אנחנו – בית"ר ירושלים: יש מה לעשות

היה הרבה ייאוש אחרי המשחק. תחושה של ויתור. הוטלה קללה, יש נאחס. שמעתי פה ושם ש"זה כבר לא קשור למאמן", וש"אין משהו שהוא יכול לעשות". ובאופן מוזר יוצא שכמה אנשים מסביבי שהתנגדו לרוני לוי בהפסדים של תחילת העונה חושבים עכשיו שזו לא אשמתו, ואני שתמכתי בו אז וביקשתי שניתן לו זמן, איבדתי כל שמץ של סבלנות כלפיו.

כי נכון, ברור שהרבה שחקנים פשוט לא מתאימים לרמה. אבל זה בטח לא סגל שחקנים של מקום לפני אחרון בליגה. אז מי שאחראי להוצאת 20% מהשחקנים שלנו זה המאמן. וזה בלי לדבר על זה שהוא בחר את השחקנים הלא-מתאימים האלה מלכתחילה.

וכשאתה רואה אותם משחקים אתה שואל את עצמך, מה הם עשו כל השבוע, למה אין ביניהם שמץ של תיאום, למה הם לא יודעים מה לעשות עם הכדור. למה הם נראים כל כך נרפים. אתה יודע – כי אתה זוכר אותם מקבוצות אחרות וגם ממכבי של עונות קודמות – שאפילו השחקנים האלה יכולים לשחק יותר טוב. ומי שצריך לגרום להם לשחק יותר טוב זה המאמן.

אבל נראה שלוי חסר פתרונות לחלוטין. גרוע מכך – בכלל לא בטוח שהוא חושב שיש בעיות שצריך למצוא להן פתרונות. מאמן שחושב שיש בעיות עובד כל הזמן בשביל לתקן אותן, אבל נראה שרוני לוי מרוצה. כי לפי היכולת שלהם במחצית השניה, לא עושה רושם שהוא ממש נזף בהם בהפסקה. וכנראה שגם נקודתית היכולת של השחקנים סיפקה אותו, כי גם החילופים בוששו להגיע.

והנה, אחרי המשחק הוא באמת אמר ש"שיחקנו משחק טוב", ושהוא די מרוצה מההופעה של השחקנים. אז נראה שהכל די בסדר, לפחות מבחינת רוני לוי.

*

אחרי המשחק היו אוהדים מעטים שדיברו על המצב והיו לא מעט שהביעו את התסכול שלהם בקללות. אבל הדבר הכי בולט אצל האוהדים היה השקט. שקט של ייאוש ושל תסכול של מה אפשר לעשות. אין מה לעשות.

אבל אולי יש מה לעשות. אם המאמן לא מבצע את תפקידו כמו שצריך, אפשר להתחיל לחשוב ברצינות על חילוף בעמדה הזאת. ואם תשאלו "את מי תביא במקומו?", או "ועם מישהו אחר יהיה יותר טוב?" – אענה לכם שמכל המועמדים שיושבים בבית ומחכים לקריאה יש כמה שהם בהחלט ראויים; ושלא משנה מי, יותר גרוע מזה זה לא יכול להיות.

ולגבי הטענה ש"אם כבר העונה הלכה, אז מה זה יעזור להחליף מאמן, לפחות שלוי יתחיל כבר עכשיו לבנות קבוצה טובה לעונה הבאה" – ובכן, כמו שאנחנו נראים, אני בכלל לא בטוח שאני רוצה לראות קבוצה בדמותו של לוי גם בעונה הבאה. אני בטוח לא רוצה לראות אותה בליגה השניה.

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

12 תגובות על אנחנו – בית"ר ירושלים: יש מה לעשות

 1. מתי הגיב:

  באמת אפשר להגדיר במילה אחת את המצב: ייאוש. הקהל יצא מהאצטדיון כמו חיילים מסמורטטים שנלקחו בשבי ורק רוצים כוס מים וכשתגמר המלחמה המזוינת הזו.

  Liked by 1 person

 2. מנטיסה הגיב:

  אני חייב להגיד, שדווקא במחצית השנייה עד כיבוש השער, שיחקנו לא רע. אני מודה שלא ראיתי הרבה משחקים שלנו, אבל ממה שראיתי, למעט המשחק נגד הפועל עכו, זו הייתה המחצית הכי טובה שראיתי (אוי ואבוי אם זו המחצית הכי טובה). הבעייה היא שאני מרגיש שלקינו בתסמונת מכבי תל אביב בתקופת לוני. נראים בסדר, אם סגל שחקנים שעל הנייר נשמע נוצץ אבל כשמגיע לכדי כיבוש שערים, פשוט לא יודעים. גם אני מסכים איתך הופמן כי התחושה שחשתי בסוף המשחק היתה ייאוש.
  אבא שלי צחק עליי בסוף השבוע ואמר שמה יהיה ושבסוף תגמרו בלאומית. באופן מפתיע וכשאני נזכר בפוסט של מתי אם אני לא טועה משנה שעברה, אני חושב שזה לא פתרון כזה גרוע. ראו את המקרה של בית"ר ב-92'. אולי צריך כזה זעזוע למערכת שתבין שכלו כל הקיצים והגיע הזמן לשנס מתניים, להעיף את כל השומן העודף שיש לנו (ויש הרבה) ולהתחיל לעשות וואחד דיאטה שתחזיר לקבוצה שלנו את היסודות המהנים והכיפים.

