימון שמחפה על איטיות עצומה במיקום נכון. אני עדיין מקווה שפיליאבסקי טוב יותר.

טוואטחה – 6. משחק טוב, בטוח ובעיקר מבטיח של טאלב. הוא לא מסיללה בהתקפה – וכמו פיטר לא יהיה כאן עוד הרבה זמן – אבל בהגנה הוא עושה את העבודה, ואפילו ההגבהות שלו לא רעות בכלל.

משומר – 6. מצד אחד הרבה החלטות לא טובות בהגנה ואיבודי כדור בהתקפה, מצד שני לחימה, מחויבות והסתערות על כל כדור, מה שגם הביא לו גול ובצדק. חבל שבכל פעם שלומדים מחדש לחבב אותו על כל העבודה שהוא עושה, הוא חייב להרוס עם איזה איבוד מעצבן.

בוקולי – 6. לא נגמר. הופך להיות גאטוסו שלנו.

גולסה – 6. רוצה, אנרגטי ועושה פעולות יפות, אבל הרבה יותר מדי איבודי כדור היום.

רפאלוב – 5. משחק מאוד אנמי של ליאור, למעט הריצה הנהדרת שהביאה לפנדל. לא הסתדר בלי מסיללה.

קטן – 7. די מדהים איך קטן מצליח לתת משחק נהדר וחלש באותו הזמן. הוא יכול לאבד 97% מהכדורים שמגיעים אליו, אבל בשלושת האחוזים הנותרים הוא יבשל לפחות גול אחד ועוד שני מצבים מול השער. את יכולת המסירה שלו אין לאף אחד אחר בארץ, עכשיו רק צריך לגרום לו לנוע עוד יותר כדי שלא יהפוך לערן לוי.

חמד – 7. ענק. הייתי מאוהב בו, עכשיו אני אוהב אותו. איזו נוכחות, איזה משחק ראש אדיר, אבל הכי חשוב – איזו לחימה. לחימה שרק שחקן בית יכול לתת, כל הזמן ובכל מקום על המגרש. לא תופקד כחלוץ מובהק אלא כחצי קיצוני שגונב כל הזמן לאמצע ומפנה למשומר את האגף, ובכל זאת הצליח להבקיע גול ולתת משחק טוב. איזה כיף.

דבאלישווילי – 6. עוד שחקן שיכול להיות די גרוע כל המשחק, אבל בשני מהלכים הוא מבקיע גול וכמעט מבשל עוד אחד. יש לו ראיית משחק טובה ויכולת מסירה אדירה אבל כשהוא לחוץ על גול הוא לא רואה כלום חוץ מהשער, וחבל.

מחליפים

קולמה – 6. עשה את מה שאלישע רצה ממנו עם השתלטות מהירה על מרכז השדה. אולי הוא קצת תוקע אותנו בהתקפה אבל בכל מה שקשור לקישור הגנתי – הוא קלאסה. יהיה קשה לוותר עליו.

גדיר – 4. אלוהים, איזה בזבוז. כמה מהירות וכישרון בשחקן עם כל כך מעט החלטות טובות. כמו הצבא שלנו, גדיר פותר בכל פעם את בעיות המלחמה הקודמת שלו באגף, וממש כמוהו בכל פעם מתפלא לגלות שהיריב לא אידיוט וגם הוא חשב על זה.

ורד – 5. לא הועיל, לא הזיק. רק שלא יילך לאיבוד בגלל הייבוש הזה.

השחקן המצטיין

תומר חמד. התלבטות קלה בינו לבין קטן שנתן כמה מסירות אדירות, אבל החמצת הפנדל של יניב הכריעה את הכף. חמד מוכיח שכשנותנים לו את הצ'אנס הוא יודע לקחת. יש לו כוח, יכולת הנעת כדור מצוינת, דריבל לא רע ומשחק ראש אדיר – וכמה רעב ומחויבות! הייתי רוצה לראות אותו, את גולסה ואת ורד באותו הרכב – ביחד הם יטרפו את המגרש.

אני מקווה שבמחשב של אלישע, במסמך הוורד תחת הכותרת "ינואר", נרשמה היום בגדול השורה הבאה: אם לא מביאים חלוץ באמת תותח, תומר חייב להישאר בקבוצה.

