אנחנו – הפועל כפר סבא: זה לא עובד

הקבוצה הזאת באמת מוציאה את החשק לראות אותה, לא כל שכן לכתוב עליה. אבל צריך להיות חזקים. זה שהם נשברים כשקשה, לא אומר שגם לנו מותר. להיפך.

*
לרגל ביקורו של סיינפלד, ככל הנראה, שחקנינו נתנו משחק שכולו מחווה לכלום. עם זאת, יצא להם יותר הכלום-ושום-דבר של קופמן מאשר הכלומיות המשעשעת של ג'רי.

איזה משעשעת. זה היה פשוט מעצבן. זה הרגיש כאילו השחקנים מנסים לראות עד כמה אפשר לעצבן את הקהל. אז הם התחילו הכי מעצבן שאפשר ואז העלו דרגה של עצבון בכל כמה דקות. מה לא היה שם? איבודי כדור מביכים. דריבלים חסרי סיכוי. בעיטות לשער שילדים בכיתה ד' היו מתביישים בהן. מסירות לשום מקום. נרפות נוראית בהגנה.

וזה עבד. הקהל התעצבן, טוואטחה חטף את הרוב (מה זה עוזר, הבוז המטופש הזה?), אבל גם מהשאר לא נחסך. לוי התעצבן על דרינצ'יץ' והחליף אותו, מה שגרם לו להתעצבן חזרה על רוני לוי, הקהל המשיך להתעצבן על כולם וכל הנוכחים יצאו עצבניים להפסקה. בחדר ההלבשה החליטו כנראה השחקנים שהניסוי הסתיים (בהצלחה מרובה) ואפשר לחזור לנסות לשחק כדורגל. אבל עם כל כך הרבה עצבים באוויר כבר אי אפשר היה להוציא מזה יותר משער אחד, וגם זה בקושי.

*

אז מה הבעיה שלנו? שחקנים לא מספיק טובים? בחייכם. מאמנים אחרים (מי אמר סילבס? אני. מי אמר המאמן הבא שלנו? גם אני) מצליחים להוציא מהשחקנים האלמוניים שלהם 8000 אחוז, בזמן שרוני לוי מוציא מהכוכבים שלו אפילו פחות מסך החלקים שלהם. כי מבחינת הסגל, אנחנו שווים לפחות מקום שלישי. אבל משהו בחיבור של השחקנים שלנו לא עובד.

סליחה, זה לא נכון: זה לא שמשהו בחיבור בין השחקנים שלנו סתם "לא עובד". זה נראה כאילו המפגש ביניהם אשכרה מוציא מכל אחד מהם את הרע ביותר שאפשר. יכול להיות שהקבוצה הזאת, כקבוצה של אנשים, פשוט לא עובדת טוב ביחד. ידוע שיש שחקנים שעצם הנוכחות שלהם בקבוצה תורמת לה. דרק שארפים כאלה, דקל קיננים כאלה. אז בהחלט ייתכן שהקבוצה שלנו משופעת בשחקנים שמזיקים למרקם הקבוצתי.

אם היו מבקשים ממני שמות ספציפיים, הייתי חושד קודם כל בעטר. משהו בנוכחות שלו גורם להרבה עצבים סביבו. היום, למשל, היה לו חשוב לערוך שיחות ארוכות על המגרש ותוך כדי משחק עם כל שחקן שלא מסר לו. אז ברור שמדובר בעילוי מבחינת כישרון, אבל יכול להיות שצריך מסביבו קבוצה מאוד מסוימת כדי לפרוח, ומכבי היא לא הקבוצה הזאת.