  Liked by 1 person

 3. יניב הגיב:

  גם אם שיחקנו טוב אתמול, עדיין כל האחריות להפסד נשענת על המאמן, שידע בדיוק ברגע הנכון להרוג את המומנטום בעזרת חילופים.
  אם יש משהו אחד (וזה קשה לי כמו לי כמו לידה) שאני מעריך בצהבת השנה זה את הכנות של יוקאנוביץ'. מעדיף שהמאמן שלי יצא מהכלים כמו אוהד ויגיד בערסיות "שיחקנו חרא", מאשר השקר המתמשך והמתנשא שאנחנו שומעים כבר חצי עונה.
  ועוד דבר – כואב לי על שחקנים טובים מאוד שנמצאים אצלנו (פלט, אוברניאק) שבעתיד יזכרו כשותפים לטרגדיה הזאת, ואולי אפילו ישלמו את המחיר, כי זרים תמיד יותר קל לנפות.

  Liked by 1 person

 4. הופמן הגיב:

  אתם באמת מרגישים ששיחקנו טוב אתמול? שמעתי את זה מעוד אנשים. אני מרגיש ששיחקנו על הפנים. ממש על הפנים. זה לא רק אי ניצול הזדמנויות. לכמה הזדמנויות כבר הגענו? חצי נגיחה של פלט במחצית הראשונה, נניח. במחצית השניה היתה בעיטה שלו מ-20 מ', הכי קרוב שהגענו, ועוד איזה שניים וחצי מצבים של עטר ועזרא שבעטו מעל השער. אפילו פעם אחת לא הגענו לשחקן מול שוער, אחד על אחד. אפילו נגיחה אחת למסגרת, עם החלוץ הכי גבוה בליגה.
  וזה לא רק זה – לא היתה התקפה אחת שהלכה מההתחלה ועד הסוף כמו שצריך. היו נקודות אור – פלט היה בסדר גמור לדעתי, עטר נתן מה שהוא יכול ואפילו דרינצ'יץ' השתפר יחסית למשחקים האחרים. אוברניאק לדעתי מצוין, גם אתמול היה סביר יחסית לאחרים (דיר באלאק אם מעיפים אותו). אבל ביחד זה פשוט לא עובד! וכשביחד זה לא עובד יש מישהו אחד שאחראי.
  ובכל מקרה, אני לא רוצה לרדת ליגה. זאת תהיה פגיעה חמורה בשם של המועדון ובכוח ההרתעה שלו. את הניקיון אפשר לעשות גם תוך כדי תנועה. גם עם הנוער מחוזקים בזרים אנחנו לא אמורים להיות אחרי עכו, כפ"ס והפועל חיפה.

  Liked by 1 person

 5. עידו הגיב:

  הופמן, אני הרבה פחות מודאג מהיכולת. בית"ר עם יכולת דומה נמצאת במקום השלישי. הם פשוט מסוגלים לתרגם את היכולת הזאת להרבה שערים.
  תסכים איתי שהם לא משחקים כדורגל מרהיב, לא הגיעו להרבה מצבים אתמול ובכללי לא נראו הרבה יותר עליונים מאיתנו. ועדיין.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   אה, שיהיה ברור, הייתי שמח אם היינו מנצחים אתמול, גם ביכולת חלשה. אני חושב שאי אפשר להתחיל פתאום לשחק טוב בלי כמה נצחונות קודם, מכוערים ככל שיהיו.
   אני פשוט לא מבין על מה הקבוצה מתאמנת כל השבוע כי זה נראה כאילו הם לא מתאמנים ביחד בכלל. זה מדכא אותי. לא נראה שלוי משפר את הקבוצה בכלל. לא מדבר על משחק יפה, סתם על התקפות נורמליות של קבוצת כדורגל.
   לכן גם העניין של רוני לוי כמאמן הקבוצה באופן כללי נשמע לי פחות ופחות מפתה. נצחונות מהזדמנויות מקריות גם מאמנים אחרים יכולים להביא. אני רוצה שיטת משחק, איזשהו סדר, תכנון, משהו. אובייסלי לוי לא מצליח להנחיל שום דבר מזה לקבוצה.
   בית"ר, אגב, אמנם לא שיחקו יפה אבל לפחות הם לא כאלה נרפים. הם עמדו יפה, עצרו אותנו די בקלות, לא נפלו מאיתנו ואפילו הבקיעו! פעמיים! בבית שלנו! עם תקציב בערך שליש או רבע משלנו (?). זה למשל יכול להעיד על עבודה לא רעה של מאמן.