עוד כמה מילים

מרתק לראות איך הביטחון העצמי חוזר לאט לאט לקבוצה אחרי הטראומה ההיא. חבל רק שלביטחון הזה יש תקרת זכוכית, שהיא הביטחון של אלישע. נדמה שאם לאלישע היה קצת מהקילר אינסטינקט שהיה לשרף והיום יש אולי לגוטמן, חומר השחקנים הנוכחי שלנו היה יכול לפרק את הליגה החלשה הזו [מצד שני (ווהו של סוגריים!), לא בטוח שגוטמן ושרף היו מצליחים לשקם את הקבוצה אחרי ההתרסקות הקשה].

אבל יש תקווה. נדמה לי שעם הזמן אלישע מצליח להשיל מעליו לאט לאט את הקליפה החביבה והביישנית שעטה על עצמו בפריפריה, ומתחיל לפתח עם הזמן את השריון העבה של סמכות וכוח שיש רק למי שמתרגל לחיות בצמרת. הוא מצליח לעמוד כבר זמן די רב, ואפילו די בקלות, בלחץ הרחוב והתקשורת, ועם כל הלחץ הזה על הגב הוא סוחב את הקבוצה, שוב, למקום הראשון. אם רק יצליח להחדיר בשחקנים את האומץ שהוא מפגין בחילופים ובהחלטות ההרכב שלו, יכול להיות שגם הקבוצה שלנו תסיר את הקליפה שלה, ותחזור שוב להיות הקבוצה מלאת התעוזה ורוח ההרפתקנות שהיתה לנו פעם.

תודות

לשחקני נתניה, שעשו את זה קל במיוחד.

פינת הטלוויזיה ע"ש ד. נוימן

לפעמים נדמה שרמי וייץ כל כך רוצה להוכיח שהאהדה שלו למכבי חיפה לא משפיעה לו על השידור, שהוא קצת לוקח את זה רחוק מדי. מזל שדבה קצת סתם לו את הפה.

השורה התחתונה

חזרנו לניצחונות הצנועים של אלישע, עכשיו צריך לעבור לשלב הבא – למחוץ.

השורה מתחת לשורה התחתונה

ושוב התחזית שלי התבררה כנכונה לחלוטין! אם נמשיך ככה, אני אוכל להגיד שאני מדויק יותר משעון מקולקל!

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized, בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

28 תגובות על אנחנו – מכבי נתניה

 1. 3:0. הי הי.
  (אמרת שמותר לי).

  אהבתי

 2. הופ הגיב:

  זה בסדר רועי. אני מעדיף שתפרוק את זה פה במקום בטוח מאשר על מספרים תמימים ברחוב.

  אהבתי

 3. שי הגיב:

  נתניה משעממת, אין אפילו את מי לנאחס.
  אני אופטימי..

  אהבתי

 4. מתי הגיב:

  למכבי חיפה יש עבר של שחרור מוזר של קשרים אחרויים כושים, סליחה שחורים, אה, לא, מוקה.
  זה התחיל עם אלבס והמשיך עם דירסאו ואחר כך פאוליניו, לא. פאוליניו היה דווקא החתמה מוזרה. נראה לי שהחתימו אותו כי נשאר במכבי חיפה סטוק של נעלי כדורגל במידה של ג'יזרמו ישראלביץ שלא היה מה לעשות איתם. עכשיו קולמה. כנראה במכבי חיפה אוהבים בתפקיד הזה פועלים אפורים כמו אבוקרט ובוקולי ולא פועלים שחורים. גזענים!

  תפקיד חשוב היה לרפאלוב היום במגרש. בקבוצה שבה רוב השחקנים קרחים, חשוב ,בעיקר בימי גשם, שיהיה מישהו עם שיער שאפשר יהיה לדעת שיורד גשם. לפיכך הקלוז אפים על רפאלוב נתנו לצופים בבית אינדיקציה על כמות המשקעים בקרית אליעזר היום בערב ובזכותו ובזכות שיערו אין צורך לעקוב היום בחדשות לגבי מצב משק המים.
  מי שמתייחס לחילוף של אלישע -קולמה במקום רפאלוב כחילוף טאקטי שמשנה מערך לא מבין כלום באומנות של מיקי בוגנים. זה היה חילוף מובהק של שחקן עם שיער בשחקן עם שיער (הרבה יותר שיער יש להגיד) וכך הקהל בבית יכל להמשיך ברציפות במעקבו אחרי כמות המשקעים בקרית אליעזר .