גם טוואטחה הוא לא חומר אנושי שהייתי הולך איתו למלחמה. ולא בהכרח באשמתו – זה שהוא נאלץ להילחם כל חייו עם אוהדים לא מאוד מפרגנים לא ממש עוזר. הוא למד עם הזמן לפתח אדישות לקהל, שכנראה עוזרת לו להתמודד, אבל נראה שהאדישות הזאת זולגת למשחק שלו, וזה לא עושה לו טוב. גם דגני נראה לי בעייתי, בלשון המעטה, וזה שהוא לא הצליח לתקוע יתד באף קבוצה שהגיע אליה מחזק את החשד הזה. וכשיש לך שלושה שחקנים מאוד מרכזיים בהרכב שעסוקים יותר בעצמם ובהתמודדותם עם העולם, ופחות בטובת הקבוצה, קשה מאוד ליצור חבורה מגובשת.

עכשיו, זו סתם תיאוריה שמבוססת על התצפיות הסובייקטיביות שלי. בהחלט יכול להיות שאני טועה והבעיות נמצאות במקומות אחרים. בכל מקרה, זה לא מאוד משנה: כך או כך, זה מחזיר אותנו אל המאמן. רוני לוי בחר את השחקנים האלה. הוא בחר להתחיל איתם את העונה והוא בוחר לצאת איתם למלחמה בכל שבוע מחדש. מבחינתי הוא האחראי הבלעדי למצבנו העגום, כמו שהוא היה האחראי אם היינו נראים מצוין. הוא הבמאי של הסרט הזה שנקרא "מכבי חיפה 2015/16" – והסרט הזה, שהוא חתום עליו, גרוע. אם לא הייתי, כמו כל אוהד, גם קצת מזוכיסט, הייתי יוצא בהפסקה.

*

לוי ככל הנראה לא יפוטר העונה. וזה בסדר. אבל אם במכבי חושבים לתת לו את המפתחות גם בעונה הבאה, שייקחו בחשבון שגם ברגעים היותר טובים של הקבוצה העונה, בשום שלב לא היינו באמת מלהיבים. ולהיות קצת מלהיבים, ככה מדי פעם, זה לא יעד בלתי אפשרי עם התקציב השני בגודלו בליגה. אז נכון שלא נעים להחליף מאמן חמישי בשש שנים (ספרתי נכון? אין לי כוח לבדוק). אבל זה יהיה די טיפשי לתת ללא-נעים לסדר לנו עוד עונה כמו זאת. מנסים עד שמוצאים. בסוף המאמן הנכון יגיע.

 

אודות הופמן

כותב, עד שייגמר
פוסט זה פורסם בקטגוריה בעיית הקבוצות האחרות, הכדור הוא הכל, ירוק עד, כללי, משחקים במילים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

15 תגובות על אנחנו – הפועל כפר סבא: זה לא עובד

 1. mhfcball הגיב:

  יש רק בעיה אחת, אני ממש לא מצליח להיזכר באיזה שחקן רכש שממש התקדם בקבוצה מבחינה מקצועית או כל בחינה.
  אין מה לעשות, סגל של קבוצה מורכב מ-25 שחקנים, ואתה יודע מה, רובם לא היו מתקבלים לקורס טיס, זה החומר האנושי שמרכיב כל קבוצת כדורגל, החכמה היא איך לקחת אסופה של שחקנים שלכל אחד יש את הבעיות שלו, את ההיסטוריה שלו, את הצרות שלו עם האישה או הילדים בבוקר ולרתום את כולם למען מטרה מסויימת
  ואת זה במכבי חיפה לא עושים, בעצם אף אחד לא פועל להשגת המטרה המשותפת, כולם עסוקים בהישרדות שלהם, כי זה מה שהמערכת משדרת להם
  אני לא חושב שעטר אדיש, אני חושב שעטר מתוסכל, ואצלו זה יוצא בדרך אחרת, בדיוק כמו שאצל כל אדם שגדל איך שהוא גדל בסביבה שהוא גדל בה