   אהבתי

 6. Perla הגיב:

  כשספגנו אמרתי לפרוסנר שזה יותר טוב מאפס אפס שהיה מאפשר המשך האשליה ואחיזת העיניים.
  אתמול לא היה המשחק הגרוע ביותר שלנו העונה אבל היו בו ובהתנהלותו בו סממנים לקבוצה הכושלת והלוזרית שהפכנו להיות.
  לא ראית אטרף לנצחון. כשהשחקנים הוחלפו לא בער להם שום דבר בגלל שהם הרגישו די סבבה עם התוצאה.
  כמו שהיה נגד הצהובים מתל אביב בדקה דומה.
  גם נגד כפר סבא ספגנו רק בעומק החצי השני. בגלל ששום דבר לא בוער לאף אחד ואנחנו לא משתתפים במלחמה המכוערת הזו על כל ניצחון ואם לא נותנים הכל בשביל לנצח אז גם לא משיגים תיקו.
  האשמים הם האחראים לבניית הקבוצה ולהכשרתה לקראת העונה.
  הנשיא כנראה עוד לא מוכר אז השותף שלו מהספסל צריך ללכת.
  התחלנו את העונה עם מעט מדי זרים וסף שבירה נמוך. לרוני היתה אפשרות בת כמעט ארבעה חודשים כדי לייצר פה משהו אחר והוא כשל. גם אם חלק מהכשל נוגע ביכולת לגרום לשחר לנהוג אחרת אז זה על הראש של רוני, לפחות חלקית.
  השיקול העיקרי בגינו הייתי מביא עכשיו מאמן מחליף ורציני הוא ההיערכות לעונה הבאה. ואין הכוונה למישהו שמקבל ג׳וקר כמו אריק או בלבול.
  אם רוני התחיל במאי או יוני ונכשל אז מי שיחליף אותו יוכל להתחיל כבר לפני החלון של ינואר ובתקווה שהוא ושחר יבינו שגם שיקום עונה זו אינו מרפא את הפגמים של שנות הכשל האחרונות.
  אולי לכמות המנויים תהיה השפעה וההכרח לשמרם תהיה השפעה. ימים יגידו.
  בינתיים זה ייאוש וחוסר אונים.
  תחזירו לנו את הכדורגל שלנו. מבטיחים להתנהג יפה ולהעריך את זה.
  סבלנו מספיק, לא?!

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   אני חסיד מושבע (חסיד שוטה?) של השחר, אבל לאור הטעויות המסתמנות שלי השנה (האמונה ברוני לוי, התמיכה בבניון, האופטימיות הכללית), אולי הגיע הזמן שאתחיל לבחון גם את החסידות הזו.

   אהבתי

 7. טל הבלגי הגיב:

  מרחוק אמרתי שהמחצית הראשונה הייתה המחצית הכי טובה שראיתי מאיתנו השנה. ואז הגיעה השניה, שברובה הייתה טובה יותר מהראשונה.

  זה לא אמור להחמיא למישהו – זה רק מראה באיזה מצב אנחנו.

  אז ביחס למשחקים אחרים, זה היה משחק טוב שלנו.

  אנחנו ננצח את המשחקים הבאים.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   או שאני רואה הפוך או שמשדרים לכם משחק אחר בטלוויזיה. איך המחצית הכי טובה? איך?! לא הגענו לאף הזדמנות נורמלית במחצית הראשונה! לא הצלחנו לייצר התקפה אחת מסודרת שמסתיימת בבעיטה לעבר השער! בבית! מול פאקינג בית"ר, קבוצה עם שני שחקנים ועוד צעיר אחד שנחשב להבטחה!
   אני עדיין חושב שמול עכו נראינו יותר טוב (נכון, זאת עכו, ועדיין). אפילו מול מכבי ת"א היינו פחות רכים.

   די מדהים. עד שאני פסימי, פתאום כולם נהיים אופטימיים. עד שאני ממש מאוכזב מהמשחק שלנו, כולם פתאום מרוצים.

   אהבתי

   • טל הבלגי הגיב:

    אנחנו ננצח את המשחקים הבאים.

    Liked by 1 person

    • מתי הגיב:

     את האמת טל, יש צדק במה שאתה אומר. הייאוש הוא בעיקר מהתוצאה, מאוד הפסד ומזה שזהו אפשר לקבור סופית את העונה הזו אם לא נצחנו גם את ביתר בבית. אבל ראיתי כמה דברים במשחק שדומים לקבוצת כדורגל וכן היה סוף סוף קצת נסיון לעשות דברים פחות מקריים בהתקפה.
     רוני לוי צריך לצאת רק מהקיבעון (שאני חושב שמאפיין את מכבי בכל השנים האחרונות הרעות שלה) ולשחרר קצת את שחקני ההתקפה מהמשימות ההגנתיות שלהם. אם אין כושר גופני מה מועיל המרדף של שכטר אחרי כדור. כל הספרינטים האלה של שחקני התקפה אחרי כדור בהגנה פוגעים לגמרי בסיכוי הקטן שלנו להבקיע שער. אני לא רואה כמעט שחקני הגנה שעושים עבודה מעבר לעמידה בעמדות מוצא ושחקני התקפה שרצים כמו מטורפים מאחורי הכדור. כנ״ל הלחץ הזה קדימה, לא מועיל בכלום סתם בזבוז אנרגיה.

     אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s