  מחכה כבר לאחרי משחק, תעשה את זה מהר למה אם לא אשתי תכריח אותי לראות איתה האח הגדול וממש לא בא לי. התרוץ היחיד שיש לי להתחמק מהמפגע זה להגיד לה שיש סיכום משחק של הופמן באינטרנט.

  אהבתי

 5. מתי הגיב:

  חבל שלא כתבת הרבה יותר כי סיימתי לקרוא ועדיין לא היו פרסומות ראשונות. יש לך תרוץ טוב בשבילי- בשבילה?
  כל מילה שכתבת בסלע בקשר למשחק הזה.
  מה שבנאדו גורם למימון מזכיר לי אחד בשם שגיא גונן שהיה קפטן נבחרת הנוער שעוד כשהיה ילד צפו לו עתיד גדול במכבי חיפה כבלם אחורי. מהר מאוד הוא עלה לבוגרים ופתאום גילו שהשחקן כבד כמו 747 לניו יורק בשיא העונה. שחקן שיכול לרדוף אחרי חלוץ רק אולי כשהחלוץ יוצא צולע לחילוף כדי לבזבז זמן וגם אז לא בטוח שהיה משיג אותו.
  התברר בסופו של דבר שהבלם הקדמי בנוער שאף אחד לא שמע עליו חוץ מזה שהוא היה הבן של שחקן עבר במכבי חיפה ושאשתו לעתיד מזדיינת באותם ימים עם אביב גפן הוא זה שגרם לו לאותו שגיא גונן להיות כל כך גדול ושכיסה את ערוות איטיותו כל אימת שמישהו ניסה לאיים על השער.

  אהבתי

 6. הופ הגיב:

  שי, "אין את מי לנחס" – אולי הדבר הכי מדויק שאפשר להגיד על נתניה. לגבי התפילות, העיר נתניה ואני מודים לך על התמיכה.
  מתי – LOL על תיאורית השיער, במובן הכי מילולי שלו – פשוט צחקתי בקול רם. מבריק, ולא מהגשם.
  שגיא גונן…זרקת אותי בבת אחת 20 שנה אחורה, לאותם ימים נשכחים בהם עוד היה "בלם קדמי" ו"בלם אחורי". לא חשבתי עליו בהקשר בנאדו. לגמרי יש מצב.

  אהבתי

 7. פרלה הגיב:

  מתי, פשוט הורס (אפילו הקראתי לאשה).
  לא ראיתי את המשחק היום מסיבות משפחתיות ומטעמי שלום בית. הייתי דווקא בנתניה.
  אחי עדכן אותי שהתוצאה מטעה.
  אין ספק שיש הרבה על מה לחשוב בענין הקאדר בחלון (ההזדמנויות?!) המתקרב.
  פגרה נעימה. עוד עשרה ימים לגביע הטוטו.
  כדאי להתכתב הרבה כדי לא להתייבש.

  אהבתי

 8. הופ הגיב:

  פרלה – שלום בית דוחה הכל. לא נתייבש!

  אהבתי

 9. פרלה הגיב:

  ולא נתייאש.

  אהבתי

 10. מתי הגיב:

  עוד משהו ששכחתי לגבי גולסה. אומנם אני לא פיזיולוג אבל נדמה לי שהבעיה שלו זה יותר מדי חדר כושר. שחקן כדורגל ובמיוחד שחקן יצירתי צריך לשמור על מסת שרירים קבועה כדי לשמור על אותה מהירות וגמישות וגישה לכדור. המסה שהוא תפס (הבחור נהיה ממש סוס) מכבידה עליו לדעתי בביצוע פעולות. גם סגנון הריצה שלו שהיה אצילי כמו איילה השתנה. או שהוא צריך ללמוד לשחק עם מבנה הגוף החדש שלו או שהוא צריך לחזור למבנה הקודם.

  * הכותב אינו פיזיולוג ואינו שחקן הוא סתם קונספירטור בשקל וחצי.