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   אני לא חושב שעטר אדיש, להיפך, הוא מאוד מעורב רגשית. אולי אפילו יותר מדי. אבל הוא נורא עצבני על המגרש ולא מפסיק לנזוף באחרים.
   אתה אומר שהבעיה היא במערכת שנותנת לכולם הרגשה של "תהיו טובים עכשיו או שתעופו"? יכול להיות. אבל אני דווקא רואה שחקנים שכן מקבלים מקום בטוח בהרכב, כבר הרבה משחקים, למרות שהיכולת שלהם לא תמיד איי-איי: דרינצ'יץ' (אולי אתמול משהו נשבר אצל לוי). טאלב (סאן מנחם לא היה רע). דגני. ודווקא הם שהיו אמורים להיות רגועים לגבי המקום שלהם בהרכב, עדיין לא מתפקדים. ודווקא עזרא שסופסל קשות, או בניון שאין לו מקום קבוע בהרכב, שיחקו לא רע אתמול. אז אני לא בטוח שזה העניין.
   ברור שהמערכת משדרת לחץ באופן כללי. אבל ככה זה במכבי. ככה זה תמיד היה, למיטב זכרוני. פשוט היו לנו שחקנים שידעו לעמוד בלחץ כזה.

   אהבתי

   • mhfcball הגיב:

    אין לי בעיה עם ה"תהיו טובים או תעופו", אנחנו מדברים על ספורט, ובסופו של דבר מבחן התוצאה הוא שקובע, יש לי בעיה עם הדרך.
    אני מחזיר אותך כמה חודשים אחורה, פתחנו את העונה לא טוב, פתאום כולם בלחץ, ואז המאמן יורה בשביל להסית את האש ונועל לשחקן שלו את הלוקר,, התנהגות והתנהלות ילדותית של מי שאמור להיות אחראי.
    ואז כל פעם מטפטפים על שחקן כזה או אחר, תמיד זה הזרים (כי אין להם לובי), תמיד אלו שחקנים שלא יקירהם של העיתונאים (משמע אלה שלא מדליפים), ומהר מאוד נוצרת אווירה שכל אחד לעצמו.
    זה מלמעלה עד למטה, כולם עסוקים באיך שהם יראו, ואין הכתם לא ידבק בהם.
    אם זה נשיא שמעדיף לא להכנס ל"מטבח" בשביל שתדמיתו לא תתלכלך.
    דובר, שחשוב לו יותר שהעיתונאים יהיו מרוצים.
    מאמן שמבין שאם הוא יאשים את כולם אף אחד לא ייגע בזה שמכבי חיפה התחילה להתאמן לפני חצי שנה!! ועדיין לא עשתה מהלך כדורגל אחד,עדיין לא שיחקה מחצית אינטנסיבית אחת

    לגבי תמיד היה לחץ כזה, זה לא מדוייק
    סמי עופר
    כישלון מתמשך מעונה לעונה
    אלו דברים חדשים שמגדילים את משקולות על רגלי השחקנים

    ומשהו לסיום שתבין על מה אני מדבר
    עונת 2011/12 , מכבי ת"א מגיעים לקרית אליעזר עם המאמן ניר לוין, משחקים יחסית טוב, מובילים, ואז קורסים, עטר ויצחקי עם משחק שכונה, מוחלפים ועושים פרצופים, והם כרגיל מפסידים משער של טאלב דקה 90, הם סיימו את העונה הזאת עם 14 הפסדים במקום השישי. (עונה שמיץ' הבעלים והם השקיעו 140 מיליון שקל)
    בסוף עונה מגיע ג'ורדי, מסדר שם את הדברים, מעיף את יצחקי, משדר לשחקנים שהוא שומר עליהם וכולם ביחד למטרה, עטר מסיים עם 22 שערים ומצעיד אותם לאליפות

    מנהל טוב יודע להוציא מכל אחד משהו למען מטרה מסוימת
    היום למכבי חיפה אין ניהול, יש כסף שמביא כמה שחקנים נורמלים, ובגלל זה שוב נסיים פלייאוף עליון מקום 5.
    אבל אין לה ניהול יציב מסודר , שיכול לגרום לדומיננטיות כמו של מכבי ת"א בעונות האחרונות

    Liked by 1 person

    • הופמן הגיב:

     יכול להיות שאתה צודק ובאמת יש שדירה של אנשים במערכת שדופקים את הקבוצה. אני מאמין שמדובר בכל זאת באדם אחד בתפקיד הנכון שיכול לעשות את ההבדל. הרי עם אותם אנשים פחות או יותר לקחנו אליפויות.

     אהבתי

 2. PERLA הגיב:

  יופי של פוסט. לפחות זה. אצלי תמצאו את הקישור לסיינפלד רק בהמשך הטקסט…
  אני חושב ששמת את האצבע על בעיית המגינים שבהחלט ממחישה את חוסר המיצוי של הכשרון בקבוצה.
  אני מקווה שדגני יחזור לספסל או למרכז ההגנה כי ההופעות שלו באגף פשוט מביכות בהתקפה ובהגנה כאחד. הוא פשוט משחק באולינג עם מי שמולו וכדוריו פוגעים בכל מי שבא מולו (ממש תמונת ראי למעיף העפיפונים שכרגע מעופף מחוץ לסגל במקום להתחרות בו על העמדה).
  בשמאל האנרכיסטי, נמצא הבחור האדיש ההוא שבאמת כבר לא סופר את הקהל ולמעשה סופר רק את ימיו לאחור בטרם יפשוט את המדים הירוקים ויחווה חופשת שחרור. חבל שהוא רק גורם געגוע למגן הצנום והנמרץ שנכנס בהצלחה ובאופן מרשים ומלא מוטיבציה לנעליו הענקיות של מסיללה.
  כל היתר זו פשוט סדנה לעצבים: הבעיטה של הכדור למרום מטעם אוברניאק; הצהוב של עטר על הקרן בתוספת הזמן; והRUN FOREST RUN של סטויקו בשניות הסיום.
  עוד נקודה אחת שלדעתי ניתן היה להבחין בה רק ממושבי היציע:
  המצב: קרן מימין לזכותנו לקראת סיום כשעטר מתוסכל מעוד מצב שלא מוצה הוא עם הגב לכדור נותן הרצאה לעזרא על תחושותיו הקשות והקרן מוגבההת כששניהם לגמרי מחוץ לענינים.
  סאלה פוטר כשאיבד שליטה על המתרחש במגרש.
  אם רוני מרגיש שהוא שולט בענינים או ששליטתו מניבה שיפור או משהו משביע רצון אז גם הוא צריך ללכת בגלל אבדן קשר עם המציאות (או שיבוא גם מומחה לויפאסנה; טנטרה; או שיתרגלו כמו אבא של ג'ורג' בפרק של The Serenity Now…)
  או מנהל מקצועי שיסביר לרוני ויענקל'ה שזה ממש לא מקצועי

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   תודה פרלה. סדנה לעצבים! זה השם הנכון לפוסט. לא יכולת להגיד לפני שהעליתי?
   לייק על המחוות לסיינפלד (: מסכים עם הכל. הבנתי שחושבים עם מנהל מקצועי לשנה הבאה. השאלה כמה זה רציני ולא כסת"ח בשביל שהקהל יירגע. אני לא רואה איך מישהו מכתיב לשחר מה החזון הנכון למכבי. נראה לי שזו בדיוק הסיבה שיענקל'ה מחזיק את הקבוצה, הוא נהנה מהמשחק הזה, ואני בטוח שהוא חושב שיש לו עוד מה לתרום.

   אהבתי

 3. שמרלינג הגיב:

  רוני לוי, בלבול, סטנוייביץ', בנאדו, עטר. 4 עונות. לא זכור לי דבר כזה בחיפה. אז בדקתי ודוקא היה פעם:
  החל מ 98': בריילובסקי, אוהרין, אלי כהן, רוני לוי. בעונה אחר כך כבר הגיע גרנט.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   יודע מה, אולי לא התכוונת אבל זה רעיון לא רע. שיחזיר את גרנט. למעשה זה השם הכי טוב שאני יכול לחשוב עליו כרגע (יש את סילבס שנראה מבטיח, אבל הוא הימור ולא נראה לי ששחר במצב לקחת עוד הימורים).