  אהבתי

 11. הופ הגיב:

  מתי – תובנה מאוד מעניינת.
  מצד אחד, כבר ראיתי בחיי שחקנים חסונים ויצירתיים. אולי זה אנחנו ששבויים בחלוקות שלנו לגבי איך צריכים להיראות כל מיני סוגי שחקנים, ודווקא גולסה מעדיף לעשות משהו אחר, להיות שחקן יצירתי שגם יש לו כוח ויכולות פיזיות, ולא איזה עלה נידף סטייל ברקוביץ', דייגו או מודריץ'. אני חושב שגולסה מבין ששחקן היום לא יכול להיות רק טכני ולא כזה שמסוגל לקחת כדור בתאקל או במאבק כוח. ובכלל, נדמה לי שהוא מאוד מוכוון לאירופה ומישהו נתן לו טיפ נכון מאוד ששם הוא לא יוכל להסתדר כשהוא רבע עוף. אמנם בניון עשה את זה אבל גם הוא מאוד התחזק עם השנים.
  אבל אתה גם צודק כמובן. אני חושב שהעצה הרעה שנתנו לגולסה היא שברמות הגבוהות הוא לא יכול להיות פליימייקר והוא צריך ללכת על תפקיד ה 50-50 היותר פופולרי היום. אני לא אתפלא אם המישהו הזה היה אלישע. נראה שהוא מתאמץ בכוח להפוך את גולסה לבירם כיאל הבא, וחבל, כי הוא בכלל יכול היה להיות יוסי.

  אהבתי

 12. פראליה הגיב:

  מתי, תגובות נהדרות.
  אני זוכר את שגיא אבל לא זוכר אותו עם אריק בנוער, מייחס אותם לשני מחזורים שונים משום מה.
  הופ, מסכים לגמרי לגבי גולסה, הדרך הכי בטוחה שלו לצאת לאירופה זה בתור 50-50, הוא תפור על העמדה הזו, עם הכוונה נכונה כמובן.
  בנאדו, מיימון, בוקולי, משומר – מה שמעיק ומעיד עשרות מונים על הרמה של הקבוצה הוא שכמה שהם "טובים" הם כ"כ רעים אבסולוטית.
  תומר – יש לו כ"כ הרבה דברים שאין לרב החלוצים בארץ. ונניח שיביאו חלוץ בחלון – למה לשחרר אותו? הוא כ"כ פחות טוב מאזולאי? הבנאדם תיפקד מצויין בדיוק כשנדרש וכשכל הלחץ עליו וזה אומר עליו המון.

  אהבתי

 13. הופ הגיב:

  פראליה – מתלבט בקשר לגולסה. זה נכון שבניגוד לבניון ודומיו יש לו מבנה גוף חסון שמאפשר לשחק בתפקיד הזה. השאלה אם כמו שמתי אומר השרירים באים לו קצת על חשבון הטכניקה. אני לא מבין גדול בזה.
  צודק לגבי הרביעיה שהזכרת – קצת התרגלנו לרע העונה, אז אנחנו מתרגשים מכל משחק טוב יחסית. אבסולוטית אני מסכים שכולם לא "ברמה של מכבי חיפה" כמו שאנחנו מכירים.
  תומר זו התלבטות, ואני מזכיר שציפיתי ממנו להמון בתחילת העונה (והוא לא ממש קיבל את ההזדמנות). מה שגורם לי לחשוב שצריך לשחרר אותו זה יותר המחשבה על ההתפחות האישית שלו. אני מתאר לעצמי שדבה הוא באנקר, אם יביאו חלוץ אחר הוא יהיה מחליף ראשון, ואלישע גם אוהב יותר את אזולאי (אולי בגלל ש"הוא הביא אותו"). אז אני מעדיף שתומר יתפתח עוד בקבוצות אחרות ואז יחזור אלינו, מאשר שייתקע בקצה הספסל שלנו. זה יהיה בזבוז עצום עבורו ועבורנו. מאזולאי פחות אכפת לי אז לא כל כך משנה לי אם הוא יישאר ויהיה מחליף שלישי.

  אהבתי

 14. מנטיסה הגיב:

  הופ, אני מודה שלא ראיתי את המשחק אתמול (לצערי או שלא לצערי – תלוי בעמדת המתבונן) אבל אני מעיר על עובדת היותך שעון מקולקל וכפי שנאמר בעבר, גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום.

  אהבתי

 15. הופ הגיב:

  מנטיסה – לצערך. זו אמנם לא מחמאה גדולה אבל יחסית לשאר המשחקים העונה זה היה משחק לא רע.
  לגבי השעון – תראה את השורה שמתחת לתחתונה. אתמול השוויתי את השעון המקולקל, מעכשיו והלאה כל 0:3 זו כבר הצלחה מסחררת!