   Liked by 1 person

 4. שחר בנה מנגנון מנופה כמו של תאגיד אבל הוא מנוהל רע וכל תהליך קבלת ההחלטות עקום. אני אמנם מעדיף את יענקלה על הטביבים, הלוזונים ודומיהם, אבל החושים המקצועיים שלו רעים, ההתערבות שלו מאוד מלחיצה, מרבית הכפופים לו הוכיחו את עצמם טכנוקרטים אומרי הן, ו"הכוורת" כוללת יועצי אחיתופל כמו ההוא ששרף לגולדהאר 150 מליון ש"ח או כאלה שמסתובבים באפריקה.
  לטעמי, רוני לוי הוא מאמן שנהנה מהערכת יתר בזכות התקשורת, אבל צריך לומר ביושר שמכל ה-5 שביקש כחיזוק קיבל רק את ואליינטה והריטואל של טלפון בדקה ה -90 למחסני איזי-חצי-חינם או חבר הילדות מנס ציונה נכשל פעם אחר פעם כי עם כל הכבוד לחרזי ובוקולי, הסקאוטינג שלך הוא רק סידור עבודה למישהו.
  ואגב הלוזונים, אתה מוזמן לקפוץ למשרדים הצנועים של מכבי פ"ת ולמצוא שם 3-5 איש במשרדים ואולי עוד 15 בכל המתקן. זה אגב, מספיק לקבוצה בליגת העל ועוד 35 קבוצות נוער וילדים שמצליחות לא רע.

  Liked by 1 person

  • הופמן הגיב:

   מי אלה היועצי אחיתופל? לא ידעתי שיש אצלנו מישהו ששרף לגולדהאר 150 מיליון. נמני? הוא מייעץ לשחר?
   אוברניאק הוא לא החתמה של רוני לוי? (אני מאוד אוהב אותו אגב). אני לא חושב שהבעיה שלנו היא הזרים. לא סטויקו ולא פלט. אני כן מתחיל לחשוד שלוי באמת נהנה מהערכת יתר (גם שלי). אולי הוא לא כזה מוצלח כמו שחשבנו.

   אהבתי

 5. טל הבלגי הגיב:

  אין לי מה לכתוב וגם לקרוא לא בא לי.
  ראיתי אתמול במשחק גם דברים טובים מאוד שלא ראיתי גם במשחקים שניצחנו, וזה עוד יותר מתסכל אותי כי כלום לא עובד – גם לא הדברים הטובים.
  לא ברור לי איך דווקא שחקן כמו דרינצי'ץ' אוכל סרטים של לחץ, ולמה רוני לוי מוציא אותו בדקה 36 במקום להרגיע אותו במחצית – ואל תספרו לי על שחר שאכל לקארדה, כי אין אדם בעולם שיכל לחזות שדרינצ'יץ' יהיה השחקן הכי לחוץ בקבוצה.

  בקצב הזה אני לא ארצה לחזור.
  נמאס.

  Liked by 1 person

 6. יניב הגיב:

  יאוש טוטאלי זה שאני ממש מתגעגע למשומר.
  יאוש טוטאלי זה שהמאמן מדבר בכל מקום על בנייה, סבלנות ושיפור כשאנחנו אחרי סיבוב ומשהו.
  יאוש טוטאלי זה שהשחקן הכי טוב שלך הוא בלם וההתקפה שלך יכולה להשתתף בפרק של אבודים.
  יאוש טוטאלי זה שאני ביאוש טוטאלי ולא יודע אם בא לי לחזור למגרש בתקופה הקרובה ואני לא מאמין שכרגע זה יצא לי מהפה של המקלדת.

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s