  אהבתי

 16. mirage הגיב:

  גם אני לא ראיתי את המשחק אבל מזל טוב על התוצאה ועל הניחוש המדויק בטופס הטוטו….ממה שכתבת הכי אהבתי את השורה על קטן:"עכשיו רק צריך לגרום לו לנוע עוד יותר כדי שלא יהפוך לערן לוי." לדעתי חסרים לו שני דברים להפוך לערן לוי: רגל שמאל אימתנית ובטן יותר מפותחת. תגיד את האמת האוהדים שלכם לא עצובים שערן לוי לא חזר להפועל חיפה? הרי הלך לאיבוד אחד משירי היציעים הגדולים, מועמד מוביל במצעד הפזמונים. שיר שהייתי מדמזם כל הזמן. כולם ביחד: "ערן לוי בן זונה, ערן לוי בן זונה…."
  נ.ב. הקבוצה השלישית בדירוג האהודות עליך ניצחה 5-0 ביום שישי. נראו בקהל: רון בן-שמעון (אם מדברים על בטן מפותחת…) ועופר מזרחי! ביום שישי אנחנו ברחובות למשחק העונה נגד השני בליגה, מכבי שעריים. יש לנו חשבון הסטורי לנסות לסגור איתם. נשלח קהל גדול.

  אהבתי

 17. הופ הגיב:

  תודה מיראז'. אם אתה חושב שהשיר הנ"ל הלך לאיבוד, אתה לא מכיר את זכרונם-הארוך-בכל-הנוגע-לדברים-לא-חשובים-בעליל של אוהדי מכבי חיפה. במשחק מול אשקלון האוהדים שרו לו וקראו לו בוז כאילו הוא מאיר מליקה לפחות.
  0:5? וואו. אפשר קצת מהמוחץ מוחץ מזה? בכלל אתם מפרקים את הליגה, טפו טפו. אם אני לא טועה שעריים זה תימנים, עדה שאני מחבב במיוחד ואף חולק איתה גנים משותפים רבים. אז תהיו עדינים איתם בבקשה.
  (אגב אני מניח שהתכוונת לרן בן שמעון, אבל גם רון זה יפה – בעיקר כי זה מזכיר לי את "לרון בלון אדום". בגרסה הבן שמעונית זה כמובן – רון *הוא* בלון אדום)

  אהבתי

  • mirage הגיב:

   הייתי צריך לדעת שתמשיכו לשיר על אדון לוי. נכון שאוהדי כדורגל הם ממש נשמות טובות ועדינות? וגם כמובן לא לשכוח את מאיר מליקה. יש פרשן אצלנו שכינה
   את מאמנו אז (אחד בשם א' גרנט),"שובר הרגליים". נדמה לי שהוא קורא לו כך עד היום…
   בענין שעריים-כן תימנים. וקבוצה בעלת מסורת בליגות יותר גבוהות. הם אמורים להיות מבחן הרבה יותר רציני מהקבוצות שפגשנו עד כה. הנה כתבה על המשחק הקודם כולל תקציר מצולם של השערים: http://www.doublepass.co.il/story.php?id=2306

   אהבתי

 18. הופ הגיב:

  מיראז' – נזכרתי, שעריים זה איפה שאייל גולן שיחק! (לא יעזור כלום, אפשר להיות מועדון ותיק עם מסורת בליגות הגבוהות והיסטוריה מפוארת, ובסוף כל מה שיזכרו לך זה איזו אנקדוטה עם סלב – מה שמזכיר לי כמובן את הקטע מהחמישיה עם "אלפרדו בונה הגשרים", ניסיתי למצוא ולא הצלחתי).
  משום מה תקציר הוידאו לא עובד לי.

  אהבתי

  • mirage הגיב:

   לא רק שהוא שיחק בשעריים, הוא גם שיחק במרמורק שזה נחשב בגידה של ממש. היריבויות מילן-אינטר, ליברפול-אברטון, או בוקה-ריבר הן כלום לעומת שעריים-מרמורק. האם ידוע לך שאוהדי שתי הקבוצות מסרבים להיקבר באותו בית קברות? היריבות נמשכת גם לאחר המוות!
   נ.ב. אצלי הוידאו בסדר. תנסה ממחשב אחר.

   אהבתי

 19. הופ הגיב:

  זה אמיתי עם הבית קברות? זה ענק! מעכשיו מי שמוכן להיקבר באותו בית קברות עם אוהדי היריבות הוא מבחינתי "אוהד הצלחות".
  מיד אני הולך לאולם המחשבים בביתי לנסות ממחשב אחר :) אני אסתפק בלנסות מדפדפן אחר.

  אהבתי

  • mirage הגיב:

   זהו שאסור להתרשם יתר על המידה ממי שאומר "עד המוות הפועל" כי אלה ממרמורק ושעריים שואלים "ומה עם אחרי המוות?" דרך אגב, נודע לי ממקורות שלא יודעים דבר שהוידאו לא פועל בשועל האש. נסה אקספלורר (גם באותו מחשב מותר…)

   אהבתי

 20. פינגבאק: סיפור של חורף, או יותר? פוסט אורח מאת פרלה | מצד שני

 21. הופ הגיב:

  מיראז' – ראיתי, אבל נראה לי שהתבלבלת, שלחת לי לינק למשחק של מכבי חיפה מהניינטיז. מה זה ההנעת כדור הזאת? והדאבל פאסים? והטכניקה של השחקנים? וכל העקבים האלה? זה נראה כמו קבוצת ליגת על שמשחקת נגד קבוצה מליגה א'!
  איזה יופי. שמחתי לראות ששי אהרון לא איבד שערה משערות קארהו, ואהבתי את השחקן שהבקיע שני שערים – כפיר מלול, ואת ההוא שנראה כמו גולסה ומשחק כרגע יותר טוב ממנו ככל הנראה (יחיא?). אבל הכי אהבתי את מספר /0 שלכם, זה שמזכיר מרחוק את יבוריאן. זה צבאג? יופי של משחק הוא נתן.
  עכשיו אני יודע למה זו הקבוצה השלישית שאני אוהד :)

  אהבתי

  • mirage הגיב:

   מה אגיד לך, עשית לי את היום בתגובה הזאת. אולי אפילו את השבוע. חשבתי שלאחר צפייה בסרטון תגיד לי שזה זבל מליגה ב'. או משהו בסיגנון. בכל זאת אפילו לי יש שתי "הסתייגויות": זה באמת "רק ליגה ב' " (עם או בלי מרכאות) והיריבה היתה מאד חלשה במשחק הזה. זה לא מכבי קרית גת אלא משהו שנקרא מ. ס. קרית גת. לאחר שראיתי אותם חשבתי שהמ. ס. הוא אולי מוות סופי? מגינים סתומים? מחוסרי סיבולת? בקיצור היה כבר 2-0 אחרי רבע שעה ולכן שחקנינו הרשו לעצמם להתפרע. *אבל* (וזה באמת חשוב) אנחנו בהחלט נותנים הצגות השנה. יש לנו מאמן בעל סגנון התקפי במיוחד ושחקנים בהתאם. וכמעט כולם מעולם לא שיחקו מעל לליגה א'! לכפיר מלול יש 10 שערים ב-11 משחקים. איתמר יחיא הוא שחקן צעיר ומהיר מאד. ומספר 10 הוא אכן עוז צבאג, השחקן האהוד עלי ביותר. הבחור הוא תופעה. הוא מכדרר דרך כל קבוצת היריבה 3 או 4 פעמים בכל משחק. נדמה לי שרק איטיותו מונעת ממנו לקבל הזדמנות בליגה יותר גבוהה. יום שישי זה המבחן האמיתי וכל הדרכים מובילות לשעריים. טוב,בילבלתי לך את המח מספיק בעניני קטמון וליגה ב'. זה בכל זאת בלוג על מכבי חיפה. אולי אצטרך לייסד את הקטמונבלוג בעצמי….

   אהבתי

   • הופ הגיב:

    כנראה שאין ברירה… הבלוג הזה התחיל כשראיתי שאני כותב הרבה תגובות בבלוגים אחרים, והבנתי שיש לי כנראה מה להגיד ובבלוג משלי ישמעו אותי יותר טוב, חוץ מזה שאם אתחרט על תגובה אוכל למחוק אותה :). נראה לי שגם לך יש מה לכתוב, ואחרי הצפיה בקליפ גם שבהחלט יש לך *על* מה לכתוב.
    LOL על ה-מ.ס.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s